- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
ВЕЛИКОРУССКІЕ ГОВОРЫ СЪ НЕОРГАНИЧЕСКИМЪ И НЕПЕРЕХОДНЫМЪ СМЯГЧЕНІЕМЪ ЗАДНЕНЕБНЫХЪ СОГЛАСНЫХЪ ВЪ СВЯЗИ СЪ ТЕЧЕНІЯМИ ПОЗДНЪЙШЕЙ ВЕЛИКОРУССКОЙ КОЛОНИЗАЦІИ / Д.К. ЗЕЛЕНИНЪ / (Антикварна книга 1913 року)
16000 грн.
Огляд та історичний аналіз діалектів різних губерній Російської імперії початку XX століття, створений російським етнографом, фольклористом на діалектологом Дмитром Костянтиновичем Зеленіним.
У книзі наведена велика кількість різних типів діалектів з неорганічним і неперехідним пом'ягченням задньопіднебінних приголосних. Розглядається лінгвістична та етнографічна історія їх походження, культурні джерела.
Назва: Великоруські говори з неорганічним і неперехідним пом'ягченням задньопіднебінних приголосних у зв’язку з течіями пізнішої великоруської колонізації.
Автор: Д.К. Зеленин.
Місце і рік видання: Санкт-Петербург, 1913.
Сторінок: 773
довжина 26
ширина 18
товщина 4
Вага: 1,420 кг
присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Мова: дореформена російська.
БИБЛИОГРАФИЯ ЯКУТИИ. ЧАСТЬ 1. ПРИРОДНЫЕ РЕСУРСЫ И НАСЕЛЕНИЕ ЯКУТСКОГО КРАЯ / Н.Н.ГРИБАНОВСКИЙ / (Антикварна книга 1932 року)
6800 грн.
Огляд друкованої продукції, від наукових монографій до дрібних згадок у періодичній пресі, у період від XVIII століття до 1931 року, які стосуються найважливіших аспектів ресурсів Якутського краю, укладений відомим краєзнавцем та засновником музеїв та бібліотек Миколою Грибановським.
Укладач бібліографії зібрав весь доступний матеріал друкованих видань і згадок, які стосуються економічної географії, території, рік та озер, морів, клімату, корисних копалин, рослинного і тваринного світу, населення Якутії вказаного періоду.
Назва: БИБЛИОГРАФИЯ ЯКУТИИ. ЧАСТЬ 1. ПРИРОДНЫЕ РЕСУРСЫ И НАСЕЛЕНИЕ ЯКУТСКОГО КРАЯ
Автор: М.М.Грибановський.
Місце і рік видання: Ленінград, 1932.
Сторінок: 127
довжина 25
ширина 17
товщина 1
Вага: 0,230 кг
Мова: російська.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Нива. Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. №9, Сентябрь, №12, Декабрь. 1907 рік / (Антикварна книга 1907 року)
9000 грн.
Підшивка містить випуски №9 (вересень) та №12 (грудень) додатків до "Ниви" - одного з найпопулярніших російських ілюстрованих журналів для сімейного читання кінця XIX – початку XX століття.
Публікації, представлені у підшивці, охоплюють широку палітру літературної творчості: проза, поезії, аналітичні есеї, критичні матеріали та бібліографічні дослідження. Зокрема, фрагмент російськомовної повісті «Одинокий» українського письменника Бориса Лазаревського, оповідання «Пять хлебов» російського майстра художньої мініатюри Олексія Будіщєва, «Палермитанские эскизы» журналіста й письменника Володимира Бонді. А також бібліографічні огляди «Харьковского сборника», публіцистики Герцена та Карлайла, підручників та навчальних курсів з природничих наук.
Окрім літературних публікацій у виданні розміщені матеріали науково-популярного та розважального характеру.
Підшивка становить цінність для дослідників, оскільки на її сторінках представлена панорама літературних смаків, наукових зацікавлень та суспільних дискусій, що хвилювали читачів напередодні драматичних подій XX століття.
Назва: Нива. Щомісячні літературні та науково-популярні додатки. №9, Вересень, №12, Грудень. 1907.
Автор:
Рік і місце видання: 1907, Санкт-Петербург
Сторінок: 639
Мова: російська, дореформена
Нива. Ежемѣсячныя литературныя приложенія. 1901 рік. (Антикварна книга 1901 року)
9000 грн.
Літературні додатки до одного з найпопулярніших і найвпливовіших російських літературно-художніх та науково-популярних періодичних видань.
Підшивка додатків до відомого щотижневого журналу «Нива» містить великі й малі форми прозових та поетичних літературних творів, есеї, критичні статті, бібліографічні огляди. Зокрема, оповідання «Золота карета» відомої російської літераторки та перекладачки Тетяни Щепкіної-Куперник, нарис письменника й етнографа Сергія Максимова, критичні публікації редактора журналу Ростислава Сементковского та ін.
Окрім літературних публікацій, у виданні розміщені тематичні матеріали у науково-популярних та розважальних розділах «Музика та співи», «Спорт, ігри та забави», «Шахи», «Задачі, загадки та ребуси» тощо.
Особлива цінність збірки полягає в різноманітності представлених авторів - від визнаних літераторів до письменників-початківців, що дозволяє простежити розвиток літературних процесів початку ХХ століття.
Видання є важливим артефактом епохи і відображає інтелектуальні та культурні інтереси читацької аудиторії того часу.
Назва: Нива. Щомісячні літературні додатки. 1901
Автор:
Рік і місце видання: 1901, Санкт-Петербург
Сторінок: 831
Мова: російська, дореформена
Микола Джеря /Іван Нечуй-Левицький / (Антикварна книга 1908 року)
6200 грн.
Класична соціально-побутова повість видатного українського письменника, публіциста та етнографа Івана Нечуя-Левицького (1838-1918).
Прижиттєве видання знакової повісті майстра художньої прози Нечуя-Левицького, ілюстроване Е. Турбацьким. У центрі сюжету - життєвий шлях селянина Миколи Джері, який бореться проти кріпацтва та соціальної несправедливості. Автор майстерно зображує побут українського села, традиції та звичаї селян, а також тогочасні суспільні відносини. Характерною рисою стилю Нечуя-Левицького є поєднання реалізму, образності та емоційності. Твір вирізняє глибокий психологізм, яскраві характери персонажів та мальовничі описи природи. Особливого мовного колориту одному із найяскравіших зразків реалістичної прози української літератури XIX століття надає активне використання автором народних висловів, прислів'їв та приказок.
Назва: Микола Джеря
Автор: Іван Нечуй-Левицький
Рік і місце видання: 1908, Львів
Сторінок: 187
Мова: українська
ЗАПИСКИ ІСТОРИЧНО-ФІЛОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛУ. Кн. XVI (1928) / За ред. Агатангела Кримського/ (Антикварна книга 1928 року)
12000 грн.
Збірник статей історико-філологічного відділу Української Академії наук. В збірнику розміщено матеріали, статті та рецензії. В числі авторів акад. Сергій Єфремов, проф. Микола Грунський, проф. Іван Огієнко, Олена Курило, Василь Дем’янчук, проф. Андроник Степович, Ярема Айзеншток, Юхим Філь, проф. Олександер Оглоблін та інші.
Назва:Українська Академія наук. Записки історично-філологічного відділу. Кн. XVI (1928)
Автор: За головним редагуванням голови Відділу академіка Агатангела Кримського
Рік і місце видання: Київ, 1928
Сторінок: 325
Мова: українська
“KALENDARZ POWSZECHNY NA ROK 1888” /NAKŁADEM KSIĘGARNI TEODORA PAPROCKIEGO I S-KI/ (Антикварна книга 1888 року)
22000 грн.
Календар, що видавався у Варшаві, був типовим щорічним календарем загального призначення. У таких календарях зазвичай містилися інформація про дні тижня, дати церковних і державних свят, фази місяця, а також різноманітні практичні відомості, такі як таблиці з відстанями між містами або поради з побутового господарювання.
Книгарня Теодора Папроцького була відомим представником культури і освіти в Польщі, що діяла з XIX століття. Видання під їхнім випуском часто включали різноманітні твори, такі як власне календарі, а також книги, журнали та інші освітні й літературні матеріали.
Назва: “Календар загальний на 1888 рік”
Автор: Книгарня Теодора Папроцького
Рік і місце видання: Варшава, 1888 рік
Сторінок: -
Мова: польська
ПЕРЕГЛЯДЪ ПОЭМЫ «МАРІЯ» ТАРАСА ГРЫГОРОВЫЧА ШЕВЧЕНКА, НАПЕЧАТАННОІ У КОБЗАРІ У 1907 РОКУ І ТАЖ ТАКЫ ПОЭМА ПО ЧЕТВЕРТОМУ ЧЫЄМУСЬ РУКОПЫСУ / МИХАЙЛО ЛОБОДОВСЬКИЙ/(Антикварна книга 1910 року)
8800 грн.
Лободовський Михайло Федотович (1841 – квітень 1919) – письменник, перекладач, етнограф. За переконаннями націонал-федераліст. Був членом харківської «Старої громади». Від 1883 входив до української радикальної «Драгоманівської громади», боровся за відродження української нації на федеративних принципах. У книзі «Перегляд поеми “Марія” Тараса Григоровича Шевченка», фальсифікував текст твору Т. Шевченка (дописав цілий розділ). Мета фальсифікації – приховати антиклерикальний зміст «Марії», узгодити поему з догматом про непорочне зачаття Ісуса Христа тощо. Виступ Лободовський був поштовхом до судового переслідування 1911 «Кобзаря», виданого за ред. В. Доманицького, й конфіскації частини його тексту.
Назва: Переглядъ поэмы «Марія» Тараса Грыгоровыча Шевченка, напечатанноі у Кобзарі у 1907 року і таж такы поэма по четвертому чыемусь рукопысу
Автор: М. Лободовський
Рік і місце видання: Харків, 1910
Сторінок: 71
Мова: українська
МАТЕРІЯЛИ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ДІЯЛЕКТОЛОГІЇ ТА ФОЛЬКЛОРИСТИКИ/О.КУРИЛО/(Антикварна книга 1928 року)
6800 грн.
Олена Борисівна Курило (1890 – після 1946) – визначна українська мовознавиця, авторка популярних підручників з української мови, ґрунтовних наукових праць із фонології, граматики, історії та культури української мови, діалектолог, термінолог, яка стала жертвою сталінського терору. У цій праці зафіксовано найбільшу кількість термінів історичної та діалектної фонетики. «Матеріали до української діалектології та фольклористики» були розрахована фахівців у галузі мовознавства. У виданні опубліковано фольклорні та лексичні матеріали, зібрані дослідницею в різних населених пунктах України під час діалектологічних екскурсій 1922–1928 років: голосіння, приказки, казки, легенди й окремі слова.
Назва: «Матеріали до української діалектології та фольклористики»
Автор: О.Курило
Рік і місце видання: Київ, 1928
Сторінок: 135
Мова: українська
“МАТЕРІАЛИ МОСКОВСЬКОГО “АРХИВА МИНИСТЕРСТВА ЮСТИЦИИ” ДО ІСТОРІЇ ГЕТЬМАНЩИНИ”/ІВАН ДЖИДЖОРА/(Антикварна книга 1908 року)
6800 грн.
Іван Джиджора, український історик, у 1908 році опублікував працю під назвою "Матеріали московського 'Архива Министерства Юстиции' до історії гетьманщини". Ця книга є збіркою документів з московського архіву, що стосуються історії Гетьманщини, української держави, яка існувала в XVII-XVIII століттях. Джиджора використовує ці матеріали для детального дослідження політичних, адміністративних та соціально-економічних аспектів Гетьманщини.
Книга є важливим джерелом знань про історію України, оскільки містить оригінальні документи і аналітичні коментарі автора. Вона була надрукована у "Записках Наукового товариства імені Шевченка" і внесла значний вклад у розуміння функціонування української держави в період Гетьманщини.
Назва: “Матеріали московського "Архива Министерства Юстиции" до історії гетьманщини”
Автор: Іван Джиджора
Рік і місце видання: Львів, 1908 рік
Сторінок: 23
Мова: українська
“НОВІ МАТЕРІЯЛИ ДЛЯ ІСТОРІЇ ПОЧАТКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 19 ВІКУ” /ВОЛОДИМИР НАУМЕНКО/ (Антикварна книга 1924 року)
8800 грн.
Книга Володимира Науменка "Нові матеріали для історії початків української літератури XIX віку" є значущим внеском у дослідження раннього періоду української літератури позаминулого століття. Опублікована у 1921 році, вона містить великий обсяг інформації про розвиток української літературної традиції, аналізуючи тексти і їхній вплив на культурні процеси того часу.
Науменко, видатний український педагог, філолог і історик літератури, детально розглядає питання розвитку літературних жанрів, мовні особливості та літературні впливи, що формували українську літературу в XIX столітті. Автор починає свою книгу з того, що можна називати новою українською літературою. У своїй праці він зосереджується на різних аспектах українського письменного мистецтва, включаючи його становлення, еволюцію та взаємодію з іншими культурними явищами. Ця книга допомагає глибше зрозуміти літературні процеси минулого і їхній вплив на сучасність.
Назва: “Нові матеріали для історії початків української літератури ХІХ віку”
Автор: Володимир Науменко
Рік і місце видання: Київ, 1924 рік
Сторінок: 84
Мова: українська
“ГУЦУЛЬСЬКИЙ ГОВІР І ЙОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ГОВОРУ ПОКУТТЯ”/БРОНИСЛАВ КОБИЛЯНСЬКИЙ/(Антикварна книга 1928 року)
12600 грн.
Ця книга є всебічним дослідженням двох важливих діалектів української мови – гуцульського та покутського говорів, їхніх мовних особливостей та взаємозв'язків.Гуцульський говір - один з найцікавіших мовних варіантів української мови . Автор поставив собі ціль опрацювати явища української мови, підійти до цього з наукової точки зору. У своїй книзі детально пояснює особливості фонетики, морфології, синтаксису та лексики гуцульської говірки, деталізує унікальні особливості та відмінності від інших українських різновидів.
Ця книга стане джерелом знань і натхнення. Як для тих, хто хоче розуміти за якими принципами живе і змінюється мова, так і для тих, хто цікавиться гуцульською культурою та загальною мовною спадщиною України.
Назва: Гуцульський говір і його відношення до говору Покуття
Автор: Бронислав Кобилянський
Рік і місце видання: видання історично-Філологічного відділу, 1928 рік
Сторінок: 177
Мова:українська