Новини
Записки Кирпатого Мефістофеля / Володимир Винниченко / (Видання 2024 року)
450 грн.
Психологічний роман класика української літератури про моральні дилеми успішного адвоката на тлі життя київської інтелігенції початку XX ст.
У центрі роману - історія адвоката Якова Михайлюка, відомого в товаристві як "Кирпатий Мефістофель". Автор майстерно розкриває внутрішній світ героя через його стосунки з жінками, ставлення до батьківства та моральний вибір між особистим щастям і суспільними умовностями. Винниченко порушує гострі соціальні теми, які залишаються актуальними й сьогодні: право на особисте щастя, відповідальність за власні вчинки, межі батьківської любові. Роман вражає глибиною психологічного аналізу та сміливістю у висвітленні табуйованих на той час тем, як-от аборти та позашлюбні стосунки.
Острів скарбів / Роберт Льюїс Стівенсон / (Видання 2024 року)
500 грн.
Класичний пригодницький роман про пошуки піратських скарбів та моральний вибір юного героя.
Захоплива історія про підлітка Джіма Гокінса, який випадково потрапляє у вир небезпечних пригод, пов'язаних із пошуками скарбів легендарного пірата Флінта. На шляху до таємничого острова хлопець стикається з підступністю та зрадою, вчиться розрізняти добро і зло, цінувати справжню дружбу та вірність. Роман, що став еталоном пригодницької літератури, розповідає не лише про захопливі морські пригоди, але й про дорослішання та формування характеру.
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
КНИГА ВИЙШЛА!
Присяга Лубенського полку 1718 року
упорядник О. Різніченко
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Лубни 1718
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 336 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Пригоди Олівера Твіста/Чарльз Діккенс/(Видання 1987 року)
1000 грн.
«Олівер Твіст» - перший реалістичний роман не лише в творчості Діккенса, а й в усій англійській літературі XIX століття - і сьогодні не втратив своєї художньої цінності й пізнавального значення.
Вступна стаття та коментарі к. ф. н. Бориса Буніч-Ремізова.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 60), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Збірка “Містика і Фантазія” /Стівен Кінг/
2408 грн.
До збірки ввішли книги Короля Жахів та майстра фантазії Стівена Кінга
1. "Темна половина" - про "ожившого" героя книги...
2. "Необхідні речі" - в місті з'являється крамниця, в якій для кожного знайдеться річ, що була заповітною мрією життя. Але про справжню ціну покупці дізнаються згодом...
3. "Якщо кров тече" - збірка містичних оповідань Стівена Кінга...
4. "Казка" - про сарай, що містить портал у паралельний світ...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Кулінарна мандрівка в Гетьманщину (Олексій Сокирко)
900 грн.
Кулінарна мандрівка в Гетьманщину
автор: Олексій Сокирко
кількість сторінок: 272
обкладинка тверда
Секрети й таємниці староукраїнської кухні середини 17–18 століть з автентичними рецептами, адаптованими кухарем – технологом Василем Дручиком.
Пишні учти, горілка, борщ, сало й галушки — ось приблизний перелік того, із чим сьогодні асоціюється українська кухня козацьких часів, оспівана в «Енеїді» Івана Котляревського. Однак чи все це справді відповідає історичній дійсності й чи можна поставити знак рівності поміж тогочасним стилем харчування й козацькими традиціями?
СХОЖІ ТОВАРИ:
1. Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
2. Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст. Одяг, спорядження, зброя та клейноди (С. Шаменков)
3. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
4. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
5. Збірка книг з видавничої серії “Джерела до вивчення козацтва”
Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності /Ігор Гирич/ (Наукове видання 2023 року)
800 грн.
Збірка інтелектуальних біографій українських мислителів, які заклали основи державної незалежності.
У книзі "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" Ігор Гирич представляє життєписи десяти видатних українських істориків та громадських діячів другої половини XIX — поч. XXI ст. Автор розкриває внесок цих особистостей у розвиток української державницької думки в умовах іноземного панування — від часів Російської імперії до СРСР.
Праця висвітлює історіософські погляди та діяльність таких визначних постатей, як Михайло Грушевський, Ольґерд Бочковський, В'ячеслав Липинський, Володимир Антонович, Олександр Кониський, Євген Чикаленко, Сергій Єфремов, Андрій Жук, Ярослав Дашкевич та Сергій Білокінь. Гирич показує, як ці інтелектуали не лише теоретично обґрунтовували ідею незалежності України, але й активно працювали над її практичним втіленням, створюючи партії, громадські організації та культурні інституції.
Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією української суспільно-політичної думки та процесом формування ідеї незалежної української держави.
/
Бібліографічна інформація
Назва: Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності
Автор: Ігор Гирич
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 413
Мова: українська
Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
900 грн.
Іван Мазепа і Російська імперія. Історія «зради»
авторка: Тетяна Таїрова-Яковлєва
кількість сторінок: 416
Використовуючи матеріали російських та українських архівів, авторка розглядає обставини приходу Мазепи до влади, його стосунки з Петром І, внутрішню політику, особисті та ділові взаємини зі старшиною й оточенням російського царя, а також аналізує причини переходу Мазепи до шведів (план "випаленої землі", адміністративна реформа тощо).
Нове видання здійснене згідно тексту, підготованого авторкою до публікації в Канаді в 2020 році.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Військові кампанії доби гетьмана Івана Мазепи в документах.
5. Літопис Самійла Величка (подарункове видання)
6. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
7. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
АКМЕ / Леся Холодюк / (Видання 2022 року)
280 грн.
Психологічний роман про життєві випробування та пошук себе чотирьох жінок у сучасному місті.
У романі "АКМЕ" авторка розкриває історії чотирьох подруг, кожна з яких переживає власну кризу та шукає свій шлях до самореалізації. Через долі героїнь - політикині Ольги, що починає нове життя після розлучення, Алевтини з її складними стосунками, бізнес-леді, зануреної у роботу, та травмованої Агнєжки - досліджується поняття АКМЕ (вершина, розквіт) у контексті жіночого досвіду. Роман запрошує читача разом з героїнями переживати їхні історії та відкривати власне розуміння життєвої повноти.
Діти Дюни /Френк Герберт/ Children of Dune
686 грн.
Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, що це повернувся сам великий Муад’Діб…
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Діти Дюни
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: Н. М. Михаловська
Рік: 2020
Сторінок: 464
150x220 мм
Вага: 0,510 кг
05. Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр. Петро Кулаковський
900 грн.
Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр.
Петро Кулаковський
Фундаментальна робота про малодосліджений період перебування Чернігово-Сіверщини у складі Речі Посполитої в 1618-1648 роках.
У монографії досліджується входження та перебування Чернігово-Сіверщини у складі Речі Посполитої, простежується процес поширення на цей регіон польського адміністративного устрою, аналізуються колонізаційні та соціально-економічні процеси протягом 1618-1648 рр.
Ціле століття, перед цим, перебувала Чернігово-Сіверщина в складі Московського царства, будучи весь цей час знелюдненою та занедбаною прикордонною землею. Після її відвоювання почалась активна реколонізація території — значна частина відомих зараз поселень бере свій початок саме в цей короткий проміжок часу.
Книга містить іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
2. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
3. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
4. Збірка переписів Чернігівщини
5. Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
6. Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
7. Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
8. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/