- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Пантелеймон Куліш /Д. І. Дорошенко/ (Антикварне видання)
7800 грн.
Класичне біографічне дослідження. Книга українського історика Дмитра Дорошенка "Пантелеймон Куліш" - про життя та творчість одного з творців української національної ідеї - Пантелеймона Куліша. Видання вийшло в серії "Літературні характеристики українських письменників. IV."
Зміст
- Частина перша. Життя Куліша й його літературно-громадська праця.
І. Кулішів рід. Молоді роки. Шкільна наука в Новгороді-Сіверському. Перші літературні інтереси. Університет. Учительська служба
II. Учителювання в Київі. Етнографічні мандрівки. «Україна» й «Михайло Чарнишенко». Кирило-Методіївське Братство. «Чорна Рада». Куліш у Петербурзі. Арешт і заслання -
III. Куліш знову на волі. Праця в Петербурзі.
"Основа". Початок зміни в поглядах на козаччину й початок розриву з українським громадянством
IV. Зносини Куліша з Галичиною. Служба в Польщі. Куліш переносить свою працю за кордон. Розрив із земляками. Останній побут Куліша у Львові
V. Останні роки життя Куліша. Смерть і похорон. Куліш як людина і громадянин. Його значіння в діях українського національного відродження
- Частина друга. Огляд важніщих літературних і наукових творів Куліша.
І. Поезія Куліша: Збірники «Досвітки», "Хуторна поезія" "Дзвін"
II. Епічна поезія: "Україна", "Магомет і Хадиза", "Маруся Богуславка", "Хуторні недогарки", "Грицько Сковорода", "Куліш у пеклі"
ІІІ. Драматичні твори: "Колії", "Байда", "Петро Сагайдачний", "Царь Наливай", "Іродова морока"
IV. "Чорна Рада"
V. Українські оповідання Куліша. Оповідання й повісти російською мовою
VI. Куліш літературний критик і історик українського письменства: статті в "Хаті", "Основі", "Чого стоїть Шевченко яко поет народній", "Григорій Квітка"
VII. Історичні праці Куліша. "Повість об украінском народі", "Історія України од найдавніших часів", "Хмельнищнна", "Виговщина", "Руїна", "Первий період козацтва аж до ворогування з Ляхами". Оцінка Кулішем Гетьманщини. "Мальована Гайдамаччниа", "Історія возсоєдінєнія Русі", "Отпадєніе Малороссіі от Польщі". Історичне оповіданнє"
VIII. Публіцистичні писання Куліша. "Листи з Хутора", "Крашанка", "Зазивний лист до української інтелігенції"
IX. Етноґрафічні праці Куліша. "Записки о Южной Русії". Видання для народа
X. Куліш перекладчик. Біблія, європейські клясики
Видання буде цікавим усім, хто досліджує історичні постаті України.
На титльному аркуші книги є підпис, ймовірно, колишнього власника.
Назва: Пантелеймон Куліш
Автор: Дмитро Іванович Дорошенко( 1882 — 1951) — український політичний діяч, дипломат, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Засновник «Просвіти» на Катеринославщині. Член Київського товариства старожитностей і мистецтв.
Українська накладня Київ - Ляйпціґ
Сторінок: 207
Розміри,см.:
довжина 16,5
ширина 11
товщина 1,2
Вага: 0,174 кг
розриви в місці кріплення палітурки та книжкового блоку
Практическія основы кулинарнаго искусства /П. П. Александрова-Игнатьева/ (Антикварне видання 1911 року)
32000 грн.
Практическія основы кулинарнаго искусства /П. П. Александрова-Игнатьева/ (Антикварне видання 1911 року)
Кулінаре класичне видання для домашньої бібліотеки. Викладач кухарського мистецтва П. П. Олександрова-Ігнатьєва створила посібник "Практическія основы кулинарнаго искусства" не тільки для кулінарних шкіл, а й як самовчитель. Значення цієї книги — найдокладнішого підручника, збірки майже 500 рецептів та джерело унікальних рекомендацій — складно переоцінити. У виданні міститься чудовий додаток - популярний курс м'ясознавства, написаний відомим ветеринаром та чоловіком автора Михайлом Ігнатьєвим. Це - справжня «енциклопедія м'яса», з якої читач дізнається про нього буквально все. Книга Олександрової-Ігнатьєвої і сьогодні здатна стати незамінною на кухні кожної людини, захопленої гастрономією.
