- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Дух що тіло рве до бою – Юліян Головінський /Зиновій Книш/ (Діаспорне видання 1951 року)
4600 грн.
Біографічний нарис. Діаспорне видання.
Юліан Миколайович Головінський — сотник Української Галицької Армії, командант VI бригади УГА, потім ІІ бригади ЧУГА, співорганізатор Української Військової Організації, бойовий референт, крайовий командант УВО, крайовий провідник ОУН.
«ПЕРЕДНЄ СЛОВО. Минає рік за роком, безпосередні свідки недавнього минулого сходять у могилу і забирають з собою частину того, чим жила українська земля, за що боровся український нарід. Полк. Юрій Отмарштайн, полк. Євген Коновалець, полк. Роман Сушко, Омелян Сеник-Грибівський, сотник Юліян Головінський... тих імен не списати і не злічити. А всі вони — це те у чим великий український нарід і що надхнуло його покоління до дальшої боротьби за волю України. Деяких з них знаємо — та скільки безіменних героїв видала з-поміж себе українська нація? Тож шануючи тих, що їх ім'я залишилося в пам'яті народу, тим самим віддаємо чecть тим, що боролися і гинули незнані. Автор.»
«Дух що тіло рве до бою. (Юліян Головінський, Крайовий Командант У.В.О.)»
Автор: Зиновій Книш
Видавництво: Накладом 4 Відділу ОДВУ імени Юліяна Головінського в Дітройт-Гeмтpемк (Мішіген) ЗДПА Вінніпеґ, Канада, 1951
Мова: українська
Сторінок: 198
На грані сьомої декади. /о. Ярослав Свищук/ (Діаспорне видання 1973 року)
1500 грн.
Книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
Книга нарисів містить два розділи: «І думкою лину до тебе» та «Діялог з Христом».
«Один український видавець слушно завважив, що найлегшою річчю є написати книжку, труд ніше є її видати та найтрудніше є зацікавити нею Читача. Якщо ця правда має своє застосування в ширшому розумінні, коли йдеться про загальний ринок збуту, то вона, мабуть, неменше підходить і під наші своєрідні обстави ни, обставини української спільноти у Вільному світі.» (Від автора)
«На грані сьомої декади»
Автор: о.Ярослав Свищук
Видання Екуменичного Центру ім. св. Атанасія Великого в Чікаґо, 1973
Мова: українська
Сторінок: 223
Святий Димитрій Туптало /Огієнко/ (Діаспорне видання 1960 року)
4200 грн.
Історично-літературна книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
Книга освітлює життя та працю митрополита Димитрія. Димитрій, митрополит Ростовський (у миру Данило Савич Туптало; грудень 1651, Макарів, Київщина, Гетьманщина — 28 жовтня 1709, Ростов, Московське царство) — український церковний діяч, учений, письменник і проповідник, богослов, агіограф, якого вшановують Православна церква України, УПЦ МП та Російська православна церква, митрополит Ростовський й Ярославський.
«Історія Церкви ясно показує, що Київська Українська Церква ще в ХІ віці запровадила й організувала B півн. Русі Православіє, тому була фактично Матір'ю для неї. А невдячна Донька, забувши про правду, тепер себе ставить матір'ю, а Українську Церкву зве фальшиво Донькою, перекручуючи історію... Багато з вищого Духовенства в Україні все це ясно розуміли, і по- становили ні за що не втрачати своєї церковної відрубности, і під московського Патріярха не йти. Українська Церква була тоді під Патріярхом Вселенським Царгородським, і під ним позоставати воліла й надалі.»
«Святий Димитрій Туптало. Його життя й праця. Історично-літературна монографія»
Автор: Митрополіт Іларіон
Видавництво: Вінніпеґ, Канада, 1960
Мова: українська
Сторінок: 224
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р., з печаткою)
2200 грн.
Оригінальна книга 1967 року, видана в місті Нью-Йорк (США) видавництвом "Червона Калина".
