- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Material Concerning Ukrainian-Jewish Relations during the Years of the Revolution 1917-1921 (Матеріал про українсько-єврейські відносини в роки революції 1917-1921 рр., діаспорне видання 1956 року)
1400 грн.
Збірник документів і свідчень видатних єврейських політичних діячів. Діаспорне видання.
«Українсько-єврейські стосунки мають давню історію, на сторінках якої зафіксовано багато яскравих моментів. В останні кілька століть ці відносини розвивалися цілком нормально. В основних програмах українських політичних партій і різних громадських організацій не знаходимо жодного питання про потребу чи можливість обмеження свободи і прав інших національностей, які проживають на Україні. Навпаки, українські політичні та громадські організації, як і український народ у цілому, завжди максимально прихильно ставилися до всіх національностей, у тому числі до євреїв, пригноблених російським імперіалізмом.» (З передмови).
«Material Concerning Ukrainian-Jewish Relations during the Years of the Revolution (1917-1921)». (Матеріал про українсько-єврейські відносини в роки революції 1917-1921 рр.)
Редактор: Ф.Пігідо (F.Pigido)
Видавництво: УКРАЇНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО, Мюнхен, Німеччина, 1956
Мова: англійська
Сторінок: 102
Розміри, см.:
Довжина 24
ширина 17
товщина 0,6
вага 0,197 кг
Завдання й діяльність У. Х. Р.(13. XII. 1953 30. V. 1955 – 15. V. 1959) (Діаспорне видання 1959 року)
1400 грн.
У.Х.Р. - Український християнський рух.
Звітний матеріял на ІІ-гий конгрес у Ноттінґгамі. Діаспорне видання.
«Екзекутива зобов'язана пред'явити Конгресові звіт з праці за час свого статутового урядування, тобто від попереднього основного Конгресу. Але при публікуванні звітного матеріялу видалося до цільним використати нагоду і подати рівночасно інформацію про початки Руху (його «передісторію»), щоб зберегти деякі факти перед забуттям. Таким чином огляд діяльности буде складатися з двох частин: а. З інформації «До початків УХРуху», що охопить час від Студійних днів ФТУСК «Обнова» у Римі, коли то вперше в скристалізованій формі прилюдно ви- ринула думка оснувати УХР, до Основного Конґресу УХРуху у Лювені (чи пак точніше: час від 13.ХІІ. 1953 р. до 30. V. 1955 p.) і б. з діяльностевого огляду у точному значенні, тобто із офіційного звіту Екзекутиви за час її урядування (30. V. 1955 - 15. V. 1959).»
«Завдання й діяльність У. Х. Р.(13. XII. 1953 30. V. 1955 - 15. V. 1959)».
Упорядник: Володимир Янів (у співпраці із Головами Крайових Об'єднань УХРуху).
Видавництво: Париж - Мюнхен - Ноттінґгам - Брюссель, 1959
Мова: українська
Сторінок: 127
Розміри, см.:
Довжина 24
ширина 16,5
товщина 1
вага 0,192 кг
Українці у вільному світі / Л.Мишуга, А.Драган /(Діаспорне видання 1954 року)
3600 грн.
Тематичний збірник статей представників української діаспори до шістдесятиріччя Українського Народного Союзу. Ювілейна книга.
