Новини
Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
720 грн.
В книзі надруковано один з найгрунтовніших описів міста Полтави 18 століття — на той час, найпівденнішого полкового центра Гетьманщини.
Перепис містить інформацію про топографію міста, розташування громадських споруд та міських вулиць, кількість дворів, їхні розміри та населеність. Документ дає уявлення про чисельність мешканців Полтави, їхній вік і стан здоров'я, склад та розміри родин, географію походження й соціальну належність, майно, економічну діяльність тощо.
Публікується вперше.
Для всіх, хто цікавиться Козацькою добою в історії України та хоче дослідити документи без посередників.
Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр.
упорядник Юрій Волошин
Рік: 2012
Сторінок: 576
Обкладинка: м'яка
1. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
2. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
3. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
5. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Історія впертого чоловіка / Олександр Терен / (Видання 2024 року)
400 грн.
Автобіографічна повість українського воїна про шлях від цивільного до військового в умовах повномасштабної війни з Росією.
"Історія впертого чоловіка" — це правдива розповідь Олександра Будька з позивним "Терен", командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатської Січі". Автор описує свій досвід трансформації з цивільної людини, яка ніколи не тримала в руках зброї, у військового, який став на захист України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. Книга відверто розкриває внутрішні переживання, страхи, біль, але водночас демонструє силу духу, мужність і непохитну віру в перемогу. Олександр Будько, який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу, ділиться власним розумінням війни, мотивацією до боротьби та цінностями, які допомагали йому та його побратимам протистояти ворогу. Це історія про відвагу, самопожертву та патріотизм звичайної людини в надзвичайних обставинах.
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Полтавщина козацька: від Люблінської унії до Коломацької ради (1569-1687)
800 грн.
Полтавщина козацька: від Люблінської унії до Коломацької ради
упорядник В.О. Мокляк
Книга, в якій в науково-популярній формі висвітлено події, що відбувались на Полтавщині в добу козацтва — від Люблінської унії 1569 року (створення Речі Посполитої) до Коломацької ради 1687 року (обрання на гетьманство Івана Мазепи). Це період становлення козацтва в Україні, боротьби за національну самоідентичність, за розширення козацьких прав і привілеїв, створення козацької держави Хмельницького та наступної доби Руїни. Полтавщина завжди була в центрі подій, особливо в першій половині 17 століття.
Герої, культ героїв та героїчне в історії / Томас Карлайл / (Видання 2024 року)
390 грн.
Філософська праця XIX ст. про роль видатних особистостей у формуванні історії та суспільства.
"Герої, культ героїв та героїчне в історії" — це глибоке дослідження концепції героїзму британським істориком та філософом Томасом Карлайлом. На противагу популярним у його час матеріалістичним та економічним теоріям історичного розвитку, автор пропонує власну концепцію "героїчного віталізму". За Т. Карлайлом, справжніми рушіями історії є не економічні сили чи суспільні інститути, а конкретні видатні особистості — герої, які своїм генієм, хоробрістю та самопосвятою спрямовують розвиток людства. Подібно до Плутарха, Т. Карлайл виокремлює різні архетипи героїв: правителів, мислителів, релігійних діячів і навіть міфічних божеств. Це видання має особливу цінність, оскільки тираж книги присвячений пам'яті українських воїнів Артема "Роніна" Жигадла та Андрія "Бандита" Крикуна, які загинули в боях за Авдіївку в березні 2024 р.
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
900 грн.
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст.
Публікація дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку ХХ ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів ХХ – початку ХХІ ст.
Книга розрахована на науковців, мистців, усіх, хто цікавиться історією.
Авторка: Ольга Ковалевська
Рік: 2013
Кількість сторінок: 420
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
2. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
5. Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст. Одяг, спорядження, зброя та клейноди (С. Шаменков)
6. Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
7. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Тетяна Таїрова-Яковлєва
8. Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
9. Korespondencja wojskowa hetmana Janusza Radziwiłła w latach 1646–1655. (Військова кореспонденція гетьмана Януша Радзивілла 1646–1655 рр.)
Гуляйпільський батько / Поліщук Клим / (Видання 2022 року)
300 грн.
Перший в українській літературі роман про Нестора Махна, написаний письменником Розстріляного Відродження на основі особистих спостережень за подіями громадянської війни.
Роман зображує складний період української історії через призму махновського руху. Твір вирізняється високою художньою майстерністю, психологізмом та мовною довершеністю, що відзначали сучасники автора. Видання особливо цінне тим, що базується на особистих спостереженнях автора та є першим художнім твором в українській літературі, присвяченим постаті Нестора Махна та його руху.
Наставники / Чарльз Персі Сноу / (Видання 2024 року)
480 грн.
Перший український переклад знаменитого британського роману про зіткнення традицій та прогресу в академічному середовищі 1930-х рр.
Витончений роман від видатного науковця та письменника Чарльза Персі Сноу розгортається в стінах вигаданого британського коледжу 1937 р. На тлі виборів нового директора автор майстерно змальовує конфлікт між двома світоглядами: прагматичним науковим підходом, який уособлює Кроуфорд, та традиційним гуманітарним баченням, представленим Полом Джаго. Твір, що став класикою британської літератури та надихнув численні театральні й телевізійні адаптації, глибоко досліджує природу академічного життя та вічне протистояння між консерватизмом і модернізацією.
Зазирни у мої сни /Макс Кідрук/
620 грн.
Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Він не здогадується, що бажання допомогти веде до катастрофи, адже найгірше почнеться, щойно той, хто оселився у снах маленького Тео, збагне, що за ним спостерігають.
Зазирни у мої сни
Автор: Макс Кідрук
Сторінок : 528
Рік: 2022
Вага: 0,440 кг
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 5
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 5
Збірка статей
Рік: 2009
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 320
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Твори. Том 3 /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Класика української етнографії та фольклористики. Третій том зібрання творів Я. П. Новицького містить українські пісні записані ним упродовж 70-х років XIX - початку XX століття в Степовій Україні. Ці пісні вперше зібрані в єдине видання понад сто років поспіль, надають цільне уявлення про пісенну традицію Степового краю, його побутові, соціальні та історичні уявлення, вірування і звичаї, повсякденне життя населення земель колишніх Запорозьких Вольностей. Переважна більшість представлених в збірці пісень друкується вперше.
Видання підійде для науковців, краєзнавців, етнографів, фольклористів і всіх, хто цікавиться пісенними традиціями України, зокрема запорізького краю.
У книзі є суперобкладинка.
Назва: Твори. Том 3
Автор: Новицький Яків Павлович (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Рік: 2009
Сторінок: 435
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17
товщина 2,5
Вага: 0,760 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Усна історія степової України. Том 8 (Наукове видання 2010 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Восьмий том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали експедиції до села Сурсько-Михайлівка Дніпропетровської області здійснену Запорізьким науковим товариством ім.Я.Новицького, Міжнародною громадською організацією "Інститут україніки", Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету в червні 2009 року. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що, по-перше, старовинне козацьке село було засновано легендарним запорожцем М.Коржем, а по-друге, усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями
Назва: Усна історія степової України. Том 8.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2010
Сторінок: 360
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,2
Вага: 0,700 кг