Новини
Казка про двох братів та сестру / Дара Корній / (Видання 2021 року)
260 грн.
Казка-притча сучасної української письменниці про родинні цінності та взаємодопомогу.
Особлива книга від Дари Корній, створена у співпраці з художницею Вікторією Ковальчук та натхненна ідеєю мецената Гері Боумена. Це лірична казка-притча про стосунки між братами та сестрою, яка розкриває важливі теми родинної любові, підтримки та взаєморозуміння. Книга є своєрідним пам'ятником творчій співпраці авторки та художниці Вікторії Ковальчук, чиї ілюстрації стали невід'ємною частиною твору.
Присяга Стародубського полку 1718 року (друге видання)
Присяга Стародубського полку 1718 року Упорядники Сергій Горобець, Ігор Ситий
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Стародубського полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Стародубського полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Чернігівської, Сумської та Брянської областей. Книга містить картосхему Стародубського полку та оригінальні ілюстрації, географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий) 2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року 3. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року) 4. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання) 5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання) 6. Присяга Лубенського полку 1718 року 7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання) 8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 9. Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання) 10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
810 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Оржицького району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Оржицького району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 395
Сумний кипарис /Агата Крісті/
350 грн.
Елінор та Родді планували весілля. Вони були сповнені надій на щасливе подружнє життя. До того ж Елінор була єдиною спадкоємицею багатої тітки Лорі, яка тяжко хворіла. Та все перекреслив лист від аноніма, що підписався "Доброзичливцем". Він натякнув Елінор, що тітчина вихованка Мері Джеррард може зазіхнути на спадок. За кілька днів тітку Лорі знаходять мертвою. А незабаром смерть наздоганяє і молоду Мері. Докази вказують на єдину спадкоємницю, що залишилася живою, - Елінор. Ба більше - дівчина раптом сама зізнається у злочині. Але легендарний детектив Еркюль Пуаро підозрює, що все не так очевидно. Він уже знає: до цієї химерної історії причетний ще дехто…
Сумний кипарис
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 304
Формат 125x170 мм
Переклад А. В. Нікіфорова-Вакалюк
Рік видання 2023
Вага: 0,240 кг
Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб /Губарев В.К./
Теплі моря західноафриканського побережжя першої чверті XVIII століття.
Епоха прекрасних вітрильників, епоха жорстоких і підступних піратів та відважних капітанів, епоха прекрасних дам та великих скарбів, заради яких варто ризикнути життям.
Роман українського письменника Віктора Губарева запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Цей текст написаний на основі реальних подій і документів XVIII століття — біографії капітана Говела Девіса, мемуарів англійського торговця, який провів два тижні в полоні у піратів.
«Я не вигадував. Я реконструював. Мене цікавив не сюжет — а досвід. Як вони жили, що їли, як ставились до полонених, чому мали такі звичаї».
Це — нон-фікшн, який маскується під пригодницький роман. Але всередині — історія, підтверджена джерелами. Саме так, на думку Губарева, сучасна література повинна повертати правдиву пам’ять про епоху.
Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
1200 грн.
Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст.
Публікація унікальних переписів жителів Конотопської сотні Ніжинського полку, яка включала місто Конотоп та села біля нього. (Тепер, переважно, в Сумській області)
Оригінали знаходяться в Центральному історичному архіві України в м. Київ.
Книга містить списки козаків, селян, міщан, старшини за 1732, 1736, 1737, 1738, 1745, 1747 роки.
496 стр.
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 – 18 ст. (Мирон Капраль)
1400 грн.
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 - 18 ст.
Автор: Капраль Мирон Миколайович
Рік: 2012
Кількість сторінок: 552
Обкладинка тверда
У монографії представлено комплексний історичний аналіз правового, соціального, релігійного, економічного життя львівських ремісників ранньомодерного часу. Дослідження складається з двох частин (Корпорація та Люди), у яких почергово вивчається організація львівських шевців із структурно-організаційного погляду (цехове право, релігійні та національні відносини, економічні взаємини) та робиться наголос на внутрішньоцехові процеси (демографія, кар'єрне зростання, соціальні обставини співіснування). Уміщено також три додатки: Письмові джерела; Біограми майстрів шевського цеху Львова за 1665- 1732 рр.; Навчання учнів у шевському цеху Львова у 1665-1732 рр. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історичним минулим Львова.
Орлиний вогнецвіт /О. Афанасієва/
550 грн.
Історично-містичний роман на основі реальних подій
XVII століття - буремна пора для України. Між козацькою старшиною немає злагоди та єдності - і це в той час, як на Поділля неминуче насувається війна між Річчю Посполитою й Османською імперією.
У прикордонне містечко Буша після численних походів та боїв за рідну землю повертається козак-характерник Федір. Він втратив родину і сенс життя, проте став справжнім батьком для Маринки - пораненої дівчинки, яку знайшов у лісі, виходив та навчив свого ремесла.
Минають роки. Дівчина-характерниця стає справжньою красунею, за яку ладен віддати життя не один чоловік. Не стають винятком і брати Іван та Максим. Але хто стане обранцем Марини? Можливо, рішення за неї прийме війна?
Назва товару Орлиний вогнецвіт
Автор О. Афанасієва
Мова українська
Обкладинка палітурка
Сторінок 304
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,300 кг
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Протоміста Подесення в процесі одержавлення регіону (Шестовиця)
860 грн.
Протоміста Подесення в процесі одержавлення регіону
Випуск І Шестовицький археологічний комплекс
Олександр МОЦЯ
В’ячеслав СКОРОХОД
В монографії на основі комплексного аналізу археологічних джерел висвітлено результати польових досліджень, котрі були отримані протягом майже 100-літнього періоду різночасових розкопок. Всі вони відносяться до житлової частини Шестовицького археологічного комплексу на Десні ІХ–ХІ ст., про котрий відомо в основному із інформації про його «місто мертвих». В «місті живих» роботи проводилися на дитинці, посаді, а також на подолі, включаючи його портову зону. Тут були виявлені чисельні залишки житлових та господарчих споруд, а колекція артефактів налічує багато тисяч знахідок. В топографічному відношенні ця відома науковому загалу пам’ятка багатьма рисами нагадує «віки» скандинавського регіону. Для археологів, істориків, краєзнавців і усіх тих, хто цікавиться часом функціонування структур «дружинної держави» в Східній Європі і «епохи вікінгів» у балтійському регіоні.
село Шестовиця Чернігівська область
Блідий вершник /Бернард Корнвелл/ Саксонські хроніки
850 грн.
Другий роман із циклу «Саксонські хроніки» й продовження пригод звитяжця Утреда Беббанбурзького. Не отримавши належного визнання за порятунок Альфредового Вессексу, він чаїть образу на правителя і змушений вести нудне життя пересічного громадянина. Одначе ворог не спить, і ось військо данське вдається до нової спроби знищити останнє англійське королівство, загрожуючи цього разу остаточно стерти з лиця землі саму ідею Англії.
Книги книжкової серії "Саксонські хроніки"
1. Останнє королівство
2. Блідий вершник
3. Володарі Півночі
4. Пісня меча
Блідий вершник
автор: Бернард Корнвелл
переклад: Превір Б.В.
сторінок: 431
вага 0,579 кг
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда