- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Указатель къ исторіи Россіи съ древнѣнейшихъ временъ Сергѣа Михайловича Соловьева / Составил М.С. Соловьевъ/ (Антикварна книга 1911 року)
7000 грн.
Детальний покажчик до фундаментальної праці С.М. Соловйова з історії Росії
Це видання є довідковим інструментом до багатотомної «Історії Росії з найдавніших часів» російського історика XIX століття Сергія Соловйова. Покажчик упорядкував син автора, Михаїл Соловйов.
Книга містить детальний алфавітний перелік імен, географічних назв, подій та понять, згаданих у «Історії Росії».
Видання здійснене відомим петербурзьким видавництвом "Общественная Польза", яке спеціалізувалося на науковій та освітній літературі.
Назва: Указатель къ исторіи Россіи съ древнѣнейшихъ временъ Сергѣа Михайловича Соловьева
Автор: Упорядник Михаїл Соловйов
Рік і місце видання: 1911, Санкт-Петербург, товариство «Общественная Польза»
Сторінок: 615
Довжина: 27
Ширина: 19
Товщина: 1,5
Вага: 0,640 кг
Мова: російська, дореформена
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Dziwadła/ Józef Ignacy Kraszewski/ (Антикварна книга 1872 року)
6000 грн.
Соціально-побутовий роман про життя польської шляхти середини XIX століття.
Перший том роману польського письменника, публіциста, громадського й політичного діяча Юзефа Ігнація Крашевського (1812-1887).
Історія молодого аристократа, котрий втратив свій маєток у столиці та повернувся до родинного помістя свого дивакуватого дідуся на Полісся. Автор описує процес адаптації головного героя до життя в провінції, його внутрішні зміни під впливом нового оточення та зародження глибоких почуттів до жінки. В романі змальовано побут, звичаї та соціальні відносини в провінційному маєтку та маленькому повітовому містечку. Крізь призму історії головного героя Крашевський досліджує теми особистісного зростання, кохання та соціальних змін у тогочасному суспільстві.
Роман викликав жваву дискусію серед сучасників через утопічні погляди одного з персонажів та нетрадиційний образ головної героїні Ірени.
Книга містить передмову автора, написану 16 червня 1856 року в Житомирі з додатковими коментарями 1871 року.
Назва: Dziwadła
Автор: Юзеф Ігнацій Крашевський
Рік і місце видання: 1872, Львів, Губринович та Шмідт; Варшава, Michał Glücksberg
Сторінок: 142
Довжина: 18
Ширина: 13
Товщина: 1
Вага: 0,160 кг
Мова: польська
Рай і Поступ/ Проф. Михайло Драгоманов/ (Антикварна книга 1906 року)
6700 грн.
Філософське дослідження еволюції людських уявлень про рай та прогрес цивілізації.
Третє видання книги українського політичного діяча, історика та публіциста Михайла Драгоманова (1841-1895). Читачеві запропоновано аналіз розвитку людських уявлень про "золотий вік" та прогрес, огляд релігійних вчень і філософських концепцій. Драгоманов досліджує еволюцію ідей від стародавніх міфів до сучасних йому філософських течій, міркує про релігійні уявлення раю в іудаїзмі, християнстві та ісламі, простежує розвиток ідеї прогресу в європейській думці.
Книга містить хронологічну таблицю важливих, на думку автора, подій в історії людського прогресу та передмову поета, перекладача й засновника видавництва «Ранок» Олекси Коваленка.
Назва: Рай і Поступ
Автор: Михайло Драгоманов
Рік і місце видання: 1906, Київ, видавництво «Ранок»
Сторінок: 95
Довжина: 22
Ширина: 14
Товщина: 1
Вага: 0,250 кг
Мова: українська
Упражненія въ искусствѣ вести войска. Выпуски 1-й и 2-й съ планами и чертежами /соч. Верди-дю-Вернуа/ (Антикварна книга 1874 року)
12000 грн.
Практичний посібник з військової тактики та стратегії управління військовими підрозділами на рівні дивізії та корпусу.
Видання є перекладом праці прусського воєначальника, генерала піхоти, педагога та письменника Юліуса фон Верді дю Вернуа (1832-1910). Книга складається із серії військових вправ, де початкова ситуація базується на реальних подіях австро-прусської війни 1866 року, але подальший розвиток операцій є вигаданим, що дозволяє читачеві практикувати прийняття рішень у різноманітних тактичних ситуаціях.
Автор детально розглядає різні аспекти військового управління: структуру та розподіл військ у складі армійського корпусу, тактичне розташування дивізій, організацію біваків та патрулювання, вибір оборонних позицій, планування та виконання наступальних операцій, управління маршем військ, охорону походного порядку, взаємодію між різними родами військ.
Книга складається з двох випусків, об'єднаних в одному томі, та включає плани і креслення, що ілюструють описані тактичні ситуації та маневри.
Переклад з німецької мови О. Пузиревського під редакцією А. Станкевича.
Назва: Упражненія въ искусствѣ вести войска. Выпуски 1-й и 2-й съ планами и чертежами
Автор: Юліус фон Верді дю Вернуа
Рік і місце видання: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 215
Довжина: 21,5
Ширина: 14
Товщина: 1
Вага: 0,250 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Мова: дореформена російська
Вҍстникъ сельскаго хозяйства (Антикварна книга 1911 року)
40000 грн.
Щотижневий часопис на сільсько-господарську тематику на 1911 р. Особливістю цього річника є публікації не лише агрономічного досвіду відповідних російських установ, товариств та вчених, а й досягнень зарубіжної науки, а також матеріалів сільсько-господарських з'їздів. Книга містить бібліографію публікацій часопису за 1911 р., яка систематизована за тематичними напрямками («Сільське господарство, його потреби і засоби допомоги», «Землеволодіння. Аграрне питання. Переселення» тощо). У виданні чимало статей, що стосуються розвитку землеробства, тваринництва в Україні, історії переселень, громадського устою в українських селах у період столипінських реформ.
Назва: Вестник сельского хозяйтва
Рік і місце видання: 1911, Москва, Видання Московського Товариства сільського господарства
Мова: російська дореформена
Сторінок: -
довжина 35
ширина 24
товщина 5
Вага: 3,110 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Словник української мови. 3-є видання, виправлене й доповнене. Т.III. К-Н /Борис Грінченко/ (Антикварне видання 1928 року)
8600 грн.
Третій том «Словника української мови» 1928р. є перевиданням «Словаря української мови» 1907-1909 рр. із доповненням нових матеріалів. До лексикографічного збору долучилися редакція журналу "Киевская Старина", письменник Борис Грінченко, який також є упорядником видання. Доповнена книга вийшла за редакцією С.Єфремова та А.Ніковського. Значення більшості слів пояснено за допомогою російських відповідників або ж розкрито описово та проілюстровано реченнями. Вміщено діалектизми та фразеологізми з поясненням походження. Том містить передмову А.Ніковського, лист Б.Грінченка до тогочасних рецензентів П.Житецького і К.Михальчука а також їхні відгуки, які є цінним джерелом для історії національного словникарства. У зв’язку зі згортанням українізації (кінець 20-х рр.) словник визнано націоналістичним через багатий пласт діалектизмів, який виразно вирізняв українську мову від російської. Видання наступних томів припинено, а оприлюднені дотогочас перші три томи вилучено з бібліотек. Книга є рідкісним виданням наукової праці українських філологів у буремний період вітчизняної історії.
Назва:Словник української мови. 3-є видання, виправлене й доповнене. Т.III. К-Н
Автор: Борис Грінченко
Рік і місце видання:1928, Київ, «Горно»
Мова: українська, російська
Сторінок: 477
довжина 27
ширина 18
товщина 2,5
Вага: 0,720 кг
Є нерозрізані сторінки
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Сатиричне та побутове письменство XVIII В. Випуск І. Твори Івана Некрашевича /Н.Кістяківська/ (Антикварне видання 1929 року)
7200 грн.
Видання літературних творів українського письменника XVIII ст. І.Некрашевича, яке підготовила літературознавець Н.Кістяківська. Книга є першим повним виданням діалогів і поезії священника за його автографом і всіма відомими їх списками. Передмова Н.Кістяківської містить біографію поета, реєстр, опис та аналіз його рукописної спадщини. Опубліковано 9 творів уродженця Київщини І.Некрашевича (віршовані листи, філософські і сатирично-побутові діалоги-п’єси). Літературознавці відзначають його вагому роль у формуванні української літературної мови та розвиткові гумористично-сатиричного жанру. Читачі книги мають змогу ознайомитися із народної мовою українців XVIII ст. та унікальною творчістю тогочасного письменства.
Назва: Сатиричне та побутове письменство XVIII В. Випуск І. Твори Івана Некрашевича
Автор: Наталія Кістяківська
Рік і місце видання: 1929, Київ
Мова: українська
Сторінок: 35
довжина 27
ширина 18
товщина 0,3
Вага: 0,080 кг
Є нерозрізані сторінки
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Карта территоріальнаго разграниченія Полтавской губерніи въ масштабахъ мҍстных изученій. /Л.В.Падалка/ (Антикварне видання 1914 року)
3800 грн.
Книга є другим удосконаленим виданням географічно-адміністративної карти Полтавської губернії, яку створив історик, статистик Лев Падалка (1859-1922). Полтавська губернія розмежована на 11 територіальних регіонів відповідно до їхніх географічних особливостей: Переяславське Подністров’я, Посульсько-Псельський степ, Посульсько-Удальський підстеп тощо. Праця містить доповнене авторське роз’яснення карти з обґрунтуванням топографічних розмежувань. До кожної географічно-територіальної одиниці укладено статистичні таблиці із даними про кількість населення (в цілому і по окремих суспільних верствах), дрібних господарств, площу ґрунтів тощо. У книзі опублікована бібліографія Л.Падалки. Видання є цінним джерелом для комплексного дослідження Полтавщини та історії української картографії.
Назва: Карта территориального разграничения Полтавской губернии в масштабах местных изучений
Автор: Л.В.Падалка
Рік і місце видання: 1914, Полтава, Видання Полтавської Вченої Архівної Комісії
Мова: російська пореформена
Сторінок: -
довжина 25
ширина 17
товщина 0,3
Вага: 0,080 кг
Карта відсутня
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Первое дополненіе къ Краткому біографическому словарю ученых и писателей Полтавской губерніи съ половины XVIII вҌка /И.Ф.Павловский/ (Антикварне видання 1913 року)
18000 грн.
Книга історика з Полтавщини І.Павловського є доповненням до його ж «Краткого биографического словаря», який був виданий у 1912 р. Вона містить 85 нових життєписів діячів Полтавщини, які здійснили значний внесок у розвиток української культури, літератури, науки і мистецтва. Чимало матеріалів є автобіографіями та містять портрети діячів. Внесено виправлення і доповнення біографій, які публікувалися у попередній книзі (1912 р.). Видання є одним із перших біо-бібліографічних довідників Полтавщини.
Назва:Первое дополнение к Краткому биографическому словарю ученых и писателей Полтавской губернии с половины XVIII века.
Автор: І.Ф.Павловський
Рік і місце видання: 1913, Полтава, Видання Полтавської вченої архівної комісії
Мова: українська
Сторінок: 85
довжина 25
ширина 16,5
товщина 0,3
Вага: 0,150 кг
Малорусская географическая номенклатура /Н.Ө.Сумцов/ (Антикварне видання 1886 року)
6700 грн.
Праця філолога, фольклориста М.Сумцова присвячена українським топонімам. Вона є одним із перших у вітчизняному мовознавстві досліджень походження ойконімів (назв населених пунктів). М.Сумцов здійснив класифікацію найменувань за типом їх появи (від особових імен, географічних об’єктів, ландшафту, історичних подій тощо). Учений осмислював також процес словотворення топонімів та його особливості в українців.
Назва: Малорусская географическая номенклатура
Автор: Микола Сумцов
Рік і місце видання: 1886, Київ, Видання редакції «Киевской старины»
Мова: російська дореформена
Сторінок: 33
довжина 24
ширина 15,5
товщина 0,3
Вага: 0,040 кг
Закладка цветочных почек и их развитие у плодовых деревьев (за годы 1924-1928) /Л.М.Ро/ (Антикварне видання 1929 року)
4800 грн.
Книга про результати науково-експериментальної праці українського і російського селекціонера Лева Ро (1883-1957). Місцем його дослідницьких спостережень була Мліївська дослідна садово-городня станція (Черкащина), яка створена на основі розсадницького господарства Л.П.Симиренка. У книзі Л.Ро виклав свої висновки щодо процесу закладання і репродукції квіткових бруньок садових дерев. Дослідження складається з двох частин, де висвітлено методи і засоби інтенсифікації плодоношення та вегетації бруньок (1-а частина) та результати цих застосувань щодо черешень, вишень, яблук, слив і груш (2-а частина). Подано схематичні малюнки з зображенням кожної вегетативної стадії та таблиці з термінами росту квіткових бруньок різних видів та сортів садових дерев.
Назва: Закладка цветочных почек и их развитие у плодовых деревьев (за годы 1924-1928)
Автор: Л.М.Ро
Рік і місце видання: 1929, Мліїв
Мова: російська
Сторінок: 99
довжина 27
ширина 18
товщина 0,5
Вага: 0,150 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
Полное собраніе сочиненій И.А.Гончарова /И.А.Гончаров/ (Антикварна книга 1887 року)
6000 грн.
Книга відомого І.О.Гончарова.
Іван Гончаров - російський прозаїк, літературний критик та публіцист. У другому томі "Повного зібрання..." представлений роман "Обломов", у якому автор ставить запитання: "Що ж таке "обломівщина"? "Золоте століття" чи застій та загибель?" і шукає на нього відповіді.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Полное собраніе сочиненій И.А.Гончарова
Автор: Іван Гончаров
Рік: 1887, Санкт-Петербург
Сторінок: 161
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Друга частина присвячена історичним діячам від царя Михайла Федоровича (ХVII ст. н. е.) до імператриці Єлізавети Петрівни (ХVIII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема царя Михайла Федоровича, Патріарха Нікона та інших.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1876 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Друга частина присвячена історичним діячам від царя Михайла Федоровича (ХVII ст. н. е.) до імператриці Єлізавети Петрівни (ХVIII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Петра Великого, гетьмана Івана Мазепу, архієпископа Феофана Прокоповича та інших.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1876, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Єрмака Тимофійовича та князя Константина Острозького.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Єрмака Тимофійовича та князя Константина Острозького.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1873 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1873, Санкт-Петербург
Сторінок: 239
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1873 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). Зокрема, автор наводить історичні факти та власні роздуми щодо крещення Русі князем Володимиром Святим.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1873, Санкт-Петербург
Сторінок: 239
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова у трьох томах. Том І.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). Зокрема, автор наводить можливі варіанти походження козаків ("казаков") та козаччини як явища.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Полное собраніе сочиненій Н.Г.Гарина /Н.Г.Гарин/ (Антикварна книга 1916 року)
6800 грн.
Повне зібрання творів Н.Г.Гаріна у 20 томах (в наявності книги №6-13, 15, 17 та 20).
Микола Георгійович Михайловський - російський інженер, мандрівник та письменник, який публікувався під псевдонімом Н.Гарін. У 1898 здійснив навколосвітню подорож. Збірка включає автобіографічні повісті та нариси, п'єси, оповідання та дорожні замітки. Життя та творчіть письменника були тісно повязані з Україною, що знайшло відображення в ряді його творів.
Назва: Полное собраніе сочиненій Н.Г.Гарина
Автор: Микола Гарін
Рік: 1916, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)