- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Портрет в профіль /Євген Онацький/ (Діаспорне видання 1965 року)
2200 грн.
Відомі люди світу. Діаспорне видання.
Книга науковця, політично-громадського діяча, журналіста, енциклопедиста Євгена Онацького. Серед героїв книги Габріель Данунціо, Ніколо Паганіні, Вольфган Гете, Оскар Вайлд, Джузеппе Мацціні, Енріко Карузо, Аніта Гарібальді, Джакомо Казанова, Джозуе Кардуччо, Олена Теліга, Євген Коновалець, Іван Франко, Тарас Шевченко та інші.
«Існують риси в людському обличчі і речі в краевиді, які знаходяться між собою в такому взаємовідношенні, що їх треба брати або всі разом, або всі разом відкинути».
Книга містить відбиток екслібрису «ST. ANDREWS UKRAINIAN CHURCH P. O. BOX 7136 NORTH PORT, FLORIDA 33596».
«Портрет в профіль»
Автор: Євген Онацький
Видавництво: Українсько-Американська Видавнича Спілка, Чікаґо, 1965
Мова: українська
Сторінок: 300
Вікові наши рани /Митрополит Іларіон (Огієнко)/(Діаспорне видання 1960 року)
3800 грн.
Драматичні поеми. Книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
«Я взяв своє серце малими руками И віддано поклав Україні до ніг, І юна любов розцвілася між нами І став я орати твердий переліг. И нікому вже більше не дав я любові, Бо другого серця кохати не маю, І вірним зостанусь, аж дошки соснові Єдину любов мою спинять безкраю...» Іларіон.
Книга містить відбиток екслібрису «PRIVATE LIBRARY OF MIKOLAJ DEREWIANKA»
«Вікові наши рани»
Автор: Митрополит Іларіон
Видавництво: Вінніпеґ
Мова: українська
Сторінок: 270
Микола Джеря /Нечуй-Левицький/ (Діаспорне видання 1971 року)
1200 грн.
Соціально-побутова повість. Діаспорне видання.
Соціально-побутова повість І.Нечуя-Левицького, присвячена Миколі Лисенку, у якій автор описує важке життя селян-кріпаків у царській Росії, їх хаотичну боротьбу проти гноблення, вдало поєднує гармонійні описи природи та колоритні народні персонажі з яскравими характерами. Повість належить до класичних творів української літератури ХІХ століття. У творі панщину зображено як найганебніше явище суспільного життя та силу, що калічила людину. Письменник описує не тільки безправність, страждання закріпачених селян, а й зростання в них ненависті до панів, протест і боротьбу окремих кріпаків проти гноблення.
«В образі Миколи Джері втілено типові риси національного характеру, великі духовні риси українського народу.»Микола Джеря» - як писав Іван Франко - хоч кріпаком родився, був однак з тих людей, котрим ціле життя воля пахне, був з тих здорових натур, що скоріше вломляться, а зігнути не дадуться".»
Іван Нечуй-Левицький «Микола Джеря» (Скорочено).
Автор: Іван Нечуй-Левицький (1838-1918). Народився в м. Стеблеві Київської губернії (нині Черкащина), в сім’ї сільського священика. Навчався у сільській школі, в 1847 році вступив до Богуславське духовне училище, яке закінчив у 1853 році і в якому викладав. Там вів вивчав латинську, грецьку та церковнослов’янську. У 1853 році І. Левицький вступив до Київської духовної семінарії. Закінчивши семінарію, рік хворів, а потім деякий час працював у Богуславському духовному училищі викладачем. 1861 – 1865 – навчався у Київській духовній академії. Отримав призначення і працював учителем російської словесності в Полтавській духовній семінарії, потім у гімназіях Каліша (1866-1867), Седлеце (1867-1872), Кишинева (з 1873). Одночасно з педагогічною діяльністю починає писати. Майбутній письменник написав такі перші твори: «Жизнь пропив, долю проспав» та «Наймит Яріш Джеря». З 1873 року працює у Кишинівській чоловічій гімназії викладачем російської словесності, де очолює гурток прогресивно настроєних учителів. Потрапляє під таємний нагляд жандармерії. 21 рік він віддав благородній праці вчителя. Лише з 1868 починає друкуватись. 1885 року І.Нечуй-Левицький йде у відставку й перебирається до Києва, де присвячує себе винятково літературній праці. Він брав активну участь у суспільному житті, став членом «Громади». До кінця життя І. Левицький жив у злиднях. Останні дні провів на Дегтярівці, у так званому «шпиталі для одиноких людей», де й помер самотнім 2 квітня 1918 року. Похований на Байковому кладовищі.
