- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Киево-Печерская лавра /С. К. Килессо/ (Науково-довідкове видання 1975 року)
1800 грн.
Енциклопедія з архітектури. У книзі "Києво-Печерська лавра" йдеться про історію однієї з найвідоміших українських святинь, яка починає свій відлік від заснування Печерський монастиря. Перші монументальні споруди, які були зведені в тому місці, стали взірцем для будівництва та прикраси храмів в інших давньоруських містах. Саме в Києво-Печерському монастирі працював Нестор Літописець, також там творили давньоруські художники Олімпій та Григорій. Автор цікаво розповідає про період другої половини XVII-середини XVIII століття - час розквіту українського бароко, коли було завершено створення цілісного архітектурного ансамблю монастиря.
Резюме та список ілюстрацій у виданні подані англійською мовою.
Попри те, що видання 1975 року і в ньому є нотки ідеологічної забарвленості, воно все ще цінне документальним фактажем і вишуканим ілюстративним матеріалом.
Назва: Киево-Печерская лавра
Автор: Сергі́й Костянтинович Кілессо (1931 — 2012) — український архітектор і мистецтвознавець, дійсний член Української академії архітектури, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.
Рік: 1975
Москва, "Искусство"
Сторінок: 141
Розміри,см.:
довжина 26,5
ширина 21
товщина 1,2
Вага: 0,670 кг
Майстри українського барокко /Овсійчук В. Л./ (Наукове видання 1991 року)
4200 грн.
Українське мистецтво др.пол. XVII - пер. пол. XVIII ст. У монографії досліджуються ідейно-художні та стильові особливості українського мистецтва другої половини XVII - першої половини XVIII століть. Творчість майстрів барокко Юрія Шимоновича, Мартіно Альтомонте, Івана Рутковича, Йова Кондзелевича, Василя Петрановича, що працювали в Жовківському осередку, розглядається у зв`язках із розвитком мистецтва в Україні та Західній Європі. Висвітлено участь митців у прогресивних рухах, ідеологічній боротьбі, їхні тісні зв`язки з демократичними організаціями-братствами.
Книга якісно проілюстрована і сподобається усім мистецтвознавцям, викладачам і студентам ВУЗів, а також усім, хто цікавиться історією мистецтва.
Назва: Майстри українського барокко
Автор: Овсійчук Володимир Антонович (1924 – 2016) – мистецтвознавець і живописець, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент НАМУ, дійсний член НТШ, заслужений діяч мистецтв УРСР, отримав Державну премію України ім. Т. Шевченка, премію ім. І. Франка НАНУ, золоту медаль НАМУ. Нагороджений орден князя Ярослава Мудрого 5-го та 4-го ступенів.
Рік: 1991
Київ, видавництво "Наукова думка"
Сторінок: 397
Розміри,см.:
довжина 25,5
ширина 20,5
товщина 2,5
Вага: 1,330 кг
Ungarische Volkskunst /Tamas Hofer, Edit Fel/ (Антикварне видання 1978 року)
4800 грн.
Угорська народна творчість. Альбом народного мистецтва угорських фермерів - унікальне антикварне видання німецькою мовою. У книжці розглянуто важливість красивих предметів побуту для угорських хліборобів, а також розказано про процес виготовлення предметів народного мистецтва. Видання містить стислий опис періодів народної творчості угорців, зокрема можна дізнатися, як змінювалися селянські стилі з плином часу. Автори чудово розкрили особливості угорського народного мистецтва та надали велику кількість якісних різнотематичних зображень.
Книга гарантовано сподобається етнографам, а також усім поціновувачам арт-видань та любителям антикварної літератури мовою оригіналу.
Зміст
- Einleitung - 7
- Die gegenständliche Welt der Bauern - 12
- Bedeutung der schön geformten Gegenstände - 16
- Herstellung und Beschaffung von Volksunstgegenstäanden - 26
- Epochen der Volkskunst: Die alten Stilarten - 34
- Epochen der Volksunst: Neue Bauernstile - 38
- Über die Volksunst der letyten anderthalb Jahrhunderte - 49
- Die Eigentümlichkeiten der ungarischen Volkskunst - 62
- Literatur - 69
- Bilder - 71
Назва: Ungarische Volkskunst
Автор: Тамаш Хофер (1929-2016) - угорський етнограф, музеєзнавець і антрополог.
