- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Грамматика російскаго языка /уп. М.Бутовский/ (Антикварна книга 1809 року)
9800 грн.
Підручник російської мови для польського юнацтва.
Граматика створена Михайлом Бутовським для польських юнаків з Волині. Видання починається з вступного слова упорядника, сама граматика та її подання у тексті мають класичний вигляд. Видання двомовне - всі тексти дублюються польською.
Назва: Граматика російської мови
Упорядник: Михайло Бутовський
Рік: 1809, Почаїв
Сторінок: 353
Мова: російська (дореформений правопис) та польська
Берестечко /О.Островський/ (Антикварна книга 1917 року)
6000 грн.
Історична повість відомого українського письменника Олелька Островського.
Олелько Островський (Олександр Павлович Островський) - український письменник, драматург, актор, режисер і громадсько-політичний діяч. Жертва Червоного терору. Твір присвячений трагічній сторінці української історії - поразці війська Богдана Хмельницького під Берестечком у 1651 р., переосмисленню причин цієї поразки та її впливу на подальшу історію українського народу.
Назва: Берестечко
Автор: Олелько Островський (Олександр Островський)
Рік: 1917, Київ
Сторінок: 77
Мова: українська
Гетьман Петро Сагайдачний /М.Загірня/ (Антикварна книга 1918 року)
3800 грн.
Історичне оповідання за мотивами повісті Д.Мордовця.
Оповідання - художньо перероблена Марією Загірньою (справжнє імя - Марія Миколаївна Грінченко) частина повісті Данила Мордовця, присвячене українському гетьману Петру Конашевичр-Сагайдачному. Твір зображує життя запорізького козацтва за часів легендарного гетьмана.
В книзі є нерозрізані сторінки
Назва: Гетьман Петро Сагайдачний
Автор: Марія Загірня (Марія Грінченко)
Рік: 1918, Київ
Сторінок: 128
Мова: українська
Миротворці /Б.Грінченко/ (Антикварна книга 1910 року)
3800 грн.
П'єса-жарт видатного українського письменника.
Борис Грінченко - відомий український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист та громадсько-культурний діяч. П'єса-жарт на одну дію розкриває складність та мінливість людських почуттів.
В книзі є нерозрізані сторінки та присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Миротворці
Автор: Борис Грінченко
Рік: 1910, Київ
Сторінок: 24
Мова: українська
АНТЕНОРОВО ПУТЕШЕСТВИЕ В ГРЕЦИЮ И АЗИЮ. Ч. 2-Я /Э. ЛАНТЬЕ/ (Антикварна книга 1803 року)
56000 грн.
Захоплива розповідь про подорож нібито людини давньоримського часу до Греції та Азії і Єгипту, що була вигадана французьким письменником кінця XVIII — початку XIX ст. Етьєном Лантьє і подана як справді написана давньогрецькою мовою й нібито знайдена в м. Геркуланумі під час розкопок. Напевно, одна з численних підробок під давнину, поширених у XVIII та в XIX ст. Цікава також як пам’ятка російської мови поч. XIX ст. та як витвір епохи відчайдушних фальсифікацій псевдоісторичних творів.
Назва: Антенорово путеществие в Грецию и Азию, ч. 2-я
Автор: Е. Лантьє
Рік і місце видання: 1803 р., Санкт-Петербург
Мова: російська дореформена
Сторінок: 367
Довжина: 16 см
Ширина: 10,5 см
Товщина: 3 см
ПИСАННЯ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА /М. ВОЗНЯК, видавець/ (Антикварна книга 1912 року)
28000 грн.
Є збірником філологічної секції Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, становить його том XIV. Містить численні поетичні твори М. Шашкевича, серед них історичного змісту — про облогу Львова військом Богдана Хмельницького, а Галича —армією короля Болеслава Кривоустого 1139 року, також ліричні, любовні вірші тощо. Подано й переклади віршів з сербської, польської мов. Видання включає проповіді М. Шашкевича (він був у духовному сані) на різні свята, переклади з Євангелія, твори польською мовою та листи. Є також пам’яткою писемно-літературної мови України в її західному регіоні середини XIX ст.
Назва: Писання Маркіяна Шашкевича
Автор: М. Возняк, видавець
Рік і місце видання: 1912 р., Львів
Мова: українська писемно-літературна мова Галичини першої пол. XIX ст., польська
Сторінок: 294
Довжина: 24 см
Ширина: 16 см
Товщина: 2 см
КОРЕСПОНДЕНЦІЯ ЯКОВА ГОЛОВАЦЬКОГО В ЛЇТАХ 1835—1849 /ДР К. СТУДНИЦЬКИЙ, видавець/ (Антикварна книга 1909 року)
28000 грн.
Є збірником філологічної секції Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, становить його томи XI та XII. На переконання видавця, листи Я. Головацького дають важливий матеріал до історії культурного життя Західної України, а особливо перед 1848 р., щодо зусиль Я. Головацького та Маркіяна Шашкевича і їхніх соратників у культурній праці задля відродження Галицької України-Руси, та про ті перепони, часом від власних співвітчизників, що з ними довелося стикатися. Збірка зокрема містить листи Я. Головацького до Осипа Бодянського, Дениса Зубрицького, до редакції «Зорі Галицької» (з дописом), листа П. Шафарика до Головацького тощо. Є також пам’ятками писемно-літературної мови України в її західному регіоні середини XIX ст.
Назва: Кореспонденція Якова Головацького в лїтах 1835—1849
Автор: Д-р К. Студницький, видавець
Рік і місце видання: 1909 р., Львів
Мова: українська, польська, німецька, інші
Сторінок: 457; є нерозрізані сторінки
Довжина: 24 см
Ширина: 16 см
Товщина: 3,5 см
МАТЕРІЯЛИ ДО КУЛЬТУРНОЇ ІСТОРІЇ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ XVIII і XIX віку /під ред. ІВАНА ФРАНКА/ (Антикварна книга 1902 р.)
28000 грн.
Це видання є збірником історично-фільософічної секції Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, воно становить його т. V. Містить матеріали до історії українського духівництва в Галичині у XVIII ст., до історії українського шкільництва (освіти) ост. чверті XVIII — першої пол. XIX ст., зокрема про перше просвітнє товариство та рукописні українські підручники. Видання мало на меті сприяти дослідженню початків та висхідних точок духовного й національного відродження Галицької Руси, тобто частини України, що перебувала в складі Австрійської імперії, та обставин духовних, політичних і суспільних, що на ці процеси впливали. Всі матеріали тому поділено на дві основні групи — щодо історії духівництва та його організації, та щодо історії освіти, «шкільництва народнього і вищого». Матеріали збірки є документами та оглядовими статтями. Серед іншого містить документи про боротьбу духівництва з народними віруваннями та архіпастирські послання єпископів. Може слугувати джерелом первинних документів та відомостей про історію церковного життя та устрою і освіти в Галицькій Україні.
Назва: Матеріяли до культурної історії Галицької Руси XVIII і XIX віку
Автор: під ред. І. Франка
Рік і місце видання: 1902 р., Львів
Мова видання: українська, правопис «желехівка»
Сторінок: 327
Довжина: 24 см
Ширина: 16 см
Товщина: 1,5 см
Про говор галицких лемків /Іван Верхратский/ (Антикварна книга 1902 року, Львів)
28000 грн.
Раритетна книга з українського мовознавства.
З передмови:
"На полудневозахіднім окраю обшару Галичини заселеного Русинами живе ядренний люд, привязаний твердо до віри і обрядів своїх правотцїв, котрого говор значно і вибитно ріжнить ся від прочих говорів галицкоруских. Ті Русини суть то так звані Лемки або Лемчаки. Заселяють они повіти Лїский, Сяніцкий, коросняньский, горлицкий, Грибівский, Ясїльский і Новосандецкий а числять до 160.000 душ. Назву свою одержали від частицї на Лемківщинї загально вживаної лем, котра подекуди звучить також лен або нем. Частиця ся відповідає у Долів і инде вживаному іно, йно, но, словацкому len, чеському jen, польскому jeno = тілько, лише, лиш, лишень tantum, nur.
Збірник Фільольоґічної секциї
Наукового товариства імени Шевченка
т. V.
ПРО ГОВОР ГАЛИЦКИХ ЛЕМКІВ.
написав
Іван Верхратский
У Львові, 1902
Накладом Товариства.
З печатнї наукового товариства імени Шевченка під управою К. Беднарского
Назва: Про говор галицких лемків
Автор: Верхратський Іван Григорович (1846-1919)
Рік 1902
Сторінок: 289
довжина 23
ширина 16
товщина 2,5
Вага: 0,700 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Очерки по исторіи Западной Руси и Украины /Н.П. Василенко/ (Антикварна книга 1915 року)
62000 грн.
Рідкісна книга з історії України за авторством Миколи Василенка (чоловік відомої дослідниці історії Наталії Полонської-Василенко, працював в міністерстві Української Держави гетьмана Павла Скоропадського).
Як і Грушевський виступав за дослідження історії України як окремої дисципліни, а не в руслі загальномосковської історії.
З передмови:
"Очерки" имѣютъ своей задачей первоначальное ознакомленіе, въ популярной формѣ, съ нѣкоторыми явленіями исторической жизни украинскаго народа.
Назва: Очерки по Исторіи Западной Руси и Украины
Автор: Микола Прокопович Василенко (1866-1935)
Видання: изданіе книжнаго магазина Н.Я. Оглоблина
Сторінок: 490
довжина 22
ширина 15
товщина 3
Вага: 0,710 кг
К изучению «Слова о полку Игореве»/ В. Н. Перетц / (Антикварна книга 1926 року)
8600 грн.
Ґрунтовне дослідження видатного філолога В.М. Перетца, присвячене аналізу "Слова о полку Ігоревім".
Ця праця є важливим внеском у вивчення одного з найвідоміших творів давньоруської літератури. Книга складається з чотирьох основних розділів, кожен з яких розкриває різні аспекти дослідження "Слова".
Перший розділ присвячений огляду новітньої літератури про "Слово" за період 1911-1923 рр. Автор аналізує роботи як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників, даючи критичну оцінку їхнім підходам та висновкам.
Другий розділ розглядає зв'язки між "Словом" та Біблією, демонструючи вплив біблійних текстів на стилістику та образність твору.
Третій розділ присвячений порівняльному аналізу "Слова" та "Повісті про розорення Єрусалима" Йосипа Флавія, виявляючи можливі літературні запозичення та паралелі.
Четвертий, найбільший розділ, детально аналізує епітети в "Слові" та їх зв'язок з усною традицією. Перетц розглядає кожен епітет окремо, простежуючи його використання в різних джерелах та контекстах.
Ця книга є цінним ресурсом для філологів, літературознавців та істориків, які цікавляться давньоруською літературою та "Словом о полку Ігоревім" зокрема. Вона демонструє глибокий науковий підхід до аналізу літературного твору, поєднуючи лінгвістичні, історичні та культурологічні методи дослідження.
Бібліографічна інформація
Назва: К изучению «Слова о полку Игореве»
Автор: В. Н. Перетц
Рік і місце видання: 1926, Ленинград
Сторінок: 150
Мова: російська
довжина 24
ширина 16,5
товщина 1
Вага: 0,210 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
АРХАНГЕЛЬСКІЯ БЫЛИНЫ И ИСТОРИЧЕСКІЯ ПѢСНИ Т.І/А. Д. Григорьевъ/(Антикварна книга 1904 року)
16000 грн.
Збірка билин та історичних пісень Архангельської губернії початку XX ст.
Це перший том фундаментального видання російського фольклориста Олександра Дмитровича Григор'єва, присвяченого усній народній творчості російської Півночі. У книзі представлені билини та історичні пісні, зібрані автором під час експедицій в Архангельську губернію.
Видання містить цінний етнографічний матеріал, що відображає культуру та побут жителів Помор'я на межі XIX-XX ст. У передмові автор детально описує особливості збереження билинної традиції в регіоні, вказуючи на вплив географічної ізоляції та традиційного способу життя на збереження фольклору.
Григор'єв аналізує фактори, що сприяють збереженню старовинних пісень, зокрема віддаленість від великих міст, сезонні промисли та обмежений доступ до друкованої літератури. Водночас, автор відзначає поступове згасання билинної традиції під впливом модернізації та поширення грамотності.
Книга є важливим джерелом для дослідників фольклору, етнографів та істориків, що вивчають культуру російської Півночі початку XX ст.
Бібліографічна інформація
Назва: АРХАНГЕЛЬСКІЯ БЫЛИНЫ И ИСТОРИЧЕСКІЯ ПѢСНИ, СЪ НАПҌВАМИ, ЗАПИСАННЫМИ ПОСРЕДСТВОМЪ ФОНОГРАФА. Т.І
Автор: Олександр Григор'єв
Рік і місце видання: 1904, Москва
Сторінок: 705
Мова: дореформена російська
довжина 29
ширина 19
товщина 4
Вага: 1,430 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек