- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
“УКРАЇНСЬКО-РУСЬКИЙ АРХИВ ТОМ 7.” / НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМЕНІ ШЕВЧЕНКА, ІСТОРИЧНО-ФІЛОСОФІЧНА СЕКЦІЯ / ( Антикварна книга 1911)
7800 грн.
Це серійне періодичне видання історико-філософічної секції Наукового товариства імені Шевченка. Започатковане 1906 з ініціативи М.Грушевського з метою публікації рукописів спец. оригінальних розвідок. Видання продовжувало "Руську історичну бібліотеку", започатковану 1886 для популяризації в Галичині україномовних праць з історії України. Упродовж 1906—25 в серії видано 15 томів. Редактори окремих томів: І.Свєнціцький, М.Возняк, І.Франко, М.Тершаковець, В.Щурат, І.Брик, К.Студинський, С.Томашівський. Усі томи тематичні, присвячені нац. відродженню, культ. життю та шкільництву Галичини, історії Греко-катол. церкви, матеріалам до історії укр. писемної творчості та поезії, українсько-чеських культ. взаємин.
У цьому томі зібрано бібліографічні рукописи з колекції Антона Петрушевича, які зберігаються у Народному домі у Львові.
Назва: “Українсько-руський архив”
Автор: Історично-фільософічна секція наукового товариства імені Шевченка
Рік і місце видання: Львів, 1911 рік
Мова: українська
Сторінок: 193
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1
Вага: 0,270 кг
“RZYM. LUDZIE BAROKU” / KAZIMIERZ CHŁĘDOWSKI / (Антикварна книга 1931 року)
10000 грн.
Казімеж Хлендовський — польський письменник, мемуарист, історик культури, популяризатор італійської культури. Книга Хлендовського "Rzym. Ludzie baroku" ("Рим. Люди бароко") є частиною серії його історичних нарисів, присвячених різним періодам і регіонам Італії. Тут містяться розділи про історію і культуру Риму, мистецькі пам’ятки та видатних людей міста. У цій книзі автор зосереджується на житті та культурі Риму в епоху бароко. Вперше книга була видана у 1912 році, а даний екземпляр був створений видавництвом Ossolineum у Львові в 1931 році.
Назва: "Rzym. Ludzie baroku"
Автор: Казімєж Хлендовський
Рік і місце видання: Львів, 1931 рік
Мова: польська
Сторінок: 639
довжина 25
ширина 18
товщина 4,5
Вага: 1,270 кг
“DWÓR W FERRARZE” / KAZIMIERZ CHŁĘDOWSKI / ( Антикварна книга 1930 року)
10000 грн.
Казімеж Хлендовський — польський письменник , мемуарист , історик культури , популяризатор італійської культури.
Письменник описав життя і події одного з найяскравіших центрів Відродження. У своїй книзі він розповідає про епоху правління Альфонса д’Есте, шістнадцятого століття герцога Феррари, який колись був претендентом на польський трон. Автор розказує також про світське життя, мистецтво і людей при дворі.
Назва: Dwór w Ferrarze
Автор: Казімєж Хлендовський
Рік і місце видання: Львів, 1930 рік
Мова: польська
Сторінок: 533
Довжина 24
Ширина 18
Товщина 4
Вага: 1,190 кг
“SIENA” / KAZIMIERZ CHŁĘDOWSKI / (Антикварна книга 1923 року)
10000 грн.
"SIENA" є книгою польського письменника Казімєжа Хлендовського (Kazimierz Chłędowski), написаною на початку XX століття. Казімєж Хлендовський був польським істориком, письменником і публіцистом, відомим своїми історичними працями та мемуарами.
Книга "SIENA" присвячена місту Сієна в Італії, його історії, культурі та мистецтву. Це глибокий погляд на розвиток цього міста, його архітектурні пам'ятки і мистецтво, а також на соціальні та культурні аспекти життя в Сієні. Хлєдовський використовує свій досвід історика, щоб надати читачам глибокий та детальний огляд міста та його значення в італійській історії.
Назва: Siena
Автор: Казімєж Хлендовський
Рік і місце видання:Wydawnictwo Ossolineum, 1923 рік
Мова: польська
Сторінок: 550
Довжина 23
Ширина 16
Товщина 3
Вага: 1,050 кг
“ВИБРАНІ ТВОРИ” / ЛЕСЬ МАРТОВИЧ / (Наукове видання 1952 року)
4600 грн.
Лесь Мартович (1871-1916) був видатним українським письменником і сатириком, одним із засновників «покутської трійці» разом з Василем Стефаником і Марком Черемшиною. Його твори відзначаються глибоким соціальним змістом і яскравою мовою.
"Вибрані твори" Лесь Мартовича — це збірка найвідоміших його творів, які відображають суспільні проблеми кінця XIX — початку XX століття. До цієї збірки входять його найкращі оповідання та новели, серед яких можна знайти такі твори: "Лумера" - гумористичне оповідання про сільського священика, який потрапляє у смішні ситуації."Хитрий Панько" - сатирична новела про хитрого селянина, який вміє використовувати обставини на свою користь."Забобон" - твір, який висміює релігійні забобони та неосвіченість селян та інші.
Назва: “Вибрані твори”
Автор: Лесь Мартович
Рік і місце видання: Київ, 1952 рік
Сторінок: 464
Мова: українська
Довжина 20,5
Ширина 14
Товщина 3
Вага: 0,500 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Русская исторія въ жизнеописанияхъ ея главнѣйших дѣятелей /Н. Костомаров/ (Антикварна книга 1888 року)
16000 грн.
Фундаментальна праця видатного українського історика, етнографа, письменника, критика ХІХ століття Миколи Івановича Костомарова (1817-1885). До першого увійшли статті про династію Рюриковичів - найвідоміших вітчизняних державних діячів, починаючи з князя Володимира Святого та його нащадків, а також видатних церковних діячів.
Завдяки видатному літературному таланту та прагненню бути виключно уважним до характерних деталей епохи автору вдалося створити та мальовничо зобразити цілу галерею історичних персон.
Образна мова, найбагатший фактичний матеріал, критичне ставлення до офіціозу, надають працям Костомарова невичерпне значення.
Назва: Русская исторія въ жизнеописанияхъ ея главнѣйших дѣятелей
Автор: Микола Костомаров
Видавець: Типографія Стасюлевича
Мова: дореформена російська
Сторінок: 236
довжина 23,5
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,260 кг
Твори /Леонід Глібов, Ксенофонт Климкович, Володимир Шашкевич/ (Антикварна книга 1911 року)
14000 грн.
Глібов - найбільший український байкар, а також чи не єдиний свого часу автор загадок і жартів. Також декотрі його пісні і поезії були широко знані і співалися в народі.
Глібов вже в гімназії писав поезії російською мовою, і в 1847 році вийшла його книжечка віршів. Пізніше, під впливом українського поета Чужбинського, а також "Кобзаря" Шевченка та "Приказок" Гребінки, почав писати українською.
З 1852 року його байки, а також інші поезії друкувалися у "Чернігівських відомостях", "Чернігівському листку" і петербурзькій "Основі". Написав також три комедії українською або мішаною мовою.
Ксенофонт Климкович теж почав писати вірші в гімназії. Вивчав літературу, етнографію та історію слов'ян. З 1862 працює помічником редактора газети "Слово" у Львові, а в 1863 році започатковує літературно-поетичний журнал "Мета" і "Руську читальню" з перекладами повістей і драм.
В книзі також містяться вірші Гете, Байрона, Гомера, Гейне в перекладах К.Г. Климковича та В.М. Шашкевича
Назва: Твори
Автор: Леонід Глібов, Ксенофонт Климкович, Володимир Шашкевич
Видавець: Львів, 1911, "Просвіта", Друкарня Наукового товариства ім. Шевченка.
Мова: українська (дореволюційний галицький діалект)
Сторінок: 578
довжина 17
ширина 12
товщина 2,5
Вага: 0,430 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Твори /Йосиф Юрій Федькович/ Антикварне видання 1928 року
14000 грн.
Представлено зібрання творів українського письменника-романтика, передвісника українського національного відродження Буковини Осипа Юрія Федьковича (1834-1888). Двотомне зібрання творів українського прозаїка, поета, етнографа, фольклориста й перекладача Осипа Юрія Федьковича (1834–1888) вийшло в 1914–1928 роках заходом товариства «Просвіта».
До представленого другого тому ввійшли прозові твори письменника: повісті, оповідання та казки.
Назва: Твори, том другий
Автор: Йосиф Юрій Федькович
Видавець: Львів, 1928, товариство "Просвіта"
Мова: українська (галицький діалект)
Сторінок:320
довжина 17
ширина 12
товщина 1,5
Вага: 0,230 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Нива: ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. №1: январь 1907, №2:февраль 1907/ Антикварна книга 1907 року
6000 грн.
Літературні додатки до одного з найпопулярніших і найвпливовіших російських літературно-художніх та науково-популярних періодичних видань. Підшивка додатків до відомого щотижневого журналу «Нива» містить великі й малі форми прозових та поетичних літературних творів, есеї, критичні статті, бібліографічні огляди.
До підшивки двох номерів увійшли вірші Блока, Фофанова та К. Чуковського, відгуки на публікації Плєханова й Чернишевського, уоповідання учасника недавньої російсько-японської війни Митропольского про Манчжурію, шахові, шахові, шашкові та математичні задачі.
Підшивка становить цінність для дослідників, оскільки на її сторінках представлена панорама літературних смаків, наукових зацікавлень та суспільних дискусій, що хвилювали читачів напередодні драматичних подій XX століття.
Назва: Нива: ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія
Автор:
Видавець: Санкт-Петербург, видавництво А. Ф. Маркса
Мова: дореформена російська
Сторінок: 479
довжина 22
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,320 кг
Чтеніе изъ русской истории (съ исхода XVII вѣка) /П. Щебальский/ (Антикварна книга 1882 року)
6000 грн.
Публіцист П. Щебальський – незмінний редактор «Варшавського щоденника» та багатьох інших праць історичного спрямування, які друкували у друкарні знаменитих Рюміна та Ко, а також в Університетській друкарні, а також автор лекцій, присвячених історії Росії. Автор намагався відійти від сухих фактів, наданих історією. Він вклав у свою розповідь нову історичну мову та якусь драматичну нотку. Автор взявся з різних боків описати особи відомих історичних діячів і зробити це так, щоб передати дух часу та драматичну цікавість викладу.
У другому випуску "Читань" автор розглядає епоху правління Петра І.
Назва: Чтеніе изъ русской истории (съ исхода XVII вѣка)
Автор: П. Щебальский
Видавець: Варшава, 1882, Типографія І. Завішевського
Мова: дореформена російська
Сторінок: 135
довжина 20
ширина 15
товщина 2
Вага: 0,270 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Нива: ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. №4: апрель 1907/ Антикварна книга 1907 року
6000 грн.
Літературні додатки до одного з найпопулярніших і найвпливовіших російських літературно-художніх та науково-популярних періодичних видань. Додатки до відомого щотижневого журналу «Нива» містять великі й малі форми прозових та поетичних літературних творів, есеї, критичні статті, бібліографічні огляди.
До номера увійши вірші відомих поетів Срібного віку Соллогуба, Фофанова, Блока, нариси К. Чуковського про тогочасну російську поезію, репортаж про становище жінки в дореволюційному Китаї, оповідання, переклади.
Особлива цінність збірки полягає в різноманітності представлених авторів – від визнаних літераторів до письменників-початківців, що дозволяє простежити розвиток літературних процесів початку ХХ століття.
Видання є важливим артефактом епохи і відображає інтелектуальні та культурні інтереси читацької аудиторії того часу.
Назва: Нива: ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. №4: апрель 1907
Автор:
Видавець: Санкт-Петербург, видавництво А. Ф. Маркса
Мова: дореформена російська
Сторінок: 632
довжина 22,5
ширина 16,5
товщина 2
Вага: 0,520 кг
Осада Ченстохова (Кордецкій) /Іосиф Игнатій Крашевскій/ Антикварна книга
7200 грн.
І. И. Крашевскій вважався талановитим представником польської літератури, найбільш популярним після Міцкевича. Його твори містять багатий матеріал для характеристики різних верств польського суспільства, від магната до холопа, знайомлять з побутом та звичаями польського та литовського народу, найбільш важливими подіями його історії.
У романі "Облога Ченстохова" він використовує епізод з часів шведського вторгнення в Польщу XVII ст., відомого як "Потоп". Автор надав рисам історичних героїв відтінок наївного захоплення, що властивий патріотичним легендам та національним переказам.
З портретом автора та критико-біографічним нарисом П. В. Бикова.
Назва: Осада Ченстохова (Кордецкій)
Автор: І. И. Крашевскій
Видавець: Петроград, видавництво Сойкіна
Мова: дореформена російська
Сторінок: 361
довжина 20
ширина 14,5
товщина 2
Вага: 0,400 кг
Основы ученія о наслѣдственности /Р. Гольдшмидтъ/ (Антикварна книга 1913 року)
25000 грн.
Книга є одним з найкращих для свого часу висвітлень теми спадковості, і створена з циклу лекцій, читаним професором Гольдшмідтом в університеті Мюнхена, а також деякі фактичні дані із його власних досліджень, опубліковані вперше.
За своїм характером вона становить вступ до науки про спадковість, і не претендує на повне вичерпання матеріалу. Її мета - познайомити читача з основами тієї галузі біології, яка однаково цікава і зоологу, і ботаніку, так і для лікаря, і для практика сільського господарства. На першому плані в ній все ж стоять дані зоологічної науки та здобутий нею на початок ХХ ст. фактичний матеріал.
Висвітлені автором думки не завжди відповідають пануючим в науці того часу, але він намагається об'єктивно подати і протилежні погляди.
Переклад з німецької.
Назва: Основы ученія о наслѣдственности
Автор: Р. Гольдшмидтъ
Видавець: Санкт-Петербург, 1913, видавництво А. Ф. Девріена
Мова: дореформена російська
Сторінок: 424
довжина 25
ширина 17
товщина 3
Вага: 0,700 кг
СВИНОВОДСТВО. СЪ 75 РИСУНКАМИ ВЪ ТЕКСТЂ /П.Н. КУЛЕШОВ/ (АНТИКВАРНА КНИГА 1906 РОКУ)
20000 грн.
Книга є підручником, створеним за дорученням Департаменту Землеробства Російської імперії , І була другим підручником з циклу 4 книг: «Конярство», «Свинарство», «Овцеводство», «Велика рогата худоба». зазнала декілька перевидань. Наявне перевидання - 1906 року, четверте. З початком 1900-х років індустрія сільського господарства зазнала великих змін, що було відображенням стрімкого технічного прогрессу. В підручнику багато уваги приділяється основним екстер'єрам і породам свиней, описується положення і стан свинарства в Російській Імперії того часу, а також розведення і виховання, годівля свиней , хвороби. Також є дуже важливий розділ про догляд та благоустрій свинарників і свиноферм.
Назва: СВИНОВОДСТВО. СЪ 75 РИСУНКАМИ ВЪ ТЕКСТЂ/ П.Н. КУЛЕШОВА, БЫВШАГО ПРОФЕССОРА БІВШЕЙ ПЕТРОВСКОЙ СЕЛЬСКО-ХОЗЯЙСТВЕНОЙ АКАДЕМИИ, МАГИСТРА СЕЛЬСКАГО ХОЗЯЙСТВА И ВЕТЕРИНАРНАГО ВРАЧА./4-Е., ПРОСМОТРЂННОЕ И ДОПОЛНЕННОЕ ИЗДАНІЕ./ (АНТИКВАРНА КНИГА 1906 РОКУ)
Автор: П.М. КУЛЕШОВ
ПЕТРОГРАД, Изданіе А.Ф. Девріена, 1906 рік.
Сторінок: 160
довжина 21
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,330 кг
Мова: дореформена російська.
КОНЕВОДСТВО. /П.Н. КУЛЕШОВ/ (АНТИКВАРНА КНИГА 1916 РОКУ)
18000 грн.
Книга є підручником, створеним за дорученням Департаменту Землеробства Російської імперії у 1916 році. І була першим підручником з циклу 4 книг: «Конярство», «Свинарство», «Овцеводство», «Велика рогата худоба». З початком 1900-х років індустрія сільского господарства зазнала великих змін, що було відображенням стрімкого технічного прогрессу. В підручнику багато уваги приділяється основним екстер'єрам і породам коней, описується положення і стан конярства в Російській Іимперії того часу, а також розведення і виховання, годівля дорослих коней, хвороби коней з упором на епідеміологічні хвороби розповсюджені в той час, так як – тиф, запалення легень, інфлюенца ( грип), тощо. Також є дуже важливий розділ про догляд за копитами.
