- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Мадьярская гегемонія въ Угріи (Венгріи) и Угорская Русь /Петров А./ (Антикварна книга 1915 року)
5200 грн.
У 1915-1916 pp., в умовах Першої світової війни, виходить вал російськомовної літератури про історію та сучасність Угорської (Підкарпатської) Русі, що охоплює найрізноманітніші сторони життя русинів. Щоправда, принципово нового порівняно з попередніми періодами у вивченні проблем русинів вона нічого не вносила та мала явно заангажований, упереджений характер в оцінці національної політики угорського уряду.
Простежувалося переконання у необхідності приєднання Підкарпатської області до Росії, тому думка А. Петрова щодо перспектив Підкарпатської Русі було винятком.
На його думку, після війни не слід знищувати Угорщину, її лише треба буде перетворити з урахуванням інтересів усіх народів, що населяють країну. «Мадярська гегемонія – ми переконані – досить крихка річ. Необхідно, звісно, її розбити та забезпечити свободу національного розвитку всім народностям Угрії». При цьому Угорщина може втратити низку своїх територій, хоча сам Петров не уточнював, що це будуть за території. Він засумнівався у бажанні румунів Трансільванії приєднатися до Румунії, розкритикував чехословацьку ідею на тій підставі, що словаки її не підтримують, і визнав факт подальшого входження Підкарпатської Русі до складу Угорщини.
Назва: Мадьярская гегемонія въ Угріи (Венгріи) и Угорская Русь. Корреспонденціи изъ Угріи, въ свое время прошедшя безслѣдно.
Автор: доктор А. Петров
Видавець: Петроград, 1915, Типографія А. С. Суворіна.
Мова: російська дореформена
Сторінок: 24
довжина 25
ширина 16,5
товщина 0,3
Вага: 0,430 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Ботаническій атласъ по системе де-Кандоля /К. Гофманъ/ (Антикварна книга 1897 року)
10000 грн.
Головне місце в атласі приділено квітковим і вищим споровим рослинам, які перш за все звертають на себе увагу любителя ботаніки. Із нижчих рослин зображено лише небагатьох, найбільш помітних представників.
Окрім перекладу німецького тексту, включено нарис академіка С. І. Коржинського з морфології, будови та систематики рослин і правил збору гербарію.
Містить 80 хромолітографічних таблиць, що зображують 459 рослин у кольорі, та 30 аркушів тексту із 508 політипажами.
Зі змінами та доповненнями, наближеними до природних умов Росії.
Під редакцією А. Ф. Баталіна, директора, та Н. А. Монтеверде, головного ботаніка Імператорського С.-Петербурзького ботанічного саду.
Автор: К. Гофман
Назва: Ботаническій атласъ по системе де-Кандоля
Видавець: Санкт-Петербург, 1897, видання А. Ф. Деврієна.
Мова: дореформена російська
Сторінок: 186
довжина 29,5
ширина 22
товщина 5
Вага: 2,220 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ОПОВІДАННЯ /МАРКО ВОВЧОК/ (Антикварна книга 1913 року)
6800 грн.
Оповідання, видані по смерті письменниці, з варіантами її рукописів: «Дяк», «Пройдисвіт», «Лист з Парижа», «Як Ханко солоду відрік ся», «Гайдамаки». Містить також переднє слово.
Назва: Оповідання
Автор: Марко Вовчок
Рік і місце видання: 1913р., Київ — Львів
Сторінок: 171
Мова: українська
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
КАРМЕЛЮК. /МАРКО ВОВЧОК/ (Антикварна книга 1917 року)
5200 грн.
Твір з числа «Народних оповідань» «Кармелюк» у серії з рідних письменників для читання в класі, виданий полтавським губернським земством, з переднім словом про авторку, її творчість та біографію.
Назва: Кармелюк
Автор: Марко Вовчок
Рік і місце видання: 1917 р., Полтава
Сторінок: 48
Мова: українська
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ПО СТЕПАХ ТА ХУТОРАХ /Д. МАРКОВИЧ/ (Антикварна книга 1908 року)
4800 грн.
Збірник оповідань українського письменника кінця XIX ст. — поч. XX ст. та політичного діяча доби УНР. Наприкінці збірника також подано п’єсу «Не зрозуміли». Оповідання з народного життя українців, про гіркі злидні та недолю народного побуту.
Назва: По степах та хуторах
Автор: Д. Маркович
Рік і місце видання: 1908 р., Київ
Сторінок: 266
Мова: українська
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ТОМ IX / (Антикварна книга 1930 р.)
9000 грн.
Цей том з видання творів Лесі Українки 1930 р. містить не дуже широко відомі драматичні поеми «У пущі» та «Адвокат Мартіян», а також вступні статті до них і примітки.
Назва: Леся Українка. Том IX
Автор: Леся Українка
Рік і місце видання: 1930 р., Київ
Сторінок: 139
Мова: українська
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ЕЩЕ НѢСКОЛЬКО ДВИНСКИХЪ ГРАМОТЪ XV ВЕКА /І. М. СИБИРЦЕВЪ И А. А. ШАХМАТОВЪ/ (Антикварна книга 1909 р.)
6000 грн.
Це видання текстів так званих Двинських грамот XV ст., віднайдених частково в оригіналах, частково у вигляді копій в Архангельському єпархіальному сховищі старожитностей на півночі суч. Росії. Належать до першої половини та кінця XV ст. та вважалися за пам’ятки російської (великоросійської) мови. Матеріал грамот — пергамент. У грамотах описано купівлю земельних маєтностей, поділ майна, розмежування тощо. Наведено фотографії деяких грамот.
Назва: Еще нѣсколько Двинскихъ грамотъ XV века
Автор: І. М. Сибірцев, О. О. Шахматов
Рік і місце видання: 1909 р., Санкт-Петербург
Сторінок: є нерозрізані сторінки
Мова: російська мова XV ст., російська дореформена
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ДНЕВНИКЪ ПОХОДА ТИМУРА ВЪ ИНДІЮ /ГІЯС-АД-ДИН АЛИ/ (Антикварна книга 1915 р.)
12000 грн.
Цей твір є єдиним першоджерелом історії Тимура (Тамерлана) і дає можливість проаналізувати наступні твори про його царювання, що, на думку видавців саме цього видання Л. А. Зіміна та В. В. Бартольда, дуже залежать від нього. Автор щоденника досить докладно оповідає про загальний характер своїх джерел, однак не називає їх. У додатку вміщено також відповідні уривки з твору «Зафер-наме» Нізам-ад-діна Шамі. Передмову подано російською, власне текст перською середньовічною мовою. Було першим виданням оригіналу цього пізньосередньовічного твору.
Назва: Дневникъ похода Тимура въ Индію
Автор: Гіяс-ад-дін Алі
Рік і місце видання: 1915 р., Петроград
Сторінок: є нерозрізані сторінки
Мова: перська середньвічна, російська дореформена
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
ВЫДЕРЖКИ ПАИСІЯ ЛИГАРИДА ИЗЪ БЕСѢДЪ ПАТРІАРХА ФОТІЯ /В. К. ЕРНШТЕДТ/ О ТРЕХ СПИСКАХЪ ФОТІЕВЫХЪ БЕСЕДЪ 865 ГОДА /А. А. КУНИКЪ/ (Антикварна книга 1906 р.)
7200 грн.
Частини з розповідей патріарха Константинопольського Фотія про напад Русі на Візантійську державу та зокрема Константинополь у 860-ті роки, що його було відбито, і що мав наслідком так зване Аскольдове хрещення Русі та, можливо, як припускають, став приводом для встановлення свята Покрова Пресвятої Богородиці, яка захистила християнський Константинополь від язичників-русинів. Також розглянуто питання співвідношення списків розповідей патр. Фотія. Розповіді патріарха Константинопольського Фотія є надзвичайно важливим джерелом з середньвічної історії України, оскільки в них серед перших згадано етнонім Руси, та також слугують важливим джерелом щодо історії поширення християнства в Україні, одним з важливих етапів якого було хрещення середини 860-х років.
Назва: Выдержки Паисія Лигарида изъ бесѣдъ Патріарха Фотія...
Автор: В. К. Ернштедт, А. А. Кунік
Рік і місце видання: 1906 р., Санкт-Петербург
Сторінок: 86
Мова: російська дореформена
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ І. /Ф. Шлоссер/ (Антикварне видання 1875 року)
9800 грн.
Унікальна раритетна монографія. "Всесвітня історія" - фундаментальна праця німецького вченого Фрідріха Шлоссера (1776 - 1861), над якою він працював довгі роки, вона є синтезом його спеціальних досліджень та університетських курсів. У своїй праці автор висвітлює основні періоди історичного процесу, виходячи зі свого прагнення до створення історії всього людства як єдиного цілого, висуває на перший план життя та становище народу.
Перший том ділиться на два відділи: в першому розповідається про історію Стародавнього світу, а саме про народи Сходу. В другому йдеться про народи Греко-Римського періоду та описується історія греків загалом від їх походження і аж до закінчення Пелопоннеської війни.
Перекладом та популяризацією видання займався Н. Г. Чернишевський. Варто звернути увагу на те, що даний переклад має цензурні пропуски, позначені крапками, а також викривлення, свідомо внесені самим Чернишевським з ціллю пом`якшити або ж навпаки, підсилити деякі оцінки автора.
Праця Шлоссера залишається дуже актуальною щодо світової історії і в наш час, і, безсумнівно, прикрасить будь-яку колекцію книг.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ І.
Автор: Фрідріх Крістоф Шлоссер (1776-1861) - німецький історик ліберально-прогресивного напрямку, з 1817 року став професором Гейдельберґського університету, де, маючи неабиякий успіх у своїх слухачів, працював аж до самої смерті. Засновник Гейдельберґської школи істориків. "Всемірная исторія" - одна з двох головних праць історика, над якими він працював все своє життя.
Рік: 1875
Изданіе книгопродавца-типографа Маврикія Осиповича Вольфа.
САНКТПЕТЕРБУРГЪ,
въ Гостивомъ дворѣ, №№ 18, 19 и 20.
МОСКВА,
на Кузнецкомъ мосту, д. Рудакова.
Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ ХІІ. /Ф. Шлоссер/ (Антикварне видання 1865 року)
7000 грн.
Унікальна раритетна монографія. "Всесвітня історія" - фундаментальна праця німецького вченого Фрідріха Шлоссера (1776 - 1861), над якою він працював довгі роки, вона є синтезом його спеціальних досліджень та університетських курсів. У своїй праці автор висвітлює основні періоди історичного процесу, виходячи зі свого прагнення до створення історії всього людства як єдиного цілого, висуває на перший план життя та становище народу.
Фактично вся книга присвячена релігійний війнам, які відбувались на теренах Європи в XVI столітті та опису наслідків, спричинених Реформацією. В останньому розділі праці описується стан культури, науки та освіти в європейському суспільстві вищезазначеного періоду.
Перекладом та популяризацією видання займався Н. Г. Чернишевський. Варто звернути увагу на те, що даний переклад має цензурні пропуски, позначені крапками, а також викривлення, свідомо внесені самим Чернишевським з ціллю пом`якшити або ж навпаки, підсилити деякі оцінки автора.
Праця Шлоссера залишається дуже актуальною щодо світової історії і в наш час, і, безсумнівно, прикрасить будь-яку колекцію книг.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ ХІІ.
Автор: Фрідріх Крістоф Шлоссер (1776-1861) - німецький історик ліберально-прогресивного напрямку, з 1817 року став професором Гейдельберґського університету, де, маючи неабиякий успіх у своїх слухачів, працював аж до самої смерті. Засновник Гейдельберґської школи істориків. "Всемірная исторія" - одна з двох головних праць історика, над якими він працював все своє життя.
Рік: 1865
ИЗДАНІЕ
Л. П. Шелгуновой.
С. ПЕТЕРБУРГЪ.
Въ типографи А. С. Голицына.
Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ ІV. /Ф. Шлоссер/ (Антикварне видання 1876 року)
2000 грн.
Унікальна раритетна монографія. "Всесвітня історія" - фундаментальна праця німецького вченого Фрідріха Шлоссера (1776 - 1861), над якою він працював довгі роки, вона є синтезом його спеціальних досліджень та університетських курсів. У своїй праці автор висвітлює основні періоди історичного процесу, виходячи зі свого прагнення до створення історії всього людства як єдиного цілого, висуває на перший план життя та становище народу.
У четвертому томі "Всесвітньої історії" автор врешті закінчує розповідь про народи Греко-Римського періоду та детально висвітлює перебіг головних історично важливих періодів, моментів та подій: смерть Луція Корнелія Сулли, перший та другий тріумвірати, період імператорів від Августа до Адріана, події в Римській імперії від смерті Адріана до Костянтина І Великого, а також описує два останні століття періоду Стародавнього світу включно з релігією, освітою та літературою.
Перекладом та популяризацією видання займався Н. Г. Чернишевський. Варто звернути увагу на те, що даний переклад має цензурні пропуски, позначені крапками, а також викривлення, свідомо внесені самим Чернишевським з ціллю пом`якшити або ж навпаки, підсилити деякі оцінки автора.
Праця Шлоссера залишається дуже актуальною щодо світової історії і в наш час, і, безсумнівно, прикрасить будь-яку колекцію книг.
Назва: Всемірная исторія Ф. Шлоссера. Томъ ІV.
Автор: Фрідріх Крістоф Шлоссер (1776-1861) - німецький історик ліберально-прогресивного напрямку, з 1817 року став професором Гейдельберґського університету, де, маючи неабиякий успіх у своїх слухачів, працював аж до самої смерті. Засновник Гейдельберґської школи істориків. "Всемірная исторія" - одна з двох головних праць історика, над якими він працював все своє життя.
Рік: 1876
Изданіе книгопродавца-типографа Маврикія Осиповича Вольфа.
С.-ПЕТЕРБУРГЪ,
въ Гостивомъ дворѣ, №№ 18, 19 и 20.
МОСКВА,
на Кузнецкомъ мосту, д. Третьякова.