«Ця книга появляється в шістдесятріччя Українського Народного Союзу. Проте, 60-літній ювілей УНС є тільки притокою, а не темою книги. Звичайно, в ній сказано дещо й про Український Народний Союз, але це радше доповнення того, що вже було сказане в інших ювілейних виданнях УНСоюзу, зокрема в «Пропам'ятній Книзі», виданій в copoкpiччя УНС в 1934-36 рр., в «Ювілейному Альманасі», виданому в 1944 р. з нагоди 50-piччя УНС, та в численних інших виданнях УНСоюзу, головно в його майже щорічних календарях. Джерелом для всіх тих видань послужили переважно річники «Свободи», органу УНСоюзу, які сьогодні треба вважати найповнішим джерелом матеріялів з життя та історії вже не тільки американських українців, але й українського народу за останніх 60 років взагалі. Головна тема цієї книги така, як й заголовок: Українці у вільному світі. Це вже належить до історії УНСоюзу, що він «збирає розсипаних по світі дітей матері-України». Він почав збирати їх насамперед на цій землі, опісля, при допомозі свого органу – «Свободи», почав збирати ідейно в одну українську заморську спільноту тих, що їх доля загнала на Гаваї, в праліси Бразилії чи в канадійські прери. В яких тільки світах і засвітах опинилась українська людина, до неї раніше або пізніше діставалась «Свобода» і нитками рідного слова, довго очікуваної вістки та рідної української ідеї зв'язувала розпорошених по всіх бездоріжжях світу українців з їхньою несвоєю Батьківщиною - Україною, з цілістю українського народу, з його життям і змаганнями.»
Книга містить відбиток екслібрису «MR. IWAN STAWNYCZYJ 2116 Eglindale Avenue Cleveland 9, Ohio, U.S.A.»
«Українці у вільному світі. Ювілейна книга Українського Народного Союзу 1894-1954».
Автори: Л.Мишуга, А.Драган
Видавництво Українського Народного Союзу, Джерсі, США, 1954
Мова: українська
Сторінок: 382
Розміри, см.:
Довжина 25,5
ширина 18
товщина 2,2
вага 0,810 кг
Педагогічна праця д-ра Івана Франка/ Василь Луців/(Діаспорне видання 1956 року)
1200 грн.
Книга присвячена педагогічній роботі Івана Франка. Діаспорне видання.
«Весна Народів» (1848 р.) голосною луною прогула на західньо-українських землях. У Льва-Городі створено Головну Руську Раду, котра вислала цісареві Фердинандові відповідну петицію. На це прийшло цісарське рішення: «що в усіх народніх школах у громадах з чисто, або переважно українським населенням буде наука подавана українською мовою; що на львівському університеті буде заснована катедра української мови й літератури, щоб молодь могла основно вчитися рідної мови.»)
Зміст:
І. Стан шкільництва.
ІІ. Обсервації та спомини Франка.
ІІІ. Боротьба за катедру.
IV. Педагогічні питання в його творах.
V. Наслідки його праці.
VI. Пояснення до змісту.
Василь Луців «Педагогічна праця д-ра Івана Франка».
Автор: Д-р Василь Луців
Видавництво: Об’єднання Українських Педагогів, Торонто, Канада, 1956
Сторінок: 37
Розміри, см.:
Довжина 17
ширина 12
товщина 0,3
вага 0,038 кг
Календар «Слово» на ювілейний 1983 рік (Діаспорне видання 1983 року)
2400 грн.
Періодичне видання об’єднання українських письменників США та Канади. Діаспорне видання.
У 1954–1998 роках українські письменники Канади і США мали своє об'єднання «Слово» та з 1970 року видавали однойменний альманах (всього 13 випусків). З 1964 року виходив альманах «Північне сяйво» (5 випусків). Видатним письменником, визнаним в сучасній Україні, був Улас Самчук, який з 1948 року переїхав до Канади і був одним із засновників ОУП «Слово».
«Минулого року парохіяни катедри св. Димитрія Української Православної Церкви в Картерет, Н. Дж., відзначили 50-ліття служіння в цій парохії Архиєпископа Марка. Історія мало знає про такі випадки, і тому цей ювілей є не тільки золотим, але просто небувалим, до того ще в православній церкві, де про долю свого пароха рішають самі парохіяни. Тому хочемо тут дещо сказати про блискучу духовну кар'єру Владики Марка.»
«Календар «Слово» на ювілейний 1983 рік».
Видавництво: «Вільне слово», Торонто, Канада, 1983
Мова: українська
Сторінок: 144
Розміри, см.:
Довжина 23
ширина 15
товщина 0,7
вага 0,207 кг
З генерації новаторів. Світличний і Дзюба / Осип Зінкевич/ (Діаспорне видання 1967 року)
2600 грн.
Погляд автора на історичні події. Діаспорне видання.
«Автор на численних фактах розкрив духовну глибину Світличного й Дзюби і вказав на ті вартості, за які вони борються. З цієї книжки і наведених в ній матеріалів кожний читач наочно зможе переконатися, що молодих критиків переслідували не за що інше, як за те, що вони хотіли вирвати українську літературу з провінційного стану й вивести її на широкі шляхи кращих зразків світової літератури.» (Від видавництва). Перша книжка видавництва.
Осип Зінкевич «З генерації новаторів. Світличний і Дзюба».
Автор: Осип Зінкевич
Видавництво: «Смолоскип», Балтимор-Торонто, Канада, 1967
Мова: українська
Сторінок: 285
Розміри, см.:
Довжина 21
ширина 14
товщина 1,6
вага 0,600 кг
Останній акт трагедії Української Галицької Армії / Никифор Гірняк/(Діаспорне видання 1959 року)
12000 грн.
Книга з історії України. Діаспорне видання.
«Про трагедію Української Галицької Армії, що відігралася в Наддніпрянській Україні в часі від ранньої осени 1919 до весни 1920 р., появилося в роках між світовими війнами окрім численних спогадів у Летописі Червоної Калини й календарях того ж Видавництва та інших кілька праць учасників подій. Це спогади Осипа Назарука, Євгена Бородієвича, Осипа Левицького, Ілька Цьокана, Юри Шкрумеляка, Степана Шухевича, Івана Максимчука, о Остапа Гайдукевича. Назарук був політичним діячем, всі інші мемуаристи військовики. Їхні спогади взаємно доповнюють одне одного. Вони дають широку картину тих нещасть, що падали на Галицьку Армію, яка належала до елітарних стягів України в роках її визвольної боротьби наших - сів. Перед очима читача немов на екрані пересуваються трагічні змагання галицького Стрілецтва з жахливими епідеміями, що скосили десятки тисяч стрільців і старшин; нас глибоко хвилюють простодушні, але які ж сумні рефлексії безпретенсійного Бородієвича, або останній акорд чужинецького підпоручника Міжнароднього Червоного Хреста, майора Ледерей, що на початку листопада 1919 р. перевіз в Україну санітарний поїзд, закуплений Урядом ЗУНР, із шпиталем на двісті ліжок, і написав про те, що він там бачив.»
Книга описує співпрацю УГА з більшовиками та створення і діяльність ЧУГА (Червоної Української Галицької Армії). Книга містить відбиток екслібрису «SEN. PAUL YUZYK LIBRAN ST. ANDREW'S CENTER NORT PORT, FL 33596»
Никифор Гірняк «Останній акт трагедії Української Галицької Армії».
Автор: Никифор Гірняк
Видавництво: Український Військово-Історичний Інститут в США, США, 1959
Мова: українська
Сторінок: 285
Розміри, см.:
Довжина 23,5
ширина 16
товщина 2
вага 0,600 кг
До проблем доби обману мудрости. Збірка філософічних студій / Володимир Олексюк /(Діаспорне видання 1975 року)
2200 грн.
Книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
«Ця збірка філософічних студій не є проповідями, що більше, вона не є якоюсь абстракцією про щось далеке і невловиме... вона є про все те, що найбільше тривожить нашу українську думку в добі обману мудрости, тобто про наше національне самозбереження української субстанції, не тільки індивідуально, але передовсім політично-суспільно і релігійно- церковно...» (Зі вступу).
Володимир Олексюк «До проблем доби обману мудрости. Збірка філософічних студій».
Автор: Володимир Олексюк.
Видавництво: Українське Католицьке Академічне Об’єднання «Обнова», Чікаґо, США, 1975
Мова: українська
Сторінок: 184
Розміри, см.:
Довжина 23,5
ширина 16
товщина 2
вага 0,546 кг
Пам’ятка з посвячення угольного каменя Української Православної Катедри св Івана в Едмонтоні (Діаспорне видання 1952 року)
1400 грн.
Книга релігійної тематики. Діаспорне видання.
«А в місті Едмонтоні добудовується Православна Катедра, що незабаром стане центром нашої будучої Західньої Єпархії. Кличу Боже вседіюче Благословення на докінчення цієї величної будови Богові на славу, а українському народові на спасіння, і разом з тим звертаюся до всіх українців доброї волі: поспішіть усі дати й свою лепту на докінчення цього Божого храму в Едмонтоні, а Милосердний Господь стократно винагородить вам за вашу пожертву!» (Митрополит Іларіон).
«Пам'ятка з посвячення угольного каменя Української Православної Катедри св. Івана в Едмонтоні».
Видавництво: Едмонтон, Альберта, Канада, 1952
Мова: українська
Сторінок: 103
Розміри, см.:
Довжина 25,5
ширина 17
товщина 0,5
вага 0,190 кг
В ім’я ідеї / о.І.Г.Г. /(Діаспорне видання 1959 року)
1600 грн.
Спогади автора в еміграції. Діаспорне видання.
«І з'явився в душі і тілі дух рішучости до кінця боротися за мою Україну, і з'явився у мене дух протесту і помсти проти московських катів-мародерів, що поневолюють і вимордовують мій нарід. Шляхи і методи цієї боротьби я подаю в своїх спогадах, а поруч подаю і ті гріхи-перешкоди, що зустрів я на своїй дорозі, на дорозі служіння рідній Україні.» (Від автора).
Зміст:
- До спогадів.
- Шляхи до мрії.
- Народження ідеї.
- Мрії і дійсність.
- Винагорода.
- Шукання причини.
- Висновки.
- Мої спостереження з релігійного та громадського життя на еміграції.
о.І.Г.Г. «В ім'я ідеї (Уривки з нотатника)».
Автор: о.І.Г.Г.
Видавництво: Канада, 1959
Мова: українська
Сторінок: 140
Розміри, см.:
Довжина 20
ширина 13,5
товщина 1
вага 0,194 кг
Збірник пам’яти життя українців британської Колюмбії 1979-1984 / Форвин Богдан /(Діаспорне видання 1985 року)
1400 грн.
Погляд автора на історичні події. Діаспорне видання.
«Розуміючи, що сучасні події будуть завтра історією, автор уклав перегляд вибраних подій продовж шести років (1979-1984) життя української громади Британської Колюмбії і зокрема Ванкуверу та околиць. Ця збірка є додатком до першого тому подібного видання, в якому були подані події до 1978 року. Події, діяльність, біографії і т.п. подані в цій книжці овхоплюють, хоч на момент, єдність думок та спільність старань української етнічної групи Британської Колюмбії.»
Форвин Богдан «Збірник пам'яти життя українців британської Колюмбії 1979-1984».
Автор: Форвин Богдан
Видавництво: Ванкувер, Канада, 1985
Мова: українська та англійська
Сторінок: 154
Розміри, см.:
Довжина 21
ширина 17,5
товщина 1
вага 0,226 кг
Календар-альманах «Нового шляху» на 1977 рік (Діаспорне видання 1976 року)
2600 грн.
Періодичне видання української діаспори.
«Новий шлях» (англ. New Pathway) — український тижневик, орган «Українського національного об'єднання (УНО)», який у Канаді виходить з 1930 року (в Едмонтоні — з жовтня 1930, у Саскатуні — між роками 1933—1942, у Вінніпезі — між роками 1942—1974, у Торонто — з 1974 понині). Перше число Календаря-альманаху "Нового Шляху" вийшло у 1941 р. (в десятиліття тижневика) Бібліотека Архіву ОУН в УІС – Лондон.
«Ясне мерехтіння кіна,
Прах, що зринає вгору.
Ти вічна й одна, людино,
Дитя землі і простору
Ні мертве каміння міста,
Ні мертва сила машини
Твоєї мрії не стисне,
Пориву твого не спинить.»
«Календар-альманах «Нового шляху» на 1977 рік».
Видавництво: Друком і накладом «Нового шляху», Торонто, Онтаріо, 1976
Мова: українська
Сторінок: 200
Розміри, см.:
Довжина 24
ширина 16,5
товщина 1,3
вага 0,372 кг