Едіт Фель (1910 - 1988) - угорський етнограф, кандидат історичних наук (етнографія).
Рік: 1978
Henschelverlag Kunst und Gesellschaft, Berlin
Сторінок: 637
Розміри,см.:
довжина 30
ширина 24,5
товщина 4
Вага: 2,640 кг
Древнерусская мелкая пластика XI – XVI веков /Т. В. Николаева/ (Наукове видання 1968 року)
4200 грн.
Мистецтво давньої Русі. Альбом-каталог "Древнерусская мелкая пластика XI - XVI веков" - ілюстроване видання, в якому представлені давньоруські християнські культові предмети. У давній Русі дрібна пластика була найпоширенішим видом образотворчого мистецтва, оскільки речі, виконані в техніці мініатюрного різьблення по дереву, кістці та каменю, а також при допомозі срібного та мідного лиття, належали церквам, монастирям але, передусім, приватним особам. Найпопулярніші вироби з дрібної пластики - нагрудні ікони, амулети-змійовики, панагії, ковчеги-мощовики, напрестольні хрести. До альбому увійшли лише найбільш характерні художні твори, на прикладі яких можна простежити розвиток цього мистецтва у період з XI до XVI століття.
Видання сподобається усім колекціонерам та мистецтвознавцям.
Назва: Древнерусская мелкая пластика XI - XVI веков
Автор: Т. В. Николаева
Рік: 1968 "Советский художник"
Сторінок: _
Розміри,см.:
довжина 26,5
ширина 21
товщина 1,5
Вага: 0,860 кг
Культура древней Руси (Наукове видання 1966 року)
4200 грн.
Класична збірка з історії культури. Збірник статей з історії культури давньої Русі містить дослідження з давньоруського мистецтва, літератури, матеріальної культури, а також частково соціальної та політичної історії. Видання присвячене науковій діяльності Миколи Миколайовича Воронін - археолога, історика, письменника, який сорок років досліджував художню культуру давньої Русі. Відповідальний редактор збірки - доктор історичних наук, археолог Олександр Львович Монгайт. У виданні є кольорові та чорно-білі ілюстрації.
Видання сподобається історикам і любителям давньоруської культури, зокрема, археологам і дослідникам історії мистецтва.
Назва: Культура древней Руси
Автор: редактор Олександр Львович Монгайт (1915 - 1974) - доктор історичних наук, археолог.
Рік: 1966, издательство "Наука"
Сторінок: 326
Розміри,см.:
довжина 26,5
ширина 21,5
товщина 2
Вага: 0,920 кг
Найкращі пригодницькі книги Макса Кідрука
1860 грн.
Комплект пригодницьких книг Макса Кідрука - одного з найвідоміших українських авторів трилерів та популяризатора науки. Його книги мають надзвичайно цікаві та захопливі сюжети і написані з беззаперечною логікою, емоційністю та напругою. Враження після прочитання книг Макса Кідрука з цього комплекту не відпускатимуть вас ще довгий час.
- Зазирни у мої сни /Макс Кідрук/
Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся.
- Не озирайся і мовчи /Макс Кідрук/
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості.
- Де немає Бога /Макс Кідрук/
Люди — соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя та смерті?
Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті.
Книги про загадковий і незнаний Всесвіт
2150 грн.
Комплект науково-популярних видань відомих любителів космосу та науки Макса Кідрука, Джона Вілліса та Майка Маллейна. Автори книг майстерно поєднали наукову інформацію з захоплюючими наративами. Усі, хто цікавиться загадковими глибинами Всесвіту, технічними аспектами космічних місій, а також цікавинками із життя на Землі, цей комплект книг - для вас.
- Теорія неймовірності /Макс Кідрук/
Чому люди старіють? Чи правда, що більшість бактерій не є шкідливими? Яка користь із мертвого восьминога у нічному клубі? Макс Кідрук відповідає на ці та інші питання у своїй книзі "Теорія неймовірності".
"Теорія неймовірності" створена на основі сценаріїв однойменного науково-популярного радіоблогу, випуски якого виходили в ефірі «Українського Радіо» у другій половині 2021-го. У книзі є сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не доцільно будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Усі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Кожна відкриває щось нове — дивовижне та захопливе. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.
- Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя /Джон Вілліс/
Чи існують іншопланетяни? Майже напевно, так. Більше того — населених світів цілком може бути багато, адже Всесвіт безкінечний, а в безкінечному Всесвіті абсолютно все, зокрема й життя, не лише можливе, але й неминуче. Джон Вілліс розмірковує про те, де може ховатися позаземне життя і як його шукати. Спираючись на класичні роботи з астробіології, аналізуючи новітні відкриття, зроблені телескопом «Кеплер», марсоходом «К’юріосіті» та зондом «Нові горизонти», Вілліс досліджує перспективи виявлення життя у нашій галактиці.
- Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника /Майк Маллейн/
У 1978 році першу групу астронавтів космічного шатла — двадцять дев’ять чоловіків і шість жінок, які проведуть в НАСА найбурхливіші роки програми космічних шатлів — представили публіці. Серед них був полковник ВПС США Майк Маллейн, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо корпусу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.
Вага: 1,300 кг
Українсько-руський архив. Том IX. (Антикварне видання 1913 року)
7800 грн.
Класичне фольклорне видання. У дев'ятому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії української пісні і вірші. I " Михайла Возняка. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Усі тексти пісень і віршів у виданні подано мовою оригіналу.
Книга сподобається історикам, зокрема тим, хто цікавиться історією української пісні, поезією та фольклором.
У виданні є печатка Державної публічної бібліотеки УРСР
Назва: Українсько-руський архив. Том IX.
Автор: Автор: Михайло Степанович Возняк (1881 - 1954) — український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР за спеціальністю літературознавство, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Був дійсним членом філологічної секції НТШ.
Рік: 1913
У Львові, Накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: 240
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1,3 см.
Вага: 0,311 кг
багато нерозрізаних сторінок
Український архив. Т. XII (Антикварне видання 1924 року)
7800 грн.
Класичне релігійне архівне видання. У дванадцятому томі серії "Українського архиву" розміщені "Листи митроп. М. Левицького до еп. Ів. Снїгурського й офіціяльні документи їх спільної дїяльности. (1813 - 1847)". Збірник листів було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Документи до видання зібрав і підготував професор Василь Щурат. У збірнику є як приватні, так і урядові листи, які пов'язані зі спільною діяльністю митрополита Михайла Левицького і єпископа Івана Снігурського. Документи подані мовою оригіналу без істотних змін. Однак, частина листів редгована В. Щуратом, зокрема, він прибрав вступні фрази привітань та кінцеві поздоровлення, а також прибрав ті моменти мовою оригіналу в листах, які були присвячені особистим і буденним справам церковних діячів. Їх зміст було замінено декількома словами українською мовою.
Збірник листів сподобається історикам, дослідникам діяльності греко-католицьої церкви, а також усім, хто цікавиться релігійними діячами Галичини XIX століття.
У виданні є печатки Державної публічної бібліотеки УРСР.
Назва: Український архив. Т. XII
Автор: Василь Григорович Щурат (1871 — 1948) — український педагог, літературознавець, поет і перекладач. Був дійсним членом НТШ, з 1915 по 1923 рр. був його головою.
Рік: 1924
У Львові, Накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: 230
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1,3 см.
Вага: 0,334 кг
багато нерозрізаних сторінок
Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 – 1853 годахъ (Антикварне видання 1854 року)
8200 грн.
Класика культурології. Праця "Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 - 1853 годахъ" Івана Скворцова вийшла після завершення робіт із оновлення Софійського собору в Києві, які тривали з 1843 до 1853 року. У виданні розглянуто відомості в літописах та історію собору, починаючи від його будівництва Ярославом Мудрим. У праці також розказано про випадкове відкриття старовинних фресок, яке поклало початок реставрації храму, та про процес відновленння цього собору. Автором детально описано тогочасний стан святині та найбільш примітні її цінності.
Видання сподобається музеєзнавцям, культурологам, усім, хто цікавиться українською культурою, а також любителям антикварних видань.
Назва: Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 - 1853 годахъ
Автор: Іван Михайлович Скворцов (1795–1863) - філософ, богослов, історик і філолог
Рік:1854
КІЕВЪ, въ типографіи Ѳеофила Глюксберга
Сторінок: 90
Розміри,см.:
довжина 22,5
ширина 13,5
товщина 0,5 см.