Видання шкільної ради УККА, Нью-Йорк, 1971
Мова: українська
Сторінок: 32
Конотоп і Конотопщина. Доба Козаччини
3600 грн.
Комплект переписів Конотопа і Конотопщини 18 століття
Список книг:
- Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
1200 грн.
Вперше опубліковано документи Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр., присвячені місту Конотоп Конотопської сотні ніжинського полку. вони містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До другої книги увійшли документи, присвячені рядовому козацтву.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Обсяг 808 стор. Обкладинка тверда.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 2. Рядове козацтво
Упорядник: Олександр Тригуб
Рік: 2023
Сторінок: 808
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 6,5
Вага: 1,310 кг
Гетьман Сагайдачний – бич господній московитів /Петро Сас/
900 грн.
Темою книжки є значущі бойові звершення запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, якими він уславився на морі і на суходолі. Розглянуто очолений ним морський похід запорожців 1616 р., що завершився здобуттям потужної турецької фортеці Кафи. Основну увагу приділено докладному висвітленню бойових дій війська П. Сагайдачного під час польсько-московської війни 1617–1618 рр. Розкрито стратегію і тактику боротьби українських козаків із московитами, зокрема на прикладах масштабних бойових рейдів підрозділів П. Сагайдачного теренами Московського царства, форсування козаками великих водних перешкод, ведення ними облоги ворожих фортець. Простежено перебіг Тугалеськоколоменської операції, а також генеральної битви царських сил із запорожцями під Донським монастирем. Акцентовано на висвітленні подій, пов’язаних із штурмом військами Речі Посполитої столиці Московії.
Гетьман Сагайдачний – бич господній московитів
Автор: Петро Сас
Сторінок:360
Обкладинка тверда
Розміри,см.:
довжина 22
ширина 15
товщина 2
Вага: 0,568 кг
Сподвижники Богдана Хмельницького /Юрій Мицик/ (2023)
810 грн.
Національно-визвольна війна українського народу 1648-1658 рр. мала кардинальне значення в історії України. Після довгих років бездержавності українському народу вдалося в ході збройної боротьби створити незалежну державу – Гетьманщину. Ця подія визначила устремління українського народу на подальші кілька століть, сформувавши культурні, філософські та світоглядні засади ідеї української державності, яку не вдалось викорінити жодному із загарбницьких режимів, під якими опинялись частини України у різні часи і яка дозволила українцям зберегти свою ідентичність, уникнувши долі інших асимільованих народів.
Беззаперечним лідером українського народу під час Національно-визвольної війни був гетьман Богдан Хмельницький. Проте він не міг одноосібно здійснити такі тектонічні геополітичні зрушення, як відновлення української державності. Гетьман-державотворець спирався на плеяду сподвижників із козацької старшини, які допомагали йому організовувати народ на боротьбу проти загарбників. Ці люди походили з різних соціальних верств і відіграли різні ролі у драматичній історії становлення Гетьманщини – хтось проявив себе насамперед у воєнній справі, інші – як дипломати, правники, господарники. Дехто з них промайнув на історичному небосхилі яскравим метеором, залишивши про себе лише згадку в хроніці тих подій, хтось залишився в історії нашої держави та пам’яті народу на довгі століття. На жаль, наразі в Україні з різних причин зроблено надзвичайно мало для відновлення біографій усіх значних діячів Національно-визвольної війни.
