- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Українська поезія XVII століття /упорядник В.В. Яременко/ (Видання 1988 року)
2800 грн.
Українське народне мистецтво. Поезії.
Це друга книжка своєрідної тритомної антології епохи українського ренесансу та барокко. У збірці представлені імена тих, чия поетична спадщина визначає обличчя і характер української поезії першої половини сімнадцятого сторіччя. Серед найталановитіших поетів Д. Наливайко, Віталій, Г.Дорофієвич, О.Митура, І.Домбровський, М.Смотрицький, К.Сакович, С.Почаський, І.Ужевич, К.Транквіліон-Ставровецький та інші. Читач познайомиться також із зразками анонімної поезії того часу.»
«Українська поезія XVII століття (Перша половина)». Антологія.
Автор: Василь Васильович Яременко
Видавництво: «Радянський письменник», Київ, 1988
Мова: українська
Сторінок: 352
Історична граматика української мови (Видання 1980 року)
2000 грн.
Посібник з української мови.
У посібнику відповідно до вимог програми висвітлено основні питання методології та методики курсу історичної граматики української мови, показано місце української мови серед інших слов'янських мов, проаналізовано процес розвитку історичної фонетики, морфології та синтаксису від праслов’янської доби до сучасного стану української мови.
«Історична граматика української мови».
Автори: М. А. Жовтобрюх, О. Т. Волох, С. П. Самойленко, І. І. Слинько
Видавництво: «Вища школа», Київ, 1980
Мова: українська
Сторінок: 318
Декоративно-прикладное искусство Украинской ССР / Велигоцкая Н.И./(Видання 1986 року)
3800 грн.
Альбом українського народного мистецтва.
Альбом містить 239 ілюстрацій робіт українських прикладних художників – скло, ткацтво, вишивки, кераміка, фарфор усіх регіонів України. Підписи до ілюстрацій англійською мовою.
«Декоративно-прикладное искусство Украинской ССР. 70-е – начало 80-х годов» (Декоративно-прикладне мистецтво Української РСР. 70-ті – початок 80-х років)
Автор: Велигоцька Н.І.
Видавництво: «Советский художник», Москва, 1986
Мова: російська та англійська
Сторінок: 192
Славянские языки /Кондрашов Н.А./ (Видання 1956 року)
1800 грн.
Посібник з сучасних слов'янських мов.
Ця книга є досвідом короткого огляду сучасних слов'янських мов і призначена насамперед для вчителів-словесників та студентів-філологів, які побажають отримати початкові відомості про мовну спорідненість слов'янських націй та структуру сучасних слов'янських мов. У характеристику кожної мови включені відомості про графік та орфографію, фонетичну та морфологічну структуру, про основні явища історії мови, розвиток писемності та літературної мови та, нарешті, про діалектні групи та їх риси. Нарису сучасних слов'янських мов надані короткі відомості про давніх слов'ян та характеристика загальнослов'янської та старослов'янської мов.
«Славянские языки» (Слов'янські мови)
Автор: Кондрашов Н.А.
Видавництво: Государственное учебно-педагогическое издательство министерства просвещения РСФСР, Москва, 1956
Мова: російська
Сторінок: 196
Київська Русь XI ст у міжнародних відносинах /Шекера І.М./ (Наукове видання 1967 року)
2200 грн.
Навчальний посібник з зовнішньої політики України.
Київська Русь - одна з найбільш розвинених країн середньовічної Європи - підтримувала тісні економічні, політичні та культурні зв'язки з країнами Західної Європи, Скандинавії, Візантією, Кавказом та Середньою Азією, чим справляла значний вплив на розвиток міжнародних відносин. У книзі на численному матеріалі висвітлюється вплив зовнішньої політики Київської Русі на хід історичних подій в країнах Західної Європи і Близького Сходу в ХІ ст.
«Київська Русь XI ст. у міжнародних відносинах»
Автор: Шекера І.М.
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1967
Мова: українська
Сторінок: 196
Древности Северо-Западного Причерноморья (Наукове видання 1965 року)
1250 грн.
105 випуск радянського археологічного наукового журналу.
Короткі повідомлення Інституту археології (КСІА) - радянський археологічний науковий журнал, метою якого було введення в науковий обіг результатів професійних досліджень, формування сучасних концепцій з проблем археологічної науки. Матеріали, присвячені актуальній тематиці, що розроблялися співробітниками Інституту археології РАН та інших наукових установ, організовані в журналі з тематичного та хронологічного принципу. Періодично окремим блоком розміщувалися матеріали тієї чи іншої наукової конференції, організованої ІА РАН або з його участю.
«Краткие сообщения о докладах и полевых исследованиях института археологи. Древности Северо-Западного Причерноморья» (Короткі повідомлення про доповіді та польові дослідження інституту археологи. Стародавності Північно-Західного Причорномор'я)
Видавництво: «Наука», 1965
Мова: російська
Сторінок: 134
Страх /Олена Звичайна/ (Діаспорне видання 1957 року)
4800 грн.
Роман про період радянського терору в Україні.
Роки 1937-38 в СССР, а зокрема й особливо в УССР були періодом найжорстокішого терору; безпосереднім організатором його, за дорученням Сталіна, був нарком Єжов, а тому й період цей увійшов в історію під назвою Єжовщини. Цей роман — це розгорнене полотно, що правдиво віддзеркалює життя в підсоветській Україні в період Єжовщини. Перед внутрішнім зором читача проходять люди тієї кривавої доби — з одного боку ті, на кого терор був спрямований, а з другого боку — ретельні виконавці волі Московського Кремлю. Хто з читачів мав "щастя" жити в той час під совітами той пізнає картини зі свого минулого; той, хто ніколи в СССР не бував, побачить обличчя й відчує дух і ритм затаврованої ім'ям Єжова доби. В основу роману покладено дві проблеми: проблему страху, як могутньої зброї для втримування мільйонів людей в стані безоглядної покори, і проблему таланту, яким обдарована наша українська людина, що живе в Україні, де єдиним всесильним законом є директива червоного Кремлю. У 1-му томі ці проблеми ставляться, а вузли фабули на тлі доби зав'язуються. Розв'язання їх та ідейне вивершення твору в світлі поставлених проблем читач знайде в ІІ-му томі, який для цілости роману є вирішальним. "Страх" виходить у світ з нагоди ХХ-річчя Єжовщини в УССР. Книга містить відбиток екслібрису «Молодіжний Націоналістичний Конгрес. м.Київ»
О.Звичайна «Страх». Роман у двох томах.
Автор: Олена Звичайна
Видавництво: Українська видавнича спілка, 1957
Мова: українська
Мистецтво фольклор та етнографія слов’янських народів /Федорук О.К./(Наукове видання 1993 року)
2200 грн.
Українське народознавство та фольклористика.
Доповіді на ХІ Міжнародному з'їзді славістів присвячені актуальним питанням культурного розвитку слов'янських народів. Із залученням широкого новітнього матеріалу розкрито взаємини різних видів мистецтва слов'ян доби барокко, висвітлено проблемні аспекти українського народознавства та фольклористики на загальнослов'янському тлі, схарактеризовано внесок українських митців, духовної та матеріальної культури українців загалом у скарбницю Слов'янщини.
«Мистецтво фольклор та етнографія слов'янських народів. ХІ Міжнародний з'їзд славістів (Братислава, 30 серпня - 8 вересня 1993 р.)»
Редактор: Федорук О.К.
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1993
Мова: українська
Сторінок: 196
Весенне-летние календарные обряды русских, украинцев и белорусов /Соколова В.К./ (Видання 1979 року)
2100 грн.
Землеробські обряди, описи та історія.
У книзі описуються календарні свята та обряди весняно-літнього циклу у східнослов'янських народів XIX - початку XX ст., показується глибока давнина землеробських обрядів, зв'язок народної календарної обрядовості із землеробством. Особливо виділяються ігрові, розважальні елементи обрядів, їхнє барвисте оформлення та святковий колорит.
«Весенне-летние календарные обряды русских, украинцев и белорусов ХІХ - нач.ХХ в.» (Весняно-літні календарні обряди росіян, українців та білорусів ХІХ-поч. ХХ ст.)
Автор: Соколова В.К.
Видавництво: «Наука», 1979
Мова: російська
Сторінок: 282
Хто поповнив національний злочин? Під осуд українського громадянства /Каленик Лисюк/ (Діаспорне видання 1961 року)
1600 грн.
Історія музею Визвольної Боротьби України у Празі. Діаспорне видання.
Музей Визвольної боротьби України засновано в Празі 1925 року. То була всеукраїнська установа, побудована виключно за пожертви українського громадянства з еміграції і з Галичини та інших земель України, що не були під московською окупацією. Музей ВБУ користався допомогою й симпатіями всього українського народу.
Зміст:
1. Вступ сторона
2. Музей Визвольної боротьби України
3. Два Українські Музеї
4. Стверджені Факти
5. Докази співпраці д-ра С. Наріжного з большевиками ..
6. Зміна Назви Музею ВБУ ..
7. Грошові Маніпуляції д-ра С. Наріжного
8. В якому стані знаходилися матеріяли Музею ВБУ
9. Справа передачі музейного майна ЗУДАК-ові
10. Пропаганда братів Наріжних проти української спільноти
11. Часопис "Свобода", Орган У.Н.Союзу в Америці
12. Неправда 1 затаювання братів Наріжних
13. Цікаві спостереження ...
14. Заключення ...
«Хто поповнив національний злочин? Під осуд українського громадянства»
Автор: Каленик Лисюк
Видавництво: Накладом Автора, 1961 /США/
Мова: українська
Сторінок: 86
Українська декоративна різьба /Драган М.Д./ (Наукове видання 1970 року)
2800 грн.
Українське народне мистецтво.
У книзі широко представлена творчість українських сницарів-різьбярів, яка міцно зв`язана з традиціями народного мистецтва і водночас – із здобутками світової художньої культури. Видання ілюстроване зразками декоративної різьби, що стали вже унікальними. Багато з цих пам`яток і сьогодні вражає нас вишуканою завершеністю композиційного рішення, майстерністю технічного виконання, невичерпною розмаїтістю варіантів декоративних мотивів. Книга стане в пригоді мистецтвознавцям, художникам, усім, хто любить українське народне мистецтво.
«Українська декоративна різьба»
Автор: Михайло Дмитрович Драган (1899-1952) – український мистецтвознавець. Працюючи багато років у львівських музеях, він обійшов з фотоапаратом майже всю Галичину і зібрав чимало цінних матеріалів з історії українського мистецтва.
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1970
Мова: українська
Сторінок: 201
Народная культура средневековья. Светская праздничная жизнь в искусстве IX-XVI вв. /Даркевич В.П./ (Наукове видання 1988 року)
3200 грн.
Наукова праця з дослідження мистецтва.
Книга присвячена святковій культурі середньовіччя. Головними джерелами послужили твори образотворчого мистецтва – романська та готична скульптура, художнє ремесло, мініатюри рукописів. Їхнє дослідження дає можливість проникнути в живу повнокровну діяльність тієї епохи. Для істориків, мистецтвознавців, археологів та ширшого кола читачів, які цікавляться середньовіччям.
«Народная культура средневековья. Светская праздничная жизнь в искусстве IX-XVI вв.». (Народна культура середньовіччя. Світське святкове життя мистецтво IX-XVI ст.)
Автор: Даркевич В.П.
Видавництво: «Наука», 1988
Мова: російська
Сторінок: 341
Маркіза. Історичні оповідання /Юрій Тис/ (Діаспорне видання 1954 року)
1800 грн.
Збірка художніх творів. Діаспорне видання.
«Юрій Тис у своїй збірці "Маркіза" подає читачам 18-те стоpiччa, помазепинські роки, роки першої великої еміґрації на Захід, роки великої руїни нашої Батьківщини й безпереривну боротьбу українського народу, як на рідних землях так і на еміґрації. Байдуже якою зброєю воюють, герої оповідань у боротьбі за краще майбутнє, бо, кожна зброя добра, коли вона приносить народові пошану для його батьківщини й віру в її визволення.»
Зміст:
- Маркіза
- Нарциз
- Записки гетьманського канцеляриста
- Містерія полтавської ночі
«Маркіза. Історичні оповідання»
Автор: Юрій Тис
Видавництво: Видавець Іван Тиктор, Клюб Приятелів Української Книжки, Вінніпеґ, 1954
Мова: українська
Сторінок: 125
Очерки воспоминаний о жизни в Царской России. Кн.2 /Даниловский А.П./ (Німецьке видання 1957 року)
3800 грн.
Мемуари, написані в еміграції. Автор відверто симпатизує дореволюційній Російській імперії та намагається показати переваги її суспільно-державного устрою на противагу більшовицькому СРСР.
Попри очевидну ідеологічну забарвленість, книга є цікавим свідченням епохи та можливістю поглянути на тогчасний світ очима представника дворянства.
"Я родился 28 мая 1877 года в Санкт-Петербурге, в дворянской семье Капитана Гвардейской Артиллерии Петра Алексеевича Даниловского..." (з книги)
«Очерки воспоминаний о жизни в Царской России. Книга вторая».(Нариси спогадів про життя в Царській Росії. Книга друга)
Автор: Олексій Петрович Даниловський
Видавництво: Мюнхен, 1957
Мова: російська
Сторінок: 228
Звіти Союзу Українок Америки (Діаспорне видання 1948 року)
1600 грн.
Звіти української жіночої організації в Америці. Діаспорне видання.
«Три роки добігає від минулої семої конвенції нашої організації і тепер приходимо на восьму конвенцію з підрахунком, що ми зробили, чого ми досягли від грудня 1945 року до сьогодні. Це є підрахунок Головної Управи СУА, Екзекутиви, Окружних Рад, відділів і всіх нас, сестри, усіх членок нашої славної організації. У цій книжечці перечитаєте звідомлення про ту працю й досягнення. Деякі дуже короткі, інші довші, а ще інші докладні з подробицями.»
«Звіти Союзу Українок Америки: Головної Управи, Окружних Рад, Відділів. 1946-1947-1948»
Видавництво: Філадельфія (США), 1948
Мова: українська
Сторінок: 64
Джордж Мюллер його життя та праця /Фр. Г. Варне/ (Діаспорне видання 1961 року)
1600 грн.
Діаспорне видання релігійної тематики.
«Джордж Мюллер, без найменшого сумніву, є одним з найбільш відомих духовних робітників не тільки в минулому столітті, але й в усій історії християнської церкви. Життя і праця Джорджа Мюллера була для багатьох великим благословінням у минулому, і таким самим благословінням вона є в сучасному. Опис його праці підбадьорував тисячі віруючих людей з різних народів, у різних частинах світу.» (З передмови).
Зміст:
1.3 темряви до світла
2. Нове життя
3. Огонь віри
4. Праця на новому місці
5. Свідоцтва про вислухані молитви
6. Дорога віри
7. Для Христа і для сиріт
8. Ще інші свідоцтва
9. Дещо про самого Мюллера
10. Місійні подорожі
11. Товариство розповсюдження Св. Писання
12. Відвідини сиротинців
13. Спосіб утримування сиротинців
14. Про пожертви
15. Поради для християнського життя
16. Виписки з Мюллерового щоденника
17. Проповідь Джорджа Мюллера про освячення
18. Сонце зближається до заходу
19. До небесного дому
«Джордж Мюллер: його життя та праця»
Автор: Фр.Г.Варне
Видавництво: Накладом Християнського Видавництва «Дорога Правди», Торонто, Чікаґо, 1961
Мова: українська
Сторінок: 181
Степовий гість оповідання козацьких часів /Марко Вовчок/ (Діаспорне видання 1948 року)
1200 грн.
Художнє оповідання. Діаспорне видання.
«Давним-давно в Україні стояв хутір, а в тому хуторі проживав козак Данило Чабан із жінкою та дітьми. Хутір цей, де вони жили, такий, що кращого не бажав би собі найбільш вигадливий чоловік. Дістався він Данилові, перейшовши через руки Бог-зна скількох прадідів та прабабок, а звісно ж кожному, що де оселиться українець з українкою, там зараз зацвіте вишневий садочок коло білої хатини, запахнуть усякі квітки, простелються криві стежечки по степу та гаю та розлягатимуться мелодійні пісні — то можете уявити собі, який то садок був, викоханий стількома поколіннями Чабанів, яка то сила квіток, скільки улюблених куточків і в степу і в лісі і на сумежній луці, та яке то багатство пісень!»
Книга містить відбиток екслібрису «Wasyl Mykytyn 12451 Pebble Beach Dr. Sun City, AZ. 85351-3365 U.S.A.»
«Степовий гість. Оповідання козацьких часів»
Автор: Марко Вовчок (1833-1907) - письменниця демократичного напряму, класик української літератури. Народилася в маєтку Єкатерининське Орловської губернії у збіднілій дворянській сім’ї. Виховувалася в приватному пансіоні в Харкові, після закінчення якого у 1848 році оселяється у тітки в м. Орлі. У 1851 році одружилася із засланим до Орла за участь у діяльності Кирило-Мифодієвського товариства студентом Київського університету Панасом Марковичем та виїхала з ним до України. Проживаючи в 1851 — 1858 рр. у Чернігові, Києві, Немирові на Вінниччині вивчила життя, культуру, мову українського народу. У 1859 — 1867 рр. перебувала за кордоном. Після повернення з-за кордону зближується з видавцями «Отечественных записок», веде в цьому журналі рубрику зарубіжної літератури, публікує свої оригінальні твори й переклади.
У 1867 — 1878 рр. найяскравіше виявився талант письменниці як російського романіста.24 травня 1870-го року Марко Вовчок підписала контракт з петербурзьким видавцем Звонарьовим про укладання нею та редагування ілюстрованого місячника «Переводы лучших иностранных писателей». Скликаний третейський суд з 19 літераторів визнав Вовчок винною у плагіаті. Після цього випадку, який осоромив письменницю, вона переїхала жити в глушину — в маєток своїх знайомих у Тверській губернії. Померла 28 липня 1907 в м.Нальчик на Кавказі, де і похована.
Видавництво: «Бистриця», Мінден, 1948
Мова: українська
Сторінок: 19
Оповідання, новели, повісті /Михайло Коцюбинський/ (Видання 1953 року)
3200 грн.
Збірка творів майстра психологічної прози.
До збірки творів ввійшли повісті та оповідання:
- На віру
- П'ятизлотник
- Ціпов'яз
- Помстився.
- Хо
- На крилах пісні
- Для загального добра
- Посол від чорного царя
- По-людському
- Лялечка
- Дорогою ціною
- На камені
- Цвіт яблуні .
- Fata morgana
- У грішний світ
- Сміх
- Він іде
- Невідомий
- Persona grata
- В дорозі .
- Intermezzo.
- Як ми їздили до Криниці Дебют.
- Що записано в книгу життя
- Сон
- Тіні забутих предків .
- Лист .
- Подарунок на іменини
- Коні не винні
- Хвала життю!
- На острові .
«Михайло Коцюбинський. Оповідання, новели, повісті»
Автор: Михайло Михайлович Коцюбинський
Мова: українська
Сторінок: 621
Державне видавництво художньої літератури, Київ, 1953
Михайло Михайлович Коцюбинський. Народився 17 вересня 1864 у Вінниці у родині чиновника. Батьків письменника звали Михайло, Глікерія. Навчався в Барській початковій школі (1875 — 1876), Шаргородському духовному училищі (1876 — 1880). Після закінчення Шаргородської семінарії у 1880 Михайло Коцюбинський поїхав до Кам’янця-Подільського, маючи намір навчатися в університеті, але ця мрія не здійснилася через матеріальні обставини, але він продовжував самотужки навчатись. У 1885 р. увійшов до підпільної “Молодої громади”, за що був притягнутий до судової відповідальності. У 1886–1889 він дає приватні уроки і продовжує навчатися самостійно, а 1891-го, склавши іспит екстерном при Вінницькому реальному училищі на народного учителя, працює репетитором. 1892–1896 — працював у складі Одеської філоксерної комісії, яка боролася зі шкідником винограду. Потім працював у Криму. У 1892 році М.Коцюбинский увійшов до таємної спілки Братство тарасівців. Коцюбинський був одним з ініціаторів створення товариства “Просвіта". Від листопада 1897 до березня 1898 обіймав різні посади в редакції житомирської газети «Волинь». 1898 переїхав у Чернігів, де займав посаду діловода при земській управі. В Чернігові зустрів Віру Устимівну Дейшу, яка стала його дружиною — вірним другом та помічником. Брав активну участь у культурному житті міста, влаштовував літературні вечори, підтримував письменників-початківців. Постійні матеріальні нестатки, конфлікти з владою та ще постійна зажура долею коханої жінки, Олександри Іванівни Аплаксіної, молодшої за нього на 16 років підірвали здоров’я письменника. У 1907 р. з анонімного листа дружина дізналася про стосунки чоловіка з Аплаксіною та примусила його дати слово не кидати родину. У середині 1909 р. письменник їде на о. Капрі через астму і сухоти. Помер 25 квітня 1913 року в Чернігові, де і похований.
Исследования и изыскания. Материалы к истории подводного труда с древнейших времен до наших дней /Рубен Абгарович Орбели/ (Видання 1947 року)
2800 грн.
Матеріали до історії підводної праці з найдавніших часів до наших днів
У цій збірці, яка зараз є бібліографічною рідкістю, опубліковані статті Р.А.Орбелі з історії водолазної справи та підводної археології, які мали стати складовими задуманої їм фундаментальної книги.
«Исследования и изыскания. Материалы к истории подводного труда с древнейших времен до наших дней».
Автор: Рубен Абгарович Орбели
Видавництво: Москва, 1947
Мова: російська
Сторінок: 282
Монголия и Кам /Козлов П.К./ (Видання 1947 року)
3600 грн.
Монголо-тибетська експедиція 1899 -1901 рр.
У видання увійшла робота російського дослідника П.Козлова про монголо-тибетську експедицію у верхів'я річок Хуанхе, Янцзи та Меконг, досконалої ним у 1899-1901 роках. Під час експедиції були зібрані важливі матеріали про орографію, геологію, клімат, рослинність і тваринний світ нагір'я Тибету і про маловідомі східно-тибетські племена.
«Монголия и Кам: труды экспедиціи Императорскаго Русскаго географическаго общества, совершенной в 1899-1901 гг»
Автор: Козлов П.К.
Видавництво: ОГИЗ Государственное издательство географической литературы, Москва, 1947
Мова: російська
Сторінок: 437