Вага: 0,082 кг
Книги схожої тематики:
1. О мѣстоположеніи лѣтописнаго города Родни. Ляскоронскій В.Г. (Антикварна книга 1904 року)
2. Матерьялы для исторіи Полтавскаго Полка. В.Д. Модзалевскій (антикварна книга 1905 року)
3. Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя. (Антикварна книга 1915-го року)
4. Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ IV. Сказки, легенды, разсказы. (Антикварна книга 1916-го року)
5. Матеріалы къ оцѣнкѣ земель Полтавской губерніи. Выпуск XI. Прилукскій уѣздъ (оригінальна книга 1892 р.)
6. Матеріалы и замѣтки. 2. Вадимъ Модзалевскій (Антикварна книга 1915 р.)
7. Малорусскіе пословицы и поговорки, колдовство. Собраные П.П. Чубинскимъ (Антикварна книга 1872 року)
8. Малороссійское духовенство во второй половинѣ XVIII вѣка. Діанинъ А. (антикварна книга 1904 року)
9. Къ исторіи Полтавской епархіи. Историческіе и бытовые очерки, замѣтки и переписка. По архивнымъ даннымъ. Павловскій І.Ф. (Антикварна книга 1912 року)
10. Каталогъ предметов малорусской старины и рѣдкостей. Выпускъ I. (Антикварне видання 1893 року)
Українсько-руський архів. Том XI. (Антикварне видання 1925 року)
7800 грн.
Класичне фольклорне видання. У одинадцятому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії української пісні і вірші. III " Михайла Возняка. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка.
Книга сподобається історикам, зокрема тим, хто цікавиться історією української пісні, поезією та фольклором.
У виданні є печатки Бібліотеки НКЗС УРСР, Державної публічної бібліотеки УРСР
Назва: Українсько-руський архів. Том XI.
Автор: Михайло Степанович Возняк (1881 - 1954) — український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР за спеціальністю літературознавство, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Був дійсним членом філологічної секції НТШ.
Рік: 1925
У Львові, накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: -
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 16
товщина 0,5 см.
Вага: 0,130 кг
багато нерозрізаних сторінок
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
7800 грн.
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
Класика української археографії. У другому томі серії "Українсько-руського архіву" міститься збірка документів і розвідка Івана Франка під назвою "Громадські шпіхлїрі в Галичинї 1784 - 1840 р". Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. На початку книги І. Франко майстерно описав актуальність теми "громадськіх шпіхлїрів і шпіхлїрового фонду у Галичині 1784 - 1840 рр". на той час, надав стислу характеристику своєї розвідки, а також зазначив використані джерела.
Книга сподобається історикам і поціновувачам творів І. Я. Франка, а також усім читачам, які цікавляться історією Галичини та антикварними виданнями.
У виданні є печатка Державної публічної бібліотеки УРСР.
Назва: Українсько-руський архів. Том II.
Автор: Іван Якович Франко (1856 - 1916) — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Був доктором філософії, доктором габілітованим, а також дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, почесним доктором Харківського університету, членом Всеукраїнського Товариства «Просвіта». Його творчий доробок, за приблизними оцінками, налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами вийшло понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.
Рік: 1907
У Львові, накладом Наукового Товариства імени Шевченка
Сторінок: 168
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,351 кг
багато не розрізаних сторінок.
Етноґрафічний збірник. Т. XXVI. (Антикварне видання 1910 року)
22000 грн.
Класика української етнографії. Двадцять шостий том "Етноґрафічного збірника" було видано етнографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка. У книгу війшли народні оповіданя про опришків, які зібрав і підготував до друку Володимир Гнатюк. Фольклорні тексти, які подано у цьому томі максимально автентичні. Книга має передмову - вступну статтю, де є відомості про джерела опублікованих матеріалів, їх історію, а також про збирачів і населені пункти, з яких походять записи. «Етноґрафічний збірник» привернув до себе увагу широкої наукової громадськості, здобув позитивну оцінку відомих учених. Він і сьогодні залишається одним із фундаментальних і найбільш авторитетних джерел української фольклористики.
Книга сподобається етнографам, а також усім читачам, які цікавляться історією опришків, українським фольклором та антикварними виданнями.
Видання містить екс-лібриси "Бібліотеки товариства "ПРОСЪВІТА" у Львові", а також на задньому форзаці книги наклеєна інформація про те, що видання було в "Книжной лавке ЛИТФОНДА С.С.С.Р.".
Назва: Етноґрафічний збірник. Т. XXVI.
Автор: Володимир Михайлович Гнатюк (1871 - 1926) — український етнограф, фольклорист, мовознавець, літературознавець, мистецтвознавець, перекладач та громадський діяч, член-кореспондент Петербурзької АН, академік АН України, член Чеського наукового товариства, Празької та Віденської Академії наук. Був головою етнографічної комісії НТШ.
Рік: 1910
У Львові, накладом Наукового Товариства ім Шевченка.
Сторінок: 352
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 16
товщина 2 см.
Вага: 0,660 кг
розриви в місці кріплення палітурки та книжкового блоку.
Українсько-руський архив. Том III. (Антикварне видання 1907 року)
7800 грн.
Класика української археографії. У третьому томі серії "Українсько-руського архіву" розміщені "Матеріяли й замітки до історії національного відродження Галицької Руси в 1830 – 1840 рр.". Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Документи зі вступною статтею до видання підготував Михайло Тершаковець. У книзі, окрім матеріалів з історії національного відродження Галицької Русі та історії москвофільства в Угорській Русі, є також короткий огляд національних та політично-суспільних течій в Галицькій та Угорській Русі.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться історією західноукраїнських земель першої половини XIX століття та антикварними виданнями.
Видання містить такі екс-лібриси: "Українське наукове ТОВАРИСТВО В КИЇВІ", "Державна Публічна БІБЛІОТЕКА УРСР", "БІБЛІОТЕКА Академії Наук УРСР".
Назва: Українсько-руський архив. Том III.
Автор: Михайло Іванович Тершаковець (1883 — 1978) — український історик літератури і педагог. Племінник громадського та політичного діяча Г. А. Тершаковця, двоюрідний брат воїна УПА З. Г. Тершаковця. Був дійсним і почесним членом НТШ.
Рік: 1907
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка.
Сторінок: 304
Розміри,см.:
довжина 22,5
ширина 15,5
товщина 2 см.
Вага: 0,503 кг
Пам’ятки української мови і літератури. Том VIII. (Антикварна книга 1930 року)
16500 грн.
Класика української драматичної літератури. Останній VIII том серії "Пам’ятки української мови і літератури" було видано у 1930 році археографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка за поданням Ярослава Гординського. У книгу війшли ще невідомі на той час тексти творів української драматичної літератури ХVІІ—ХVІІІ ст. із замітками, а також дослідження про українські інтермедії.
Книга сподобається театральним діячам, філологам, історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською драматургією та антикварними виданнями.
Назва: Пам'ятки української мови і літератури. Том VIII.
Автор: Ярослав Антонович Гординський - (криптоніми – Я.А.Г., Яр.Горд., Г-й, Я.Г., 1882 – 1939) – літературознавець, письменник, перекладач, педагог, доктор філософії, дійсний член НТШ.
Рік: 1930
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ. (Антикварна книга 1910 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У другому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині у період з 1890 року по 1891 рік, а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить формуляр і печатки, зокрема, штампи бібліотеки Українського наукового інституту книгознавства, бібліотеки Науково-методичного кабінету бібліотекознавства НКО УРСР
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1910
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 262
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17
товщина 1,7 см.
Вага: 0,548 кг
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І. (Антикварна книга 1909 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У першому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині з 1887 року по 1889 рік , а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить печатки, зокрема, штамп "Wołyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk".
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1909
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 290
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,278 кг
Чад /Косач Ю./ (Українська класика видання 1937 року)
12000 грн.
Класична українська література. Унікальне видання повісті українського класика Юрія Косача було видане у бібліотеці газети “Діло” в 1937 році. У повісті йдеться про діяльність української політичної організації - її нелегального осередку в Парижі. Усі герої книжки опиняються ніби на краю. За сюжетом - завтра має постати новий прекрасний світ, а герої в повісті - лише проміжне покоління, яке приречене втратити свої обриси в чаді, опісля якого розпочнеться нове життя. У цьому творі автор зобразив покоління людей діяльних, які усвідомлюють своє призначення, однак також розуміють, що вони є незначними, але, водночас, цінними на дорозі до потенційно чудового «завтра».
