Новини
Наприкінці приходить смерть /Агата Крісті/Death Comes As the End
350 грн.
Фіви, 2000 рік до н.е. Батько Ренісенб, жрець Ка Імхотеп, привів у свій дім нову наложницю, Нофрет. Цей момент став фатальним для родини, в якій одразу ж почали відбуватися різні неприємності. Кепський характер Нофрет та глибока темна злість стали причиною щоденних сварок між домочадцями. Та наложниця жадає більшого: вона зводить наклеп на синів Імхотепа та їхніх дружин. Розлючений батько погрожує синам розправою. Аж раптом все перевертається з ніг на голову: Нофрет знаходять мертвою. Сумнівів немає: це вбивство. Під підозрою - уся родина…
Про авторку:
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Близько мільярда примірників її творів продано англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Наприкінці приходить смерть
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Переклад Ю.В. Максимейко
Рік видання 2020
Вага: 0,230 кг
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка. Олександр Прядко (2023)
350 грн.
Книжечка присвячена історії розвитку фортифікацій козацького містечка Ірклієва в ХVІІ-ХVІІІ ст. Розглянуто природно-географічні умови мікрорегіону, історію досліджень городища, основні історичні свідчення, результати польових обстежень укріплень, археологічні знахідки та картографічні джерела. У додатках подано реєстри Ірклїївських козаків 1649, 1756, 1762 років. Окремо представлено всі наявні сфрагістичні дані про печатки козацького Ірклієва. На основі картографічних джерел та археологічних розвідкових досліджень здійснено реконструкцію фортеці.
Представлене дослідження зацікавить істориків, археологів, краєзнавців, музеєзнавців та всіх, хто небайдужий до історії міст і сіл України.
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка
Автор: Олександр Прядко
Рік:2023
Сторінок: 76
Обкладинка м'яка
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Відновлення знаменитої книжкової серії!
АРХІВ КОША НОВОЇ ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ, ТОМ 9
Документи віддзеркалюють багатогранну історію Запорозької Січі, українського козацтва за 1734—1775 рр. з усіма її складнощами і суперечностями.
У дев’ятому томі серійного видання документів “Архів Коша Нової Запорозької Січі” опубліковано справи 35–37 фонду 229 (Кіш Нової Запорозької Січі), що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ.
Ці документи стосуються, головним чином, відносин запорожців з російськими гарнізонами, дислокованими у Військових Вольностях (справа 35), з підданими Османської імперії та Кримського ханату (справа 36) та обвинувачення військової старшини у зв’язках з гайдамаками (справа 37).
Видання розраховано на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.
Назва: «Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9»
Серія: Архів Коша Нової Запорозької Січі
Упорядники: Т. Л. Кузик, Л. З. Гісцова, Л. Я. Демченко, Л. М. Муравцева, І. Л. Синяк
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 592 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175*245 мм
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-95356-8-0
Надвірні війська українських гетьманів середини 17 – 18 ст. (Олексій Сокирко)
680 грн.
Брешуть не тільки вбивці / Марія Ланґ / (Видання 2022 року)
240 грн.
Класичний шведський детектив, що поєднує загадкове вбивство на острові з тонким психологічним аналізом.
Дебютний роман Марії Ланґ, що приніс їй скандальну славу у Швеції, розповідає історію розслідування загадкового злочину на мальовничому острові. Головна героїня Пак опиняється втягнутою у слідство, яке розкриває неочікувані таємниці. Письменниця майстерно створює атмосферу напруги, доповнюючи детективну інтригу витонченим гумором та яскравими спостереженнями за людською природою.
Історія впертого чоловіка / Олександр Терен / (Видання 2024 року)
400 грн.
Автобіографічна повість українського воїна про шлях від цивільного до військового в умовах повномасштабної війни з Росією.
"Історія впертого чоловіка" — це правдива розповідь Олександра Будька з позивним "Терен", командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатської Січі". Автор описує свій досвід трансформації з цивільної людини, яка ніколи не тримала в руках зброї, у військового, який став на захист України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. Книга відверто розкриває внутрішні переживання, страхи, біль, але водночас демонструє силу духу, мужність і непохитну віру в перемогу. Олександр Будько, який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу, ділиться власним розумінням війни, мотивацією до боротьби та цінностями, які допомагали йому та його побратимам протистояти ворогу. Це історія про відвагу, самопожертву та патріотизм звичайної людини в надзвичайних обставинах.
Абу-Касимові капці / Франко Іван / (Видання 2017 року)
300 грн.
Казка-притча про дивовижні пригоди багдадського купця.
Захоплива східна казка Івана Франка про пригоди багдадського купця Абу-Касима та його знамениті капці, що стали причиною численних бід і випробувань. Автор майстерно відтворює атмосферу східного міста, створюючи яскраві образи його мешканців та переплітаючи елементи притчі з казковими мотивами.
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
У книзі здійснено публікацію документів, які стосуються приведення до присяги Охотницьких (найманих) полків Гетьманщини у 1718 році.
В військовій системі Гетьманщини наймані полки становили регулярне військо, яке підпорядковувалось безпосередньо Гетьману і були його особистою гвардією.
Публікуються реєстри (списки особового складу) трьох Компанійських полків: Карпа Часника, Василя Чуги, Андрія Ковбаси, Сердюцького полку Гаврила Бурляя, а також сотні Василя Родіоновича, яка на той час була виділена в окремий Компанійський полк, та їхніх підрозділів (Василя Йосифовича, Федора Нестеренка, Павла Неверовського), які квартирувалися окремішньо від своїх полків. У додатках вміщені відомості про службу компанійців полку Василя Чуги від 25 січня та 22 березня 1725 року.
Назва: «Присяга Охотницьких полків 1718 року»
Серія: «Джерела до вивчення козацтва»
Упорядник: Синяк І.Л.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 320 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 600 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
КНИГА ВИЙШЛА
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
Кола Брюньйон/Ромен Роллан/(Видання 1971 року)
1000 грн.
Роман, дія якого відбувається в бургундському містечку Кламсі XVI-XVII віків, сам автор називав "книгою на старофранцузький лад". Оптимістичний роман, якої так потребувала повоєнна Європа, став найбільш відомим твором Нобелівського лауреата Ролана.
Вступна стаття д. ф. н., професора Кіри Шахової. Ілюстрації Заслуженого художника СРСР Володимира Савадова. Переклад з англійської виконав український перекладач-поліглот (досконало знав тринадцять мов) Сидір Садикон.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 10).
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Пітер Пен / Джеймс Метью Баррі / (Видання 2024 року)
450 грн.
Класична казкова повість про хлопчика, який не хотів дорослішати, та його неймовірні пригоди на чарівному острові Небувай.
"Пітер Пен" - це чарівна історія про вічну дитинність, дружбу та пригоди, що стала однією з найулюбленіших дитячих книг у світі. Головний герой - хлопчик, який втік з дому в день свого народження, щоб назавжди залишитися дитиною. Він живе на казковому острові Небувай разом із загубленими хлопчиками і одного разу прилітає до Лондона, де знайомиться з Венді та її братами. Разом вони переживають захопливі пригоди: літають з феями, спілкуються з русалками, товаришують з індіанцями та протистоять підступному капітану Гаку. Книга наповнена магією, гумором та глибокою мудрістю про цінність дитинства та важливість дорослішання.
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);