Новини
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Земля /Ольга Кобилянська/
336 грн.
Івоніка Федорчук більш за все на світі любив землю. Він шанував та беріг її, тяжко працюючи на ниві все своє життя. Це — найцінніший скарб. І іноді йому здавалося, наче земля важливіша за все та всіх. Івоніка плекав надію на те, що вона принесе щастя його синам. Не знаючи, що на неї впаде зерно ненависті та злості, яке зруйнує душі рідних людей. І брат піде на брата…
Про автора:
Ольга Кобилянська — одна з найвідоміших українських письменниць та активна громадська діячка. Її твори ввійшли до золотого фонду української літератури, їх видавали за кордоном та вважали справжньою літературною сенсацією.
Сторінок: 336
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Раніше ніж їх повісять. Книга 2 /Джо Аберкромбі/ Before They Are Hanged
588 грн.
Історія, яку порівнюють з епічною «Піснею льоду та полум’я» Джорджа Мартіна
Він пробачить своїм ворогам.
Після їхньої смерті...
У Міддерланді настали темні часи. Триває війна між Союзом і королем-самозванцем Бетодом. Інквізитор Ґлокта отримує наказ за будь-яку ціну зберегти місто Дагоску та відтермінувати падіння анклаву. Але це майже неможливо.
Перший з-поміж магів Баяз разом з воїном Лоґеном Дев’ятипалим вирушає на край світу. Ця подорож — самогубство. Адже Баяз хоче знайти сховану там магічну зброю, що здатна зупинити будь-кого.
Світ опиняється на межі. І не вгадати, у який бік хитнеться маятник долі. Тоді, коли здавалося, що вже достеменно відомо, хто ворог, фортуна вдається до злої гри. І з’являються ті, на кого не чекав ніхто, — пожирачі, моторошні творіння похмурого пророка Калула...
Про автора:
Джо Аберкромбі — британський письменник-фантаст, автор популярної трилогії «Перший закон», якого цілком слушно вважають «майбутнім сучасного фентезі». Романи автора перебувають у списках бестселерів від The New York Times та Sunday Times. Аберкромбі є володарем престижної нагороди Locus Award та премії Джона В. Кемпбелла («Найкращий новий письменник-фантаст»). Популярний ресурс SFF World двічі визнавав його романи «Книгами року».
Список книг серії:
- На лезі клинка
- Раніше ніж їх повісять
- Останній аргумент королів
Раніше ніж їх повісять. Книга 2
Автор: Джо Аберкромбі
Перекладач М.М.Пухлій
Рік: 2019
Сторінок: 608
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
У книзі здійснено публікацію документів, які стосуються приведення до присяги Охотницьких (найманих) полків Гетьманщини у 1718 році.
В військовій системі Гетьманщини наймані полки становили регулярне військо, яке підпорядковувалось безпосередньо Гетьману і були його особистою гвардією.
Публікуються реєстри (списки особового складу) трьох Компанійських полків: Карпа Часника, Василя Чуги, Андрія Ковбаси, Сердюцького полку Гаврила Бурляя, а також сотні Василя Родіоновича, яка на той час була виділена в окремий Компанійський полк, та їхніх підрозділів (Василя Йосифовича, Федора Нестеренка, Павла Неверовського), які квартирувалися окремішньо від своїх полків. У додатках вміщені відомості про службу компанійців полку Василя Чуги від 25 січня та 22 березня 1725 року.
Назва: «Присяга Охотницьких полків 1718 року»
Серія: «Джерела до вивчення козацтва»
Упорядник: Синяк І.Л.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 320 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 600 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Місто Кісток / Кассандра Клер / (Видання 2024 року)
750 грн.
Перший роман захопливої міської фентезі-саги про дівчину, яка відкриває в собі надприродні здібності та потрапляє у світ демонів і мисливців за ними.
У центрі сюжету - п'ятнадцятирічна Клері Фрей, яка несподівано виявляє, що може бачити те, що недоступне звичайним людям. Після зникнення матері дівчина занурюється у прихований світ Нью-Йорка, де тіньові мисливці ведуть одвічну боротьбу з демонами. Разом із загадковим Джейсом та іншими мисливцями Клері намагається розкрити таємницю свого походження та врятувати маму. Роман майстерно поєднує елементи міського фентезі, підліткової драми та детективу.
