Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
КИЇВ. Провідник. За редакцією Ф. Ернста (Оригінальна книга 1930 року)
46000 грн.
Унікальний путівник по Києву 1930-го року, своєрідний фото- та текстовий портрет міста, яке невдовзі зникло під ударами війн та "модернізацій". Численні статті на різноманітні теми занурюють в атмосферу Києва сторічної давності. Окремо описано околиці, частина з яких пізніше увійшла в межі міста.
Зміст
* Природа, людність, історичне минуле, економіка м. Києва
- Природа та людність Києва
- Доісторичне минуле Києва
- Історичне минуле Києва
- Історія революційної боротьби у Києві в 19 та на початку 20 ст.
* Історичні пам'ятки й культурно-освітні установи
* Околиці Києва
* Довідкова частина
Основанія Государственнаго благоустройства. Рождественскій (Антикварна книга 1840 року)
48000 грн.
Рідкісне видання першої половини 19 століття на тему держави і права. Пам’ятка уявлень тієї доби про зразкову взаємодію держави та населення в різних аспектах життя.
Книга комплектна, стан ідеальний, рідна палітурка 19 століття. Наявності в Україні не зафіксовано.
Оригінальний опис
Основанія Государственнаго благоустройства, с примѣненіемъ къ россійскимъ законамъ.
Сочиненіе адъюнкта по каѳедрѣ Законовъ Государственнаго Благоустройства и Благочинія въ императорскомъ С. Петербургскомъ Университетѣ, Доктора Правъ Н. Рождественскаго
САНКТПЕТЕРБУРГЪ.
1840
Исторія философскихъ системъ, по иностраннымъ руководствамъ (Антикварна книга 1819 року)
38000 грн.
Узагальнене викладення історії філософських систем від професора Олександра Галича, видана в С-Петербурзі в 1819 році.
Пропонована друга книга присвячена сучасній філософії — на момент написання — це була філософська думка Західної Європи 16 - 18 століть: Декарт, Кант, Шеллінг та багато інших.
Оригінальний опис
Исторія философскихъ системъ, по иностраннымъ руководствамъ составленная и изданная главнаго педагогическа института экстраординарнымъ профессоромъ Александромъ Галичемъ.
САНКТПЕТЕРБУРГЪ, печатано въ типографіи М. Иверсена. 1819.
Про Автора:
Олександр Іванович Галич (Говоров; 1783-1848) - філософ, викладач латинської та російської словесності в Головному німецькому училищі св. Петра та в Царськосельському ліцеї, історії та логіки – у Благородному пансіоні при Головному Педагогічному інституті; професор Петербурзького університету, учитель О.С. Пушкіна, літератор, один із перших російських послідовників німецького філософа Фрідріха Шеллінга. У 1821 році попечитель Санкт-Петербурзького навчального округу Дмитро Рунич звинуватив Галича та низку інших провідних професорів Санкт-Петербурзького університету у поширенні руйнівних ідей і домігся їхнього звільнення. В «Історії філософських систем» Руничем були розглянуті думки «..противні вірі та владі, встановленій від Бога».
«Історія філософських систем» — один із перших російських наукових творів з історії філософії з оглядом та критичним розбором багатьох, переважно німецьких, джерел.
Книга комплектна, чудовий стан, палітурка 19 століття.
Топографическія извѣстія служащїя для полнаго географическаго описанія Россійской имперіи (антикварна книга 1772 року)
52000 грн.
Книга 18 століття з економічної географії Московщини - Калузької, Тульської та Углицької провінцій.
Детальний (як на той час) опис всіх важливих моментів життя території - природні багатства, професії населення, планувально-господарчі описи міст.
Книга є яскравим свідченням, що реально являла собою Російська імперія 18 століття за лаштунками блиску палаців Санкт-Петербурга.
Прикметно, що, навіть в описі найбільш індустріально розвинутих міст (як Тула), окремо зауважуються муровані будівлі як якась диковинка.
Додаткової унікальності книзі додає екс-лібрис, що засвідчує перебування книги в бібліотеці Анничкового палацу, який до самої революції належав імператорській родині Романових.
Уложеніе Швеціи, принятое на Сеймѣ 1734-го года, и Его Императорскимъ Величествомъ утвержденное для Великого Княжества Финляндіи (Антикварна книга 1824 р.)
52000 грн.
Унікальна книга, пам'ятка європейської юриспруденції 18 століття. Окремі положення діють і сьогодні.
В 1734-му році парламент Швеції прийняв нове зведення законів (Sveriges rikes lag), яке поширювалось і на Фінляндію, підконтрольну тоді шведському королю.
Внаслідок російсько-шведської війни 1808-1809 рр. Фінляндія була включена в склад Російської імперії на правах автономії зі збереженням цілого ряду юридичних і соціальних особливостей устрою. Серед них було і часткове збереження старих шведських законів, зокрема даного зводу (практика не нова - та ж Гетьманщина користувалась Литовськими статутами, які діяли на українських землях до 1830-40-х років).
Для зручності, в 1824 році "Уложеніе Швеціи" було видано окремою двомовною книгою (шведський оригінал та російський переклад).
Сѣверный архивъ, журналъ исторіи, статистики и путешествій, издаваемый Ѳ. Булгаринымъ. Часть одиннадцатая (Антикварна книга 1824 року)
32000 грн.
Унікальне видання першої половини 19 століття на різноманітні теми - історії, етнографії, статистики, описів подорожей тощо.
Окрім іншого - містить фрагмент Журнала плавання українця Василя Степановича Хромченка, відомого тим, що тричі обійшов земну кулю.
Сѣверный архивъ, журналъ исторіи, статистики и путешествій, издаваемый Ѳ. Булгаринымъ. Часть одиннадцатая
САНКТПЕТЕРБУРГЪ.
Въ Военной Типографіи Главнаго Штаба ЕГО ИМПЕРАТОРСКАГО ВЕЛИЧЕСТВА.
На Дніпрельстан. М. Філянський (Антикварна книга 1930-го року)
10000 грн.
Знаментий опис будівництва Дніпровської ГЕС, що поблизу міста Запоріжжя в районі тісно пов'язаному з історією українського козацтва.
Книга є фактичним путівником по території, яку пізніше затопить водосховище. Окрім ґрунтовних описів, видання щедро проілюстроване фотографіями того часу.
Автор розстріляний в 1938 році під час сталінських репресій.
"Даний нарис має за своє завдання виявити основні моменти Дніпровського будівництва на тлі його природних та соціяльно-економічних передумов у формі, спеціяльно пристосованій до наочного ознайомлення з основними даними природи й історії терену та його майбутнього розпланування.
Ні величність розгорнутого маштабу, ні зовнішні ефекти окремих дрібниць не належать до основних вражінь, що їх виносить безпосередній свідок докончої здачі стихії її одвічних позицій: непереможність могутньої волі - от те загальне вражіння, що залищається у кожного, перед очима котрого розгортається вперше одна з арен новї історії.
Але це вражіння залижається лише в разі, коли той, хто вперше наближається до історичного місця, стає на його терен зарані озброєний певними даними природних та соціяльно-економічних передумов Дніпровського будівництва, найголовнішими фактами вікової історії проблеми та конкретним уявленням її найближчих перспектив.
М. Філянський
Харків, 1930"
На Дніпрельстан
Автор: Микола Григорович Філянський
Рік видання: 1930
Мова: українська (скрипниківка)
Кількість сторінок: 94
Устюжские и Вологодские летописи XVI – XVIII вв. (Букіністика)
4200 грн.
Холмогорская летопись. Двинской летописец. (Букіністика)
4200 грн.
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
600 грн.
Книга присвячена одному з перших підприємств авіаційної промисловості на землях України — одеській фірмі «Анатра». Спираючись на архівні матеріали, автори висвітлюють історію розвитку виробничих програм фірми, аналізують особливості конструкції літаків, що виготовлялись підприємством. Окрему увагу приділено історії бойового застосування літаків «Анатра» на фронтах Першої світової війни та в конфліктах, що розгортались у 1918—1920 рр. на землях колишньої Російської імперії.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України та історією військової авіації.
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
Кількість сторінок: 78
Вони прийшли знову. Роман з фінляндсько-большевицької війни. Іван Лобода (книга 1953 року, видана в Канаді)
5600 грн.
Роман, події якого відбуваються під час Зимової війни (1939-40 рр.). Книга видана в 1953 році в Канаді, автор не був зв'язаний радянськими цензурними обмеженнями і міг подати всі обставини тієї страшної війни без прикрас, війни в якій тисячам українців довелось загинути в снігах Суомі за чужі імперські інтереси.
З передмови автора:
"Перші спроби завоювання Фінляндії не вінчаються успіхом. Малий але геройський нарід ставить твердий опір червоному агресорові розбиваючи дощенту 163-ю совєтську дивізію та 44-у піхотну дивізію, опісля 4-у беруть у полон.
За кінцем січня - Сталін, особистим розпорядженням дає наказ верховному командуванню - за всяку ціну взяти лінію Манергайма.
Рев гармат колише землею. У бій кидають відразу по чотири дивізії. Дванадцять днів клекоче фронт від гуку гармат. Гори трупів ростуть на підступах укріплень. Совєтські війська йдуть у атаку густими розстрільними. Кулеметні гнізда частин НКВД сховані в глибокому снігу розстрілюють тих, що намагаються спинитися.
Але, хто ж це йде в несамовиту атаку, щоб своїм тілом вкрити мінові поля? Москва нападаючи на миролюбний нарід, який дорого продає свою свободу, посилає на страчення - дивізії зложені з самих українців, білорусів, казахів і інших зненавиджених нею народів, щоб тим самим позбутися ворожого елементу внутрі держави. По їхніх трупах просувається адміністраційна загрбницька влада синіх шапок - НКВД. Не зважаючи на велику перевагу військ СССР мала героїчна Фінляндія з неймовірним завзяттям ставить опір двадцятикратно сильнішому ворогові, зберігаючи свою незалежність коштом частини свойого краю.
Але, що втратила Москва в тому кривавому змаганні? Чи матеріял у людях? Ні. Цей матеріял, що його змушували відділи НКВД йти на певну загибіль був давно призначений на страту."