Видання для широкого кола читачів.
У книзі є ілюстрації та дві печатки.
Назва: Практическія основы кулинарнаго искусства
Автор: Пелагея Павлівна Олександрова-Ігнатьєва (1872 - 1953) - письменниця, автор низки кулінарних видань, викладач стравознавства та м'ясознавства.
Михайло Олександрович Ігнатьєв (1850-1919) - ветеринарний лікар, один із піонерів сучасної ветеринарно - санітарної експертизи, засновник та директор Першої практичної школи ветеринарних мистецтв.
Рік: 1911
С.-Петербургъ
Сторінок: 946
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 16
товщина 5 см.
Вага: 1,404 кг
Краткій перечень рукописей и старопечатныхъ книгъ /И. М. Каманин/ (Антикварне видання)
5200 грн.
Антикварний довідник. Видання "Краткій перечень рукописей и старопечатныхъ книгъ на выставкѣ XI-го Археологическаго Съѣзда" було укладено українським істориком і архівістом І. М. Каманіним і містить у собі перелік київських і волинських рукописів XV - XIX століть, а також перелік рукописів із колекції П. І. Житецького. Також у довіднику є каталог стародруків, а саме список книг, які були надруковані в типографії Львівського братства, а також у Стрятинській і Крилоській типографіях. У виданні також перераховуються речі з Покровського жіночого монастиря міста Суздаля та Володимира-на-Клязьмі.
Видання розраховане на любителів антикварних старовинних довідників.
Назва: Краткій перечень рукописей и старопечатныхъ книгъ
Автор: Іван Михайлович Каманін (1850 — 1921) український історик, архівіст, дослідник пам'яток культури, палеограф.
Сторінок: 23
Розміри,см.:
довжина 26
ширина 17,5
товщина 0,3 см.
Вага: 0,023 кг
Объ изслѣдованіяхъ передвиженія песчаныхъ косъ у г. Александровска /Н. С. Лелявскій/ (Антикварне видання 1896 року)
8200 грн.
Класичне геогріфічне видання. Видання інженера-гідротехніка М. С. Лелявського "Объ изслѣдованіяхъ передвиженія песчаныхъ косъ у г. Александровска. Докладъ III-му Съѣзду русскихъ дѣятелей по водянымъ путямъ въ 1896 г." містить його доповідь про водні шляхи біля міста Олександрівська. Автор розповідає про свої дослідження напряму та швидкості водних потоків річки Дніпро та про вивчення переміщення річних кіс. М. С. Лелявський доповідає про вплив цього процесу переміщення кіс на судноплавсто та промисловий розвиток у регіоні.
Видання містить мапу - "Сравнительный планъ р. Днѣпра близь г. Александровска съ показаніемъ урѣзовъ средне-низкой воды и расположенія фарватеровъ по съемкамъ годовъ: 1881, 1888, 1890, 1892, 1893 и 1895".
Книга буде корисною інженерам-гідротехнікам, гідрологам, історикам, а також усім читачам, які хочуть мати у своїй бібліотеці класичне антикварне видання.
Назва: Объ изслѣдованіяхъ передвиженія песчаныхъ косъ у г. Александровска
Автор: Микола Семенович Лелявський (1853—1905) — учений-гідротехнік, основоположник учення про формування річкових русел
Рік: 1896
С.-Петербургъ. Паровая скоропечатня И. А. Богельманъ. Невскій, 148
Сторінок: 25
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 16
товщина 0,3 см.
Вага: 0,072 кг
Первобытные славяне (в двох книгах) /А. С. Будилович/ (Антикварні видання 1878 і 1879 років)
26000 грн.
Класичне філологічне видання. Книга відомого філолого і славіста А. С. Будиловича "Первобытные славяне въ ихъ языкѣ, бытѣ и понятіяхъ по даннымъ лексикальнымъ. Изслѣдованія въ области лингвистической палеонтологіи славянъ. Часть первая" була видана в 1878 і 1879 роках у двох частинах. Видання присвячене Адольфу Івановичу Добрянському — політичному та громадському діячу, історику, публіцисту москвофільського напрямку. А. С. Будилович у своїй праці розглянув основні методи лінгвістичної палеонтології, зокрема, слов'янської, а також різні способи хронологічного поділу слов'янських слів. У двох представлених книгах автор дослідив слов'янські іменники, що належали до природознавства.
Книга підійде філологам, а також усім читачам, які цікавляться мовою первісних слов'ян та антикварними виданнями.
У виданні містяться екс-лібриси: "Из книг дома Бардахов", а також позначки з ціною, написи та підписи на форзацах і титульних аркушах олівцем і ручкою, ймовірно, колишніх власників.
Назва: Первобытные славяне (в двох книгах)
Автор: Антон Семенович Будилович (1846 - 1908) - філолог, славіст, публіцист, популяризатор слов'янофільських ідей.
Рік: 1878, 1879
КІЕВЪ. Типографія М. П. Фрица, большая Владимір. у., возлѣ пам. Ирины собс. домъ.
Сторінок: 265+408
Розміри,см.:
довжина 25,5
ширина 17
товщина 3 см.
Вага: 0,848 кг
Українсько-руський архів. Т. IV (Антикварне видання 1909 року)
7800 грн.
Класичне історичне видання. У четвертому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії галицько-руського шкільництва XVIII і XIX вв." зібрані І. Свєнціцьким, Ю. Кмітом, С. Томашівським й І. Кревецьким. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. У своєму виданні автори виклали документи про шкільну освіту духовних кандидатів у другій половині XVIII століття, про народну сільську школу в Галичині початку XIX століття, а також про стан парохіяльних шкіл в Кізлівськім деканаті та Бережанськім деканаті Львівської єпархії. У книзі згадано також підручник методики Івана Лаврівського. Більшість матеріалів подані мовою оригіналу - польською.
Книга підійде для істориків, а також для усіх, хто цікавиться історією освіти в Галичині XVIII - XIX століть.
У виданні є печатка Центральної наукової бібліотеки АН УРСР.
Назва: Українсько-руський архив. Т. IV
Автор: Іларіон Семенович Свєнціцький (1876 — 1956) — український філолог, етнограф, музеєзнавець, громадсько-культурний діяч, доктор філологічних наук, дійсний член НТШ.
Юрій Кміт (1872 — 1946) - український письменник і публіцист, етнограф Бойківщини та літературознавець, громадський діяч і священик.
Степан Теодорович Томашівський (1875—1930) — історик, публіцист, громадський і політичний діяч, учень М.Грушевського, доцент, дійсний член НТШ.
Іван-Мар'ян Іванович Кревецький — український історик, бібліограф, громадський діяч і журналіст. Історик школи Михайла Грушевського, керівник бібліотеки НТШ, головний архівіст УГА, редактор урядової газети ЗУНР та часописів «Наша школа», «Стара Україна».
Рік: 1909
У Львові, накладом Наукового Товариства імени Шевченка
Сторінок: 200
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1,3 см.
Вага: 0,295 кг
багато нерозрізаних сторінок
Українсько-руський архив. Том IX. (Антикварне видання 1913 року)
7800 грн.
Класичне фольклорне видання. У дев'ятому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії української пісні і вірші. I " Михайла Возняка. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Усі тексти пісень і віршів у виданні подано мовою оригіналу.
Книга сподобається історикам, зокрема тим, хто цікавиться історією української пісні, поезією та фольклором.
У виданні є печатка Державної публічної бібліотеки УРСР
Назва: Українсько-руський архив. Том IX.
