Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Сѣверный архивъ, журналъ исторіи, статистики и путешествій, издаваемый Ѳ. Булгаринымъ. Часть одиннадцатая (Антикварна книга 1824 року)
32000 грн.
Унікальне видання першої половини 19 століття на різноманітні теми - історії, етнографії, статистики, описів подорожей тощо.
Окрім іншого - містить фрагмент Журнала плавання українця Василя Степановича Хромченка, відомого тим, що тричі обійшов земну кулю.
Сѣверный архивъ, журналъ исторіи, статистики и путешествій, издаваемый Ѳ. Булгаринымъ. Часть одиннадцатая
САНКТПЕТЕРБУРГЪ.
Въ Военной Типографіи Главнаго Штаба ЕГО ИМПЕРАТОРСКАГО ВЕЛИЧЕСТВА.
На Дніпрельстан. М. Філянський (Антикварна книга 1930-го року)
10000 грн.
Знаментий опис будівництва Дніпровської ГЕС, що поблизу міста Запоріжжя в районі тісно пов'язаному з історією українського козацтва.
Книга є фактичним путівником по території, яку пізніше затопить водосховище. Окрім ґрунтовних описів, видання щедро проілюстроване фотографіями того часу.
Автор розстріляний в 1938 році під час сталінських репресій.
"Даний нарис має за своє завдання виявити основні моменти Дніпровського будівництва на тлі його природних та соціяльно-економічних передумов у формі, спеціяльно пристосованій до наочного ознайомлення з основними даними природи й історії терену та його майбутнього розпланування.
Ні величність розгорнутого маштабу, ні зовнішні ефекти окремих дрібниць не належать до основних вражінь, що їх виносить безпосередній свідок докончої здачі стихії її одвічних позицій: непереможність могутньої волі - от те загальне вражіння, що залищається у кожного, перед очима котрого розгортається вперше одна з арен новї історії.
Але це вражіння залижається лише в разі, коли той, хто вперше наближається до історичного місця, стає на його терен зарані озброєний певними даними природних та соціяльно-економічних передумов Дніпровського будівництва, найголовнішими фактами вікової історії проблеми та конкретним уявленням її найближчих перспектив.
М. Філянський
Харків, 1930"
На Дніпрельстан
Автор: Микола Григорович Філянський
Рік видання: 1930
Мова: українська (скрипниківка)
Кількість сторінок: 94
Устюжские и Вологодские летописи XVI – XVIII вв. (Букіністика)
4200 грн.
Холмогорская летопись. Двинской летописец. (Букіністика)
4200 грн.
Вони прийшли знову. Роман з фінляндсько-большевицької війни. Іван Лобода (книга 1953 року, видана в Канаді)
5600 грн.
Роман, події якого відбуваються під час Зимової війни (1939-40 рр.). Книга видана в 1953 році в Канаді, автор не був зв'язаний радянськими цензурними обмеженнями і міг подати всі обставини тієї страшної війни без прикрас, війни в якій тисячам українців довелось загинути в снігах Суомі за чужі імперські інтереси.
З передмови автора:
"Перші спроби завоювання Фінляндії не вінчаються успіхом. Малий але геройський нарід ставить твердий опір червоному агресорові розбиваючи дощенту 163-ю совєтську дивізію та 44-у піхотну дивізію, опісля 4-у беруть у полон.
За кінцем січня - Сталін, особистим розпорядженням дає наказ верховному командуванню - за всяку ціну взяти лінію Манергайма.
Рев гармат колише землею. У бій кидають відразу по чотири дивізії. Дванадцять днів клекоче фронт від гуку гармат. Гори трупів ростуть на підступах укріплень. Совєтські війська йдуть у атаку густими розстрільними. Кулеметні гнізда частин НКВД сховані в глибокому снігу розстрілюють тих, що намагаються спинитися.
Але, хто ж це йде в несамовиту атаку, щоб своїм тілом вкрити мінові поля? Москва нападаючи на миролюбний нарід, який дорого продає свою свободу, посилає на страчення - дивізії зложені з самих українців, білорусів, казахів і інших зненавиджених нею народів, щоб тим самим позбутися ворожого елементу внутрі держави. По їхніх трупах просувається адміністраційна загрбницька влада синіх шапок - НКВД. Не зважаючи на велику перевагу військ СССР мала героїчна Фінляндія з неймовірним завзяттям ставить опір двадцятикратно сильнішому ворогові, зберігаючи свою незалежність коштом частини свойого краю.
Але, що втратила Москва в тому кривавому змаганні? Чи матеріял у людях? Ні. Цей матеріял, що його змушували відділи НКВД йти на певну загибіль був давно призначений на страту."
Историческіе матеріалы изъ архива Кіевскаго губернскаго правленія. Выпускъ 2-й (Антикварна книга 1882-го року)
7600 грн.
Сборникъ матеріаловъ для изученія сельской поземельной общины. Томъ 1. (Антикварна книга 1880-го року)
22000 грн.
Збірка відомостей про функціонування сільських громад в Російській імперії.
Географія широка, окрім інших, є розділ, який присвячено Мораховській громаді Куп'янського повіту Харківської губернії.
Сборникъ матеріаловъ для изученія сельской поземельной общины.
Изданіе Императорскихъ Вольнаго Экономическаго и Русскаго Географическаго Обществъ
подъ редакціей Ѳ. Л. Барыкова, А. В. Половцова и П. А. Соколовскаго
Томъ 1.
Рік: 1880
Кількість сторінок: 599
Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя. (Антикварна книга 1915-го року)
8000 грн.
Безцінні фольклорні матеріали, зібрані видатним полтавським етнографом початку 20 століття на Роменщині (сучасна Сумська область).
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною.
Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ.
Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя.
Упорядник: Гнідич Павло Олександрович (1884-1919)
Рік: 1915
Кількість сторінок: 224
Матеріяли Української етнольоґії. Видає Етноґрафічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка у Львові. Том XVIIІ. (Антикварна книга 1918-го року)
16000 грн.
Безцінні етнографічні матеріали, зібрані українськими дослідниками на початку 20 століття та видані у Львові в буремний 1918 рік.
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною та україномовною книгою початку XX століття, виданою "Желехівкою"
Матеріяли Української етнольоґії.
Видає Етноґрафічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка у Львові
Том XVIIІ.
Рік: 1918
Кількість сторінок: 275
Мова: українська
Материяли Українсько-Руської етнольоґії. Виданнє Етнографичної коммісиї за редакциєю Хв. Вовка. Том І. (Антикварна книга 1899-го року)
18000 грн.
Унікальний перший том
Безцінні етнографічні матеріали, зібрані українськими дослідниками наприкінці 19 століття.
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною та україномовною книгою XIX століття, виданою "Желехівкою"
Материяли Українсько-Руської етнольоґії.
Наукове товариство ім. Шевченка у Львові
Виданнє Етнографичної коммісиї за редакциєю Хв. Вовка.
Том І.
Рік: 1899
Кількість сторінок: 224
Тверда обкладинка того часу
Мова: українська (желехівка)
Краткое землеописаніе Россійской имперіи, Царства Польскаго и Великаго Княжества Финляндскаго (Антикварна книга 1821 року)
42000 грн.
Унікальний довідник, виданий під егідою Департамента народного просвітництва в 1821 році. Містить основні дані про кожну складову Російської імперії в її тодішніх кордонах.
Серед інших є й описи українських земель з зазначенням характерних особливостей.
З книги дізнаємось, що в Дніпрі (тодішньому Катеринославі) існувала суконна та шовково-шкарпеткова фабрика, в Бахмутському повіті при річці Лугані знайдено камінне вугілля, в повіті міста Олександрівська (сучасне м. Запоріжжя) лежить місто Маріуполь з купецьким портом.