- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Небесний змій. Фантастична повість на тлі праісторії. /Докія Гуменна/(Діаспорне видання 1982 року)
1800 грн.
Фантастична повість. Діаспорне видання.
«Повість «Небесний змій», що оце маєш, Читачу, в руках, починається і кінчається в межах одного відтинку прадавньої історії України. Конкретно: кінця третього й початку-середини другого тисячоліття до нашої ери. Іншими словами переходової доби від каменю до металу. Найновіші досліди виявили, що в той час між Дніпром і Волгою проживала людність, яку за її головною ознакою, похованням глибоко у землі, названо в археології стародавньоямниками або просто ямниками. Ця рухлива людність і вважається предтечею багатьох культур, що згодом виникли на велетенських просторах Евразії.» (До читача).
Акцент на реконструкції зовнішності, вдачі людини прадавнини зроблено в повісті Д. Гуменної "Небесний змій". У цьому творі подаються узагальнений і конкретний образи дохристиян. Перший представлений висновками науковців-інопланетян, ґрунтованими на археологічних даних. Другий (Яра, Лади, Сварога, бабусі Дани та інших) поєднує в собі творчу інтерпретацію археологічних та фольклорно-міфологічних знань.
Книга містить екс-лібрис "Л.Д. Пенцаків"
«Небесний змій. Фантастична повість на тлі праісторії. »
Автор: Докія Гуменна
Видавництво: Науково-Дослідне Товариство Української Термінології, Нью-Йорк, 1982
Мова: українська
Сторінок: 262
Портрет в профіль /Євген Онацький/ (Діаспорне видання 1965 року)
2200 грн.
Відомі люди світу. Діаспорне видання.
Книга науковця, політично-громадського діяча, журналіста, енциклопедиста Євгена Онацького. Серед героїв книги Габріель Данунціо, Ніколо Паганіні, Вольфган Гете, Оскар Вайлд, Джузеппе Мацціні, Енріко Карузо, Аніта Гарібальді, Джакомо Казанова, Джозуе Кардуччо, Олена Теліга, Євген Коновалець, Іван Франко, Тарас Шевченко та інші.
«Існують риси в людському обличчі і речі в краевиді, які знаходяться між собою в такому взаємовідношенні, що їх треба брати або всі разом, або всі разом відкинути».
Книга містить відбиток екслібрису «ST. ANDREWS UKRAINIAN CHURCH P. O. BOX 7136 NORTH PORT, FLORIDA 33596».
«Портрет в профіль»
Автор: Євген Онацький
Видавництво: Українсько-Американська Видавнича Спілка, Чікаґо, 1965
Мова: українська
Сторінок: 300
Вікові наши рани /Митрополит Іларіон (Огієнко)/(Діаспорне видання 1960 року)
3800 грн.
Драматичні поеми. Книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
«Я взяв своє серце малими руками И віддано поклав Україні до ніг, І юна любов розцвілася між нами І став я орати твердий переліг. И нікому вже більше не дав я любові, Бо другого серця кохати не маю, І вірним зостанусь, аж дошки соснові Єдину любов мою спинять безкраю...» Іларіон.
Книга містить відбиток екслібрису «PRIVATE LIBRARY OF MIKOLAJ DEREWIANKA»
«Вікові наши рани»
Автор: Митрополит Іларіон
Видавництво: Вінніпеґ
Мова: українська
Сторінок: 270
Микола Джеря /Нечуй-Левицький/ (Діаспорне видання 1971 року)
1200 грн.
Соціально-побутова повість. Діаспорне видання.
Соціально-побутова повість І.Нечуя-Левицького, присвячена Миколі Лисенку, у якій автор описує важке життя селян-кріпаків у царській Росії, їх хаотичну боротьбу проти гноблення, вдало поєднує гармонійні описи природи та колоритні народні персонажі з яскравими характерами. Повість належить до класичних творів української літератури ХІХ століття. У творі панщину зображено як найганебніше явище суспільного життя та силу, що калічила людину. Письменник описує не тільки безправність, страждання закріпачених селян, а й зростання в них ненависті до панів, протест і боротьбу окремих кріпаків проти гноблення.
«В образі Миколи Джері втілено типові риси національного характеру, великі духовні риси українського народу.»Микола Джеря» - як писав Іван Франко - хоч кріпаком родився, був однак з тих людей, котрим ціле життя воля пахне, був з тих здорових натур, що скоріше вломляться, а зігнути не дадуться".»
Іван Нечуй-Левицький «Микола Джеря» (Скорочено).
Автор: Іван Нечуй-Левицький (1838-1918). Народився в м. Стеблеві Київської губернії (нині Черкащина), в сім’ї сільського священика. Навчався у сільській школі, в 1847 році вступив до Богуславське духовне училище, яке закінчив у 1853 році і в якому викладав. Там вів вивчав латинську, грецьку та церковнослов’янську. У 1853 році І. Левицький вступив до Київської духовної семінарії. Закінчивши семінарію, рік хворів, а потім деякий час працював у Богуславському духовному училищі викладачем. 1861 – 1865 – навчався у Київській духовній академії. Отримав призначення і працював учителем російської словесності в Полтавській духовній семінарії, потім у гімназіях Каліша (1866-1867), Седлеце (1867-1872), Кишинева (з 1873). Одночасно з педагогічною діяльністю починає писати. Майбутній письменник написав такі перші твори: «Жизнь пропив, долю проспав» та «Наймит Яріш Джеря». З 1873 року працює у Кишинівській чоловічій гімназії викладачем російської словесності, де очолює гурток прогресивно настроєних учителів. Потрапляє під таємний нагляд жандармерії. 21 рік він віддав благородній праці вчителя. Лише з 1868 починає друкуватись. 1885 року І.Нечуй-Левицький йде у відставку й перебирається до Києва, де присвячує себе винятково літературній праці. Він брав активну участь у суспільному житті, став членом «Громади». До кінця життя І. Левицький жив у злиднях. Останні дні провів на Дегтярівці, у так званому «шпиталі для одиноких людей», де й помер самотнім 2 квітня 1918 року. Похований на Байковому кладовищі.
Видання шкільної ради УККА, Нью-Йорк, 1971
Мова: українська
Сторінок: 32
Василь Сімович. Українські вчені /Ковалів П./(Діаспорне видання 1953 року)
1600 грн.
Книга присвячена українському вченому. Діаспорне видання.
«Вся наукова діяльність проф. В.Сімовича проходила в різних напрямах української філології: нема такої галузі української філологічної науки, куди б не заглянуло пильне око великого патріота української культури, - усюди він порядкує, дає свої поради, дбає про чистоту й непорушність національних основ рідної культури. Але основне вістря своєї наукової діяльности В.Сімович завжди скеровував у галузь мовознавства. Українська мова, українська мовознавча наука були тією широкою ареною його наукової діяльности, з якої він не сходив усе своє життя.» (Зі вступу).
«Василь Сімович»
Автор: Ковалів П.
Видавництво: Українська Вільна Академія Наук серія: Українські вчені ч. 4. Накладом Товариства «Просвіта» в Форт-Віліямі, Вінніпеґ, 1953
Мова: українська
Сторінок: 42
Далекі зорі /Михайло Подворняк/ (Діаспорне видання 1978 року)
2200 грн.
Християнська поезія. Діаспорне видання.
Збірка поезій визначного українського християнського письменника-поета.
«Пишу тобі, мамо, лист з чужого краю;
У саді свіжо розцвіла калина,
Я тихо плачу, як тебе згадаю,
Ти розумієш сльози свого сина»
«Далекі зорі». Поезії
Автор: Михайло Подворняк
Видавництво: Накладом Християнського Видавництва «Дорога Правди», Торонто, 1978
Мова: українська
Сторінок: 170
Патріотизм Анни Йонкер /Ірена Книш/ (Діаспорне видання 1964 року)
1800 грн.