Автор: Автор: Михайло Степанович Возняк (1881 - 1954) — український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР за спеціальністю літературознавство, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Був дійсним членом філологічної секції НТШ.
Рік: 1913
У Львові, Накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: 240
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1,3 см.
Вага: 0,311 кг
багато нерозрізаних сторінок
Український архив. Т. XII (Антикварне видання 1924 року)
7800 грн.
Класичне релігійне архівне видання. У дванадцятому томі серії "Українського архиву" розміщені "Листи митроп. М. Левицького до еп. Ів. Снїгурського й офіціяльні документи їх спільної дїяльности. (1813 - 1847)". Збірник листів було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Документи до видання зібрав і підготував професор Василь Щурат. У збірнику є як приватні, так і урядові листи, які пов'язані зі спільною діяльністю митрополита Михайла Левицького і єпископа Івана Снігурського. Документи подані мовою оригіналу без істотних змін. Однак, частина листів редгована В. Щуратом, зокрема, він прибрав вступні фрази привітань та кінцеві поздоровлення, а також прибрав ті моменти мовою оригіналу в листах, які були присвячені особистим і буденним справам церковних діячів. Їх зміст було замінено декількома словами українською мовою.
Збірник листів сподобається історикам, дослідникам діяльності греко-католицьої церкви, а також усім, хто цікавиться релігійними діячами Галичини XIX століття.
У виданні є печатки Державної публічної бібліотеки УРСР.
Назва: Український архив. Т. XII
Автор: Василь Григорович Щурат (1871 — 1948) — український педагог, літературознавець, поет і перекладач. Був дійсним членом НТШ, з 1915 по 1923 рр. був його головою.
Рік: 1924
У Львові, Накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: 230
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 15,5
товщина 1,3 см.
Вага: 0,334 кг
багато нерозрізаних сторінок
Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 – 1853 годахъ (Антикварне видання 1854 року)
8200 грн.
Класика культурології. Праця "Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 - 1853 годахъ" Івана Скворцова вийшла після завершення робіт із оновлення Софійського собору в Києві, які тривали з 1843 до 1853 року. У виданні розглянуто відомості в літописах та історію собору, починаючи від його будівництва Ярославом Мудрим. У праці також розказано про випадкове відкриття старовинних фресок, яке поклало початок реставрації храму, та про процес відновленння цього собору. Автором детально описано тогочасний стан святині та найбільш примітні її цінності.
Видання сподобається музеєзнавцям, культурологам, усім, хто цікавиться українською культурою, а також любителям антикварних видань.
Назва: Описаніе Кіево-Софійскаго собора по обновленіи его въ 1843 - 1853 годахъ
Автор: Іван Михайлович Скворцов (1795–1863) - філософ, богослов, історик і філолог
Рік:1854
КІЕВЪ, въ типографіи Ѳеофила Глюксберга
Сторінок: 90
Розміри,см.:
довжина 22,5
ширина 13,5
товщина 0,5 см.
Вага: 0,082 кг
Книги схожої тематики:
1. О мѣстоположеніи лѣтописнаго города Родни. Ляскоронскій В.Г. (Антикварна книга 1904 року)
2. Матерьялы для исторіи Полтавскаго Полка. В.Д. Модзалевскій (антикварна книга 1905 року)
3. Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя. (Антикварна книга 1915-го року)
4. Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ IV. Сказки, легенды, разсказы. (Антикварна книга 1916-го року)
5. Матеріалы къ оцѣнкѣ земель Полтавской губерніи. Выпуск XI. Прилукскій уѣздъ (оригінальна книга 1892 р.)
6. Матеріалы и замѣтки. 2. Вадимъ Модзалевскій (Антикварна книга 1915 р.)
7. Малорусскіе пословицы и поговорки, колдовство. Собраные П.П. Чубинскимъ (Антикварна книга 1872 року)
8. Малороссійское духовенство во второй половинѣ XVIII вѣка. Діанинъ А. (антикварна книга 1904 року)
9. Къ исторіи Полтавской епархіи. Историческіе и бытовые очерки, замѣтки и переписка. По архивнымъ даннымъ. Павловскій І.Ф. (Антикварна книга 1912 року)
10. Каталогъ предметов малорусской старины и рѣдкостей. Выпускъ I. (Антикварне видання 1893 року)
Українсько-руський архів. Том XI. (Антикварне видання 1925 року)
7800 грн.
Класичне фольклорне видання. У одинадцятому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії української пісні і вірші. III " Михайла Возняка. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка.
Книга сподобається історикам, зокрема тим, хто цікавиться історією української пісні, поезією та фольклором.
У виданні є печатки Бібліотеки НКЗС УРСР, Державної публічної бібліотеки УРСР
Назва: Українсько-руський архів. Том XI.
Автор: Михайло Степанович Возняк (1881 - 1954) — український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР за спеціальністю літературознавство, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Був дійсним членом філологічної секції НТШ.
Рік: 1925
У Львові, накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: -
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 16
товщина 0,5 см.
Вага: 0,130 кг
багато нерозрізаних сторінок
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
7800 грн.
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
Класика української археографії. У другому томі серії "Українсько-руського архіву" міститься збірка документів і розвідка Івана Франка під назвою "Громадські шпіхлїрі в Галичинї 1784 - 1840 р". Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. На початку книги І. Франко майстерно описав актуальність теми "громадськіх шпіхлїрів і шпіхлїрового фонду у Галичині 1784 - 1840 рр". на той час, надав стислу характеристику своєї розвідки, а також зазначив використані джерела.
Книга сподобається історикам і поціновувачам творів І. Я. Франка, а також усім читачам, які цікавляться історією Галичини та антикварними виданнями.
У виданні є печатка Державної публічної бібліотеки УРСР.
Назва: Українсько-руський архів. Том II.
Автор: Іван Якович Франко (1856 - 1916) — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Був доктором філософії, доктором габілітованим, а також дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, почесним доктором Харківського університету, членом Всеукраїнського Товариства «Просвіта». Його творчий доробок, за приблизними оцінками, налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами вийшло понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.
Рік: 1907
У Львові, накладом Наукового Товариства імени Шевченка
Сторінок: 168
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,351 кг
багато не розрізаних сторінок.
Етноґрафічний збірник. Т. XXVI. (Антикварне видання 1910 року)
22000 грн.
Класика української етнографії. Двадцять шостий том "Етноґрафічного збірника" було видано етнографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка. У книгу війшли народні оповіданя про опришків, які зібрав і підготував до друку Володимир Гнатюк. Фольклорні тексти, які подано у цьому томі максимально автентичні. Книга має передмову - вступну статтю, де є відомості про джерела опублікованих матеріалів, їх історію, а також про збирачів і населені пункти, з яких походять записи. «Етноґрафічний збірник» привернув до себе увагу широкої наукової громадськості, здобув позитивну оцінку відомих учених. Він і сьогодні залишається одним із фундаментальних і найбільш авторитетних джерел української фольклористики.
Книга сподобається етнографам, а також усім читачам, які цікавляться історією опришків, українським фольклором та антикварними виданнями.
Видання містить екс-лібриси "Бібліотеки товариства "ПРОСЪВІТА" у Львові", а також на задньому форзаці книги наклеєна інформація про те, що видання було в "Книжной лавке ЛИТФОНДА С.С.С.Р.".
Назва: Етноґрафічний збірник. Т. XXVI.
Автор: Володимир Михайлович Гнатюк (1871 - 1926) — український етнограф, фольклорист, мовознавець, літературознавець, мистецтвознавець, перекладач та громадський діяч, член-кореспондент Петербурзької АН, академік АН України, член Чеського наукового товариства, Празької та Віденської Академії наук. Був головою етнографічної комісії НТШ.
Рік: 1910
У Львові, накладом Наукового Товариства ім Шевченка.
Сторінок: 352
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 16
товщина 2 см.
Вага: 0,660 кг
розриви в місці кріплення палітурки та книжкового блоку.