- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
КОРЕСПОНДЕНЦІЯ ЯКОВА ГОЛОВАЦЬКОГО В ЛЇТАХ 1835—1849 /ДР К. СТУДНИЦЬКИЙ, видавець/ (Антикварна книга 1909 року)
28000 грн.
Є збірником філологічної секції Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, становить його томи XI та XII. На переконання видавця, листи Я. Головацького дають важливий матеріал до історії культурного життя Західної України, а особливо перед 1848 р., щодо зусиль Я. Головацького та Маркіяна Шашкевича і їхніх соратників у культурній праці задля відродження Галицької України-Руси, та про ті перепони, часом від власних співвітчизників, що з ними довелося стикатися. Збірка зокрема містить листи Я. Головацького до Осипа Бодянського, Дениса Зубрицького, до редакції «Зорі Галицької» (з дописом), листа П. Шафарика до Головацького тощо. Є також пам’ятками писемно-літературної мови України в її західному регіоні середини XIX ст.
Назва: Кореспонденція Якова Головацького в лїтах 1835—1849
Автор: Д-р К. Студницький, видавець
Рік і місце видання: 1909 р., Львів
Мова: українська, польська, німецька, інші
Сторінок: 457; є нерозрізані сторінки
Довжина: 24 см
Ширина: 16 см
Товщина: 3,5 см
МАТЕРІЯЛИ ДО КУЛЬТУРНОЇ ІСТОРІЇ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ XVIII і XIX віку /під ред. ІВАНА ФРАНКА/ (Антикварна книга 1902 р.)
28000 грн.
Це видання є збірником історично-фільософічної секції Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, воно становить його т. V. Містить матеріали до історії українського духівництва в Галичині у XVIII ст., до історії українського шкільництва (освіти) ост. чверті XVIII — першої пол. XIX ст., зокрема про перше просвітнє товариство та рукописні українські підручники. Видання мало на меті сприяти дослідженню початків та висхідних точок духовного й національного відродження Галицької Руси, тобто частини України, що перебувала в складі Австрійської імперії, та обставин духовних, політичних і суспільних, що на ці процеси впливали. Всі матеріали тому поділено на дві основні групи — щодо історії духівництва та його організації, та щодо історії освіти, «шкільництва народнього і вищого». Матеріали збірки є документами та оглядовими статтями. Серед іншого містить документи про боротьбу духівництва з народними віруваннями та архіпастирські послання єпископів. Може слугувати джерелом первинних документів та відомостей про історію церковного життя та устрою і освіти в Галицькій Україні.
Назва: Матеріяли до культурної історії Галицької Руси XVIII і XIX віку
Автор: під ред. І. Франка
Рік і місце видання: 1902 р., Львів
Мова видання: українська, правопис «желехівка»
Сторінок: 327
Довжина: 24 см
Ширина: 16 см
Товщина: 1,5 см
Про говор галицких лемків /Іван Верхратский/ (Антикварна книга 1902 року, Львів)
28000 грн.
Раритетна книга з українського мовознавства.
З передмови:
"На полудневозахіднім окраю обшару Галичини заселеного Русинами живе ядренний люд, привязаний твердо до віри і обрядів своїх правотцїв, котрого говор значно і вибитно ріжнить ся від прочих говорів галицкоруских. Ті Русини суть то так звані Лемки або Лемчаки. Заселяють они повіти Лїский, Сяніцкий, коросняньский, горлицкий, Грибівский, Ясїльский і Новосандецкий а числять до 160.000 душ. Назву свою одержали від частицї на Лемківщинї загально вживаної лем, котра подекуди звучить також лен або нем. Частиця ся відповідає у Долів і инде вживаному іно, йно, но, словацкому len, чеському jen, польскому jeno = тілько, лише, лиш, лишень tantum, nur.
Збірник Фільольоґічної секциї
Наукового товариства імени Шевченка
т. V.
ПРО ГОВОР ГАЛИЦКИХ ЛЕМКІВ.
написав
Іван Верхратский
У Львові, 1902
Накладом Товариства.
З печатнї наукового товариства імени Шевченка під управою К. Беднарского
Назва: Про говор галицких лемків
Автор: Верхратський Іван Григорович (1846-1919)
Рік 1902
Сторінок: 289
довжина 23
ширина 16
товщина 2,5
Вага: 0,700 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Очерки по исторіи Западной Руси и Украины /Н.П. Василенко/ (Антикварна книга 1915 року)
62000 грн.
Рідкісна книга з історії України за авторством Миколи Василенка (чоловік відомої дослідниці історії Наталії Полонської-Василенко, працював в міністерстві Української Держави гетьмана Павла Скоропадського).
Як і Грушевський виступав за дослідження історії України як окремої дисципліни, а не в руслі загальномосковської історії.
З передмови:
"Очерки" имѣютъ своей задачей первоначальное ознакомленіе, въ популярной формѣ, съ нѣкоторыми явленіями исторической жизни украинскаго народа.
Назва: Очерки по Исторіи Западной Руси и Украины
Автор: Микола Прокопович Василенко (1866-1935)
Видання: изданіе книжнаго магазина Н.Я. Оглоблина
Сторінок: 490
довжина 22
ширина 15
товщина 3
Вага: 0,710 кг
ЗАМҌТКИ О ЯЗЫКѢ И НАРОДНОЙ ПОЭЗІИ ВЪ ОБЛАСТИ СѢВЕРНО-ВЕЛИКОРУССКАГО НАРѢЧІЯ /М.А. Колосов/ (Антикварна книга 1876 року)
8600 грн.
Лінгвістичне дослідження північно-великоруського наріччя кінця XIX ст.
Праця М.А. Колосова відображає його дослідження північно-великоруського наріччя, зокрема в Новгородській губернії. Автор зосереджується на вивченні мови та народної поезії регіону, обравши за відправну точку береги озера Ільмень - історичний центр північно-руського слов'янства.
М.А. Колосов ставить перед собою дві основні цілі дослідження:
- визначити найважливіші говірки в межах тогочасної Новгородської губернії.
- встановити природні межі між цими говірками.
Автор припускав, що найбільш виразні фонетичні особливості говірок повинні мати природні кордони. Однак, як зазначає Колосов, вже на початку дослідження він зіткнувся з труднощами у реалізації обох завдань.
Ця робота є цінним джерелом для лінгвістів, діалектологів та етнографів, які цікавляться історією російської мови та її діалектів. Вона відображає методологію та підходи до діалектологічних досліджень кінця XIX ст., а також дає уявлення про мовну ситуацію в Новгородській губернії того часу.
Дослідження М.А. Колосова є важливим внеском у вивчення російської діалектології та історичної лінгвістики, демонструючи складність та різноманітність мовних явищ на території північної росії.
Бібліографічна інформація
Назва: ЗАМҌТКИ О ЯЗЫКѢ И НАРОДНОЙ ПОЭЗІИ ВЪ ОБЛАСТИ СѢВЕРНО-ВЕЛИКОРУССКАГО НАРѢЧІЯ
Автор: М.А. Колосов
Рік і місце видання: 1876, Санкт-Петербург
Сторінок: -
Мова: дореформена російська
довжина 24
ширина 16,5
товщина 1
Вага: 0,180 кг
Є нерозрізані сторінки
К изучению «Слова о полку Игореве»/ В. Н. Перетц / (Антикварна книга 1926 року)
8600 грн.
Ґрунтовне дослідження видатного філолога В.М. Перетца, присвячене аналізу "Слова о полку Ігоревім".
Ця праця є важливим внеском у вивчення одного з найвідоміших творів давньоруської літератури. Книга складається з чотирьох основних розділів, кожен з яких розкриває різні аспекти дослідження "Слова".
Перший розділ присвячений огляду новітньої літератури про "Слово" за період 1911-1923 рр. Автор аналізує роботи як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників, даючи критичну оцінку їхнім підходам та висновкам.
Другий розділ розглядає зв'язки між "Словом" та Біблією, демонструючи вплив біблійних текстів на стилістику та образність твору.
Третій розділ присвячений порівняльному аналізу "Слова" та "Повісті про розорення Єрусалима" Йосипа Флавія, виявляючи можливі літературні запозичення та паралелі.
Четвертий, найбільший розділ, детально аналізує епітети в "Слові" та їх зв'язок з усною традицією. Перетц розглядає кожен епітет окремо, простежуючи його використання в різних джерелах та контекстах.
Ця книга є цінним ресурсом для філологів, літературознавців та істориків, які цікавляться давньоруською літературою та "Словом о полку Ігоревім" зокрема. Вона демонструє глибокий науковий підхід до аналізу літературного твору, поєднуючи лінгвістичні, історичні та культурологічні методи дослідження.
Бібліографічна інформація
Назва: К изучению «Слова о полку Игореве»
Автор: В. Н. Перетц
Рік і місце видання: 1926, Ленинград
Сторінок: 150
Мова: російська
довжина 24
ширина 16,5
товщина 1
Вага: 0,210 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
АРХАНГЕЛЬСКІЯ БЫЛИНЫ И ИСТОРИЧЕСКІЯ ПѢСНИ Т.І/А. Д. Григорьевъ/(Антикварна книга 1904 року)
16000 грн.
Збірка билин та історичних пісень Архангельської губернії початку XX ст.
Це перший том фундаментального видання російського фольклориста Олександра Дмитровича Григор'єва, присвяченого усній народній творчості російської Півночі. У книзі представлені билини та історичні пісні, зібрані автором під час експедицій в Архангельську губернію.
Видання містить цінний етнографічний матеріал, що відображає культуру та побут жителів Помор'я на межі XIX-XX ст. У передмові автор детально описує особливості збереження билинної традиції в регіоні, вказуючи на вплив географічної ізоляції та традиційного способу життя на збереження фольклору.
Григор'єв аналізує фактори, що сприяють збереженню старовинних пісень, зокрема віддаленість від великих міст, сезонні промисли та обмежений доступ до друкованої літератури. Водночас, автор відзначає поступове згасання билинної традиції під впливом модернізації та поширення грамотності.
Книга є важливим джерелом для дослідників фольклору, етнографів та істориків, що вивчають культуру російської Півночі початку XX ст.
Бібліографічна інформація
Назва: АРХАНГЕЛЬСКІЯ БЫЛИНЫ И ИСТОРИЧЕСКІЯ ПѢСНИ, СЪ НАПҌВАМИ, ЗАПИСАННЫМИ ПОСРЕДСТВОМЪ ФОНОГРАФА. Т.І
Автор: Олександр Григор'єв
Рік і місце видання: 1904, Москва
Сторінок: 705
Мова: дореформена російська
довжина 29
ширина 19
товщина 4
Вага: 1,430 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Твори / Петро Гулак-Артемовський / (Антикварна книга 1930 року)
6000 грн.
Повне зібрання поетичної спадщини одного з засновників нової української літератури.
У книзі «Твори» представлено найповніше на той час зібрання поетичних творів Петра Гулака-Артемовського, видатного українського поета початку XIX ст. Це третє видання, підготовлене літературознавцем Ієремією Айзенштоком, є результатом багаторічної роботи з пошуку та систематизації творчої спадщини автора.
Видання містить не лише відомі раніше вірші Гулака-Артемовського, але й маловідомі та раніше не публіковані твори, знайдені в різних джерелах. Айзеншток провів ґрунтовну текстологічну роботу, звіривши тексти з доступними рукописами та ранніми публікаціями.
Книга супроводжується вступною статтею редактора, яка висвітлює життєвий і творчий шлях поета, а також докладними примітками, що пояснюють історію створення та публікації окремих творів. Це видання стало важливим внеском у вивчення творчості Гулака-Артемовського та розвиток української літературознавчої науки першої третини XX ст.
Бібліографічна інформація
Назва: Твори
Автор: Петро Гулак-Артемовський
Рік і місце видання: 1930, Харків
Сторінок: 403
Мова: українська
довжина 19
ширина 14
товщина 2,5
Вага: 0,370 кг
“Указатель къ изданиям временной коммисіи для разбора древнихъ актовъ (съ 1845-1877 годъ)” Том II. Имена географическія /составил И. П. Новицкій/ (Антикварна книга 1882 року)
60000 грн.
У серії «Архів Південно-Західної Росії» було надруковано документи Київського архіву, який видавала Київська археографічна комісія з 1859 по 1911 рік. Всього вийшло 34 томи.
Київський архів було засновано за Височайшим повелінням імператора Миколи I у 1852 році при Університеті Св. Володимира для зберігання давніх актових книг Київської, Подільської та Волинської губерній. З ініціативою його укладення виступив головний діяч тимчасової комісії, організованої в 1843 році, по "Высочайшему соизволению" імператора Миколи I, для розгляду давніх актів при Київському військовому, Подільському і Волинському генерал-губернаторові, — професор М. Д. Іванишев.
Опис цього архіву успішно виконувався під керівництвом п. Царевського (з 1866):
чотири описи актових книг надруковані в 1869 році. Всього книг в архіві 5883, щорічно описувалося до 5 книг.
Архів містить документи з історії України в XIII—XVIII ст. Основним джерелом для видання був Київський центральний архів, а також документи, що надійшли до Київської комісії від приватних осіб, монастирів і різних установ.
Назва: "Указатель къ изданиям временной коммисіи для разбора древнихъ актовъ, высочайше учрежденной при Кіевском, Подольскомъ и Волынскомъ генералъ-губернаторѣ (съ 1845-1877 годъ)" Том II. Имена географическія (Матеріалы для исторической географіи Южной и Западной Россіи)/ составил И. П. Новицкій
Автор: склав І. П. Новицький
Рік і місце видання: Київ - 1882
Сторінок: 977
довжина 23
ширина 17,5
товщина 6
Вага: 1,470 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
“Архивъ Юго-Западной Россіи”. Часть третья. Томъ IV. Акты относящіеся къ эпохѣ Богдана Хмельницкаго /упорядник Володимир Антонович/ (Антикварна книга 1914 року)
86000 грн.
У серії «Архів Південно-Західної Росії» було надруковано документи Київського архіву, який видавала Київська археографічна комісія з 1850-х по 1910-і роки. Всього вийшло 34 томи.
