Новини
Присяга Стародубського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Присяга Стародубського полку 1718 року Упорядники Сергій Горобець, Ігор Ситий
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Стародубського полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Стародубського полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Чернігівської, Сумської та Брянської областей. Книга містить картосхему Стародубського полку та оригінальні ілюстрації, географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Двері у Літо /Роберт Гайнлайн/ The Door into Summer
Казка /Стівен Кінг/ Fairy Tale
Що впало, те пропало /Стівен Кінг/ Finders Keepers
Трон із драконових кісток / Тед Вільямс / (Видання 2024 року)
Постлуганщина: цикли регіональної історії / Андрій Зайцев / (Видання 2024 року)
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
Хроніка європейської Сарматії. О. Гваньїні
Убивства за абеткою /Агата Крісті/ The ABC murders
Документальні джерела
Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Олександр Дмитрович Сухомлин Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Публікація докторської дисертації українського історика Олександра Дмитровича Сухомлина. В книзі описано різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі, взаємини залог російських фортець та запорозьких козаків тощо. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років. Окремим розділом висвітлено участь лівобережного козацтва (Гетьманщини) в формуванні гарнізонів російських фортець.