- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Війна /Федір Дудко/ (Діаспорне видання 1947 року)
2600 грн.
Роман. Діаспорне видання.
Героїня твору їде до Львову, де її застає війна. Автор змальовує величний Львів під обстрілами, настрої львів’ян, розмови в бомбосховищах. Оригінал друкованого документу зберігається в НБУ ім. Ярослава Мудрого.
«Війна застала Тетяну несподівано у Львові. Правда, ще місяць тому, коли вона їхала із своєї Холмщини на літній відпочинок до Ворохти, у вагоні сиділи якісь мобілізовані, скрізь відчувався тривожливий настрій і ходили глухі чутки про можливість війни. Але ж тільки про можливість. У війну ніхто не вірив.»
«Війна». Роман.
Автор: Федір Дудко (1885–1962). Народився на Чернігівщині. Творчість українського письменника, журналіста, громадського й культурного діяча мало відома широкому загалу. Його оповідання, повісті та романи, що користувалася популярністю на початку ХХ століття, пізніше було викреслено зі списку дозволених в Україні творів.
Видавництво: Українська друкарня ГА-ІҐ, Авґсбурґ, Німеччина, 1947
Мова: українська
Сторінок: 154
Отаман Воля /Леся Храплива/ (Діаспорне видання 1959 року)
3200 грн.
Повість для молоді. Діаспорне видання
Леся Храплива здобула собі своєю письменницькою діяльністю на полі національного виховання української дітвори й молоді за океаном заслужену славу. Цю славу скріпляє авторка повістю «Отаман Воля», бо провідна ідея і середовище дії твору напевно зацікавлять не лише молодь, але й старших. Молодь знайде в «Отамані Волі» не тільки приємну лектуру, але й духову поживу для її національних почувань та спонуку до їх вияву в організованому житті; старшим, натомість, твір Лесі Храпливої вказує на потребу боротися з процесом денаціоналізації, яка насамперед б'є по байдужих батьках.
«Отаман Воля». Повість для молоді.
Автор: Леся Храплива
Українське видавництво, Мюнхен, 1959
Мова: українська
Сторінок: 171
Люди в тенетах, т. 2 /Василь Чапленко/ (Діаспорне видання 1951 року)
1600 грн.
Сатирична повість. Діаспорне видання.
«Швидко проминуло дороге для радянських педагогів літо. А було воно дороге їм не тільки однаковими для педагогів усіх країн приємностями – теплом та чималим відпочинком, а ще й деякими суто-радянськими втіхами. Адже їм впродовж двох місяців не загрожували ні,проробки" на професійних зборах, ні дописи в стінних і в друкованих газетах, ні виступи їхніх учнів на,виробничих" нарадах, ані будь-що інше з таких можливостей. Улітку вони могли спокійненько собі спати, не знати болючого серцебиття, божевільного нервування та інших болів, що їх викликали в педагогічних клубках нервів" всі оті «проробки», дописи, виступи ...»
«Клюб Приятелів Української Книжки кн. 3». Книга містить відбиток екс-лібрису «В.Кушмелин».
«Люди в тенетах». Сатирична повість. Том другий.
Автор: Василь Чапленко
Видавництво: Видавець Іван Тиктор, Вінніпеґ, 1951
Мова: українська
Сторінок: 131
Море житейськеє /Олена Василева/ (Діаспорне видання 1962 року)
2200 грн.
Художній твір. Діаспорне видання.
«..В темряві з великим клунком горя йдуть люди - це в одному реченні трагічний образ усього того катаклізму, що ось уже майже півстоліття огортає Україну: воєнних дій і знищення, пересування фронтів, ворожих окупацій, голодових катастроф, ув'язнень і заслань, еміграцій, що їх зазнавали й зазнають українські генерації двадцятого сторіччя. Немає, здається, й однієї української родини, що не переживала б наслідків того лихоліття, що не тікала 6 кудись завжди і завжди знову безвісти, світ за очі, з клунками в руках чи на плечах і з горем в серці, щоб зберегти себе. свою волю, своїх дітей. Наведену вгорі цитату з американського поета Карла Сандбурга про людей, що йдуть у темряві з великим клунком горя, обрала з глибокою інтуїцією і поставила, як мотто для розповіді про трагічну долю однієї української родини часу другої світової війни Олена Василева у своєму творі «Море житейськеє». Такої долі зазнало в ті прокляті роки багато українських родин, понівечених. знищених, розбитих, що і підкреслює авторка присвятою усім тим, що втратили своїх близьких. (З передмови).