Відомий історик Юрій Мицик на основі широких архівних матеріалів відтворив захопливі життєписи найближчих соратників Богдана Хмельницького, які й зібрані у цій праці.
Сподвижники Богдана Хмельницького
Автор: Юрій Мицик
Рік: 2023
Сторінок: 248
Обкладинка тверда.
Розміри,см.:
довжина 22
ширина 15
товщина 1,7
Вага: 0,420 кг
Григорій Левицький і українська гравюра /Фоменко В.М./ (Наукове видання 1976 року)
2800 грн.
Українське народне мистецтво.
У книзі досліджується творчість українського гравера Г.Левицького (1697-1769), який сприяв збагаченню українського граверства XVIII ст. реалістичними рисами, прогресивними суспільними ідеями. Висвітлюються російсько-українські та польсько-українські зв'язки в галузі граверства і роль Г. Левицького в їх зміцненні.
«Григорій Левицький і українська гравюра»
Автор: Фоменко В.М.
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1976
Мова: українська
Сторінок: 109
Василь Сімович. Українські вчені /Ковалів П./(Діаспорне видання 1953 року)
1600 грн.
Книга присвячена українському вченому. Діаспорне видання.
«Вся наукова діяльність проф. В.Сімовича проходила в різних напрямах української філології: нема такої галузі української філологічної науки, куди б не заглянуло пильне око великого патріота української культури, - усюди він порядкує, дає свої поради, дбає про чистоту й непорушність національних основ рідної культури. Але основне вістря своєї наукової діяльности В.Сімович завжди скеровував у галузь мовознавства. Українська мова, українська мовознавча наука були тією широкою ареною його наукової діяльности, з якої він не сходив усе своє життя.» (Зі вступу).
«Василь Сімович»
Автор: Ковалів П.
Видавництво: Українська Вільна Академія Наук серія: Українські вчені ч. 4. Накладом Товариства «Просвіта» в Форт-Віліямі, Вінніпеґ, 1953
Мова: українська
Сторінок: 42
Далекі зорі /Михайло Подворняк/ (Діаспорне видання 1978 року)
2200 грн.
Християнська поезія. Діаспорне видання.
Збірка поезій визначного українського християнського письменника-поета.
«Пишу тобі, мамо, лист з чужого краю;
У саді свіжо розцвіла калина,
Я тихо плачу, як тебе згадаю,
Ти розумієш сльози свого сина»
«Далекі зорі». Поезії
Автор: Михайло Подворняк
Видавництво: Накладом Християнського Видавництва «Дорога Правди», Торонто, 1978
Мова: українська
Сторінок: 170
Патріотизм Анни Йонкер /Ірена Книш/ (Діаспорне видання 1964 року)
1800 грн.
Життєпис активістки українського жіноцтва в Америці. Діаспорне видання.
«Зміст цеї книжечки - не історія в поточному розумінні. Проте нема тут вигадок, бо все в ній справді пережито – автентичні події й дійсні особи, до того це близький нам світ, а не незнана чужина. Тут вміщено один фрагмент творення нового існування: збірати людей одної батьківщини – для прямування до спільного майбутнього з панівним, динамічним принципом обєднання. Його продиктувала любов до України жінки, яка своєю інтуіцією відчула, що ніяка батьківщина не може бути сильна без любови всіх своїх дітей, що почування й прагнення не вистачають, що потрібні діла, вчинки, програма…»
«Патріотизм Анни Йонкер»
Автор: Ірена Книш
Видавництво: Накладом Авторки, Вінніпеґ, 1964
Мова: українська
Сторінок: 191
«Апасіоната». Роман із життя Людвіга ван Бетховена./Альфред Аменда/ (Видання 1983 року)
1600 грн.
Роман із життя Людвіга ван Бетховена.
У центрі твору – великий композитор Людвіг ван Бетховен. Німецький письменник 20-го століття глибоко проникає у внутрішній світ композитора, у його творче життя, у процеси його титанічної праці, популярно розкриваючи зміст та неповторні особливості новаторської музики Бетховена.
Альфред Аменда «Апасіоната». Роман із життя Людвіга ван Бетховена.
Автор: Альфред Аменда (1893-1973)
Видавництво: «Дніпро», Київ, 1983
Мова: українська
Сторінок: 491
Твори /Микола Куліш/ (Діаспорне видання 1955 року)
2800 грн.
Художні видання в діаспорі. П’єси.
«Творчість українського драматурга пореволюційного періоду Миколи Куліша в своїй цілості мало відома українським читачам. Саме тепер, коли минає 30 років від того часу, як перша п'єса М.Куліша « 97» почала ставитись на українській сцені (1924 рік), а 20 років, як арештували драматурга (1934 рік), щоб згодом, імовірно, його знищити – маємо вперше змогу видати збірник його творів, листів та інших матеріялів, що, без перебільшення, чудом збереглись. Цей вперше виданий збірник п'єс, листів та інших матеріалів М.Куліша і про Куліша, призначений для читачів, що мають змогу читати не заковане в цензурні кайдани українське слово.»
Зміст:
- Портрет Миколи Куліша.
Частина перша:
- Народній Малахій (Трагедійне).
- Мина Мазайло (Комедія).
- Патетична соната (Драма).
Частина друга:
- Критика чи прокурорський допит?
- Заява Миколи Куліша до Головреперткому НКО, копія АПО ЦК КПбУ.
- Із записника Миколи Куліша.
- Листи Миколи Куліша до Аркадія Любченка.
- Листи Миколи Куліша до дружини.
Частина третя:
- Антоніна Куліш. Спогади про Миколу Куліша.
- Григорій Костюк. Біографічна довідка.
Частина четверта:
- Григорій Костюк. Коментарі, додатки і примітки. Бібліографічні матеріали.
Микола Куліш «Твори».
Автор: Микола Куліш
Видавництво: Українська Вільна Академія Наук у США, Нью-Йорк. 1955
Мова: українська
Сторінок: 474
Літопис українського життя в Канаді. Том перший: Піонерська доба 1874-1918 /Ольга Войценко/ (Діаспорне видання 1961 року)
3200 грн.
Збірка статей авторки зі сторінок «Українського голосу» 1960-1961 рр. Діаспорне видання.
«Хоч це є «Літопис українського життя в Канаді», то проте багато уваги присвячено подіям в Україні, зв'язкам канадійських українців з Старим Краєм, та впливом, які були наслідком подій на Рідних Землях. В праці збережено мовні й правописні звички того часу з двох причин: поперше, щоб зберегти автентичність текстів, подруге, щоб дослідникам мови й правопису дати відповідний матеріял.» (Від автора).
«Літопис українського життя в Канаді. Том перший: Піонерська доба 1874-1918»
Автор: Ольга Войценко
Видавництво: Накладом і друком Видавничої спілки «Тризуб», Вінніпеґ, Канада, 1961
Мова: українська
Сторінок: 291
Записки о России XVI-начало XVII в. /Джером Горсей/ (Видання 1990 року)
1100 грн.
Твори англійського діпломата.
Видання містить новий повний переклад творів агента англійської торгової компанії та дипломата Джерома Горсея, який жив у Росії в 70-90-ті роки XVI ст. Публікація включає три твори Горсея, які повідомляють важливі, часом унікальні відомості про політичний розвиток російської держави в період царювання Івана Грозного, Федора Івановича та Бориса Годунова, торгівлі, зовнішньої політики, опричнини, взаємин держави і церкви. Переклад, що публікується, дає цілу низку нових трактувань тексту, а у вступній статті пропонуються спостереження над походженням цього цінного і малодоступного джерела. У додатку вміщено документи англійської торгової компанії, і навіть перший повний російський переклад поетичних послань із Росії XVI в. англійця.
«Записки о России. XVI — начало XVII в.» (Записки про Росію. XVI - початок XVII ст.)
Автор: Джером Горсей
Видавництво Московського університету, Москва, 1990
Мова: російська
Сторінок: 286
Українська скульптура другої половини XІX — початку XX ст. /Німенко А.В./ (Видання 1963 року)
1800 грн.
Українське народне мистецтво.
Нариси, вміщені в цій книзі, висвітлюють розвиток скульптури на Україні у другій половині ХІХ й на початку ХХ ст. Автор залучив до наукового обігу багато нових фактів про боротьбу художньої громадськості за реалістичне мистецтво, що виражає інтереси народу, за спорудження пам'ятників прогресивним діячам української культури.
«Українська скульптура другої половини XІX — початку XX ст.»
Автор: Німенко А.В.
Видавництво Академії наук Української РСР, Київ, 1963
Мова: українська
Сторінок: 125
Полтава въ началѣ XIX вѣка. Вып. 1. /Павловскій И.Ф./ (Антикварне видання 1902 року)
16000 грн.
Оригінальне видання 1902 року з історією Полтави початку 19 століття, часів губернаторства Куракіна (1802-1808 рр.)
Праця заснована на архівних даних (яких на початок 19 століття було значно більше ніж тепер).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією Полтави та України загалом.
Книга містить відтиск печатки 1920-х років з написом "Всенародня Бібліотека України в Київі"
Полтава въ началѣ XIX вѣка.
Очерки по архивнымъ даннымъ съ рисунками
Вып. 1. Генералъ-губернаторство князя А.Б. Куракина (1802-1808 г.)
Автор: Павловський Іван Францович (1851-1922)
Кіевъ - Типографія Императорскаго Университета св. Владиміра Акціонерскаго Общества Н.Т. Корчакъ-Новицкаго, Меринговская, №6
Рік: 1902
Мова: дореформена російська
Розмір, см
Довжина 25,5
ширина 16,5
товщина 0,8
Вага, гр. 267
Шевченко в колі сучасників /Марахов Г.І./ (Видання 1976 року)
1360 грн.
Біографії однодумців та друзів Кобзаря.
У словнику, в основу якого покладено архівні, епістолярні документи, наукові дослідження, подається характеристика суспільно-інтелектуального середовища Т.Г.Шевченка. Книжка складається зі стислих біографій однодумців, друзів, знайомих поета, а також тих, хто перебував під впливом його творчості чи використовував її в своїй діяльності.
«Т.Г.Шевченко в колі сучасників». Словник персоналій.
Автор: Марахов Григорій Іванович
Видавництво: «Дніпро», Київ, 1976
Мова: українська
Сторінок: 150
Українська поезія XVII століття /упорядник В.В. Яременко/ (Видання 1988 року)
2800 грн.
Українське народне мистецтво. Поезії.
Це друга книжка своєрідної тритомної антології епохи українського ренесансу та барокко. У збірці представлені імена тих, чия поетична спадщина визначає обличчя і характер української поезії першої половини сімнадцятого сторіччя. Серед найталановитіших поетів Д. Наливайко, Віталій, Г.Дорофієвич, О.Митура, І.Домбровський, М.Смотрицький, К.Сакович, С.Почаський, І.Ужевич, К.Транквіліон-Ставровецький та інші. Читач познайомиться також із зразками анонімної поезії того часу.»
«Українська поезія XVII століття (Перша половина)». Антологія.
Автор: Василь Васильович Яременко
Видавництво: «Радянський письменник», Київ, 1988
Мова: українська
Сторінок: 352
Декоративно-прикладное искусство Украинской ССР / Велигоцкая Н.И./(Видання 1986 року)
3800 грн.
Альбом українського народного мистецтва.
Альбом містить 239 ілюстрацій робіт українських прикладних художників – скло, ткацтво, вишивки, кераміка, фарфор усіх регіонів України. Підписи до ілюстрацій англійською мовою.
«Декоративно-прикладное искусство Украинской ССР. 70-е – начало 80-х годов» (Декоративно-прикладне мистецтво Української РСР. 70-ті – початок 80-х років)
Автор: Велигоцька Н.І.
Видавництво: «Советский художник», Москва, 1986
Мова: російська та англійська
Сторінок: 192