Новини
Цитадель / Арчибальд Джозеф Кронін / (Видання 2023 року)
450 грн.
Пронизливий роман про моральний вибір лікаря у світі, де медицина перетворюється на бізнес.
Бестселер Арчибальда Кроніна розповідає історію молодого лікаря Ендрю Менсона, який починає свій професійний шлях сповнений ідеалізму та відданості медицині. Проте зіткнення з недосконалою системою охорони здоров'я, спокуси грошей та слави, вплив цинічної лондонської еліти поступово руйнують його моральні принципи. Це глибокий психологічний роман про протистояння між професійною етикою та матеріальними спокусами, про пошук істинних цінностей та збереження людяності в світі, де все має свою ціну. Друге видання українського перекладу роману, який став класикою світової літератури.
Побачення зі смертю /Агата Крісті/ Appointment with death
350 грн.
Священний Єрусалим. Неперевершений детектив Пуаро гадав, що проведе тут чудову відпустку, однак у першу ж ніч став свідком моторошної розмови. Юнак Реймонд Бойнтон сказав сестрі, що вони мають убити… власну матір. Заможна місіс Бойнтон — деспотична садистка й колишня тюремна наглядачка. Вона справжній тиран, якого ненавидять усі члени родини, але не сміють суперечити. Одного дня місіс Бойнтон знаходять мертвою. Легендарний Пуаро не може пройти повз цей злочин. Він береться визначити вбивцю за добу й уже має підозрюваних. Та що, як насправді ніякого вбивці не існує? І те, що сталося, зовсім не звичайний злочин…
Побачення зі смертю
Автор А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Переклад Т. С. Микитюк
СеріяАґата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання2022
Вага: 0,225 кг
Без догмата/Генрік Сенкевич/(Видання 1986 року)
1000 грн.
Роман першого польського лауреата Нобелівської премії, Г. Сенкевича, написаний у формі щоденника молодого чоловіка з аристократичної родини.
Переклад Заслуженого діяча культури Польщі, Ольги Тихонівни Ленік. Передмова д. ф. н. Валерії Вєдіної - дослідника польської літератури та кавалера медалі "За заслуги перед польською культурою".
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 57), та поціновувачам ілюстрацій графіка та карикатуриста Олександра Міхнушова, відомого багатьом читачам з дитинства як художній редактор журналу "Барвінок".
Korespondencja wojskowa hetmana Janusza Radziwiłła w latach 1646–1655. (Військова кореспонденція гетьмана Януша Радзивілла 1646–1655 рр.)
5200 грн.
Польське видання вцілілої частини канцелярського щоденника польного гетьмана литовського Януша Радзивілла (1612-1655). Це збірка документів за 1649-1653 рр., вхідних і вихідних з гетьманської канцелярії, разом із щоденником діяльності Радзивілла та повідомленнями про різні важливі події в країні та за кордоном, що надходили до нього.
Листи Януша Радзивілла містять надзвичайно багатий фактичний матеріал, який випливає з тієї ролі, яку гетьман відігравав у суспільному житті Речі Посполитої та у воєнних подіях (повстання Хмельницького, московське та шведське вторгнення).
Над виданням працювала команда чудових знавців періоду, суспільного життя та литовського війська. Це дослідники з багаторічним досвідом, які змогли дістатися до багатьох маловідомих листів Радзивілла, бездоганно їх переписали, опрацювали за найкращими зразками редагування та підготувати їх до друку.
Korespondencja wojskowa hetmana Janusza Radziwiłła w latach 1646–1655.
Część 1: Diariusz kancelaryjny 1649–1653.
Część 2: Listy.
Рік: 2019, 2020.
Сторінок: 890+301
Мова: польська
Датування галицьких ікон XIV-XVI століть. Нариси до методики атрибуції українського церковного малярства (Лев Скоп)
960 грн.
Автор проаналізувавши широкий спектр збережених зразків іконопису, виділив перелік ознак, притаманний кожному окремому часовому періоду та художньому осередку. Форми постатей, моделювання ликів та рук святих, деталі одягу та стафажу допомагають уточнити датування ряду українських ікон, що мали досі невірну атрибуцію.
Книга стане чудовим подарунком для мистецтвознавців, студентів художніх вузів, дослідників, шанувальників та колекціонерів творів українського мистецтва.
Дослідження щедро проілюстроване.
Казки Чарівного лісу / Валько / (Видання 2024 року)
400 грн.
Добра казкова книжка з чарівними пригодами Маленького Зайчика та Бузинового Ведмедя.
У цій збірці казкових повістей читачі познайомляться з двома незвичайними друзями - Маленьким Зайчиком та Бузиновим Ведмедем, які живуть у Чарівному лісі. Герої книги - сміливі та чуйні тварини, котрі завжди готові прийти на допомогу своїм друзям. На кожній сторінці на маленьких читачів чекають захопливі пригоди, які навчають дружби, взаємодопомоги та доброти. Книга чудово проілюстрована самим автором.
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);
Проти червоних окупантів / Яків Гальчевський-Войнаровський / (Видання 2023 року)
300 грн.
Мемуари отамана Якова Гальчевського про повстанську боротьбу проти більшовицької окупації на Поділлі в 1920-1925 рр.
Спогади отамана Гальчевського детально описують організацію та тактику партизанської боротьби проти радянської влади в умовах окупації. Видання має особливу цінність як свідчення безпосереднього учасника подій та демонструє приклад незламності духу в боротьбі за незалежність України.
Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
125 грн.
Історія звичайного сільського хлопця, що потрапив у вир Наполеонівських війн. Солдатська правда про довгі переходи, іноземне вино, різнобарвні мундири та багнетні атаки. Часи, коли не було механізованих з’єднань, радіозв’язку та штурмової авіації, а солдати щільними лавами йшли вперед за Бога і короля.
Про автора
Бенджамін Ренделл Гарріс - британський піхотинець, який служив у британській армії під час наполеонівських війн. Сьогодні його найбільше пам’ятають як автора мемуарів про своє перебування в армії під назвою «Спогади піхотинця Гарріса», які, як вважають, дають рідкісне уявлення про світ військових на службі в армії Веллінгтона. Більшість спогадів, опублікованих після війни, надходили від службових офіцерів, і досвід звичайних солдатів не був представлений у літературі через неписьменність великої кількості простих людей на той час.
Книги схожого змісту:
1. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
2. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
3. Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
4. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
5. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
780 грн.
Книга вийшла з нагоди 100-ліття збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти армії Радянської Росії за свободу та незалежність своєї країни. Матеріали для видання збирались 30 років. Особлива увага була присвячена відбору ілюстративного матеріалу - передусім оригінальних речей, які зберігаються у музеях та приватних колекціях. У якості кольорового додатку вміщено унікальні кольорові малюнки сотника Армії УНР, художника Миколи Битинського, виконані у 1930-ті рр., які відображають однострій українських вояків у 1920–1921 рр. Значна частина ілюстрацій публікується вперше.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Українська армія у 1920 році
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстрації Миколи Битинського
Рік: 2020
Кількість сторінок: 244
Книги схожої тематики:
1. Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
2. Герої Українського неба. Пілоти визвольної війни 1917–1920 рр.
3. Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
4. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
5. Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
6. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
7. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
8. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)