- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Адвокат Мартіян /Леся Українка/ (Діаспорне видання)
5200 грн.
Унікальна класика української драматургії. "Адвокат Мартіан" — драматична поема Лесі Українки. Цей твір був створений у 1911 році та досі залишається маловідомою п’єсою для філологів, якщо вони не досліджують творчість Лесі Українки. Мартіан, як і інші протагоністи Лесі Українки, є носієм певної ідеї, сутність якої неможливо однозначно зрозуміти. У центрі твору — раннє християнство, яке підпорядковує собі життя головного героя, але назва відсилає не до релігійного, а до юридичного комплексу понять. Зв’язок між законом, релігією та моральними переконаннями, який репрезентує драматична поема "Адвокат Мартіан", має не тільки літературознавчий, а й психологічний, соціологічний, юридичний та філософський виміри.
Видання сподобається усім філологам і колекціонерам цінного антикваріату.
Назва: Адвокат Мартіян.
Автор: Леся Українка (Лариса Петрівна Косач, у шлюбі Косач-Квітка, 1871 — 1913) — українська письменниця, перекладачка та культурна діячка, співзасновниця літературного гуртка "Плеяда" та групи Українська соціал-демократія. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Працювала в галузі фольклористики (наспівала 220 народних мелодій) і активно долучалася до процесів українського жіночого руху та національного відродження. Серед мистецької спадщини — збірки поезій "На крилах пісень", "Думи і мрії", "Відгуки", поеми "Давня казка", "Одно слово", драми-поеми "Кассандра", "В катакомбах", "Лісова пісня", "Адвокат Мартіан", "Камінний господар", "Бояриня".
Ляйпціґ, Німеччина
Українська Накладня
Сторінок: 141
довжина 18
ширина 12
товщина 0,3
Вага: 0,050 кг
Марко Вовчок /В. Бойко/ (Діаспорне видання)
4800 грн.
Унікальне видання про життя та творчість Марка Вовчка. Діаспорне видання українського вченого та літературознавця Василя Бойка про Марка Вовчка містить унікальні матеріали про творчий шлях видатної письменниці.
Зміст
Передмова - с. 1 - 7
Вступ - с. 8 - 9
Розділ І. Біоґрафичні відомости про Марка Вовчка і питання про авторство - с. 10 - 82
ІІ. Зміст українських оповідань Марка Вовчка - с. 83 - 113
ІІІ. Критика про "Народні Оповідання" Марка Вовчка - с. 114 - 144
ІV. Оцінка художньої сторони "Народніх Оповідань" Марка Вовчка (Українська літературна традиція і "Н. Оп.", „Записки Охотника" Тургенєва і "Нар. Оп.". Характеристика "Нар. Оп.") - с 145 - 199
V. "Разсказы изъ народнаго русскаго быта" - с. 200 - 217
VI. "Народні Оповідання" Марка Вовчка і роман Бічер-Стоу - с. 218 - 255.
Висновки - с. 225 - 228
Бібліоґрафичний покажчик - с. 229 - 239
Видання сподобається усім літературознавцям та колекціонерам антикваріату.
Назва: Марко Вовчок.
Автор: Василь Бойко - український учений, літературознавець, громадсько-політичний діяч.
Ляйпціґ, Німеччина
Українська Накладня
Сторінок: 239
довжина 17
ширина 11
товщина 1,5
Вага: 0,200 кг
Ярі та озимі хліба /С. Лисогоров/ (Антикварне видання 1929 року)
860 грн.
Унікальне раритетне видання із сільського господарства. У 53 випуску видання Херсонської сільськогосподарської досвідної станції міститься коротка праця вченого-агронома С. Д. Лисогорова "Ярі та озимі хліба". У ній автор описав особливості засівання ярих та озимих культур у Херсонській окрузі, а також розповів для чого і як оброблювався ґрунт.
Видання зацікавить дослідників історії сільського господарства півдня України, зокрема, Херсонської області.
