Новини
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
700 грн.
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр.
Автор: Олексій Сокирко
Рік видання: 2006
Кількість сторінок: 280
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
Заручені/Алессандро Мандзоні/(Видання 1985 року)
1000 грн.
«Заручені» є одним із кращих історичних романів не тільки італійської, але і
світової літератури. Шедевр італійського романтизму, перший в Італії історичний роман, він є водночас і першим в Італії соціальним та реалістичним романом, що вплинув на формування реалізму в італійській літературі.
Переклад з італійської Петра Соколовського.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 52), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Подорожі Україною XVIII-XIX століть (Записки мандрівників)
Основа цих книг — записки мандрівників Україною XVIII-XIX століть, що відкривають нам наш край, який він був 200-250 років тому. Це не мова сухих документів, а живі враження сучасників.
Перша книга — подорожі остзейського німця барона фон Кампенгаузена в 1780-90-х роках. Його подорожі охопили Лівобережжя в межах колишньої Гетьманщини, далі продовжились на південь (Єлисаветград, Кривий Ріг, Катеринослав, Херсон) і закінчились в Бессарабії.
Друга книга — подорожі в кінці 1830-х років Волинню, Поліссям та Литвою польського письменника Крашевського. Він певний час проживав на історичній Волині, був закоханий в цей край і хотів показати сучасникам, що минуле замків Волині та ліси Полісся нічим не гірші за те, що можна знайти в Шотландії В. Скотта чи Америці Ф. Купера.
Їх нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Автори подорожували регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічались з місцевими жителями, досліджували їхній побут, звичаї, традиції.
Мова Львова, або коли батяри говорили (Людмила Підкуймуха)
860 грн.
Авторка: Підкуймуха Людмила
Рік: 2020
Кількість сторінок: 328
Обкладинка тверда
Вивчення лексичного складу кожної мови є не тільки цікавим для фахівців та широкого загалу, а й важливим для суспільства, оскільки вказує на здатність мови творити нове, виявляє її потенціал та значущість для народу. Авторка повертає із забуття ще одну частину нашого мовного багатства, описуючи лексику західноукраїнського варіанта літературної мови міжвоєнного періоду, який склався на той час на Галичині та, зокрема у її центрі – місті Львові. Цей діалект був живим, повноцінним та багатофункціональним. У книжці виокремлено соціальні діалекти, що функціонували у Львові міжвоєнного періоду, зокрема жаргони школярів і спортовців. Особливу увагу приділено балаку, що став мовною особливістю субкультури батярів, яка в 20–30-х рр. ХХ ст. набула найбільшого розквіту. Також проілюстровано специфіку радянської політики в мовній сфері, яка була спрямована на обмеження у вжитку західноукраїнської лексики з метою штучного зближення української мови з російською. Показано, як сучасні письменники, прагнучи усунути наслідки політики русифікації, актуалізують західноукраїнську лексику, що збагачує лексичний склад загальнонародної мови. Видання розраховане на широке коло читачів — філологів, істориків, етнографів та всіх тих, хто цікавиться історією формування української літературної мови та її розмаїттям.
Пісня Ловихвоста / Тед Вільямс / (Видання 2022 року)
480 грн.
Захоплива фентезійна історія про відважного кота та його друзів, які вирушають у небезпечну подорож заради порятунку зниклих побратимів.
У цій казковій пригоді молодий кіт Фрітті Ловихвіст стає на захист свого народу, коли таємничі зникнення котів починають сіяти паніку серед усіх кланів. Після зникнення його подруги Тихолапки, він разом з мудрим Жучкожером та енергійним кошеням Прудкоплигом вирушає у небезпечну подорож. Їхній шлях пролягає через загадкові місця – від величного Дому Первородків до моторошної підземної цитаделі, де на героїв чекають неймовірні випробування та відкриття.
Держава / Платон / (Видання 2021 року)
450 грн.
Фундаментальний філософський трактат Платона про ідеальний державний устрій та принципи справедливого суспільства.
"Держава" - це головний політичний твір Платона, де він розгортає своє бачення досконалого суспільного ладу. У діалогічній формі автор досліджує природу справедливості, розкриває концепцію ідеальної держави, де кожен громадянин виконує властиву йому роль. Особлива увага приділяється питанням освіти, рівності статей, суспільної власності та ролі філософів у керуванні державою. Переклад Дзвінки Коваль, здійснений з давньогрецької мови, дозволяє сучасному читачеві відчути всю глибину платонівської думки та її актуальність для сьогодення.
Біблія у гравюрах Гюстава Доре / (Видання 2023 року)
900 грн.
Унікальне видання Біблії з повним зібранням біблійних ілюстрацій видатного французького художника XIX ст.
Друге видання представляє повне зібрання з 241 гравюри Гюстава Доре до Святого Письма, створених у 1864-1866 рр. Ці графічні роботи, що охоплюють події від Створення світу до Апокаліпсису, вважаються класикою біблійної ілюстрації та вражають своєю художньою майстерністю й глибиною передачі біблійних сюжетів. Видання дозволяє читачеві не лише познайомитися з текстами Старого і Нового Завітів, але й побачити біблійну історію очима одного з найвидатніших ілюстраторів усіх часів.
Червоний. Без лінії фронту /Андрій Кокотюха/
550 грн.
Кінороман «Червоний. Без лінії фронту» — довгоочікуване продовження «Червоного», книжки, яка ще до успішної екранізації набула в Україні культового статусу!
Це неймовірна історія! Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу».
Серія історичних детективів про УПА
- Червоний
- Червоний. Без лінії фронту
- Чорний ліс
- Багряний рейд
- Біла ніч
Назва товару Червоний. Без лінії фронту
Автор А. Кокотюха
Сторінок 320
Формат 135х205 мм
Рік видання 2018
Вага: 0,300 кг
Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. Олена Боряк
800 грн.
Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.
Публікація етнографічних та фольклорних записів, зібраних у 1928–1929 рр. студентами педагогічного технікуму, що за тих часів працював у містечку Мар’їнка (Донеччина). Унікальні тексти містять відомості про соціально-економічне життя містечка, описи обрядів життєвого циклу (весілля, народження, смерть), молодіжних зібрань і розваг, дитячих ігор, танців, а також свідчення про побут греків-урумів з навколишніх сіл. Вони є переконливим доказом того, що витоки культурного багатства Донеччини слід шукати в українській етнічній традиції.
Ім’я вітру. Книга 1 /Патрік Ротфусс/ The Name of the Wind
900 грн.
У тихому шинку провінційного містечка немає нічого цікавого. Але саме сюди прямує Хроніст, не раз наражаючись на небезпеки. Винагородою за наполегливість стане зустріч із легендою. Чоловіком, про якого знає весь світ. Королевбивця розкаже йому свою справжню історію.
...Квоуту було лише одинадцять, коли у синьому полум’ї тих, кого називають чандріянами, згоріла його сім’я. Він вижив, але не забув. Що вбило його батьків - демони з дитячих лякалок чи істоти з плоті й крові? Відповідь він шукатиме в переплетінні міських вулиць, секретних архівах, необережно сказаних словах і відблисках сталі. Куди приведе його пошук - знає тільки мінливий вітер…
Про автора:
Патрік Ротфусс — американський письменник-фантаст і викладач в коледжі. Славу йому приніс опублікований у 2007 році дебютний роман «Ім’я вітру», який почав трилогію «Хроніки Вбивці Короля».
Перший роман автора, «Ім’я вітру» (The Name of the Wind) був опублікований в 2007. Він виграв нагороду Quill Award (для наукової фантастики, фентезі та жахів), та був включений в список «Книги року» тижневика Publishers Weekly. Він також виграв нагороду Alex Award в 2008 році.
Серія Хроніки вбивці короля
1. Ім’я вітру
2. Страх мудреця
Ім’я вітру. Книга 1
Автор: Ротфусс П.
Моваукраїнська
Оригінальна назва The Name of the Wind
Сторінок 800
Формат 150x220 мм
Переклад: Пухлій Марія
Серія: Хроніки вбивці короля
Вага: 0,750 кг
Побачення зі смертю /Агата Крісті/ Appointment with death
350 грн.
Священний Єрусалим. Неперевершений детектив Пуаро гадав, що проведе тут чудову відпустку, однак у першу ж ніч став свідком моторошної розмови. Юнак Реймонд Бойнтон сказав сестрі, що вони мають убити… власну матір. Заможна місіс Бойнтон — деспотична садистка й колишня тюремна наглядачка. Вона справжній тиран, якого ненавидять усі члени родини, але не сміють суперечити. Одного дня місіс Бойнтон знаходять мертвою. Легендарний Пуаро не може пройти повз цей злочин. Він береться визначити вбивцю за добу й уже має підозрюваних. Та що, як насправді ніякого вбивці не існує? І те, що сталося, зовсім не звичайний злочин…
Побачення зі смертю
Автор А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Переклад Т. С. Микитюк
СеріяАґата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання2022
Вага: 0,225 кг
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року