- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Донскія Дѣла. Книга первая, вторая, четвертая, пятая / (Антикварна книга 1898, 1906, 1913, 1917 року)
200000 грн.
Антикварна публікація архівних документів про відносини Московського царства з Доном у XVII ст.
Фундаментальне археографічне видання документів з історії взаємин між Московською державою та Донським козацтвом. Включає офіційне листування, царські грамоти, донесення воєвод, козацькі відписки та інші документи з архівів Посольського та інших приказів. Матеріали висвітлюють військові, дипломатичні, торговельні та інші аспекти відносин, а також внутрішнє життя Дону. Видання супроводжується науковим апаратом, покажчиками та коментарями.
Матеріал видавався в рамках серії Археографічної комісії - "Русская историческая библиотека", в якій публікувались документальні матеріали з історії XIV-XVII ст.
"Археографічна комісія" в свою чергу діяла при "Министерствѣ народнаго просвещенія" та майже сто років (з 1834 до 1922) збирала, описувала та видавала писемні пам'ятки історії, в тому числі історії України. В роботі "Археографічної комісії" брали участь відомі тогочасні історики, зокрема видатний український історик Микола Костомаров (1817-1885)
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Смерть Павла Перваго / Шиман Теодор, Брікнер Александр / (Антикварна книга 1909 року)
12000 грн.
Історичне дослідження про вбивство російського імператора Павла І.
Ґрунтовна наукова праця, присвячена обставинам загибелі імператора Павла І в ніч з 11 на 12 березня 1801 р. Автори детально аналізують історичний контекст, причини змови, її підготовку та здійснення. Видання містить багатий ілюстративний матеріал: портрети головних учасників подій та історичні малюнки. Особливу увагу приділено міжнародній ситуації та внутрішньополітичним обставинам, що призвели до трагічної розв'язки.
Монастыри закрытые до царствованія Императрицы Екатерины ІІ. / В. В. Звѣринскій / (Репринт з книги 1897 року)
4000 грн.
Дослідження закритих православних монастирів на території Російської імперії до часів Катерини ІІ.
Фундаментальне історико-топографічне дослідження, присвячене православним монастирям, які припинили своє існування до 1762 р. Книга є третьою частиною масштабного дослідження і містить детальні описи монастирів з відомостями про їх розташування, час заснування та закриття, відомих настоятелів та визначні події. Особливу цінність становить бібліографічний покажчик, що містить посилання на джерела інформації про кожен монастир.
Книга є репринтом з книги 1897 року.
Зимовий похід 6.XII.1919 – 6.V.1920. Олександер Доценко (Оригінальна книга 1932/35 рр.)
62000 грн.
Історична праця про Перший Зимовий похід - рейд української армії з грудня 1919 року по травень 1920 тилами противника (Червоної армії та Денікінської), написана одним з учасників.
Було пройдено 2500 кілометрів, проведено понад 50 успішних боїв.
Маршрут Першого Зимового походу пролягав територіями нинішніх Житомирської (Романівський, Любарський, Чуднівський р-ни), Київської (Тетіївський р-н), Черкаської (майже всі райони), Кіровоградської (майже всі райони), Миколаївської (Врадіївський, Доманівський, Вознесенський, Єланецький, Новобугський, Казанський р-ни), Одеської (Миколаївський, Любашівський, Ананіївський, Балтський р-ни), Вінницької (в 1919 — Хмільницький, Калинівський, Козятинський, Липовецький, Погребищенський, Оратівський, закінчення походу — Чечельницький, Бершадський, Тростянецький, Крижопільський, Томашпільський, Ямпільський, Тульчинський, Піщанський р-ни).
Основні битви були під Липовцем, Жашковом, Уманню, Каневом, Черкасами, Смілою, Золотоношею, Ольвіополем, Голованівськом, Гайсином, Вознесенськом, Ананьївом і Балтою.
Зимовий похід 6.XII.1919 - 6.V.1920.
Автор: Доценко Олександр Сергійович (1897-1941)
Рік: 1932/35 (Варшава)
Мова: українська
Всеобщая психологія съ физіогномикой /проф. И.А. Сикорскій/ (Антикварна книга 1912 року)
80000 грн.
Знаменита книга професора Івана Олексійовича Сікорського (1842-1919), батька відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського.
Це друге прижиттєве видання цієї праці, видане в Киэвы в 1912 році в знаменитій типографії Кульженка (за перше, опубліковане в 1904 році, автор отримав премію імператорської Військово-Медичної академії розміром в 3400 руб).
Книга, як зазначає автор, написана в переломну епоху для психології як науки, епоху кардинальних змін, розкрити суть яких він і береться в цій книзі.
Окрім наукового новаторства, книга містить чудовий підбір ілюстрацій (як ч/б фотографії того часу, так і кольорові рисунки).
Книга комплектна, реставрована, оправлена в натуральну шкіру, готова зайняти гідне місце на книжковій поличці.
З авторської передмови:
"Старая Аристотелевская Психологія поколеблена въ самыхъ основаніяхъ своихъ, а новаго зданія еще нѣтъ. Идетъ томительный періодъ исканія новыхъ основъ науки, и всякій изслѣдователь стоитъ лицомъ къ лицу съ препятствіями, которыя кажутся неодолимыми.
Но наука не должна и не можетъ останавливаться. Авторъ настоящей книги находится всецѣло подъ дѣйствіемъ нетразимыхъ постулятовъ, которые содержатся въ словахъ: не можетъ, не должна, и подобно другимъ искателямъ пускается въ океанъ психологіи.