Назва: Ярі та озимі хліба.
Автор: Сергій Дмитрович Лисогоров (1903 – 1994) – учений-агроном, доктор сільськогосподарських наук, професор. Наукові дослідження С. Лисогорова пов'язані з програмуванням врожайності сільськогосподарських культур і культурою бавовнику в Україні.
Рік: 1929
Херсон
Сторінок: 28
довжина 18
ширина 13
товщина 0,2
Вага: 0,022 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Краткое руководство для хат-лабораторий по анализу почв и растений /В. Н. Панфилов/ (Антикварне видання 1941 року)
1800 грн.
Раритетний посібник з роботи агрохімічних лабораторій. У виданні "Краткое руководство для хат-лабораторий по анализу почв и растений" міститься опис лабораторних меблів та необхідних для роботи приладів, мірного посуду та праці з ним, а також опис приготування реактивів. Окремі розділи видання присвячено аналізу ґрунту та рослин. У книзі є коротке пояснення хімічних термінів, що використовувалися, із вказівкою значення описаних аналізів.
Видання зацікавить усіх, хто досліджує історію хат-лабораторій і радянських колгоспів.
Назва: Краткое руководство для хат-лабораторий по анализу почв и растений.
Рік: 1941
Москва
Государственное издательство колхозной и совхозной литературы
"СЕЛЬХОЗГИЗ"
Сторінок: 86
довжина 20
ширина 13
товщина 0,6
Вага: 0,110 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Избранные работы о растительных гибридах /О. Сажрэ, Ш. Нодэн, Г. Мендель/ (Антикварне видання 1935 року)
2800 грн.
Раритетне видання про дослідження гібридності рослин. У видання "Избранные работы о растительных гибридах" увійшла праця фахівця з рослинництва Огюстена Сажре "Міркування про утворення гібридів, варіантів і різновидів", а також роботи по гібрідності у рослин французького ботаніка Шарля Нодена та католицького священника та моравського біолога Грегора Менделя. У книзі містяться також їхні короткі біографічні відомості, додатки та коментарі.
Видання розраховане на дослідників менделізму та тих, хто цікавиться історією гібридності рослин.
Назва: Избранные работы о растительных гибридах.
Автор: Огюстен Сажере (1763 - 1851) - французький фахівець із рослинництва; проводив експерименти з гібридизації гарбузових, зокрема, динь. О. Сажере вперше в історії гібридизації став вивчати окремі ознаки рослин, що схрещувалися (м'якоть, шкірка і т. д.).
Шарль Віктор Ноден (1815 - 1899) - французький ботанік.
Він увів у Франції перше насіння Jubaea chilensis. Він проводив роботу з акліматизації екзотичних видів рослин та сприяв відкриттю основ генетики. Він зробив значний внесок у ботаніку, описав безліч видів насіннєвих рослин.
Грегор Йоганн Мендель (1822 — 1884) — католицький священник і моравський біолог і ботанік, засновник сучасної генетики. Відкрив закони спадковості, названими пізніше його ім'ям. Закони Менделя — одні із найважливіших у сучасній генетиці. Значущість робіт Менделя не було визнано аж до початку XX століття. Повторне відкриття законів Менделя на зламі століття спричинило початок бурхливого розвитку молодої генетичної науки.
Рік: 1935
Москва - Ленинград
Государственное издательство биологической и медицинской литературы
Сторінок: 356
довжина 20,5
ширина 14
товщина 2
Вага: 0,390 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Справочник агролесомелиоратора (Антикварне видання 1949 року)
4000 грн.
Раритетне довідкове видання з агролісомеліорації. У виданні "Справочник агролесомелиоратора" містяться матеріали з полезахисного лісорозведення, боротьби з ерозією, а також меліорації та освоєння пісків. Окремі розділи довідника присвячено лісовому насінню, вирощуванню посадкового матеріалу, озелененню сільських місцевостей, а також культурі та використанню природних заростей верб і захисту лісових розсадників і насаджень від шкідників і хвороб.
Видання буде корисним для агрономів, агролісомеліораторів та усіх, хто досліджує історію лісівницьких заходів двадцятого століття, спрямованих на поліпшення умов росту і розвитку сільськогосподарських культур.
Назва: Справочник агролесомелиоратора.
Рік: 1949
Москва
Государственное издательство сельськохозяйственной литературы
Сторінок: 381
довжина 20
ширина 14
товщина 3
Вага: 0,410 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
О сельском хозяйстве /Катон, Варрон, Колумелла, Плиний/ (Антикварне видання 1957 року)
3200 грн.
Класика римської агрономічної літератури. Твори Катона, Варрона, Колумелли та Плінія Старшого містять унікальні та докладні відомості про сільське господарство Стародавнього Риму. Катон описав землеробство, Варрон - тваринництво, Колумелла - виноградарство, а у працях Плінія зібрано найбільше відомостей із різних питань сільського господарства. Попри те, що автори цих праць жили за 2000 років до нас, зміст їхніх робіт залишається вкрай корисним та актуальним у наш час.
Видання сподобається усім любителям античної літератури, а також дослідникам історії сільського господарства.
Назва: О сельском хозяйстве.
Автор: Марк Порцій Катон (для відмінності з правнуком званий також "Старший", 234 до н.е. — 149 рік до н.е.) - давньоримський політик і письменник, відомий як новатор римської літератури та консервативний борець проти пороків і розкоші.
Походив із незнатної плебейської сім'ї. Завоював популярність публічними виступами, в яких викривав діяльність аристократії та загальний занепад моралі. Провів радикальні реформи, що обмежили витрати римлян на предмети розкоші. На схилі років Катон побував у Карфагені, і після повернення звідти став рішуче переконувати оточуючих у необхідності знищення цього міста (відомий вислів "Карфаген має бути зруйнований!" належить саме йому).
Його трактат "Землеробство" (або "Про сільське господарство") — найдавніший прозовий твір, що зберігся латинською мовою, та важливе джерело з історії сільського господарства, економіки та побуту.
Марк Теренцій Варрон (116 до н. е. — 27 до н. е.) — римський учений-енциклопедист і письменник. Авторитет Варрона як вченого та оригінального письменника ще за життя був незаперечним. Філософські погляди Варрона еклектичні, він близький до кініків, стоїків, піфагореїзму. Найвище благо, на його думку, повинно задовольняти потреби душі та тіла. Доброчесність визначається як мистецтво життя, що веде до щастя, і якому можна навчитися. Варрон був прихильником старих римських звичаїв, але ніколи не виступав як непереборний захисник традицій. Він цінував справжню культуру незалежно від її зовнішньої форми. Працював до глибокої старості. Деякі твори написав у віці 80 років. Очолював публічну бібліотеку Риму. Зберігся його трактат "Про сільське господарство" в трьох книгах.
Луцій Юній Модерат Колумелла (4 — 70) — письменник і агроном часів ранньої Римської імперії. Був автором трактату "Про сільське господарство". Його праця складалася з 12 книг. Це найзначущий твір із сільського господарства поруч із творами Катона Старшого та Марка Теренція Варрона. Колумелла використовував деякі знання з праць карфагенського письменника Магона, Цельса, Гнея Тремеллія Скрофи. Втім, головним чином він спирався на власний досвід, а щодо розведення худоби - на досвід свого дядька Марка Юнія Колумелли, найуспішнішого господаря провінції Бетіка.