Книга містить відбиток екс-лібрису «М.REV.DR.V.KLODNYCKY S.CRANE VILLAGE APT.11D 58 EVERGREEN LANE NEWARK, NJ 07107 U.S.A.»
«Море житейськеє»
Автор: Олена Василева
Видавництво: «Життя», Нью-Йорк, 1962
Мова: українська
Сторінок: 69
Календар-альманах «Нового шляху» на 1971 рік (Діаспорне видання)
2200 грн.
Періодичне видання української діаспори.
«Новий шлях» (англ. New Pathway) — український тижневик, орган «Українського національного об'єднання (УНО)», який у Канаді виходить з 1930 року (в Едмонтоні — з жовтня 1930, у Саскатуні — між роками 1933—1942, у Вінніпезі — між роками 1942—1974, у Торонто — з 1974 понині). Перше число Календаря-альманаху "Нового Шляху" вийшло у 1941 р. (в десятиліття тижневика) Бібліотека Архіву ОУН в УІС – Лондон.
«ДО СОРОКРІЧЧЯ «НОВОГО ШЛЯХУ». Покажи мені свою газету, а скажу, хто ти є. Чи можна ще більш влучно і ядерно схопити вплив часопису на читача, індивідуально людину, довкілля, а в дальшому й на суспільство?»
«Календар-альманах «Нового шляху» на 1971 рік».
Видавництво: Друком і накладом «Нового шляху», Вінніпеґ, Манітоба, 1970
Мова: українська
Сторінок: 166
Блудний син, роман у 2-х частинах /Іван Завзятий/ (Діаспорне видання 1955 року)
4200 грн.
Блудний син - це символічно здраматизована доля людини, що серед несприятливих обставин і непривітного окруження, загублює своє духовне і національне "я" попавши в чуже море, повне принад і обіцянок кращого життя.
«Що другого четверга у великому і брудному містечку Горохові, недалеко від російсько-австрійського кордону, на Волині, відбувався ярмарок. І кожного разу люди, як мурашва, стягались з кільканадцятьох верстов навкруги.»
«Блудний син». Роман у 2-х частинах.
Автор: Іван Завзятий
Видавництво: «Дніпрова хвиля», Мюнхен, Німеччина, 1955
Мова: українська
Сторінок: 295
Пореволюційний розвиток природних ідей в Україні /Михайло Міщенко/ (Діаспорне видання 1968 року)
1200 грн.
Наукові традиції природознавства в Україні. Діаспорне видання.
«Національна революція в Україні пішла співзвучним шляхом з революціями на Заході. Вона сприяла бурхливому розвиткові природознавства і, особливо, тієї частини його, що ставила своїм завданням вивчення діяльности людини, її природніх властивостей, її опірних сил, стійкости і принципів її організації. В Росії революція стала на шлях реставрації дореволюційних месіяністичних расистських ідей, поширених в консервативних і псевдопрогресивних, космополітичних колах, і пов'язаних з поневоленням і гнобленням людини.»
Книга містить відбиток екс-лібрису «PHILIP SHAYDA 2013 CLEAR AVE. ST. PAUL, MINN. 55119»
«Пореволюційний розвиток природних ідей в Україні»
Автор: Михайло Міщенко
Видавництво: Нью-Йорк (США), 1968
Мова: українська
Сторінок: 20
На схрещених дорогах /Софія Парфанович/ (Діаспорне видання 1963 року)
3800 грн.
Повість. Діаспорне видання.
Один з найсильніших творів Софії Парфанович, лікаря, письменниці і громадської діячки, а заодно - один з найсильніших прикладів української мемуаристики. Історія кінця війни і післявоєнних років, побачена очима жінки, яку гірка емігрантська доля змусила покинути рідний край. Написана дуже живим і природним стилем, особливо її прикрашають напрочуд професійні описи природи. Книга містить відбиток екс-лібрису «DR. S.P. KLIMASKO 138 ROTHSAY AVE HAMILTON, ONT LIM 304 544-0783».
«З одного боку було добре, що маю їхати на місце, де я потрібна і мене чекають, а з другого боку прикро вражала справа сестри і ґештапо. Невже це її вина? Невже інакше не говориться з працюючим персоналом, тільки так? Передчуття загрози давило і непокоїло. Ніби мені щось шептало: з цієї посади шлях тільки через ґештапо до тюрми чи карних таборів. Може тому, що в Куфштайні один хворий, поляк, попередив мене, що тельфська фабрика, це карний табір для українок: за дротами і т. д. Тож з тяжким серцем їхала я увечорі до того Тельфсу.»
«На схрещених дорогах». Повість.
Автор: Софія Парфанович
Видавництво: Накладом автора, Чікаґо (США), 1963
Мова: українська
Сторінок: 417
Поетка вогняних меж Олена Теліга /Дмитро Донцов/ (Діаспорне видання 1953 року)
3200 грн.
Художній твір, виданий в діаспорі, присвячений Олені Телізі.
«Цим твором, присвяченім Поетці вогняних меж, хочу дати вираз почуттю глибокої відданости й подиву для Поетки наддніпрянської України, яка - крім Лесі Українки - не знає собі рівної шляхетністю форми й глибіню змісту… Хочу відслонити містерійну суть її поезії, її дух, такий рідний великим традиціям Київської Землі, з якої вийшла; який кличним дзвоном гудітиме в серцях тих, що їх визвала на шлях героїзму і посвяти». (Переднє слово)
Зміст:
І. Портрет Поетки
II. Гимн життю
III. Проти партачів життя
IV. Видиво бурі
V. Слово і зброя
VI. Трагічний героїзм
VII. Віра й любов
VIII. Шлях на Голготу
ІХ. Містика смерти
Х. Екстаза кінця
ХІ. Печать Св. Духа
ХІІ. Оріфлама в темну ніч
«Поетка вогняних меж. Олена Теліга»
Автор: Дмитро Донцов
Видавництво: Видано коштом Олекси Тяжкого, Торонто, 1953
Мова: українська
Сторінок: 95
Україна – земля моїх батьків /Юрій Сірий/ (Діаспорне видання 1952 року)
2600 грн.
Видання містить загальну інформацію про Україну 50-х рр., було орієнтоване на дітей українців діаспори.
«УКРАЇНА, це назва для земель в Европі поспіль заселених українським народом. Та крім цієї назви наша земля мала колись ще й інші. Найстарша назва нашої батьківщини була Русь. Це староукраїнська державна назва. Спочатку словом Русь називали тільки землю Полян, поміж Дніпром, Ірпенем та Россю, а пізніше, разом з владою київських князів, вона поширилась на всю їх державу. Та хоч ця назва і вживалась урядово, або в книгах літописних, але в народі була все назва «Україна», про що є багато свідоцтв, а найголовніші з них, це народні перекази та старовинні пісні і думи.»
Науково-популярне видання містить загальну інформацію про Україну 50-х рр. ХХ ст.: герб, прапор, гімн, кордони, адміністративно-територіальний поділ, природа, населення, визначні історичні місця, етнографічний склад. Призначається для учнів середньої школи.
«Україна – земля моїх батьків»
Автор: Юрій Сірий
Видавництво: Об’єднання працівників дитячої літератури, Нью-Йорк, 1952
Мова: українська
Сторінок: 64
Минуло півстоліття зимовий похід армії УНР 1919-1920 рр /Панас Феденко/ (Діаспорне видання 1972 року)
2200 грн.
Рейд військових з’єднань Армії Української Народної Республіки по тилах радянських та білогвардійських військ. Діаспорне видання.
Стисло і лаконічно описано основні віхи Зимового походу. Видання цікаве тим, що є вичерпним і зрозумілим для непідготовленого читача, адже спогади учасників походу є доволі перевантажені військовими термінами.
«Життя кожного народу, що хоче бути нацією, з свідомою волею до незалежного життя, має два компоненти: внутрішні сили - культурні, господарські, політичні, як статичні, і ужиток їх в обороні проти зовнішніх небезпек (елемент динамічний). Тим то відомий шведський соціолог Челлен ще перед першою світовою війною писав про українців, що вони можуть стати нацією, коли захочуть.»
«Минуло півстоліття: зимовий похід армії Української Народної Республіки 1919-1920 р.р.»
Автор: Панас Феденко
Видавництво: «Свобода», Нью-Йорк, 1972
Мова: українська
Сторінок: 78
Календар на рік 1930 (Діаспорне видання 1929 року)
4200 грн.
Періодичне видання української діаспорної організації "Українського Робітничого Союзу" на 1930 рік.
Книга містить опис подій з життя діаспори (переважно США) та корисну довідкову інформацію зокрема релігійно-календарного плану.
«Календар Українського Робітничого Союзу на рік 1930»
Видавництво: З друкарні “Народної Волі”, Скрентон (США), 1929
Мова: українська
Сторінок: 146