Київський архів було засновано за Височайшим повелінням у 1852 році при Університеті Св. Володимира для зберігання давніх актових книг Київської, Подільської та Волинської губерній. З ініціативою його укладення виступив головний діяч тимчасової комісії, організованої в 1843 році для розгляду давніх актів при київському військовому, подільському і волинському генерал-губернаторові, — професор М. Д. Іванишев.
Опис цього архіву успішно виконувався під керівництвом п. Царевського (з 1866): чотири описи актових книг надруковані в 1869 році.
Всього книг в архіві 5883, щорічно описувалося до 5 книг. Архів містить документи з історії України в XIII—XVIII ст.
Основним джерелом для видання був Київський центральний архів, а також документи, що надійшли до Київської комісії від приватних осіб, монастирів і різних установ.
Назва: "Архивъ Юго-Западной Россіи" издаваемый коммиссіею для разбора древнихъ актовъ, состоящей при Кіевском, Подольскомъ и Волынскомъ генералъ-губернаторѣ. Часть третья. Томъ IV. Акты относящіеся къ эпохѣ Богдана Хмельницкаго
Автор: підготував до друку В. Антонович
Рік і місце видання: Київ - 1914
Сторінок: 945
довжина 27
ширина 17,5
товщина 5
Вага: 1,750 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
“Архивъ Юго-Западной Россіи” Часть пятая. Томъ IІ. Переписи еврейского населенія въ Юго-Западномъ краѣ.” (Антикварна книга 1890 року)
78000 грн.
Книга містить переписи єврейського населення, яке проживало на українських землях.
У серії «Архів Південно-Західної Росії» було надруковано документи Київського архіву, який видавала Київська археографічна комісія з 1859 по 1911 рік. Всього вийшло 34 томи.
Київський архів було засновано за Височайшим повелінням у 1852 році при Університеті Св. Володимира для зберігання давніх актових книг Київської, Подільської та Волинської губерній.
З ініціативою його укладення виступив головний діяч тимчасової комісії, організованої в 1843 році для розгляду давніх актів при київському військовому, подільському і волинському генерал-губернаторові, — професор М. Д. Іванишев.
Опис цього архіву успішно виконувався під керівництвом п. Царевського (з 1866): чотири описи актових книг надруковані в 1869 році.
Всього книг в архіві 5883, щорічно описувалося до 5 книг. Архів містить документи з історії України в XIII—XVIII ст.
Основним джерелом для видання був Київський центральний архів, а також документи, що надійшли до Київської комісії від приватних осіб, монастирів і різних установ.
II том "Архиву Південно-західної Росії" стосується документів з перепису єврейського населення. Перепис населення зроблено по підрахунку голів у кожній парафії. Детально вказано кількість євреїв у кожному селі чи хуторі, що входять до складу певної парафії.
Назва: ""Архивъ Юго-Западной Россіи" издаваемый коммиссіею для разбора древнихъ актовъ, состоящей при Кіевском, Подольскомъ и Волынскомъ генералъ-губернаторѣ.
Перепис єврейського населення в південно-західних землях.
Автор:
Рік і місце видання: Київ - 1890
Сторінок: 945
довжина 27
ширина 17,5
товщина 5
Вага: 1,750 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
“Новгородская кабальная книга” 7106 (1597) года (1914)/Наказъ Аѳанасію Филипповичу Пашкову на воеводство въ Даурской землѣ 1655 (1898)
12000 грн.
Зшивка з двох книг 1914 та 1898 років.
В перші книзі публікується документ XVI століття, віддалений аналог сучасних нотаріальних книг. Друга - пам'ятка історії колонізаційної політики Московського царства в Забайкаллі.
Кабальны книги виникли у XVI ст., та існували протягом усього XVII ст., до 1700 року. Реєстрація кабалів не припинилася, але характер книг, до яких вони заносилися, зазнав значних змін. За Указом 7208 (1700) р., "купчі і закладні і поступові і різні документи, які за звичаєм писані на Іванівській площі, наказано писати в Наказі подьячим з відома тих наказів суддів і віддавати прохачам".
У новозаведені кріпосні книги, на підставі цього Наазу разом з кріпосними актами на людей, у тому числі і ті, що служили кабалами, заносилися також інші фортеці з іншими об'єктами: купчі на землю, боргові записи, духовні, мінові і т. д. Таким чином, записні кабальні книги з 1700 р. розчинилися у загальних кріпосних книгах.
Назва:
"Новгородская кабальная книга" 7106 (1597) года (1914)
Наказъ Аѳанасію Филипповичу Пашкову на воеводство въ Даурской землѣ 1655 (1898)
Сторінок: 277
довжина 27
ширина 20
товщина 2
Вага: 0,830 кг