Життєпис активістки українського жіноцтва в Америці. Діаспорне видання.
«Зміст цеї книжечки - не історія в поточному розумінні. Проте нема тут вигадок, бо все в ній справді пережито – автентичні події й дійсні особи, до того це близький нам світ, а не незнана чужина. Тут вміщено один фрагмент творення нового існування: збірати людей одної батьківщини – для прямування до спільного майбутнього з панівним, динамічним принципом обєднання. Його продиктувала любов до України жінки, яка своєю інтуіцією відчула, що ніяка батьківщина не може бути сильна без любови всіх своїх дітей, що почування й прагнення не вистачають, що потрібні діла, вчинки, програма…»
«Патріотизм Анни Йонкер»
Автор: Ірена Книш
Видавництво: Накладом Авторки, Вінніпеґ, 1964
Мова: українська
Сторінок: 191
Твори /Микола Куліш/ (Діаспорне видання 1955 року)
2800 грн.
Художні видання в діаспорі. П’єси.
«Творчість українського драматурга пореволюційного періоду Миколи Куліша в своїй цілості мало відома українським читачам. Саме тепер, коли минає 30 років від того часу, як перша п'єса М.Куліша « 97» почала ставитись на українській сцені (1924 рік), а 20 років, як арештували драматурга (1934 рік), щоб згодом, імовірно, його знищити – маємо вперше змогу видати збірник його творів, листів та інших матеріялів, що, без перебільшення, чудом збереглись. Цей вперше виданий збірник п'єс, листів та інших матеріалів М.Куліша і про Куліша, призначений для читачів, що мають змогу читати не заковане в цензурні кайдани українське слово.»
Зміст:
- Портрет Миколи Куліша.
Частина перша:
- Народній Малахій (Трагедійне).
- Мина Мазайло (Комедія).
- Патетична соната (Драма).
Частина друга:
- Критика чи прокурорський допит?
- Заява Миколи Куліша до Головреперткому НКО, копія АПО ЦК КПбУ.
- Із записника Миколи Куліша.
- Листи Миколи Куліша до Аркадія Любченка.
- Листи Миколи Куліша до дружини.
Частина третя:
- Антоніна Куліш. Спогади про Миколу Куліша.
- Григорій Костюк. Біографічна довідка.
Частина четверта:
- Григорій Костюк. Коментарі, додатки і примітки. Бібліографічні матеріали.
Микола Куліш «Твори».
Автор: Микола Куліш
Видавництво: Українська Вільна Академія Наук у США, Нью-Йорк. 1955
Мова: українська
Сторінок: 474
Літопис українського життя в Канаді. Том перший: Піонерська доба 1874-1918 /Ольга Войценко/ (Діаспорне видання 1961 року)
3200 грн.
Збірка статей авторки зі сторінок «Українського голосу» 1960-1961 рр. Діаспорне видання.
«Хоч це є «Літопис українського життя в Канаді», то проте багато уваги присвячено подіям в Україні, зв'язкам канадійських українців з Старим Краєм, та впливом, які були наслідком подій на Рідних Землях. В праці збережено мовні й правописні звички того часу з двох причин: поперше, щоб зберегти автентичність текстів, подруге, щоб дослідникам мови й правопису дати відповідний матеріял.» (Від автора).
«Літопис українського життя в Канаді. Том перший: Піонерська доба 1874-1918»
Автор: Ольга Войценко
Видавництво: Накладом і друком Видавничої спілки «Тризуб», Вінніпеґ, Канада, 1961
Мова: українська
Сторінок: 291
Полтава въ началѣ XIX вѣка. Вып. 1. /Павловскій И.Ф./ (Антикварне видання 1902 року)
16000 грн.
Оригінальне видання 1902 року з історією Полтави початку 19 століття, часів губернаторства Куракіна (1802-1808 рр.)
Праця заснована на архівних даних (яких на початок 19 століття було значно більше ніж тепер).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією Полтави та України загалом.
Книга містить відтиск печатки 1920-х років з написом "Всенародня Бібліотека України в Київі"
Полтава въ началѣ XIX вѣка.
Очерки по архивнымъ даннымъ съ рисунками
Вып. 1. Генералъ-губернаторство князя А.Б. Куракина (1802-1808 г.)
Автор: Павловський Іван Францович (1851-1922)
Кіевъ - Типографія Императорскаго Университета св. Владиміра Акціонерскаго Общества Н.Т. Корчакъ-Новицкаго, Меринговская, №6
Рік: 1902
Мова: дореформена російська
Розмір, см
Довжина 25,5
ширина 16,5
товщина 0,8
Вага, гр. 267
Страх /Олена Звичайна/ (Діаспорне видання 1957 року)
4800 грн.
Роман про період радянського терору в Україні.
Роки 1937-38 в СССР, а зокрема й особливо в УССР були періодом найжорстокішого терору; безпосереднім організатором його, за дорученням Сталіна, був нарком Єжов, а тому й період цей увійшов в історію під назвою Єжовщини. Цей роман — це розгорнене полотно, що правдиво віддзеркалює життя в підсоветській Україні в період Єжовщини. Перед внутрішнім зором читача проходять люди тієї кривавої доби — з одного боку ті, на кого терор був спрямований, а з другого боку — ретельні виконавці волі Московського Кремлю. Хто з читачів мав "щастя" жити в той час під совітами той пізнає картини зі свого минулого; той, хто ніколи в СССР не бував, побачить обличчя й відчує дух і ритм затаврованої ім'ям Єжова доби. В основу роману покладено дві проблеми: проблему страху, як могутньої зброї для втримування мільйонів людей в стані безоглядної покори, і проблему таланту, яким обдарована наша українська людина, що живе в Україні, де єдиним всесильним законом є директива червоного Кремлю. У 1-му томі ці проблеми ставляться, а вузли фабули на тлі доби зав'язуються. Розв'язання їх та ідейне вивершення твору в світлі поставлених проблем читач знайде в ІІ-му томі, який для цілости роману є вирішальним. "Страх" виходить у світ з нагоди ХХ-річчя Єжовщини в УССР. Книга містить відбиток екслібрису «Молодіжний Націоналістичний Конгрес. м.Київ»
О.Звичайна «Страх». Роман у двох томах.
Автор: Олена Звичайна
Видавництво: Українська видавнича спілка, 1957
Мова: українська
Хто поповнив національний злочин? Під осуд українського громадянства /Каленик Лисюк/ (Діаспорне видання 1961 року)
1600 грн.
Історія музею Визвольної Боротьби України у Празі. Діаспорне видання.
Музей Визвольної боротьби України засновано в Празі 1925 року. То була всеукраїнська установа, побудована виключно за пожертви українського громадянства з еміграції і з Галичини та інших земель України, що не були під московською окупацією. Музей ВБУ користався допомогою й симпатіями всього українського народу.
Зміст:
1. Вступ сторона
2. Музей Визвольної боротьби України
3. Два Українські Музеї
4. Стверджені Факти
5. Докази співпраці д-ра С. Наріжного з большевиками ..
6. Зміна Назви Музею ВБУ ..
7. Грошові Маніпуляції д-ра С. Наріжного
8. В якому стані знаходилися матеріяли Музею ВБУ
9. Справа передачі музейного майна ЗУДАК-ові
10. Пропаганда братів Наріжних проти української спільноти
11. Часопис "Свобода", Орган У.Н.Союзу в Америці
12. Неправда 1 затаювання братів Наріжних
13. Цікаві спостереження ...
14. Заключення ...
«Хто поповнив національний злочин? Під осуд українського громадянства»
Автор: Каленик Лисюк
Видавництво: Накладом Автора, 1961 /США/
Мова: українська
Сторінок: 86