Пліній Старший (23 або 24 — 79) — римський історик, письменник, державний і військовий діяч Римської імперії. Автор "Природничої історії" — найбільшого енциклопедичного твору античності. У ньому описується, зокрема, південь сучасної території України: фізична географія, флора, фауна, міста, населення, корисні копалини. Твір Плінія Старшого є важливим джерелом із давньої топонімії України, розселення та руху численних народів її територією. За допомогою даних "Природничої історії" можна простежити динаміку змін берегової лінії Чорного моря за минулі 2 тисячі років. Інші його твори не дійшли до наших днів.
Рік: 1957
Москва
Государственное издательство сельськохозяйственной литературы
Мова: латинська, російська
Сторінок: 350
довжина 23
ширина 16
товщина 2
Вага: 0,550 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Дарвинизм. Хрестоматия. Том 1 /В. А. Алексеев/ (Антикварне видання 1951 року)
3800 грн.
Раритетний посібник з дарвінізму. Першой том хрестоматії з дарвінізму містить матеріали, які відображають розвиток природознавства у період первісного накопичення наукових біологічних знань і підготовчого етапу до розвитку еволюційних теорій. У першому розділі описано метафізичний період в історії біології, у другому - розвиток історичних поглядів на живу природу в першій половині XIX століття. Третій розділ хрестоматії містить опис відкриттів, які були зроблені вченими в галузі ембріології, а також опис учень про клітку та геологію. У четвертому розділі описано вчення Чарлза Дарвіна про органічну еволюцію, а у п'ятому - боротьбу навколо вчення Ч. Дарвіна.
Книга розрахована на природознавців, дослідників історії еволюційної науки та любителів унікальних антикварних видань.
Назва: Дарвинизм. Хрестоматия. Том 1.
Автор: Чарлз Роберт Дарвін (1809 — 1882) — англійський науковець, який створив теорію еволюції та запропонував разом з Альфредом Расселом Воллесом принципи природного добору.
Рік: 1951
Издательство Московского университета
Сторінок: 847
довжина 22
ширина 15
товщина 4,5
Вага: 0,960 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Введение в историческую географию растений /Е. В. Вульф/ (Антикварне видання 1933)
3800 грн.
Раритетне видання з історичної географії рослин. У праці "Введение в историческую географию растений" учений-ботанік Є. В. Вульф описав задачі та методику дослідження історичної географії рослин, історію її вивчення, поняття про ареал та вік, як фактор географічного розповсюдження рослин. У виданні містяться матеріали про природні та штучні фактори географічного розповсюдження рослин та зміну клімату. Автор окремо описав найпоширеніші культурні рослини, як об'єкт історичної географії рослин.
Видання буде цікавим для ботаніків і біогеографів.
Назва: Введение в историческую географию растений.
Автор: Євген Володимирович Вульф (1885 — 1941) — український учений-ботанік, біогеограф, флорист.
Рік: 1933
Москва, Ленинград
Государственное издательство колхозной и совхозной литературы
Мова: англійська, російська
Сторінок: 414
довжина 22
ширина 15
товщина 3
Вага: 0,440 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Избранные труды /И. В. Мичурин/ (Антикварне видання 1939 року)
3800 грн.
Раритетне природознавче видання. У видання "Избранные труды" увійшли праці І. В. Мічуріна про принципи та методи роботи, статті про селекцію та генетику, а також статті з агротехніки плодівництва. Окрема частина видання присвячена кращим сортам фруктових дерев та кущів середньої смуги СРСР: яблуням, грушам, вишням, сливам, абрикосам, ожині та малині.
Попри наявність радянської пропаганди у тексті видання, праця І. В. Мічуріна містить багатий фактичний та ілюстративний матеріал, який може бути використаний дослідниками природознавства та всіма, хто цікавиться історією біологічної науки двадцятого століття.
Назва: Избранные труды.
Автор: Іван Володимирович Мічурін (1855 — 1935) - біолог і селекціонер-помолог, автор багатьох сортів плодово-ягідних культур. Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності та ін.).
Рік: 1949
Воронеж
Областное книгоиздательство
Сторінок: 370
довжина 26
ширина 18
товщина 3
Вага: 0,790 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Основи сільського господарства /П. А. Власюк/ (Антикварне видання 1956 року)
4200 грн.
Раритетне видання про сільське господарство. У виданні "Основи сільського господарства" український агрохімік і ґрунтознавець П. А. Власюк описав значення і завдання сільськогосподарського виробництва, а також особливості вирощування рослин та досягнення сільського господарства. Попри наявність радянської пропаганди у тексті видання, матеріали, подані в книзі, можуть містити корисну інформацію для дослідників сільського господарства двадцятого століття. У першому розділі описано ґрунтознавство, у другому - основи землеробства, третій розділ присвячено рослинництву, а четвертий - основам тваринництва. У двох останніх розділах містяться матеріали з організації соціалістичного сільського господарства та про шкільну навчально-дослідну ділянку.
Видання буде цікавим дсолідникам історії сільського господарства, природознавцям та біологам.
У книзі є ілюстрації та автограф автора.
Назва: Основи сільського господарства.
Автор: Петро Антипович Власюк (1905 — 1980) — український агрохімік, ґрунтознавець і фізіолог рослин, академік АН УРСР, академік Всесоюзної академії сільськогосподарських наук, президент Української академії сільськогосподарських наук.
Рік: 1956
Київ
Державне учбово-педагогічне видавництво "Радянська школа"
Сторінок: 532
довжина 27
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,940 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Сочинения. Том I – IІІ /И. В. Мичурин/ (Антикварні видання 1939, 1940 року)
12000 грн.
Раритетні природознавчі видання. "Сочинения" у трьох томах - це праці І. В. Мічуріна, в яких усі матеріали систематизовані за тематичним принципом і всередині кожних тематичних розділів розміщені в хронологічному порядку.
У перший том "Сочинений" увійшли основні праці І. В. Мічуріна, присвячені принципам та методам його роботи. Окрім того, в цей том увійшла передмова академіка Т. Д. Лисенка, яка характеризує творчість Мічуріна, а також вступна стаття академіка І. І. Презена і біографічний нарис, який написав особистий секретар І. В. Мічуріна. Авторський текст відтворено з найбільш достовірних джерел без редакційних змін, за винятком деяких окремих випадків, про які йдеться в підрядкових примітках.
У другому томі "Сочинений" містяться помологічні описи виведених І. В. Мічуріним сортів. Помологічні описи розкривають суть загальнобіологічного вчення І. В. Мічуріна про створення нового сорту, про управління розвитку організму за допомогою мічурінських методів: застосування суміші пилку, попереднє вегатитивне зближення, посередник, ментор. Читач зможе прослідкувати за всім довготривалим процесом створення та вирощування багаторічної плодової рослини від моменту схрещування початкових батьківських форм до декількох років плодоношення гібрида, коли він вже перетворюється у сорт. Перший розділ тому - це помологічні описи сортів плодово-ягідних рослин, які були виведені І. В. Мічуріним. У другому розділі містяться статті на помологічну тематику, які були опубліковані І. В. Мічуріним у різний час у періодиці й окремих збірниках.
У третьому томі "Сочинений" опубліковані робочі щоденники, окремі узагальнення, замітки, теми та начерки статтей - все те, що в процесі своєї творчості І. В. Мічурін записував в робочих зошитах. У виданні міститься додатковий документальний матеріал для вивчення історії творчої спадщини, яку залишив І. Мічурін. У першу частину тому увійшли спостереження за життям рослин, фенологічні спостереження, експерименти. У другій частині тому містяться записи, присвячені питанням створення нових форм і сортів рослин, а також методичні та помологічні нотатки. У третій частині тому - теми статтей і різні начерки. У четвертій частині зібрані записи, які стосуються актинідій.
У книгах є чорно-білі та кольорові ілюстрації.
Попри наявність радянської пропаганди у текстах видань, праці І. В. Мічуріна містять багатий фактичний та ілюстративний матеріал, який може бути корисним для дослідників природознавства та усіх, хто цікавиться історією біологічної науки двадцятого століття.
Назва: Сочинения. Том I - IІІ.
Автор: Іван Володимирович Мічурін (1855 — 1935) - біолог і селекціонер-помолог, автор багатьох сортів плодово-ягідних культур. Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності та ін.).
Рік: 1939, 1940
Москва
ОГИЗ
СЕЛЬХОЗГИЗ
Сторінок: 400,551,655
довжина 26
ширина 17,5
товщина 12
Вага: 3,830 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Бур’яни України (Антикварне видання 1970 року)
4200 грн.
Раритетне довідкове видання із землеробства. У довіднику "Бур'яни України" подано найголовніші відомості про систематичний склад, біологічні особливості й закономірності поширення бур'янів України та про заходи боротьби з ними. Наведено також ключі для визначення родин, родів і видів бур'янів.
Видання розраховане на працівників сільського господарства, а також на тих, хто досліджує історію сільського господарства другої половини двадцятого століття.
Назва: Бур'яни України.
Рік: 1970
Київ
Видавництво "Наукова думка"
Сторінок: 505
довжина 26,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,870 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Основи біології цукрових буряків /М. І. Орловський/ (Антикварне видання 1937 року)
2800 грн.
Раритетне видання з рослинництва. У книзі "Основи біології цукрових буряків" українського вченого-селекціонера М. І. Орловського містяться матеріали про життєві процеси, що відбуваються в буряковій рослині, та з будовою її окремих органів. Також у своїй праці автор описав значення окремих агротехнічних заходів, спрямованих на підвищення врожайності цукрових буряків. Тому, М. І. Орловський старався пов'язати висвітлення окремих біологічних і фізіологічних процесів з роллю відповідних агротехнічних заходів, що впливають на підвищення продуктивності цукробурякової рослини. Поданий матеріал побудований, зокрема, на результатах дослідної рооти автора.
Видання буде цікавим для дослідників сільського господарства двадцятого століття.
Назва: Основи біології цукрових буряків.
Автор: Микола Іванович Орловський (1900 — 1974) — український вчений-селекціонер, бурякознавець, доктор сільськогосподарських наук, професор Київського сільськогосподарського інституту, заслужений діяч наук УРСР.
Рік: 1937
Київ, Харків
Державне видавництво колгоспної і радгоспної літератури УРСР
Сторінок: 160
довжина 22,5
ширина 15
товщина 1
Вага: 0,220 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Избранные сочинения. Том ІІ /Д. Н. Прянишников/ (Антикварне видання 1953 року)
4000 грн.
Раритетне видання з агрохімії та рослинництва. У другий том "Избранных сочинений" Д. М. Прянишникова ввійшла його монографія "Азот у житті рослин та у землеробстві СРСР", а також його окремі статті з питань дослідження азотних речовин у рослин і з практичного застосування азотних добрив. Д. М. Прянишников досліджував живлення сільськогосподарських культур, створивши класичні роботи про фізіологію рослин і агрохімію. Вивчення процесів обміну речовин у рослин він супроводжував глибоким біохімічним аналізом. Умови застосування промислового азоту - аміаку, селітри та інших, і біологічного азоту - конюшини, люпина, гною, торфу, вивчалися Д. М. Прянишниковим протягом його шістдесятирічної діяльності.
Видання зацікавить аграріїв, природознавців і тих, хто цінує унікальні антикварні книги.
Назва: Избранные сочинения. Том ІІ.
Автор: Дмитро Миколайович Приянишников (1865 — 1948) — учений, академік, спеціаліст у галузі агрохімії, фізіолої рослин і рослинництва. Розробив теорію нітратного живлення рослин, наукові основи вапнування кислих ґрунтів, гіпсування солонців, застосування мінеральних добрив у землеробстві. Встановив, що нітратний Нітроген тільки після відновлення до аміаку може бути використаний рослиною для синтетичного процесу. Розробив проблему використання фосфоритів безпосередньо на добриво та довів можливість переробки їх на суперфосфат, склав фізіологічну характеристику вітчизняних калійних добрив. Розробив проблему розміщення добрив у сівозмінах, питання норм, строків і техніки внесення добрив у ґрунт, виробництва складних мінеральних добрив.
Рік: 1953
Москва
Государственное издательство сельськохозяйственной литературы
Сторінок: 517
довжина 26,5
ширина 17,5
товщина 3,5
Вага: 1,140 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Страницы воспоминаний /И. И. Мечников/ (Антикварне видання 1946 року)
1600 грн.
Раритетний збірник автобіографічних статей. "Страницы воспоминаний" видатного науковця та одного з основоположників порівняльної патології І. І. Мечникова - це унікальна збірка його автобіографічних спогадів про видатних представників науки - найближчих друзів та однодумців. Статті у збірнику розташовані відповідно до етапів життя великого науковця: у статтях про Ковалевського, Сєченова, Пирогова та Умова висвітлено перший період життя та діяльності Мечникова, пов'язаний із його ембріологічними зацікавленнями, до остаточного переїзду за кордон; інші статті стосуються його причин від'їзду та періоду його життя за межами імперії, коли він повністю присвятив себе проблемам медицини. У "Додатках" зібрано додаткові документи, зокрема, коротка автобіографія, яка була написана у зв'язку з отриманням Нобелівської премії, два збережені записи особистого характеру, та безцінний документ - записи самоспостережень останніх років І. І. Мечникова.
Книга стане в нагоді дослідникам діяльності І. І. Мечникова та усім, хто цікавиться рідкісними антикварними виданнями.
Назва: Страницы воспоминаний.
Автор: Ілля Ілліч Мечников (1845 — 1916) — український і французький науковець, один із основоположників порівняльної патології, еволюційної ембріології, імунології та мікробіології, творець наукової школи. Відкрив явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету. Розробив теорії зародкових листків та походження багатоклітинних організмів. Професор, почесний член кількох зарубіжних академій, наукових товариств та інститутів. Лауреат Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини за праці про імунітет (спільно з німецьким лікарем, бактеріологом і біохіміком Паулем Ерліхом).
Рік: 1946
Москва
Издательство Академии наук СССР
Сторінок: 279
довжина 22,5
ширина 15
товщина 1,5
Вага: 0,400 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Избранные произведения /И. В. Мичурин/ (Антикварне видання 1949 року)
3200 грн.
Раритетне природознавче видання. У збірник "Избранных произведений" увійшли автобіографічні відомості, праці зі статевої та вегетативної гібридизації та методах відбору гібридних сіянців, статті з агротехніки та публіцистичні виступи І. В. Мічуріна.
Попри наявність радянської пропаганди у тексті видання, праця І. В. Мічуріна містить багатий фактичний та ілюстративний матеріал, який може бути використаний дослідниками природознавства та всіма, хто цікавиться історією біологічної науки двадцятого століття.
Назва: Избранные произведения.
Автор: Іван Володимирович Мічурін (1855 — 1935) - біолог і селекціонер-помолог, автор багатьох сортів плодово-ягідних культур. Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності та ін.).
Рік: 1949
Москва
Государственное учебно-педагогическое издательство Министерства просвещения РСФСР
Сторінок: 263
довжина 26
ширина 18
товщина 1,5
Вага: 0,680 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Труди Ботанічного саду АН УРСР. Том І (Антикварне видання 1949 року)
2200 грн.
Унікальний збірник наукових статей.
Зміст
- М. М. Гришко. Завдання і напрями роботи Ботанічного саду Академії наук УРСР - с. 3
- П. С. Погребняк. Створення ценозів та ценогруп у Ботанічному саду Академії наук УРСР - с. 22
- О. І. Соколовський. Про організацію "Системи вищих рослин" Ботанічного саду Академії наук УРСР - с. 29
- А. М. Криштофович. Третинний ліс України у Ботанічному саду Академії наук УРСР - с. 39
- О. Л. Липа. Аптекарські, боатнічні й акліматизаційні сади як інтродукційні осередки - с. 49
- Л. І. Рубцов. Ландшафтна композиція та рослинність Тростянецького дендропарку - с. 66
- І. О. Дрига. Роботи з акліматизації персиків у Києві - с. 78
- В. Б. Дульнєва і М. В. Соловйов. Основні результати роботи по інтродукції та селекції винограду в районі Києва - с. 108
- О. М. Бурачинський. Проростання не відокремлених від рослин бульб картоплі - с. 128
- О. І. Соколовський і К. В. Соколовська. Спостереження над сперматогенезом у Cistanche salsa (C. A. Mey) G. Beck., Orobanche aegyptiaca Pers. i Eremurus inderiensis (M. B.) Rgl - с. 149
- П. А. Васильченко. Нове в способах вирощування посадкового матеріалу - с. 161
Видання буде цікавим для дослідників ботанічної науки двадцятого століття.
Назва: Труди Ботанічного саду АН УРСР. Том І.
Рік: 1949
Київ
Видавництво Академії наук Української РСР
Сторінок: 167
довжина 26
ширина 17
товщина 1
Вага: 0,290 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Краткий очерк теории Дарвина /К. А. Тимирязев/ (Антикварне видання 1939 року)
1200 грн.
Раритетне видання про теорію Дарвіна. "Краткий очерк теории Дарвина" природознавця-дарвініста К. А. Тимірязєва - це один із розділів його книги "Чарлз Дарвін та його вчення".
Зміст
- Предисловие. Академик В. Л. Комаров - с. 3
- 1. Основной строй органического мира - с. 7
- 2. Понятие о виде - с. 20
- 3. Искусственній отбор - с. 46
- 4. Естественній отбор - с. 60
- 5. Выводы и доводы в пользу учения Дарвина - с. 85
- 6. Последующие исследования Дарвина, подкрепляющие его учение - с. 112
- Пояснение к тексту - с. 138
- Перечень работ К. А. Тимирязева по вопросам дарвинизма - с. 143
Книга буде цікавою для дослідників теорії Дарвіна.
Назва: Краткий очерк теории Дарвина.
Автор: Климент Аркадійович Тимірязєв (1843 — 1920) — природознавець-дарвініст, біолог, фізіолог, один із основоположників школи фізіологів рослин.
Рік: 1939
Москва
Государственное издательство колхозной и совхозной литературы "СЕЛЬХОЗГИЗ"
Сторінок: 142
довжина 20,5
ширина 13,5
товщина 1
Вага: 0,170 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Научное наследство. Том первый (Антикварне видання 1948 року)
4200 грн.
Унікальне видання про відомих науковців. У першому томі "Научного наследства" містяться наукові праці, щоденники, спогади та листування видатних учених XVIII століття. У виданні є цікаві матеріали, які висвітлюють діяльність відомого науковця М. В. Ломоносова. Також у цьому томі є унікальні матеріали, які стосуються видатного механіка та винахідника І. П. Кулібіна, ембріолога й антрополога К. М. Бера та великого хіміка Д. І. Менделєєва. Окремі розділи видання присвячено вченим В. О. й О. О. Ковалевським, мікробіологу І. І. Мечникову, фізику П. М. Лебедєву та натуралісту і науковцю Роберту Гуку.
Видання зацікавить науковців, істориків та тих, хто захоплюється цінними раритетними працями.
Назва: Научное наследство. Том первый.
Рік: 1948
Москва - Ленинград
Издательство Академии наук СССР
Сторінок: 831
довжина 26
ширина 17
товщина 4,5
Вага: 1,580 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.