Новини
Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
330 грн.
Історія Громадянської війни в США. 1861—1865
У книзі американського історика Джеймса Форда Роудса, яка принесла йому Пулітцерівську премію у 1918 році, детально та прискіпливо описано визначальну подію для Сполучених Штатів — Громадянську війну 1861—1865 років.Ця книга не є сухою хронікою, а натомість кожну подію підсилює детальними портретами сучасників, їх власними роздумами. Автор розглядає Громадянську війну не тільки через призму битв, а й додає широку панораму дипломатичної гри, проникає до владних кабінетів, бавовняних плантацій, вулиць індустріальних міст. І все це щоби максимально об’єктивно, яскраво та детально розповісти історію Громадянської війни.
Автор: Джеймс Форд Роудс
Рік: 2023
Кількість сторінок: 484
Книги подібного жанру:
1. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
2. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
3. Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
Полководець Петро Сагайдачний. Петро Сас
810 грн.
Полководець Петро Сагайдачний
Автор: Петро Сас
Кількість сторінок: 280
В науково-популярній формі змальовано обставини походження, дитинства і змужніння знаменитого запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Значну увагу приділено воєнному мистецтву, завдяки якому він зажив слави блискучого полководця свого часу. Відтворено несподівані повороти реальних подій, що ними вирізнялися, зокрема, морський похід козаків на Кафу 1616 р., посольська мандрівка запорожців 1618 р. до перського шаха Аббаса І, польсько-московська війна 1617–1618 рр., мужня оборона козаків — героїв Прутсько-Радавецьких Фермопіл, нічні вилазки запорожців проти ворога під Хотином, а також інші події Хотинської війни 1621 р.
Книги схожого змісту:
1. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
2. Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
3. Коліївщина: великі ілюзії. Тетяна Таїрова-Яковлєва
4. Корсунь козацький. Юрій Мицик
5. Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини. Тетяна Таїрова-Яковлєва
6. Чигирин — гетьманська столиця (Юрій Мицик)
7. Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
8. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
9. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Тетяна Таїрова-Яковлєва
10. Літопис Самійла Величка (подарункове видання)
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
Збірка статей
Рік: 2007
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 286
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Моя найбільша війна: рік 2022 у роздумах і відчуттях / Богдан Смоляк / (Видання 2024 року)
340 грн.
Щоденникові записи українського письменника про перший рік повномасштабної війни: особистий погляд на історичні події та їхній вплив на душу людини.
Книга є унікальним поєднанням документалістики, есеїстики та художньої прози, що день за днем фіксує досвід переживання війни очима цивільної людини. Автор осмислює російсько-українську війну не лише як збройне протистояння, але й як духовну битву за цінності, ідеали та майбутнє. Через призму особистих роздумів та емоцій розкривається тема внутрішньої війни кожної людини – боротьби за збереження людяності, віри та надії в умовах історичного протистояння України з її віковічним ворогом.
Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
900 грн.
Іван Мазепа і Російська імперія. Історія «зради»
авторка: Тетяна Таїрова-Яковлєва
кількість сторінок: 416
Використовуючи матеріали російських та українських архівів, авторка розглядає обставини приходу Мазепи до влади, його стосунки з Петром І, внутрішню політику, особисті та ділові взаємини зі старшиною й оточенням російського царя, а також аналізує причини переходу Мазепи до шведів (план "випаленої землі", адміністративна реформа тощо).
Нове видання здійснене згідно тексту, підготованого авторкою до публікації в Канаді в 2020 році.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Військові кампанії доби гетьмана Івана Мазепи в документах.
5. Літопис Самійла Величка (подарункове видання)
6. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
7. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
Біблія у гравюрах Гюстава Доре / (Видання 2023 року)
900 грн.
Унікальне видання Біблії з повним зібранням біблійних ілюстрацій видатного французького художника XIX ст.
Друге видання представляє повне зібрання з 241 гравюри Гюстава Доре до Святого Письма, створених у 1864-1866 рр. Ці графічні роботи, що охоплюють події від Створення світу до Апокаліпсису, вважаються класикою біблійної ілюстрації та вражають своєю художньою майстерністю й глибиною передачі біблійних сюжетів. Видання дозволяє читачеві не лише познайомитися з текстами Старого і Нового Завітів, але й побачити біблійну історію очима одного з найвидатніших ілюстраторів усіх часів.
З бліндажа за ґрати / (Видання 2021 року)
155 грн.
Унікальна збірка свідчень українських військових, які після служби на фронті опинилися у в'язниці.
Книга представляє особисті історії захисників України, які пройшли війну на Сході, а потім з різних причин потрапили за ґрати. Кожен з авторів ділиться власним досвідом та роздумами про те, як змінилося їхнє життя після фронту, що привело їх до ув'язнення, та як вони переосмислюють свій шлях. Це відверті, часом суперечливі свідчення людей, які свідомо стали на захист України, але згодом опинилися по інший бік закону. Збірка спонукає читача відкласти поспішні судження та спробувати зрозуміти складні долі цих військових.
Тінь Командора /Надія Гуменюк/
550 грн.
НОВЕ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ВОЛИНСЬКОЇ МІС МАРПЛ
Рута Ружин органічно вжилася в ролі мами для сироти Соломійки та коханої для Свята. Однак кримінальний світ вириває жінку із сімейної ідилії: для журналістки знову знаходиться робота. Усе розпочинається з безглуздого, на перший погляд, викрадення старого комп’ютера Рути з редакції та бронзової скульптури - з музею. Обидві ці речі не несуть жодної цінності та, здавалося б, навряд чи пов’язані між собою. Місцеві оперативники заходять у глухий кут. Їхня єдина версія - комп’ютер украв якийсь жартівник, а статую забрав скульптор. І лише Рута впевнена, що поліція помиляється, та вперто продовжує розслідування. Професійне чуття не підводить журналістку: дуже скоро в ланцюжку злочинів з’являється перша жертва. Оперативники майже відразу знаходять головного підозрюваного. Однак Рута впевнена, що схопили не того. Вона все глибше поринає у кримінальні нетрі міста, аби розплутати справи. Проте цього разу в небезпеці може опинитися не лише Рута, а ще й її близькі…
Назва товару Тінь Командора
Авторка Надія Гуменюк
Сторінок 240
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,250 кг
Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев/
Оцінено в 5.00 з 5
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів — Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII ст. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, стародавніми гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Назва: Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря
Автор: Віктор Губарев
Рік: осінь 2024
Сторінок: 416
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Артур Орльонов
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг