Новини
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Міста та фортеці вікінгів: від Ірландії до Волги /Бондар О.М./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Є одна сфера діяльності вікінгів, що рідко потрапляє у фокус уваги читачів — це мистецтво фортифікації та містобудування. А дарма, адже саме в цьому вони досягли дуже помітних успіхів і неабияк вплинули на історичні процеси наступних епох. Вікінги прославилися не лише як відважні та жорстокі воїни раннього середньовіччя, їхніми руками були створені сотні укріплених пунктів, частина з яких перетворилася на сучасні великі європейські міста та навіть столиці країн.
Скандинавські воїни та торговці, відомі в різних тогочасних країнах та землях як вікінги, нормани, варяги мали унікальну здатність підлаштовувати свої знання і вміння під будь-яку ситуацію. Ця «еластичність» давала їм змогу обирати найкращі форми укріплень для своїх міст, фортець, тимчасових таборів, як того потребували обставини, на будь-який території, будь-то Ютландський півострів, Англія, Ірландія або Русь.
Для полегшення сприйняття матеріалу читачами, книга максимально ілюстрована різноманітними картами, схемами, планами та малюнками-реконструкціями.
Я (Романтика). Вибрані твори / Микола Хвильовий / (Видання 2024 року)
400 грн.
Збірка творів ключового автора українського модернізму та Розстріляного відродження.
У виданні представлено художню прозу та публіцистику Миколи Хвильового - одного з найяскравіших представників українського модернізму 1920-х рр. Автор відомий своїми гострими памфлетами, де обстоював необхідність орієнтації української літератури на європейські зразки та виступав проти провінційності й колоніальної залежності від російської культури. Його художні твори, написані в оригінальній експресіоністичній манері, розкривають драматичні колізії людської душі в період революційних змін та становлення тоталітарного режиму. Збірка дозволяє простежити еволюцію творчості письменника та краще зрозуміти складну епоху української історії першої третини XX ст.
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Публікація пам'ятки 17-го століття — Чернігівської переписної книги 1666-го року. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Перепис охопив значну частину сучасної Чернігівської області та прилеглу частину Білорусі. Включає в себе як поіменні згадки людей, так і опис їх тяглового господарства, зазначено розмір оподаткування та інші статистичні дані. Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики. Перше видання зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі "Найкраща книга року" в категорії "Наукова література"
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року» Серія: Джерела до вивчення козацтва Упорядники: Ситиий І.М., Горобець С.М Рік: 2022 (друге видання) Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя) Сторінок: 236 з ілюстраціями Обкладинка: тверда Розмір: 175×245 мм Вага: 460 г ISBN: 978-617-8221-06-5Мандри Доктора Дуліттла / Х’ю Лофтінг / (Видання 2021 року)
250 грн.
Нові захоплюючі пригоди улюбленого дитячого персонажа - лікаря, що вміє розмовляти з тваринами.
У новій історії про доктора Дуліттла читачі вирушать разом з героєм у захоплюючу подорож до далеких країв. На нього чекають зустрічі зі старими друзями з Африки, незвичайні пригоди на дні океану, участь у кориді та коронації. Розповідь ведеться від імені нового оповідача - безпосереднього свідка всіх описаних подій, що додає історії особливої достовірності та яскравості. Книга зачаровує своєю фантазією, добрим гумором та любов'ю до всього живого.
Книги про загадковий і незнаний Всесвіт
2150 грн.
Комплект науково-популярних видань відомих любителів космосу та науки Макса Кідрука, Джона Вілліса та Майка Маллейна. Автори книг майстерно поєднали наукову інформацію з захоплюючими наративами. Усі, хто цікавиться загадковими глибинами Всесвіту, технічними аспектами космічних місій, а також цікавинками із життя на Землі, цей комплект книг - для вас.
- Теорія неймовірності /Макс Кідрук/
Чому люди старіють? Чи правда, що більшість бактерій не є шкідливими? Яка користь із мертвого восьминога у нічному клубі? Макс Кідрук відповідає на ці та інші питання у своїй книзі "Теорія неймовірності".
"Теорія неймовірності" створена на основі сценаріїв однойменного науково-популярного радіоблогу, випуски якого виходили в ефірі «Українського Радіо» у другій половині 2021-го. У книзі є сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не доцільно будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Усі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Кожна відкриває щось нове — дивовижне та захопливе. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.
- Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя /Джон Вілліс/
Чи існують іншопланетяни? Майже напевно, так. Більше того — населених світів цілком може бути багато, адже Всесвіт безкінечний, а в безкінечному Всесвіті абсолютно все, зокрема й життя, не лише можливе, але й неминуче. Джон Вілліс розмірковує про те, де може ховатися позаземне життя і як його шукати. Спираючись на класичні роботи з астробіології, аналізуючи новітні відкриття, зроблені телескопом «Кеплер», марсоходом «К’юріосіті» та зондом «Нові горизонти», Вілліс досліджує перспективи виявлення життя у нашій галактиці.
- Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника /Майк Маллейн/
У 1978 році першу групу астронавтів космічного шатла — двадцять дев’ять чоловіків і шість жінок, які проведуть в НАСА найбурхливіші роки програми космічних шатлів — представили публіці. Серед них був полковник ВПС США Майк Маллейн, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо корпусу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.
Вага: 1,300 кг
Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2018 року)
500 грн.
Історія Національного заповідника «Хортиця». Праця відомого українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, краєзнавця та педагога Якова Павловича Новицького - воістину унікальне видання. Понад тридцять років свого життя Я. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської і Кам'янської. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська він розкопав більше 100 курганів і створив детальну карту острова, яка увійшла до цього видання.
Зміст
- "Собі так не вірю, як тобі!": Яків Новицький - неперевершений знавець Запорожжя - с. 3
- Остров Хортица на Днепре, его природа, история, древности - с. 13
- Дневник раскопок - с. 42
- Урочища острова Хортицы - с. 60
- Клады острова Хортицы - с. 83
- Рыбы. Время метания икры - с. 92
- Птицы - с. 93
- Коментар - с. 99
Видання зацікить істориків, археологів, археографів, джерелознавців, мистецтвознавців, фольклористів та етнологів.
Назва: Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності.
Автор: Яків Павлович Новицький (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Понад тридцять років Я. П. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської та Кам'янської, здійснював тривалі походи по Катеринославщині і ретельно опрацьовував місцеві архіви; зробив статистико-економічний та історико-етнографічний опис сіл Олександрівського повіту. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська розкопав більше 100 курганів. Створив детальну карту о. Хортиці, яку використав Д. І. Яворницький у своїх працях.
Новицький Яків Павлович зібрав унікальну колекцію артефактів козацької доби: запорозьких ікон, люльок, картин, інших цінностей, яку згодом передав до музею О. Поля (сьогодні - Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького); зафотографував майже всі церкви Олександрівського повіту, хрести та інші пам'ятки, історичні краєвиди, могили, урочища, Дніпрові скелі, пороги, вікові дуби тощо. 1913 року в приміщенні Олександрівського земства був відкритий історичний музей, засновником якого і першим директором до 1925 року був Я. П. Новицький.
В останні роки життя (1919—1925) Яків Павлович працював також завідувачем створеного ним архіву. Також Новицький зібрав багатий ботанічний та зоологічний матеріал, вів метеорологічні та фенологічні спостереження.
Протягом 1873—1916 рр. Я. Новицький збирав фольклорні матеріали на території колишнього Запорожжя — в Олександрівському та Катеринославському повітах.
Рік: 2018
Сторінок: 111
довжина 21
ширина 14,5
товщина 0,5
Вага: 0,220 кг
ВОНО / Стівен Кінг/ IT
980 грн.
Колись давно семеро підлітків лицем до лиця зіткнулися із невимовним Жахом — і змогли перемогти. Але багато років по тому істота, що не має імені, повертається, щоб помститися… Воно наче випірнуло з нічних кошмарів. Воно живиться страхом і ненавистю. Воно причаїлося всюди… Старі друзі мусять зустрітися з Ним і знову зазирнути у вічі справжньому жаху…
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. Кажуть, якось психіатри наполегливо рекомендували йому пройти курс лікування. «Навіщо? Я і так лікуюся. А потім продаю вам свої страхи», — з усмішкою відповів Кінг.
ВОНО
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Олександр Красюк, Сергій Крикун, Анастасія Рогоза
сторінок: 1344
вага 0,990 кг
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг
Пісня Ловихвоста / Тед Вільямс / (Видання 2022 року)
480 грн.
Захоплива фентезійна історія про відважного кота та його друзів, які вирушають у небезпечну подорож заради порятунку зниклих побратимів.
У цій казковій пригоді молодий кіт Фрітті Ловихвіст стає на захист свого народу, коли таємничі зникнення котів починають сіяти паніку серед усіх кланів. Після зникнення його подруги Тихолапки, він разом з мудрим Жучкожером та енергійним кошеням Прудкоплигом вирушає у небезпечну подорож. Їхній шлях пролягає через загадкові місця – від величного Дому Первородків до моторошної підземної цитаделі, де на героїв чекають неймовірні випробування та відкриття.
Русь «після Русі». Між короною і булавою /В. Горобець, М. Волощук, А. Плахонін, Б. Черкас, К. Галушко/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Чим могла бути "Русь після Русі"? У цьому дивному словосполученні міститься безліч прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, але й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 року, коли чимало українців знову замислилися про витоки своєї держави та народу, а також про стосунки із давніми сусідами. Тому, для цієї книги серії "Історія без цензури" ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна вразливими є питання закінчення Русі та початку України, а також існування Галицько-Волинської держави. Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців і чи була Річ Посполита "польським завоюванням" - на ці та інші питання читач може знайти відповіді у цьому виданні.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних мап.
Назва: Русь «після Русі». Між короною і булавою
Автор: Віктор Миколайович Горобець (нар. 1964) — український історик, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України, доктор історичних наук, професор.
Мирослав Михайлович Волощук (нар. 1979) - доктор історичних наук, професор, директор Центру медієвістичних студій ПНУ ім. В.Стефаника.
Андрій Гаврилович Плахонін (нар. 1972) – історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології.
Борис Володимирович Черкас (нар. 1976) – дослідник історії міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи та геополітичного становища України у XIV – XVII ст.
Кирило Юрійович Галушко (нар. 1973) — український історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Чотири сезони /Стівен Кінг/ Different season
588 грн.
Шоушенк — в’язниця, з якої ще нікому не вдавалося втекти. Енді Дюфрейн потрапив сюди за вбивство, якого не вчиняв. Невинна людина засуджена на довічне ув’язнення... У тюремному пеклі так легко збожеволіти! Але Енді виявився міцним горішком... Ще ніхто не втікав із Шоушенку? Отже, він буде першим! Пронизлива історія про силу людського духу і про те, що ніколи не можна здаватися — навіть коли здається, що виходу немає...
До видання також увійшли повісті «Здібний учень», «Тіло» та «Метод дихання».
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Чотири сезони. Повісті
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Олена Любенко
сторінок: 704
вага 0,562 кг