Містить нарис біографії видатного українського громадсько-військового діяча, сотника Легіону Українських Січових Стрільців та полковника Української галицької армії, державного секретаря військових справ ЗОУНР Дмитра Вітовського (1887-1919), життя якого припало на бурхливу епоху змін початку 20-го століття.
Непересічна людина на тлі непересічної епохи.
Книга містить відбиток екс-лібрису «ST. ANDREWS UKRAINIAN CHURCH P. O. BOX 7136 NORTH PORT, FLORIDA 33596».
в нашій книгарні можна придбати екземпляр книги зі складу:
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р.)
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ.
Громадський діяч. Стрілецький ідеолог. Вождь Листопадового зриву. Секретар військових справ ЗОУНР
Видавництво "Червона Калина"
Ню Йорк - 1967
Сторінок: 128
З історії українського письменства / Василь Чапленко/ (Діаспорне видання 1984 року)
2200 грн.
Збірка статей про українську літературу. Діаспорне видання.
«Це моя перша збірка дослідів і рецензій з історії нашого красного письменства. Була свого часу видана збірка моїх статтей з теорії літератури взагалі («Дещо про красне письменство й мистецтво взагалі», Нью-Йорк, 1980 р.), а з історії нашого письменства, кажу, не було, хоч написав я на теми з цієї царини знання чималенько, починаючи ще з 20-х років на Україні. Але, не належачи на чужині ні до якої партій чи кліки, я всього цього надбання не можу видати. Тим то і в оцій книжці буде тільки «дещо» з історії нашого письменства». (Від автора)
Надруковано 200 примірників.
«З історії українського письменства. Досліди й рецензії»
Автор: Василь Чапленко - український письменник, драматург, літературо- і мовознавець, критик, редактор, дійсний член УВАН та НТШ.
Видавництво: Нью-Йорк 1984
Мова: українська
Сторінок: 130
Про волю віри /Михайло Драгоманів/ (Діаспорне видання 1974 року)
1250 грн.
Ця науково-історична розвідка проф. М. Драгоманова появляється третім виданнях. Вона с актуальна нашого часу, бо у Східній Європі під оглядом релігійним нічого не змінилося, про це читач докладно довідається з цієї розвідки. Перше видання К.Драгоманова "Про волю віри" появилося у Львові 1995 року. Друге видання появилося накладом Мирослава Січинського у Нью-Йорку 1918 року. Третє видання появляється Видавництвом "Кирило- Методіївського Братства", Ірвінгтон 1974 року. Це видання Про волю віри, що виходить у світ без зміни мови й правопису.
Зміст:
- Про волю віри
- Неволя віри в теперішній Росії
- Звідки взялась неволя віри в Росії?
- Як пошкодила неволя віри державам грецькій і турецькій
- Як зросла воля віри в Західній Європі відтак в Америці
- Звідки чекати в Росії волі віри
- Драгоманівці у вільному світі
«Про волю віри»
Автор: Михайло Драгоманів
Видавництво: 1974 Ірвінгтон (США)
Мова: українська
Сторінок: 32
З подорожей по Канаді 1949-1959. /Яр. Рудницький/ (Діаспорне видання)
2800 грн.
Автобіографічна книга. Діаспорне видання.
«Всупереч сподіванням читацької публіки й рецензентів проф. Яр. Рудницький не обмежився в своїх дотеперішніх репортажах до "трилогії" (- "З подорожі довкола півсвіту 1955", "3 подорожі по Америці 1956", "З подорожі до Скандинавії 1957"), а добавив до попередніх томів оцей четвертий - свої подорожі по Канаді, що їх відбув у різних періодах перебування в цій країні в рр. 1949 - 1959. Практично ця нова книжка автора й новий випуск "Бібліотеки КПУК" - це опис, помічення й враження з розлогої "країни майбутнього", як називають Канаду, почавши від гирла Св. Лаврентія над Атлантійським океаном, аж до берегів Тихого океану на Заході. Автор включив у свої подорожні нотатки такі місцевості, як Монтреал, Оттаву, Торонто, Вінніпег, Реджайну, Саскатун, Мус Джо, Едмонтон, Калгари, Ванкувер, й ін. Згідно з традицією попередніх томів він цікавиться головно українським життям даних місцевостей, а тут передусім тривалими слідами його - бібліотеками, музеями, архівами». (Від видавництва). Книжка 33 з серії «Клюб приятелів української книжки».
«З подорожей по Канаді 1949-1959»
Автор: Яр.Рудницький
Видавництво: Видавець Іван Тиктор, Вінніпег, Канада
Мова: українська
Сторінок: 128
На крилах туги і мрій (Діаспорне видання 1963 року)
2400 грн.
Українська поезія. Діаспорне видання
«Автор цієї книжки - Іван Григорович Цибульський народився дня 7 липня 1893 року в селі Дзенгелівці, Маньківецької волости на Київщині, в селянській родині. Батько звався Григорій Никодимович, мати Мотрона Міліяновна з дому Рабодзей. Було нас трьох братів: Сидір, Олекса і я - Іван. Мати померла, як мав чотири роки. Батько упокоївся, як мені було одинадцять літ. До шкіл ходив 5 років. Освіту здобував читанням книжок, журналів і газет. До З'єдинених Держав Америки приїхав 1911 р., 27 лютого. Перших п'ять років працював у пральні в Нью-Йорку. В 1916 переїхав до Середньої Пенсилвенії на працю в залізнодорожній фабриці. Два роки працював при направі вагонів і 39 літ при електрозварюванні. В 1957 році перейшов на пенсію. Крім роботи у Фабриці збудував два доми й один перебудував. Тепер пишу вірші. Одружений з Анною Іванівною Грушецькою, народженою в селі Заставне коло Львова. Маємо двоє дітей. Діти пішли в світ. Більше описав тут віршами.» (Від автора)
«На крилах туги і мрій. Вірші і пісні (1957-1962)»
Автор: Іван Цибульський
Видавництво: Нью-Йорк 1963
Мова: українська
Сторінок: 94
На Кавказько-турецькому фронті /Лев Биковський/ (Діаспорне видання 1968 року)
3860 грн.
Спогади про бойові дії Першої світової війни
Автор цих споминів, інж. економіст Лев Биковський, належить до тих небагатьох наших діячів-науковців, які зі свого державно-соборницького думання вважають, що найбільш важливими, а на жаль, найбільш нами занедбаними, етнографічними кордонами України є південні і південно-східні, включно з енклавами наших масових, групових поселень на Далекому Сході та й в Казахстані. (Від видавництва)
«У час святкування на чужині 50-ліття Української Національної Революції (1917-1967) ми входимо доспілі світоглядово. Здаля від Батьківщини мислимо її, згідно заповітам першого президента Української Народньої Республіки проф. М. Грушевського, як ВЕЛИКУ УКРАЇНУ. великодержавну духом і простором. Поділ України на колишні кутки" й "закутки" відходить поволі в непамять. На майбутнє Україна мислиться нам суцільною ВЕЛИКО- ДЕРЖАВОЮ з поділом на такі групи земель: Центральна (Правобережжя й Лівобережжя), Північна й Південна та Західня й Східня.» (Зі вступу).
Зміст:
- В дорозі до Трапезунду
- В Трапезунд
- Революція в Трапезунді
- Подорож у Москву й Київ
- Узбережжями Чорного моря
- Вдруге в Трапезунді
- Тифліська трагі-комедія
- Утретє в Трапезунді
- В’їзд в Україну
Книга містить відбиток екс-лібрису «S.Radion, 19/5/1969 Home Library»
«На Кавказько-турецькому фронті. Спомини з 1916-1918 рр. Волиніяна XVIII»
Автор: Лев Биковський
Видавництво: Вінніпеґ-Денвер, 1968
Мова: українська
Сторінок: 151
Потомки Марса Образки з військового життя. Андрій Верховинець (Діаспорне видання)
2200 грн.
Оповідання. Діаспорне видання.
Розпочались байки. Метою їх було вколисати до сну пана капраля. «Спершу зачались байки веселого змісту. Кождий рекрут садився на дотеп, аби лише розвеселити пана капраля. Пан капраль сміявся зразу на ціле гордо, а в міру оповідання сьміх його почав притихати. Небавком він хріп у кріпких обіймах Морфея. Та байки не уставали.»
Автор відбув службу в австро-угорській армії, працював на прикордонній митниці.
«Потомки Марса. Образки з військового життя. Андрія Верховинця»
Автор: Верховинець Андрій — український письменник , автор новел та оповідань, ескізів.
Видавництво: Накладом Української книгарні ім. Тараса Шевченка, Нью-Йорк
Мова: українська
Сторінок: 12
Костянтин і Мефодій, їх життя та діяльність /Іван Огієнко/ (Діаспорне видання 1927 року)
3600 грн.
Історія церковно-слов’янської мови. Діаспорне видання
«Працюючи над історією церковно-слов'янської мови, я давно вже змушений був докладно висвітлити собі життя та діяльність братів солунських Костянтина й Мефодія, висвітлити все те, звичайно, на широкому фоні тодішнього культурнаго й політичного життя. Без такої роботи не було жадної можливости вірно уяснити повстання азбуки й літературної мови у слов'ян, цеб-то якраз те доби в історії церковно-слов'янської мови, яка поклала свої такі виразні ознаки на все дальше життя церковної й літературної мови у слов'ян. Це все й привело мене до необхідности роспочати свою Історію церковнослов'янської мови власне з аналізу життя й діяльности апостолів сло- в'янських.» (З передмови)
«Костянтин і Мефодій, їх життя та діяльність. Історично-літературна монографія. Книга ІІІ»
Автор: Іван Огієнко (митр. Іларіон)
Видавництво: Варшава, 1927
Мова: українська
Сторінок: 322
Живі легенди /Олександер Де/ (Діаспорне видання 1965 року)
2000 грн.
Поетична збірка. Діаспорне видання.
Збірка поезій
«Для вас, мої земляки, кожне слово проспіване». О.Де
Зміст:
- Син Коваля і Чародійний Каганець
- Володимир Великий
- Казка про Івана Голого
- Кирило Кожум'яка
- Бабине зілля
- Рибалка
- Ніч у палаці султана Магмеда
«Живі легенди». Збірка поезій
Автор: Олександер Де (Барчук Олександр Іванович) (1925 –1998) -- український поет, драматург, видавець, підприємець. Народився у селі Заячківці Христинівського району Черкаської області. У роки Другої світової війни вивезено як «остарбайтера» на роботи до Німеччини. У повоєнний період працював на німецьких заводах та навчався в Українському Вільному Університеті в Мюнхені. 1948 року переїхав до Англії, закінчив Лондонську школу драматичного мистецтва та школу журналістики. Організував власну торгову компанію, якою керував понад 25 років. У 1975 році покинув комерційну діяльність, присвятивши себе літературній творчості і роботі на фермі. Перша збірка поезій «Пісня серця» вийшла у 1964 році. Після чого були видані поетичні збірки «Живі легенди», «Хвотій, або Наш Фауст», «Учитель» (1970), «Вогонь Трояндний» (1970), «Пророк» (1972), «Роздуми», «Вагомість весни» (1976), збірки оповідань «Під чужим небом», «У двох кольорах» (1973), драма «Персона нон грата» тощо. Писав прозу українською та англійською мовами. Написав повість «Червона рута», присвячену В.Івасюк, роман «Діти степу». В 1991 році Олександер Де побував в Україні. До річниці незалежності України підготував драму «Коли птахи повертаються з вирію». Помер у 1999 році від тяжкої хвороби. Поховано у селі Коржовий Кут.
Видавництво: Накладом в-ва «Чайка» Лондон 1965
Мова: українська
Сторінок: 144