Новини
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
1200 грн.
Вперше опубліковано документи Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр., присвячені місту Конотоп Конотопської сотні ніжинського полку. вони містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До другої книги увійшли документи, присвячені рядовому козацтву.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Обсяг 808 стор. Обкладинка тверда.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 2. Рядове козацтво
Упорядник: Олександр Тригуб
Рік: 2023
Сторінок: 808
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 6,5
Вага: 1,310 кг
Договори і постанови (“Конституція Пилипа Орлика”, публікація документа)
600 грн.
Договори і постанови
упорядник: Олександр Алфьоров
Рік видання: 2010
Кількість сторінок: 149
Навряд чи знайдеться хоча б один українець, який би не чув за “Конституцію Орлика”.
Пропонована книга видана для тих, хто хотів би дізнатись, що саме криється за гучною назвою “Перша конституція” та складається з трьох частин:
- публікація фотокопії оригінального тексту 18 ст.;
- публікація його версії, набраної друкованими літерами;
- публікація перекладу на сучасну українську мову.
Іскра життя /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Березень 1945-го. Концтабір Меллерн вважається дуже гуманним: тут немає газових камер. Але щоденно смерть від голоду, знущань, хвороб забирає сотні тих, у кого замість імен — лише номер. Відчайдушне передчуття скорого звільнення об’єднує змучених мешканців Малого табору. Вижити повинен хоч хтось. Аби не забути. Аби розповісти правду. Аби знайти сили розпочати все наново, пам’ятаючи про ті іскри життя, які згасли назавжди...
Іскра життя
Сторінок: 384
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Ніколи / Кен Фоллетт / (Видання 2024 року)
500 грн.
Масштабний політичний трилер від майстра жанру про те, як низка, здавалося б, не пов'язаних між собою подій може призвести до глобальної катастрофи.
Новий роман Кена Фоллетта розгортає перед читачем складну мережу міжнародних конфліктів та особистих драм. У центрі сюжету - перша жінка-президент США Полін Ґрін, яка намагається запобігти світовій війні в умовах наростання міжнародної напруги. Паралельно розвиваються кілька сюжетних ліній: небезпечна місія розвідників у Сахарі, драматична втеча з полону работоргівців, політичні інтриги в Китаї та Північній Кореї. Автор майстерно показує, як локальні конфлікти та особисті амбіції можуть перерости у глобальну кризу, що загрожує існуванню цілого світу.
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Миргородська міська книга (1656–1742 рр.) /упорядник Ринсевич В.П./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Увазі читачів пропонується миргородська міська актова книга, цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування, документи якої, за винятком одного відомого за публікацією з лохвицької актової книги, раніше не публікувалися. Книга містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII – першій половині XVIII ст. Миргородська міська книга супроводжується історичним нарисом, науково-довідковим апаратом: коментарями, іменним і географічним покажчиками, словником застарілих і маловживаних слів, списком використаних архівних фондів і публікацій та переліком документів.
Червоний /Андрій Кокотюха/
550 грн.
Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги підкорити своїй волі ув’язнених. Як це було, розкажуть три свідки, три запеклих вороги Данила: міліціонер, чекіст і в’язень-червоноармієць. Не шукайте Червоного ані серед живих, ані серед мертвих, шукайте серед овіяних легендою!
Серія історичних детективів про УПА
- Червоний
- Червоний. Без лінії фронту
- Чорний ліс
- Багряний рейд
- Біла ніч
Назва товару Червоний
Автор А. Кокотюха
Сторінок 320
Формат 135х205 мм
Рік видання 2022
Вага: 0,300 кг
05. Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр. Петро Кулаковський
900 грн.
Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр.
Петро Кулаковський
Фундаментальна робота про малодосліджений період перебування Чернігово-Сіверщини у складі Речі Посполитої в 1618-1648 роках.
У монографії досліджується входження та перебування Чернігово-Сіверщини у складі Речі Посполитої, простежується процес поширення на цей регіон польського адміністративного устрою, аналізуються колонізаційні та соціально-економічні процеси протягом 1618-1648 рр.
Ціле століття, перед цим, перебувала Чернігово-Сіверщина в складі Московського царства, будучи весь цей час знелюдненою та занедбаною прикордонною землею. Після її відвоювання почалась активна реколонізація території — значна частина відомих зараз поселень бере свій початок саме в цей короткий проміжок часу.
Книга містить іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
2. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
3. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
4. Збірка переписів Чернігівщини
5. Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
6. Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
7. Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
8. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
Народне мистецтво Карпат
890 грн.
Ця книга є перевиданням раритетного альбому, присвяченого народному мистецтву Українських Карпат, що вперше вийшов друком у Празі російською, чеською та англійською мовами у 1925–1926 рр. під назвою «Народне мистецтво Підкарпатської Руси» (за редакції С. К. Маковського).
Видання містить 100 чорно-білих та 10 кольорових таблиць ілюстрацій, на яких подано понад 300 унікальних взірців народного мистецтва: різьблення по дереву та кераміки, одягу та прикрас, вишивки, тканин, дерев’яної архітектури тощо. Географічно представлено як Галицька, так і Закарпатська Гуцульщина; охоплено понад 70 населених пунктів Українських Карпат.
Альбом доповнено передмовою відомого українського мистецтвознавця проф. М. Р. Селівачова, а також географічним покажчиком.
Дослідження щедро проілюстроване.
Рік: 2019
Кількість сторінок: 127 з ілюстраціями
СХОЖІ ТОВАРИ:
1. Гуцульщина (Володимир Шухевич)
2. Студії з української етнографії та антропології : нова редакція (Федір Вовк)
3. О. Сластьон «Портрети українських кобзарів»
4. Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Листи з Америки
820 грн.
Рік видання: 2019
Кількість сторінок: 362
Чудово видана книга з листами художниці Катерини Кричевської-Росандіч, яка народилась в Києві, але більшу частину життя прожила в США до її полтавських друзів - художників, музейників, мистецтвознавців та науковців.
Прізвище Кричевських відоме будь-кому в Україні, хто хоч поверхово знайомий з українською архітектурою — дід Катерини — Василь Григорович Кричевський був автором та співавтором таких архітектурних пам’яток як Будинок Полтавського губернського земства (тепер Полтавський краєзнавчий музей) музею Шевченка в Каневі та Києві, будинку письменників “Роліт” в Києві тощо. Малий державний герб УНР теж його авторства. І багато іншого.
Часові межі листування 1960-2010-і роки (основний масив за період незалежності України).
Для всіх, хто цікавиться історією культури й мистецтва, життям українців – діаспорян.
Червона кімната. Оповідання/Август Стріндберг/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Юхан Август Стріндберг вважається засновником жанру критичного реалізму в Швеції.
Окрім роману "Червона кімната" до збірки увійшли оповідання "Ляльковий дім", "Осінь", "Романтик з Роне", "Митний наглядач", "Афінський гурток", "Сократ" та інші.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 44), колекціонерам ілюстрацій художника Олександра Бичко, та пошановувачам відомої української перекладачки Ольги Сенюк.
Малята-звірята / Сподарик Олеся / (Видання 2020 року)
900 грн.
Ілюстрований альбом про тваринний світ із особливою увагою до дитинчат різних видів.
Розкішне подарункове видання знайомить читачів із дивовижним світом тварин через високоякісні фотографії та цікаві факти про їхнє життя. Книга охоплює як добре знайомих домашніх улюбленців (собак, котів, коней), так і екзотичних представників дикої природи. Особлива увага приділяється поведінці та розвитку дитинчат різних видів тварин. Текст подано в науково-популярному стилі, що робить книгу доступною та цікавою для читачів різного віку.