Назва: КОНЕВОДСТВО./ П.Н. КУЛЕШОВА, ПРОФЕССОРА БІВШЕЙ ПЕТРОВСКОЙ СЕЛЬСКО-ХОЗЯЙСТВЕНОЙ АКАДЕМИИ, МАГИСТРА СЕЛЬСКАГО ХОЗЯЙСТВА И ВЕТЕРИНАРНАГО ВРАЧА./6-Е., ЗНАЧИТЕЛЬНОДОПОЛНЕННОЕ И ИСПРАВЛЕНОЕ ИЗДАНІЕ. СО 186 ПОЛИТАПАЖАМИ ВЪ ТЕКСТЂ.КОНЯРСТВО./
Автор: П.М. КУЛЕШОВ
ПЕТРОГРАД, Изданіе А.Ф. Девріена, 1916 рік
Сторінок: 325
довжина 21
ширина 15
товщина 2
Вага: 0,490 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Мова: дореформена російська
ПОРОДЫ ДОМАШНИХЪ ЖИВОТНЫХЪ И ПТИЦЪ. ЭКСТЕРЬЕРЪ И ПРОДУКТИВНОСТЬ ГЛАВНЕЙШИХЪ ПОРОДЪ КРУПНАГО РОГАТ. СКОТА, ЛОШАДЕЙ, ОВЕЦЪ,СВИНЕЙ, КОЗЪ, ВЕРБЛЮДОВЪ И ПТИЦЪ, ИХЪ РАЗВЕДЕНІЕ И ИСПОЛЬЗОВАНІЕ. Съ рисунками./ И.Попов/ (АНТИКВАРНА КНИГА, 1909 РОКУ)
18000 грн.
Книга присвячена важливим ґалузям сільського господарства – скотарству та птахівництву. Назва дуже красномовна і дає відповіді про сам зміст книги. Відносно кожного виду тварин надані основні данні про породи, їх походження, екстер’єри, матеріали та рекомендації по розведенню і використанню пород великої рогатої худоби, коней, овець, коз, свиней, верблюдів, а також свійських птиць. Може бути використана як еталон в порівняні еволюції пород свійських тварин.
ПОРОДЫ ДОМАШНИХЪ ЖИВОТНЫХЪ И ПТИЦЪ. ЭКСТЕРЬЕРЪ И ПРОДУКТИВНОСТЬ ГЛАВНЕЙШИХЪ ПОРОДЪ КРУПНАГО РОГАТ. СКОТА, ЛОШАДЕЙ, ОВЕЦЪ,СВИНЕЙ, КОЗЪ, ВЕРБЛЮДОВЪ И ПТИЦЪ, ИХЪ РАЗВЕДЕНІЕ И ИСПОЛЬЗОВАНІЕ. Съ рисунками. И. ПОПОВА, ПРОФЕСОРА КАЗАНСКАГО ВЕТЕРИНАРНОГО ИНСТИТУТА./ ИЗДАНІЕ ЖУРНАЛА «ВЕТЕРИНАРНЫЙ ФЕЛЬДШЕРЪ»./ С.-ПЕТЕРБУРГЪ. ТИПОГРАФІЯ МОНТВИДА.
І.Попов
С.-ПЕТЕРБУРГ, ТИПОГРАФІЯ МОНТВІДА,
1909 РІК
Сторінок: 325
довжина 22,5
ширина 16,7
товщина 2
Вага: 0,550 кг
Мова: дореформена російська
СОДЕРЖАНІЕ И ВОСПИТАНІЕ РАСТЕНІЙ ВЪ КОМНАТАХЪ.ЧАСТЬ І/Э. РЕГЕЛЬ/ (АНТИКВАРНА КНИГА 1883 РОКУ)
8600 грн.
Книга являє собою детальний посібник з акліматизації, догляду, розмноження кімнатних рослин. Цікавим є поняття «вічнозелений акваріум» про особливості культивації якого автор розповідає в відносності до кімнат – сонячні, темні. Автор керується суто науковою базою досліджень і спостережень, які актуальні і в наш час. Я зазначає автор, п'яте видання значно доповнене, розширене і відредаговано від помилок які сталися в результати перекладу з оригінального німецького «манускрипту».
СОДЕРЖАНІЕ И ВОСПИТАНІЕ РАСТЕНІЙ ВЪ КОМНАТАХЪ. СОЧИНЕНИЕ Д-РА Э. РЕГЕЛЯ, ЧАСТЬ І.ИЗДАНІЕ ПЯТОЕ, ИСПРАВЛЕННОЕ И ДОПОЛНЕННОЕ СЪ 251 ПОЛИТИПАЖЕМЪ.
С.-Петербургъ, Изданіе Карла Риккера, Невскій проспектъ, 14
1883 рік.
Сторінок: 365
довжина 24
ширина 17
товщина 2
Вага: 0,570 кг
Мова: дореформена російська.
ВІСТІ ДЕРЖАВНОГО СТЕПОВОГО ЗАПОВІДНИКА «ЧАПЛІ» (К.АСКАНІЯ-НОВА), ТОМ VI (АНТИКВАРНЕ ВИДАННЯ 1928 РОКУ)
9000 грн.
Книга являє собою регулярний щорічний часопис наукових праць які стосуються заповідника Асканія-Нова кінця 1920-х років. З перших сторінок Вісник дає зрозуміти що в руках цінний антикварний екземпляр – відомості про друкарні, сама наявність власного часопису в важкі післяреволюційні часи, відкриває наукову цінність заповідника Асканія-Нова, що актуально і в наш час. Бібліографічний опис цього видання вміщено до «Літопису Українського Друку», в «Картковому репертуарі» та інших покажчиках «Української Книжкової Палати». На початку автори стисло розповідають історію заснування заповідника, актуалізують питання знищення степу людиною, вказують на труднощі з якими стикнулися за сто років до його заснування ці степові землі - з 1820 по 1920 роки з моменту передачі землі царем Миколою І в оренду німецькому герцогу Ангальд Кетенському з однією умовою - розводити овець на цій землі, що спричинило велику шкоду степу і залишило певні екологічні наслідки відчутні крізь сторіччя. Дуже цінними є статті про дослідження ґрунту Асканії-Нова: глибокоґрунтові розкопки, дослідження ґрунтів та лісового масиву степу. Є статті по роботі з новими, для того часу, культурами на Фіто-селекційній станції заповідника в період 1926-1928 рр.
Вісті Державного степового заповідника «Чаплі» (К.Асканія-Нова), за редакцією колегії: Машура С. (відп.редактор), Аверин В., Десятова-Шостенко Н., Колодько М., Проф. Яната О./ Рік 1928-Том VI/ Видання Державного степового заповідника «Чаплі» (к. Асканія-Нова), АСКАНІЯ-НОВА, Мелітопільська округа
Держтрест «Харполіграф». Перша друкарня «Комуніст». Пушкінська, 31.
1929 рік
Сторінок: 196
довжина 25
ширина 17
товщина 1,5
Вага: 0,270 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Мова: українська, російська, кратка анотація та зміст німецькою.
Ясная Поляна. Жизнь Л. Н. Толстого / Степан Томашівський / (Антикварна книга 1910 року)
9000 грн.
Фотоальбом, присвячений життю та творчості Льва Миколайовича Толстого.
Цей альбом містить переважно фотографії з останніх років життя Льва Толстого. Його головна мета - ознайомити читачів з обстановкою, в якій жив великий письменник, та з сумними подіями, пов'язаними з його відходом з Ясної Поляни та смертю.
Особливу цінність представляє включений до альбому факсимільний фрагмент рукопису первісних начерків роману "Війна і мир", який спочатку мав назву "З 1805 по 1814 рік" і суттєво відрізнявся від остаточної версії.
Альбом містить 41 репродукцію, виконану власним Графічним інститутом Товариства "Образованіе" за особливим методом фото-тінто гравюри:
1. Левъ Николаевичъ Толстой. Съ карт. Рѣпина.
2. Л. Н. и С. А. Толстые. 1881 г.
3. Левъ Николаевичъ Толстой.
4. Левъ Николаевичъ Толотой. Фот. Черткова.
5. Л. Н. и С. А. Толстые.
6. Л. Н. Толстой. Съ фот. Черткова 1907 г.
7. Л. Н. Толстой и А. П. Чеховъ въ Ялтѣ.
8. На пути въ купальню. Фот. 1909 г.
9. Л. Н. Толстой отправляется на утреннюю прогулку послѣ пріема бѣдныхъ. Снято въ 1909 г.
10. Л. Н. Толстой съ сестрой.
11. Левъ Толстой. Фот. 1909 г.
12. Левъ Николаевичъ Толстой.
13. Левъ Николаевичъ Толстой.
14. Л. Н. Толстой на прогулкѣ верхомъ.
15. Л. Н. Толстой съ внучатами. Съ фот. Черткова.
16. Семья Л. Н. Толстого въ Ясной Полянѣ. Фот. 1909 г.
17. Л. Н. Толстой въ кругу родныхъ.
18. Л. Н. Толстой съ Чертковымъ за работой.
19. Домъ въ Ясной Полянѣ. Фот. 1909 г.
20. Домъ въ Ясной Полянѣ со стороны дерева бѣдныхъ. Фот. 1909 г.
21. Рабочій кабинетъ Л. Н. Толстого. Снято въ 1909 г.
22. Спальная комната Л. Н. Толстого.
23. Общій видъ усадьбы «Ясная Поляна».
24. Л. Н. Толстой вмѣстѣ съ С. А. и А. Л. Толстыми и Чертковымъ.
25. Л. Н. и С. А. Толстые.
26. Л. Н. Толстой въ послѣдній пріѣздъ въ Москву.
27. Домъ Л. Н. Толстого въ Хамовникахъ.
28. Спальная комната С. А. Толстой.
29. Столовая комната.
30. Столовая комната со стороны оконъ.
31. Столовая комната съ другой стороны.
32. Спальная комната С. А. Толстой.
33. Уголокъ гостинной.
34. Л. Н. Толстой въ Телятникахъ.
35-37. Творческая работа Л. Н. Толстого: Факсимиле романа «Война Миръ».
38. Маска и рука Л. Н. Толстого.
39. Л. Н. Толстой на смертномъ одрѣ.
40. Выносъ въ Астаповѣ.
41. Процессія со станціи въ Ясную Поляну.
Бібліографічна інформація
Назва: Ясная Поляна. Жизнь Л. Н. Толстого. Альбомъ
Рік і місце видання: 1910, Москва
Сторінок: 41
Мова: дореформена російська
/
довжина 27
ширина 18
товщина 1,5
Вага: 0,510 кг
Жерела до істориї України-Руси. Том V / Степан Томашівський / (Антикварна книга 1901 року)
50000 грн.
Збірка історичних джерел з історії України-Руси середини XVII ст.
Це п'ятий том серії "Жерела до істориї України-Руси" і другий том "Матеріялів до істориї Галичини", виданий під керівництвом Степана Томашівського. Видання містить акти і документи, що стосуються подій в Галичині у 1649-1651 рр., охоплюючи період між Зборівською та Берестецькою кампаніями.
Том розділений на дві частини: перша містить акти політичного характеру за 1649-1651 рр., з переважанням документів про події 1648 р.; друга частина присвячена матеріалам про економічне становище і стан заселення Галицької Русі в 1649-1650 рр. До видання включено вступну розвідку "Погляд на стан людности Львівської землі в половині XVII ст.", яка базується на матеріалах другої частини.
У порівнянні з попереднім томом, видання має деякі технічні особливості: зокрема, обмежено повне виписування імен селян-революціонерів, натомість наведено лише найцікавіші з огляду на соціальне становище, а решту просто підраховано. Вперше в цьому томі з'являються так звані regesta (у другій частині), позначені буквою R. Матеріали для видання були зібрані в Крайовому Архіві, і автор висловлює подяку його керівництву за допомогу у роботі.
Видання є важливим джерелом для дослідників історії України XVII ст., особливо періоду Хмельниччини та її впливу на Галичину. Воно надає цінну інформацію про політичні, економічні та соціальні аспекти життя в регіоні в цей бурхливий період.
Бібліографічна інформація
Назва: Жерела до істориї України-Руси. Том V
Автор: Степан Томашівський
Рік і місце видання: 1901, Львів
Сторінок: 354
Мова: українська
/
довжина 24
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,680 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліоте