- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Изслѣдованіе о языкѣ синодальнаго списка 1-ой Новгородской лѣтописи. Выпускъ І /Б. М. Ляпунов/ (Антикварне видання 1900 року)
12000 грн.
Унікальне раритетне видання з лінгвістики. У виданні "Изслѣдованіе о языкѣ синодальнаго списка 1-ой Новгородской лѣтописи" лінгвіст-славіст Б. М. Ляпунов систематизував основні палеографічні особливості рукопису, надав декілька критичних думок про текст Синодального рукопису, а також провів дослідження фонетичних особливостей мови авторів цього твору. Б. Ляпунов цікаво подав матеріал про глухі звукі в тексті рукопису, а також про випадки застосування інших звуків і букв, зокрема приголосних.
Книга сподобається дослідникам-філологам, історикам, а також усім читачам, які цікавляться лінгвістикою й антикварними виданнями.
Назва: Изслѣдованіе о языкѣ синодальнаго списка 1-ой Новгородской лѣтописи. Выпускъ І.
Автор: Борис Михайлович Ляпунов (1862 - 1943) - лінгвіст-славіст, член-кореспондент Петербурзької Академії наук. Академік АН СРСР та Польської АН, член-кореспондент Болгарської та Чеської академій наук. Спеціаліст із порівняльної граматики слов'янських мов, етимології, діалектології, лексикографії. Застосовував до праслов'янського простору принципи лінгвістичної географії.
Рік: 1900
САНКТПЕТЕРБУРГЪ
Типографія Императорской Академіи наукъ
Сторінок: 290
довжина 26
ширина 19
товщина 1,5
Вага: 0,550 кг
Багато нерозрізаних сторінок
Флора полуострова Камчатки. ІІІ /В. Л. Комаров/ (Антикварне видання 1930 року)
5800 грн.
Унікальне раритетне видання з біології. У третьому випуску видання "Флора полуострова Камчатки", яке було видано Академії наук СРСР, містяться описи рослин Камчатського півострова з Карагінським островом.
Зміст
Предисловие - с. 1
Семейство 53. Ericaceae (продолжение). Вересковые - с. 3
" 54. Vacciniaceae Lindl. Брусничные - с. 11
" 55. Diapensiaceae Link. Диапенсиевые - с. 18
" 56. Primulaceae Vent. Первоцветные - с. 20
" 57. Plumbaginaceae Lindl. Свинчатковые - с. 31
" 58. Gentianaceae Dumort. Горечавковые - с. 32
" 59. Polemoniaceae DC. Синюховые - с. 40
" 60. Borraginaceae Lindl. Бурачниковые - с. 43
" 61. Lamiaceae Lindl. (Labiatae B. Juss). Губоцветные или Яснотковые - с. 56
" - * Solanaceae Pers. Пасленовые - с. 63
" 62. Scrophulariaceae Lindl. Норичниковые - с. 64
" 63. Orobanchaceae Lindl. Заразиховые - с. 90
" 64. Lentibulariaceae Lindl. Пузырчатковые - с. 91
" 65. Plantaginaceae Lindl. Подорожниковые - с. 94
" 66. Rubiaceae B. Juss. Мареновые - с. 98
" 67. Caprifoliaceae Vent. Жимолостные - с. 104
" - * Adoxaceae Fritsch. Адоксовые - с. 111
" 68. Valerianaceae L. Валериановые - с. 111
" - * Dipsacaceae Lindl. Ворсянковые - с. 113
" 69. Campanulaceae Juss. КОлокольчиковые - с. 113
" 70. Compositae Adans. Сложноцветные - с. 118
Некоторые дополнения - с. 208
(Семейство 71. Oxalidaceae Lindl. Кисличковые 208)
Указатель родов Index generum - c. 209
Указатель основных русских названий родов растений - с. 209
Рисунки, таблицы І - ІХ.
Видання містить ілюстрації.
Книга буде цікавою для ботаніків і дослідників біологічної науки двадцятого століття.
Назва: Флора полуострова Камчатки. ІІІ.
Автор: Володимир Леонтійович Комаров (1869 — 1945) — видатний ботанік, географ, мандрівник, систематик біологічних таксонів, академік. Президент Академії наук СРСР, один із організаторів її філіалів, почесний президент географічного товариства СРСР.
Рік: 1930
Ленинград
Издательство Академии наук СССР
Сторінок: 208
довжина 26
ширина 19
товщина 1,5
Вага: 0,460 кг
Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев/
900 грн.
Оцінено в 5.00 з 5
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів — Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII ст. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, стародавніми гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Назва: Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря
Автор: Віктор Губарев
Рік: осінь 2024
Сторінок: 416
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Артур Орльонов
Богданъ Хмельницкій. Сочиненіе Николая Костомарова. Томъ ІІ. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1859 року)
28000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров, в якому вдало поєднувалися історик-мислитель і художник, що забезпечило йому не лише одне з перших місць у ряді істориків, а й найбільшу популярність серед публіки. Він глибоко вдумувався, майже вживався у старовину, яку вивчав, відтворюючи її у своїх роботах такими яскравими фарбами, що вона надовго залишалася в пам'яті читача. Книга видана у Санкт-Петербурзі в 1859 році, попередньо пройшовши цензуру 2 вересня 1858 року. Дане видання є продовженням першого тому та також присвячене видатному діячу української історії XVII століття, політику, полководцю і дипломату, провіднику національно-визвольних змагань 1648—1657 років, творцю Української козацької держави, гетьману Війська Запорозького – Богдану Хмельницькому (1595-1657). Містить інформацію про Богдана Хмельницького і його епоху, засновану на ретельному вивченні документів й свідчень сучасників та розповідає про багаторічну боротьбу з Польщею та внесок гетьмана в перевертання подій на бік козаків.
Книга написана в легкій формі і призначена, в першу чергу, для широкого колу читачів.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних видань та для поціновувачів української історії Козацької доби.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Богданъ Хмельницкій. Сочинение Николая Костомарова. Томъ ІІ.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1859
Изданіе второе, дополненное.
С.-ПЕТЕРБУРГЪ.
Изданіе книгопродавца Д. Е. Кожанчикова.
Послѣдніе годы Рѣчи-Посполитой. Томъ І. Историческая монографія. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1886 року)
20000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор, Микола Костомаров, український історик та письменник, у даній праці репрезентує свої ретельні дослідження з історії Речі Посполитої, засновані на архівних матеріалах і джерелах того часу. Книга "Останні роки Речі Посполитої. Том І. Історична монографія" Миколи Костомарова є дослідженням періоду пізнього існування Речі Посполитої – важливої європейської держави XVII століття. У цьому періоді Річ Посполита, також відома як Велике князівство Литовське та Королівство Польща, зіткнулася із серією політичних, економічних та соціальних проблем, які сприяли її подальшому занепаду. У книзі розкриваються причини та наслідки колапсу Речі Посполитої, розглядаються ключові події та постаті того часу, а також аналізуються фактори, що призвели до її розвалу. Особлива увага приділяється політичним війнам, стратегічним помилкам та порушенням внутрішньої структури держави, які відіграли роль у цьому процесі.
Книга пропонує глибокий та всебічний аналіз подій, які вплинули на кінець Речі Посполитої та її подальшу історію.
Третє видання, виправлене та доповнене.
"Останні роки Речі Посполитої. Том І. Історична монографія" – важливе видання для дослідників історії Східної Європи, студентів та всіх, хто цікавиться політичною та соціальною історією цього періоду.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Послѣдніе годы Рѣчи-Посполитой. Томъ І. Историческая монографія Николая Костомарова.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1886
С.-ПЕТЕРБУРГЪ.
Типографія М. М. Стасюлевича, В. О., 2 л., 7.
Богданъ Хмельницкій. Сочиненіе Николая Костомарова. Томъ І. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1859 року)
28000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров, в якому вдало поєднувалися історик-мислитель і художник, що забезпечило йому не лише одне з перших місць у ряді істориків, а й найбільшу популярність серед публіки. Він глибоко вдумувався, майже вживався у старовину, яку вивчав, відтворюючи її у своїх роботах такими яскравими фарбами, що вона надовго залишалася в пам'яті читача. Книга видана у Санкт-Петербурзі в 1859 році, попередньо пройшовши цензуру 2 вересня 1858 року. Дане видання присвячене видатному діячу української історії XVII століття, політику, полководцю і дипломату, провіднику національно-визвольних змагань 1648—1657 років, творцю Української козацької держави, гетьману Війська Запорозького – Богдану Хмельницькому (1595-1657). Видання містить інформацію про Богдана Хмельницького і його епоху, засновану на ретельному вивченні документів й свідчень сучасників та розповідає про багаторічну боротьбу з Польщею та внесок гетьмана в перевертання подій на бік козаків.
Книга написана в легкій формі і призначена, в першу чергу, для широкого колу читачів.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних видань та для поціновувачів української історії Козацької доби.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Богданъ Хмельницкій. Сочинение Николая Костомарова. Томъ І.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1859
Изданіе второе, дополненное.
С.-ПЕТЕРБУРГЪ.
Изданіе книгопродавца Д. Е. Кожанчикова.
Послѣдніе годы Рѣчи-Посполитой. Историческая монографія. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1870 року)
28000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор, Микола Костомаров, український історик та письменник, у даній праці репрезентує свої ретельні дослідження з історії Речі Посполитої, засновані на архівних матеріалах і джерелах того часу. Книга "Останні роки Речі Посполитої. Історична монографія" Миколи Костомарова є дослідженням періоду пізнього існування Речі Посполитої – важливої європейської держави XVII століття. У цьому періоді Річ Посполита, також відома як Велике князівство Литовське та Королівство Польща, зіткнулася із серією політичних, економічних та соціальних проблем, які сприяли її подальшому занепаду. У книзі розкриваються причини та наслідки колапсу Речі Посполитої, розглядаються ключові події та постаті того часу, а також аналізуються фактори, що призвели до її розвалу. Особлива увага приділяється політичним війнам, стратегічним помилкам та порушенням внутрішньої структури держави, які відіграли роль у цьому процесі.
Книга пропонує глибокий та всебічний аналіз подій, які вплинули на кінець Речі Посполитої та її подальшу історію.
Друге видання.
"Останні роки Речі Посполитої. Історична монографія" – важливе видання для дослідників історії Східної Європи, студентів та всіх, хто цікавиться політичною та соціальною історією цього періоду.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Послѣдніе годы Рѣчи-Посполитой. Историческая монографія.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1870
С.-ПЕТЕРБУРГЪ.
Типографія Ф. Сущинскаго, улица Могилевская, 7.
Историческія монографіи и изслѣдованія Николая Костомарова. Томъ первый. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1863 року)
20000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров, в якому вдало поєднувалися історик-мислитель і художник, що забезпечило йому не лише одне з перших місць у ряді істориків, а й найбільшу популярність серед публіки. Він глибоко вдумувався, майже вжився у старовину, яку вивчав, відтворюючи її у своїх роботах такими яскравими фарбами, що вона надовго залишалася в пам'яті читача. Це перше видання даної книги, яке було видане у Санкт-Петербурзі в 1863 році, попередньо пройшовши цензуру 14 березня того ж року. Монографія складається з дев'яти розділів, які суттєво різняться між собою.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для істориків чи тих, хто цікавиться історією.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Зміст:
1. Мысли о федеративномъ началѣ древней Руси … 1
2. Черты народной южнорусской исторіи … 57
3. Двѣ русскія народности … 221
4. Мистическая повѣсть о Нифонтѣ. Памятникъ русской литературы … 289
5. Легенда о кровосмѣсителѣ … 327
6. О значеніи Великаго Новгорода … 359
7. Должно ли считать Бориса Годунона основателемъ крѣпостнаго права? … 391
8. Великорусскіе религіозные вольнодумцы въ XVI вѣкѣ. ‒ Мaтвeй Башкинъ и его соучастники Ѳеодосій Косой … 429
9. Иванъ Сусанинъ. Историческое изслѣдованіе … 477
Назва: Историческія монографіи и изслѣдованія Николая Костомарова. Томъ первый.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1863
Изданіе Д. Е. Кожанчикова.
Санктпетербургъ.
Типографія Товарищества "Общественная Польза"
Смутное время Московскаго государства въ началѣ ХVІІ столѣтія. Томъ второй. Царь Василій Шуйскій и воры. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1868 року)
20000 грн.
Унікальне раритетне історичне видання. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров. Книга вийшла друком у Санкт-Петербурзі в 1868 році, й повністю була присвячена періоду Смутних часів у Московському царстві на початку 17 століття, періоду політичної нестабільності в 1598—1613 роках (або до 1618 р.), від смерті другого царя Федора Івановича до початку правління династії Романових, що характеризувалося повстаннями, переворотами, військовими інтервенціями, зміною кількох правлячих династій (Годунови, Шуйські, Ваза), а також голодом 1601—1603 рр. та соціально-економічною кризою.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для істориків чи тих, хто цікавиться історією.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Смутное время Московскаго государства въ началѣ ХVІІ столѣтія. Томъ второй. Царь Василій Шуйскій и воры.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1868
Изданіе Д. Е. Кожанчикова.
Санктпетербургъ.
Въ типограіи К. Вульфа. Литейный пр., д. Зыбиной. № 60.
Полный зоологическій и ботаническій словарь на французскомъ, русскомъ и латинскомъ языкахъ: прибавление къ французско-русскому словарю составленному В. Эртелемъ. /В. Эртелъ/ (Антикварне видання 1843 року)
12000 грн.
Унікальний раритетний зологічний та ботанічний словник. Видання написане трьома мовами та є доповненням до французько-російського словника, укладеного Василем Андрійовичем Ертелем (1793-1847) - колезьким радником, бібліотекарем Імператорської Санкт-Петербурзької публічної бібліотеки, відомим педагогом й видане у 1843 році в Санкт-Петербурзі.
Книга розрахована на всіх цінителів унікальних антикварних видань XVIII століття, а також усіх, хто цікавиться зоологією та ботанікою.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Полный зоологическій и ботаническій словарь на французскомъ, русскомъ и латинскомъ языкахъ: прибавление къ французско-русскому словарю составленному В. Эртелемъ.
Автор: Василь Андрійович Ертель (1793-1847) - колезький радник, бібліотекар Імператорської Санкт-Петербурзької публічної бібліотеки, відомий педагог.
Рік: 1843
Санктпетербургъ.
у книгопродавца Г. Шмицдорфа, въ Малой Мѣшанской, въ домѣ Миронова No. 13.
Историческія монографіи и изслѣдованія Николая Костомарова. Томъ второй. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1863 року)
20000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров. Книга видана у Санкт-Петербурзі в 1863 році, попередньо пройшовши цензуру 11 березня того ж року. Видання складається із чотирьох розділів: у перших двох йдеться про періоди правління гетьманів Івана Свирговського та Івана Виговського, у третьому - розкривається історія Селянської війни 1670-1671 років, а саме повстання Степана Разіна. Закінчується книга розділом про роздуми світської людини над книгою про сільське духовенство.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для поціновувачів історії часів Козацької доби, та тих, хто цікавиться історією.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Историческія монографіи и изслѣдованія Николая Костомарова. Томъ второй.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1863
Изданіе Д. Е. Кожанчикова.
Санктпетербургъ.
Типографія Товарищества "Общественная Польза".
Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга четвертая. Томы ІХ-ХI-й. Богданъ Хмельницкій /Н. И. Костомаров/ (Наукове видання 1904 року)
20000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров. Книга видана у Санкт-Петербурзі в 1904 році та присвячена видатному діячу української історії XVII століття, політику, полководцю і дипломату, провіднику національно-визвольних змагань 1648—1657 років, творцю Української козацької держави, гетьману Війська Запорозького – Богдану Хмельницькому (1595-1657). Видання містить інформацію про Богдана Хмельницького і його епоху, засновану на ретельному вивченні документів й свідчень сучасників та розповідає про історичне рішення прийняття Гетьманщиною протекторату Московського царства в боротьбі з поляками.
Ідеальний антикварний подарунок для поціновувачів української історії Козацької доби та для колекціонерів унікальних раритетних видань.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга четвертая. Томы ІХ-ХI-й. Богданъ Хмельницкій.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1904
Изданіе Общества для пособія нуждающимся литераторамъ и ученымъ ("Литературного Фонда").
С.-ПЕТЕРБУРГЪ. Типографія М. М. Стасюлевича, Вас. Остр., 5 лин., 28.
Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга пятая. Томы ХII-й, ХIII-й и ХІV-й. /Н. И. Костомаров/ (Наукове видання 1905 року)
25000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Одна з фундаментальних монографій видатного українського історика й етнографа М. І. Костомарова, містить у собі три томи - дванадцятий, тринадцятий та чотирнадцятий. Усі вони різняться за змістом: у ХII томі йдеться про початок єдинодержавства у древній Русі, гетьманство Юрія Хмельницького, церковноісторичну критику у ХVІІ ст., історію розколу у розкольників та спогади про молоканів; у ХIII томі містяться перекази початкового російського літопису в міркуваннях з російськими народними переказами у піснях, казках та звичаях, а також розповідається про особистість царя Івана Васильовича Грозного, про слідчу справу з приводу вбивства царевича Димитрія, про осіб Смутного часу і хто в ньому винен винен, також присутній розділ із великоруською народною пісенною поезією. У ХІV томі є такі розділи як Афанасій Пилипович. - Петро Могила перед судом дослідників нашого часу. - Богдан Хмельницький – данник Оттоманської Порти. - Про козаків. – Царевич Олексій Петрович. – Павло Полуботок. – Катерина Олексіївна, перша російська імператриця. - Самодержавний юнак.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для поціновувачів історії часів Русі, Козацької доби та тих, хто цікавиться історією.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга пятая. Томы ХII-й, ХIII-й и ХІV-й.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1905
Изданіе Общества для пособія нуждающимся литераторамъ и ученымъ ("Литературного Фонда").
С.-ПЕТЕРБУРГЪ. Типографія М. М. Стасюлевича, Вас. Остр., 5 лин., 28.
Кобзар. Тарас Шевченко (Видання 1908 р. Доманицького)
80000 грн.
Знакове видання “Кобзаря” 1908 року, впорядковане Василем Доманицьким.
Після революційних подій 1905-1907 років та послаблення цензурних законів вперше за кілька десятиліть в Російській імперії було дозволено публікувати найвідомішу книгу найвідомішого українського літератора без скорочень.
Для цього доктор В. Доманицький вивірив текст по власноручних рукописах Шевченка та використав спеціальну літературу по історії тексту.
Книга була надзвичайно популярною – в такому форматі її друкували тричі в 1907, 1908, 1910 роках, щоразу вивіряючи і вдосконалюючи текст.
Гроші з продажу шли на допомогу українським студентам, які навчались у вузах С-Петербурга.
Особливості книги:
- одне з перших в XX столітті видань "Кобзаря"
- впорядкував Василь Доманицький
- книга містить життєпис Т.Г. Шевченка та ілюстрації
- книга реставрована - готова до читання чи дарування.
довжина 23
ширина 16
товщина 4
Вага: 0,840 кг
Кобар. Тарас Шевченко. (Антикварна книга 1931 року)
60000 грн.
Раритетний "Кобзар", виданий* 1931 року в столиці України - Харкові.
*Державне Видавниче Об'єднання України - видавництво "Література і мистецтво".
Класична книга, відома кожному українцю.
З особливостей:
- Опрацьований і прокоментований мовознавцями Ієремією Айзенштоком та Миколою Плевако - останній був репресований в 1930-і.
- Харківський правопис 1928 року
- Книга реставрована. Готова прикраса для Вашої бібліотеки.
довжина 22
ширина 16
товщина 3
Вага: 0,550 кг
Бідні родичі. Кузина Бета /Оноре де Бальзак/ Переклад Підмогильного (Антикварне видання 1929 року)
8600 грн.
Унікальне видання французької класики ХІХ століття, перекладене Валер’яном Підмогильним. Перша частина дилогії «Бідні родичі». Автор спромігся настільки детально описати кожну дрібничку з життя однієї паризької родини та французького суспільства загалом, що, читаючи роман, не відчути себе його частинкою ви просто не зможете.
Видання сподобається усім любителям класичної зарубіжної прози та колекціонерам антикваріату.
Назва: Бідні родичі. Кузина Бета
Автор: Оноре де Бальзак (1799 – 1850) – відомий французький письменник та драматург, який, незважаючи на селянське походження, своєю невтомною працею зумів завоювати славу та посісти почесне місце серед світових «майстрів пера». Один із засновників реалізму в європейській літературі. Знаменитий серією романів «Людська комедія», в якій з властивими автору спостережливістю, ретельністю і любов’ю до опису найдрібніших деталей змальовував буржуазне суспільство післянаполеонової Франції.
Рік: 1929
Випустило Видавництво «Культура» Державного Тресту «Київ-Друк» на замовлення Державного видавництва України. 4-та друкарня, вулиця Воровського, № 42
Исторія девятнадцатаго вѣка отъ времени вѣнскаго конгресса. Томъ V. /Г. Гервинус/ (Антикварне видання 1868 року)
8600 грн.
Наукове дослідження історії Німеччини. Автор розглядав історичний розвиток епохи 1815-1830 років з точки зору визвольних намірів, направлених на встановлення конституційного устрою та проголошення національної незалежності народів. Науковець вважав, що історичний розвиток Німеччини буде успішним, якщо в ній "демократія змінить аристократію".
Попри те, що праця вийшла з цензурою тих частин, в яких говорилось про політику Російської імперії, це все ще фундаментальна робота, цінна науковими матеріалами і написана багатогранним автором з широкими поглядами професійного історика.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для поціновувачів історії Німеччини.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Зміст п’ятого тому:
VІІ. Возстаніе и возрожденіе Греціи:
1.Введеніе.
2.Гетерія и возстаніе въ Дунайскихъ княжествахъ.
3.Возстаніе Грековъ:
a) Первый годъ войны; мятежная анархія
b) Второй годъ войны; болѣе правильния военния дѣйствія
c) Первый періодъ дипломатическихъ переговоровъ о несогласіяхъ Россіи и Порты
d) Третій годъ войны; взаимное истощеніе
Назва: Исторія девятнадцатаго вѣка отъ времени вѣнскаго конгресса. Томъ V.
Автор: Георг Готфрід Гервінус (1805 – 1871) – німецький історик, один із представників Гейдельберґської школи істориків, учень Фрідріха Шлоссера, професор, політичний діяч та патріот своєї країни. Автор – рішучий та послідовний противник насильницьких методів об'єднання Німеччини під протекцією канцлера Отто фон Бісмарка та завойовницької, шовіністичної політики Пруссії.
Рік: 1868
С. Петербургъ въ типографіи О.И.Бакста, Невскій, № 71
Введеніе въ исторію девятнадцатаго вѣка / Г. Гервинус / (Антикварне видання 1864 року)
4200 грн.
Вступ до основної історичної праці «Исторія девятнадцатаго вѣка отъ времени вѣнскаго конгресса» Г. Гервінуса, перекладений під редакцією М. Антоновича, в якій автор рефлексує над історією власної країни, з симпатією ставиться до національно-визвольних рухів, спрямованих на встановлення конституційного ладу і проголошення незалежності поневолених народів та різко критикує політику «залізом та кров’ю» канцлера Пруссії Отто фон Бісмарка. За свої ліберальні напрями книга довгий час була заборонена.
Дарма, що праця вийшла з цензурою тих частин, в яких говорилось про політику Російської імперії, вона все ще цінна науковим фактажем, написана професійним істориком з поглядами мораліста та просвітника.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Введеніе въ исторію девятнадцатаго вѣка.
Автор: Георг Готфрід Гервінус (1805 – 1871) – німецький історик, один із представників Гейдельберґської школи істориків, учень Фрідріха Шлоссера, професор, політичний діяч та патріот своєї країни. Автор – рішучий та послідовний противник насильницьких методів об'єднання Німеччини під протекцією канцлера Отто фон Бісмарка та завойовницької, шовіністичної політики Пруссії.
Рік: 1864
С. Петербургъ въ типографіи О.И.Бакста
Исторія девятнадцатаго вѣка отъ времени вѣнскаго конгресса. Томъ V. /Г. Гервинус/ (Антикварне видання 1868 року)
8600 грн.
Наукове дослідження історії Німеччини. Автор розглядав історичний розвиток епохи 1815-1830 років з точки зору визвольних намірів, направлених на встановлення конституційного устрою та проголошення національної незалежності народів. Науковець вважав, що історичний розвиток Німеччини буде успішним, якщо в ній "демократія змінить аристократію".
Попри те, що праця вийшла з цензурою тих частин, в яких говорилось про політику Російської імперії, це все ще фундаментальна робота, цінна науковими матеріалами і написана багатогранним автором з широкими поглядами професійного історика.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних наукових видань, а також для поціновувачів історії Німеччини.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Зміст п’ятого тому:
VІІ. Возстаніе и возрожденіе Греціи:
1.Введеніе.
2.Гетерія и возстаніе въ Дунайскихъ княжествахъ.
3.Возстаніе Грековъ:
a) Первый годъ войны; мятежная анархія
b) Второй годъ войны; болѣе правильния военния дѣйствія
c) Первый періодъ дипломатическихъ переговоровъ о несогласіяхъ Россіи и Порты
d) Третій годъ войны; взаимное истощеніе
Назва: Исторія девятнадцатаго вѣка отъ времени вѣнскаго конгресса. Томъ V
Автор: Георг Готфрід Гервінус (1805 – 1871) – німецький історик, один із представників Гейдельберґської школи істориків, учень Фрідріха Шлоссера, професор, політичний діяч та патріот своєї країни. Автор – рішучий та послідовний противник насильницьких методів об'єднання Німеччини під протекцією канцлера Отто фон Бісмарка та завойовницької, шовіністичної політики Пруссії.
Рік: 1868
С. Петербургъ въ типографіи О.И.Бакста, Невскій, № 71
Твори. Том третій. /М. Коцюбинський/ (Антикварне видання 1918 року)
6200 грн.
Класика української літератури. Це перше посмертне видання творів класика української літератури Михайла Коцюбинського (1864-1913). Надрукувало його київське видавниче товариство «Криниця» (1911-1920) у травні 1918 року, яке видавало переважно художню літературу, активізувавши свою діяльність саме під час подій Української революції.
У третій том “Творів” видатного українського письменника М. Коцюбинського увійшли дві відомі художні праці - "Fata morgana" та "Дорогою ціною".
Видання сподобається усім любителям класичної української прози та колекціонерам антикваріату.
Назва: Твори. Том третій.
Автор: Михайло Михайлович Коцюбинський (1864 — 1913) — видатний український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові, титулярний радник. В українську літературу ввійшов як майстер психологічної прози. Вершинами його художнього стилю критики вважають «Fata Morgana», «Що записано в книгу життя» (1910), «Тіні забутих предків» (1911). У своїх останніх новелах доповнив свій характерний стиль елементами неоромантизму.
Рік: 1918
Видавниче товариство "Криниця"
Київ, Нестерівська, 27.