Цікавий факт щодо цієї книги - від 1937 року твір "Чад" не перевидавався ні за життя, ні після смерті автора. Це видання - рідкісне та унікальне.
У книзі є екс-лібрис "Biblioteka Fundacji Ternopilska" та лясе.
Назва: Чад
Автор: Юрій Миколайович Косач (1908-1990) - український поет, прозаїк, драматург, журналіст, есеїст, редактор, небіж Лесі Українки та онук Олени Пчілки. Половину свого життя Юрій Косач прожив у США.
Рік: 1937
Бібліотека "Діла", Ч. 20.
Львів, Ринок 10.
Сторінок: 162
Розміри,см.:
довжина 20
ширина 14
товщина 1,2 см.
Вага: 0,247 кг
Ископаемыя растенія. /Готан В./ (Антикварна наукова книга 1914 року)
7200 грн.
Класика фітопалеонтології. Нарис рослинного світу минулих геологічних епох німецького приват-доцента та доктора Вальтера Готана. Видання перекладене та доповнене доктором ботаніки та приват-доцентом А. Г. Генкелем та входить до серії "Естественно-историческая библіотека-природа".
Унікальна праця з палеоботаніки - цінна рідкість серед видань природознавчого напрямку.
Книга добре пролюстрована.
Зміст
Предисловіе автора. - 3
Предисловіе переводчика. - 4
Геологическія формаціи. - 5
1. Предварительныя замѣчанія. - 8
2. Типы растительныхъ ископаемыхъ. - 14
3. Мнимыя ископаемыя растительнаго происхожденія. - 31
4. Первобытная исторія водорослей, грибовъ и мховъ. - 42
5. - - - папоротникообразныхъ. - 56
6. - - - хвощевидныхъ. - 101
7. - - - плауновыхъ. - 111
8. - - - саговниковыхъ. - 128
9. - - - гингковидныхъ. - 143
10. - - - хвойныхъ (шишконосныхъ). - 156
11. - - - покрытосѣменныхъ. - 173
12. Выводы и заключенія
Обзоръ литературы. - 221
У книзі є екс-лібриси, зокрема, штамп бібліотеки Херсонського земського сільскогосподарського училища.
Назва: Ископаемыя растенія.
Автор: Вальтер Готан (1879-1954) - німецький палеоботанік, відомий своїми дослідженнями вуглецевої флори. Отримав звання почесного професора Берлінського університету.
Олександр Германович Генкель (1872-1927) - перекладач, доктор ботаніки, приват-доцент Імператорського Санкт-Петербурзького університету
Рік: 1914
Издательство "ПРИРОДА". Москва.
Сторінок: 220
Розміри,см.:
довжина 21
ширина 14
товщина 1,2 см.
Вага: 0,262 кг
Твори. Том десятий /І. С. Нечуй-Левицький/ (Українська класика видання 1931 року)
5400 грн.
Класична українська література. Видання творів українського класика І. С. Нечуя-Левицького за редакцією Ю. Меженка. Книга входить до серії "Бібліотека Українських клясиків".
У цей том війшли такі твори Івана Семеновича:
Драматичні твори
- Маруся Богуславка (оперета на 4 дії)
- На кожум'яках
- Голодному й опеньки м'ясо
- Попались
- В диму та в полум'ї
Статті про театр і музику
- З Кишинева
- У концерті
- Марія Заньковецька, українська артистка
Видання містить штампи бібліотеки Українського інституту марксизму-ленінізму, Державної публічної бібліотеки УРСР та інші. Також у книзі є печатки з назвою "Курси перепідготовки пропагандистів та газет. робітників при ЦК КП(б)У. Бібліотека Інв. №49600".
Назва: Твори. Том десятий
Автор: Іван Семенович Нечуй-Левицький (справжнє прізвище - Левицький, 1838 - 1918) - український письменник і перекладач.
Рік: 1931
Державне видавництво "Література й мистецтво" Харків - Київ
Сторінок: 258
Розміри,см.:
довжина 21,7
ширина 15,5
товщина 2 см.
Вага: 0,323 кг