Новини
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Знаменита книга «Україна — наш рідний край» українського географа Степана Рудницького з оглядом українських земель повертає нас в 1910-і роки.
Книга вперше видана в 1917-му році, в бурхливу добу Світової війни та супутніх тектонічних зрушень в житті Європи.
Формально праця являє собою історико-географічний опис території тогочасного розселення українського народу, до якого додані фотографічні зображення українських краєвидів та карта. Але за суттю книга претендує на більшу роль — це своєрідний заклик до єднання всіх українців, розділених кордонами імперій, заклик поглянути далі свого регіону і полюбити свою Батьківщину.
«Бо любити свою рідну землю значить не лиш любити свою рідну хату, своє рідне село чи місто, свою рідну околицю, а любити всю землю, весь простір, де люди говорять рідною мовою, ховають рідний звичай, живуть рідними споминами минувщини, леліють рідні надії на будучину!
Наш рідний край великий! Не легко одному чоловікови змірити його власними ногами та заглянути власними очима в кожен закуток, яка там сторона, як там люди живуть. А знати се доконче треба, бо любов рідного краю конче повинна основуватись на його пізнанню! Нам Українцям не треба слїпої любови для України, ось так як матїр любить свою дитину та видить в нїй все добре й гарне хоч нераз воно не так! Нам Українцям нема добра з такої слїпої любови рідного краю й народу, що любить все без розбору чи добре й гарне, чи лихе й погане, коби лиш українське. Нам Українцям треба розумно любити Україну, кріпко любити все що в нїй добре й гарне, цурати ся всего, що лихе й погане й працювати з усїх сил, щоб поганого на Українї не було.»
Назва: Україна — наш рідний край
Автор: Степан Рудницький
Рік: літо 2025
Мова: українська ("желехівка")
Різдвяна пісня у прозі. Святкова повість із Духами / Чарльз Дікенс / (Видання 2024 року)
300 грн.
Класична різдвяна історія про духовне переродження скупого і черствого лихваря.
У цій святковій повісті Чарльз Дікенс розповідає історію Ебенезера Скруджа - скнари, який зневажає Різдво та людські радощі. Однієї різдвяної ночі його відвідують три духи - Духи Колишнього, Нинішнього і Прийдешнього Різдва, які показують йому його життя з несподіваного боку. Через ці містичні зустрічі герой переживає глибоке духовне переродження, відкриваючи для себе справжні цінності - доброту, співчуття та радість. Написана у 1843 р., ця історія вже майже два століття залишається однією з найулюбленіших різдвяних казок для всієї родини.
Наставники / Чарльз Персі Сноу / (Видання 2024 року)
480 грн.
Перший український переклад знаменитого британського роману про зіткнення традицій та прогресу в академічному середовищі 1930-х рр.
Витончений роман від видатного науковця та письменника Чарльза Персі Сноу розгортається в стінах вигаданого британського коледжу 1937 р. На тлі виборів нового директора автор майстерно змальовує конфлікт між двома світоглядами: прагматичним науковим підходом, який уособлює Кроуфорд, та традиційним гуманітарним баченням, представленим Полом Джаго. Твір, що став класикою британської літератури та надихнув численні театральні й телевізійні адаптації, глибоко досліджує природу академічного життя та вічне протистояння між консерватизмом і модернізацією.
Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
3600 грн.
Книга включає опис сіл (власницьких, монастирських, рангових, вільних) і сотенних міст Полтавського полку, здійснений сотенною і полковою старшиною і схвалений генеральною старшиною та полковниками, а також документів (універсалів, грамот та інш.), що підтверджують права на володіння маетностями. У сумі вони висвітлюють питання народонаселення, соціально- економічні, суспільні стосунки в регіоні у 2-й половині XVII - 30 роки XVIII ст. До кінця XVIII ст. слідство було діючим юридичним документом.
Видання супроводжується передмовою, примітками, словником маловживаних слів, предметним, іменним та географічним покажчиками.
Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730.
Рік: 2007
Сторінок: 176
Упорядник Іван Бутич
Книги схожої тематики:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
7. Ревізія Полтавського полку 1733 року
8. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
9. Відомості полку Полтавського 1734-го року
10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Велика війна 1914 – 1918 рр. і Україна
1400 грн.
Велика війна 1914 - 1918 рр. і Україна
Рік: 2020
Кількість сторінок: 784
Обкладинка тверда
Книга є збіркою тематично згрупованих статей-досліджень українських істориків. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації, яка з об’єкта міжнародної політики перетворилася на її безпосередній суб’єкт. Пропонований том складається з нарисів про Першу світову війну в історіографічному вимірі, «українську карту» в міжнародних відносинах, політичні сили українства в 1914–1918 рр. та актуалізацію «українського питання», бойові дії на українських теренах, соціально-економічні, духовні та повсякденні проблеми тогочасного суспільства. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України. Обсяг 784 стор. Обкладинка тверда.
Збірка “ВОНО та інші СТВОРІННЯ” /Стівен Кінг/
3080 грн.
Збірка творів Стівена Кінга, в центрі оповіді яких містичні потвори з потойбіччя.
1. "ВОНО" - про істоту, що живе в каналізації і інколи звідти виходить...
2. "Кладовище домашніх тварин" - про старе індіанське кладовище, яке оживляє тварин... а інколи й людей, але це вже не ті тварини, і не ті люди, яких знали..
3. "Крістіна" - про "Плімут-Фурію" - машину-вбивцю.
4. "Куджо" - про домашнього песика, який одного дня оскаженів...
5. "Салимове лігво" - спроба розказати історію про вампірів наново.
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. Кажуть, якось психіатри наполегливо рекомендували йому пройти курс лікування. «Навіщо? Я і так лікуюся. А потім продаю вам свої страхи», — з усмішкою відповів Кінг.
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр. (Дмитро Данильчук)
780 грн.
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр.
Автор: Дмитро Данильчук
Рік: 2020
Кількість сторінок: 304
Обкладинка тверда
«Ким була людина, на честь якої назвали вулицю в Києві? Чим уславилась ця особа?» Такі запитання виникають у киян і гостей міста особливо часто в роки інтенсивних змін топонімії, зумовлених декомунізацією. Ця книга познайомить із понад 290 видатними (але, на жаль, не завжди знаними для широкого загалу) діячами України та світу, імена яких з’явилися на мапі Києва протягом останніх 30 років.
Окремий розділ присвячений розвінчанню «позитивних» міфів тоталітарної пропаганди про осіб, події та явища, характерні для топонімії радянської доби.
Крім того, довідник допоможе знайти потрібну вулицю чи площу столиці за новою або старою назвою, а також розповість багато цікавих фактів з історії київських урбанонімів.
Єретики Дюни /Френк Герберт/ Heretics of Dune
686 грн.
Від часу дії попередньої книги циклу, «Бог-Імператор Дюни» минуло кілька тисячоліть. За цей час людство, як і передбачив Бог-Імператор Лето ІІ, званий тепер Тираном, розселилося на незліченні планети. Цей процес дістав назву Розсіяння, а самі мандрівники стали Загубленими.
Та от Загублені почали масово повертатися до Старої Імперії, батьківщини своїх предків. Невже це є свідченням страшної небезпеки, що загрожує людство і яку теж провидів Тиран? Так, принаймні вважають герої книги. Це Тараза й Одраде, очільниці Бене Ґессерит. Вихованець Сестринства і кращий його воєначальник Майлс Теґ. Ще один Дункан Айдаго, наділений здібностями, недоступними усім його попередникам-гхола. І пустельна сирота Шіана, що вміє наказувати гігантським червам.
Усіх їх об’єднує Атрідівський генетичний і ментальний спадок, а також те, що всі вони — Єретики Дюни.
Увазі читача пропонується п’ятий, передостанній роман однієї з найзнаменитіших серій в історії світової фантастики.
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Єретики Дюни
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: Н. М. Михаловська
Рік: 2021
Сторінок: 590
150x220 мм
Вага: 0,650 кг
Таємнича пригода в Стайлзі (Художнє детективне видання)
350 грн.
Легендарний детектив із заплутаною справою та небезпечними злочинцями. У розкішному маєтку Стайлз-Корт несподівано помирає його заможна господиня — Емілі Інглторп. Хтось підсипав жінці смертельну дозу стрихніну. Головним підозрюваним оголошено чоловіка загиблої, який у разі смерті Емілі має успадкувати все майно. Але це було б занадто очевидно… І, звісно, відомий детектив Еркюль Пуаро не зацікавився б простою справою. Таємниці, які приховують кімнати маєтку, до снаги розгадати лише йому.
Назва: Таємнича пригода в Стайлзі
Автор: Агата Крісті (1890 - 1976) - англійська письменниця, яку знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі ста іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Сторінок: 284
Розміри,см.:
довжина 17
ширина 12
товщина 1,8
Вага: 0,230 кг
Запорожці в Сараґосі / Михайло Ординців-Кострицький / (Видання 2022 року)
230 грн.
Захоплива пригодницька повість про участь запорозьких козаків у війні з Іспанією.
Вперше перекладений українською мовою історичний бестселер розповідає маловідому сторінку історії – про участь українських козаків у військових діях на Піренейському півострові. Динамічний сюжет поєднує історичну достовірність з романтичною інтригою, розкриваючи традиції та звичаї запорозького козацтва на тлі європейських подій. Таємниця походження головного героя та любовна лінія додають твору особливої привабливості для сучасного читача.
Небезпека «Дому на околиці» /Агата Крісті/ Perilat end House
350 грн.
Легендарний детектив, заплутані справи, небезпечні злочинці.
Навіть на відпочинку Еркюль Пуаро опиняється в центрі дивної та небезпечної історії. Увагу знаменитого детектива привертає справа Нік Баклі — молодої власниці маєтку «Дім на околиці», якій вже тричі дивом вдалося уникнути смерті. То масивна картина несподівано зірвалася зі стіни і впала на ліжко дівчини, то гальма в її автомобілі раптово вийшли з ладу, то її ледь не розчавив величезний валун. Та це ніщо порівняно з кульовим отвором, який Пуаро знаходить на капелюшкові Нік. Куля пройшла у кількох сантиметрах від голови дівчини. А отже, усі ці випадки — не звичайний збіг, як гадала вона. Це чиясь моторошна жага занапастити беззахисну Нік. Та який мотив? Чи, можливо, хтось хоче викликати на особистий двобій самого Еркюля Пуаро?
Небезпека «Дому на околиці»
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125х175 мм
Переклад А. В. Зорницький
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2020
Вага: 0,240 кг
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009