Нові Полтавські Архівні Джерела (дослідження родоводу та краєзнавство)
Комплект книг від українських архівознавців:
- Відомість про Залінійні поселення Полтавського полку 1762 року. (упорядник Олександр Сухомлин)
Містить перепис залінійних сотень Полтавського полку (тепер територія міста Дніпро та області). Імена і прізвища переселенців, статистичні дані. Потужне джерело для вивчення історії заселення краю.
- Ревізія Полтавського полку 1732 року. (упорядник Володимир Мокляк)
Один з найповніших переписів жителів Полтавського полку Гетьманщини першої половини 18 століття. Тисячі імен і прізвищ людей минулого, наших предків.
Усна історія степової України. Том 1 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Перший том великого циклу "Усної історії Степової України" було створено на основі археографічних експедицій Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, за сприянням Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та Інституту усної історії Запорізького національного університету. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин - побутових, економічних, суспільних і, що головне, - визначальним механізмом передачі історичної пам'яті і, як наслідок, - елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 1.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 418
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,900 кг
Дзвона чи дзвону? або -А (-Я) чи -У (-Ю) в родовому відмінку / Н.Є. Лозова, В.Б. Фридрак / (Видання 2015 року)
500 грн.
Практичний довідник з правильного проживання відмінкових випускників в українській мові.
Словник-довідник присвячений одному з найскладніших питань української граматики - вибору закінчення родового відмінка однієї іменників чоловічого роду на приголосний. Видання містить активну загальномовну лексику, терміни різних галузей та найуживаніші власні назви. Матеріал подано в доступній формі з детальними поясненнями та прикладами. Книга стане в пригоді широкого кола читачів - від школярів до професійних філологів.
Єретики Дюни /Френк Герберт/ Heretics of Dune
686 грн.
Від часу дії попередньої книги циклу, «Бог-Імператор Дюни» минуло кілька тисячоліть. За цей час людство, як і передбачив Бог-Імператор Лето ІІ, званий тепер Тираном, розселилося на незліченні планети. Цей процес дістав назву Розсіяння, а самі мандрівники стали Загубленими.
Та от Загублені почали масово повертатися до Старої Імперії, батьківщини своїх предків. Невже це є свідченням страшної небезпеки, що загрожує людство і яку теж провидів Тиран? Так, принаймні вважають герої книги. Це Тараза й Одраде, очільниці Бене Ґессерит. Вихованець Сестринства і кращий його воєначальник Майлс Теґ. Ще один Дункан Айдаго, наділений здібностями, недоступними усім його попередникам-гхола. І пустельна сирота Шіана, що вміє наказувати гігантським червам.
Усіх їх об’єднує Атрідівський генетичний і ментальний спадок, а також те, що всі вони — Єретики Дюни.
Увазі читача пропонується п’ятий, передостанній роман однієї з найзнаменитіших серій в історії світової фантастики.
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Єретики Дюни
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: Н. М. Михаловська
Рік: 2021
Сторінок: 590
150x220 мм
Вага: 0,650 кг
Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції / Сова Андрій, Тимчак Ярослав / (Видання 2017 року)
500 грн.
Перша ґрунтовна біографія Івана Боберського - засновника української системи фізичного виховання та спортивного руху.
Книга розкриває життєвий шлях та багатогранну діяльність Івана Боберського (1873-1947) - видатного педагога, громадського діяча та журналіста, який заклав основи української національної фізичної культури. Автори досліджують його роль у розвитку спортивно-гімнастичного руху в Галичині початку XX ст., внесок у становлення сокільського та пластового рухів, а також діяльність на освітній та політичній нивах. Видання багато ілюстроване архівними матеріалами та фотографіями, що допомагають краще зрозуміти епоху національного відродження на західноукраїнських землях.
Львів сакральний / Николишин Юрій / (Видання 2017 року)
450 грн.
Фотоальбом, присвячений сакральній архітектурі та мистецтву історичного Львова.
Видання представляє найвизначніші храми та сакральні пам'ятки Львова через професійні фотографії та багатомовні описи (українською, російською, польською та англійською мовами). У книзі висвітлено не лише відомі церкви та костели міста, але й менш знані сакральні об'єкти - каплиці, придорожні хрести, скульптурні композиції релігійної тематики на фасадах історичних будівель. Альбом допомагає читачеві відкрити для себе багату духовну спадщину міста.