Среди тумана сомнѣній и общей неясности атмосферы блистаютъ три яркія звѣзды, которыя, по мнѣнію автора, должны стать "путеводными" въ переживаемый моментъ. Эти "путеводныя", эти novae stellae - физіологическа психологія съ экспериментальной психологіей, къ которымъ въ самое недавнее время неожиданно присоединился новый яркій свѣточъ субъективно-объективныхъ изслѣдованій, производимыхъ одними психологами надъ другими. Новый методъ получилъ наименованіе Вюрцбургской школы, по имени психологической лабораторіи, гдѣ онъ расцвѣлъ въ крупнѣйшее наукчное событіе нашего времени.
Вюрцбургская школа является тѣмъ мостомъ, по которому можно переходить отъ Аристотелевской къ экспериментальной психологіи и наоборотъ. Такимъ образомъ, созданіе великаго Аристотеля не погибло, но освѣтилось новымъ свѣтомъ, передавъ новой наукѣ свое богатое содержаніе!
На этомъ общемъ трехчленномъ - частью вѣковомъ, частью свѣжемъ фундаментѣ - авторъ настоящей книги находитъ надежнымъ пытаться строить новую психологію. Задача крайне трудная, но задача обязательная какъ научной, такъ и съ моральной стороны!"
Михайло Грушевський. Історія України-Руси (Антикварна книга кн.19 – перш.пол.20 ст.)
1200000 грн.
Класична багатотомна фундаментальна робота від найвідомішого українського історика. Над нею Михайло Грушевський (1866-1934) працював протягом усього свого життя, через що, її публікація розтягнулась в часі, майже, на півстоліття. Перші томи були надруковані в кінці 1890-х, останній вже після смерті автора. В радянські часи книга була під забороною.
Це, безперечно, найбажаніше видання для бібліотеки любителя історії України.
Тодось Осьмачка. Поезії. Повісті / Тодось Осьмачка / (Видання 2002 року)
500 грн.
Збірка вибраних творів відомого українського письменника-емігранта.
До видання увійшли найвідоміші твори Тодося Осьмачки - поезії та дві повісті "Старший боярин" і "Ротонда душогубців". Книга укладена відповідно до шкільної програми з української літератури та дозволяє ознайомитися з творчістю одного з найяскравіших представників української еміграційної літератури ХХ ст., чия творчість поєднує модерністські тенденції з глибоким національним змістом.
Полное собраніе сочиненій /А. Ѳ. Тютчевъ/(Антикварна книга 1913 року)
5000 грн.
У якісне видання творів Тютчева, виконане під редакцією відомого історика літератури Петра Бикова, вперше включено п'ятнадцять нових віршів, які не увійшли до жодного з попередніх видань.
Для досягнення повноти видання та для перевірки тексту укладачами було переглянуто журнали, альманахи, збірники, газети, столичні та провінційні, за п'ятдесят з лишком років. Сьоме видання творів Тютчева знову ретельно переглянуте; у тексті віршів зроблено багато виправлень. З поміщеного в додатку до видання бібліографічного покажчика можна бачити, в яких різноманітних і часто маловідомих періодичних виданнях поміщалися вірші Тютчева, особливо перші, юнацькі його спроби.
У додатках вміщено примітки та варіанти. Поданий цінний критико - біографічний нарис, що належить перу В. Я. Брюсова, відомого поета, що так багато часу приділив вивченню життя і творчості Тютчева.
Всеобщая исторія, том 4: Новѣйшая исторія /Оскар Іегер/ (Антикварна книга 1894 року)
9000 грн.
Популярно й доступно написана робота німецького професора Єгера ще за життя автора була перекладена кількома європейськими мовами. Російський переклад виконаний під редакцією автора історичних романів П. Н. Полєвого.
Четвертий том обіймає період від царювання Людовіка XVI та початку Французської революції до кінця ХІХ століття.
Видання багато ілюстроване автентичними гравюрами, портретами історичних осіб та картами, і стане унікальним подарунком для поціновувачів історії та букіністики.
Екземпляр зі шкіряним корінцем та тисненою палітуркою зберігся досить добре для свого 130-літнього віку.
Твори у 6 томах /Пантелеймон Кулїш/ (Антикварна книга 1908 року)
110000 грн.
Збірка творів українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача П. О. Куліша (1819-1897) видана товариством "Просвіта" в 6 томах (1908-1910).
Перше зібрання творів, в тому числі тих, що не видавалися за життя автора.
Том 1: поетичні твори
Том 2: поетичні твори, що не видавалися за життя автора
Том 3: переклади і переспіви
Том 4: драматичні твори
Том 5: повісті й оповідання
Том 6: історичні, літературознавчі та критичні праці
Твори. Том VI /Іван Тобілевич (Карпенко-Карий)/(Антикварна книга 1931 року)
8800 грн.
Збірка, видана як шостий том зібрання творів Івана Тобілевича, містить біографічні та бібліографічні матеріали, а також критичне дослідження його драматичної творчості. Також у том увійшли деякі архівні матеріали - листи класика, його послужний список, складений Єлисаветградським поліцейським управлінням 1902 року.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Твори. Том ІІІ /Михайло Коцюбинський/(Антикварна книга 1929 року)
3800 грн.
У третій том “Творів” видатного українського письменника М. Коцюбинського увійшли його побутово-психологічні оповідання, новели, етюди, повісті та поезії. З титульного аркуша видалено інформацію про редакцію та переднє слово академіка Сергія Єфремова, репресованого радянською владою у 1930 році.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.