Новини
Остання любов Асури Махараджа. Роман /Любко Дереш/ (Видання 2015 року)
1250 грн.
Книга сучасного українського письменника Любка Дереша - це алегорична історія про демона, який вирішив покинути розкіш ніжних світів заради любові до сліпої дівчини з України, що мешкає в Нью-Йорку. Тут розгортаються напружене протистояння напівбогів і демонів та цікаві демонстрації на Уолл-Стріт, виразно відтворені харизматичні проповідники і смачні історії з пекельних планет. «Це історія про пошук основ, про милосердя і початок. Книга для тих, хто хоче вірити» (Любко Дереш)
Назва: Остання любов Асури Махараджа
Автор: Дереш Любко
Рік і місце видання:2015, Київ
Мова: українська
Сторінок: 221
довжина 20,5
ширина 13
товщина 1,5
Вага: 0,250 кг
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Унікальна пам’ятка української історії – Мазепина книга, збірка документів 1726 року, яка містить у собі ревізійні описи Батурина, Любеча та 72 сіл, хуторів, слобід, частина з яких належала І. Мазепі (територіально знаходились в межах Чернігівського, Ніжинського, Стародубського, Прилуцького полків). Рукопис знаходиться в Чернігівському історичному музеї.
Видання проілюстроване художньо-історичними реконструкціями, які дають можливість побачити як могли виглядати тогочасні глухівський підканцелярист, посполиті Ніжинського полку та ін.
Для всіх, хто цікавиться історією Гетьманщини та досліджує родовід по сучасним Чернігівській та Сумській областях.
Фрагмент з оригінального опису:
“Нынѣ по разоренію городъ Батуринъ ввес пуст и около ево болварки и стѣни всѣ порозвалялис и ввес заросъ, и в обоихъ замкахъ никакого строенія старого и нового нѣтъ, толко двѣ церкви каменніе пустіе Живоначалнія Тройци да Николая Чудотворца недостроено в половину и в ніхъ нѣкакого церковного вбору, дверей и окончинъ нѣтъ и в мѣстахъ своди обвалилис, да бившіхъ гетмановъ и измѣнника Мазепи бивалъ войсковой каменной малой домъ [у] три полати ввес порозвалялся да измѣнника Мазепи бившого господара Самойла Целюріка каменніе двѣ полатки кладовіе пустіе, всѣ разбити, да при Батуринѣ на предмѣстѣ посля разоренія на погорѣлихъ и на пустих мѣстахъ поселилис вновъ по указу покойного господина гетмана Скоропадского, которий указъ покойним
атаманомъ батуринским Данилом Харевским публѣкован, а ініе живут и в старих домахъ, которіе от разоренія уцѣлѣли и сколко ннѣ при Батуринѣ на предмѣстѣ слободъ и в ніхъ дворовъ и бездворніхъ хатъ и сколко ремесленніхъ, пашенних, торговихъ и служилихъ козаков и прочіихъ чиновъ и хто откуду пришов или туточніе прежнѣе жителѣ о том обявляем нижей сего реестромъ.”
Назва: «Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: І.М. Ситий
Рік: 2023 (друге видання)
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 528 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8323-14-1
Захар Беркут / Іван Франко / (Видання 2024 року)
400 грн.
Історична повість про боротьбу карпатських горян проти монгольської навали та торжество народної єдності над зрадою можновладців.
У цьому захоплюючому творі Іван Франко майстерно відтворює події XIII ст., коли невелика громада села Тухля під проводом мудрого старійшини Захара Беркута успішно протистоїть монгольському війську. На тлі героїчної боротьби розгортається зворушлива історія кохання Максима Беркута та Мирослави, доньки боярина-зрадника. Автор детально змальовує життя та побут карпатських горян, їхній громадський устрій та військову майстерність, підкреслюючи силу народної єдності та демократичних традицій. Повість залишається актуальною завдяки вічним темам патріотизму, честі, вірності та боротьби за свободу.
Степовий щит Литви. Українське військо Гедиміновичів (XIV–XVI ст.) Борис Черкас
600 грн.
Степовий щит Литви. Українське військо Гедиміновичів (XIV–XVI ст.)
Книга присвячена історії українського війська у XIV–XVI ст. На прикладах військових кампаній та битв аналізуються традиції українських збройних формувань, їхня тактика та бойові прийоми у протистоянні з кочовими ордами Степу, Московським князівством та Німецьким орденом. Зазначено роль українських полків у становленні та розвитку Великого князівства Литовського, показано взаємозв’язок організації війська та політичного устрою держави Гедиміновичів, безперервність існування українських збройних сил як складової розвитку військової справи Європи.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
2. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
3. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
4. Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
5. Великий Тюркський каганат: кочова імперія євразійських степів. Олеся Жданович
«Стрип-покер» та інші п’єси / Жан-П’єр Мартінес / (Видання 2023 року)
280 грн.
Перший сучасний переклад українською мовою п'єс відомого французького драматурга Жан-П'єра Мартінеса.
Збірка містить п'ять найвідоміших п'єс автора, який славиться своїм умінням розкривати найпотаємніші куточки людської душі через призму тонкого гумору та доброзичливої іронії. Мартінес майстерно поєднує комедійні та драматичні елементи, створюючи захопливі історії, що змушують глядача і сміятися, і замислюватися. Його твори з успіхом ставляться на театральних сценах Європи, США та Латинської Америки. Це перше видання п'єс драматурга українською мовою, що відкриває можливості для постановок на українській сцені.
Збірка “Світи Стівена Кінга”
1708 грн.
Різножанрові твори, читаючи які, ми мандруємо Світами Жахів Стівена Кінга..
1. Коли впаде темрява (Оповідання)
2. Повна темрява. Без зірок (Повісті)
3. Протистояння - нищівний вірус, загибле людство, боротьба на згарищі цивілізації за нове майбутнє.
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Про природу речей / Тіт Лукрецій Кар / (Видання 2024 року)
320 грн.
Філософська поема, що поєднує наукові погляди античності з поетичною майстерністю.
"Про природу речей" - монументальний твір, в якому Лукрецій представляє античне атомістичне вчення у формі поетичного епосу. Автор створює масштабну картину світобудови, поєднуючи філософські роздуми про природу всесвіту з майстерним поетичним викладом. Поема, що вплинула на розвиток європейської філософської думки та науки, знаходить відгомін і в українській літературі, зокрема у творчості Богдана-Ігоря Антонича. У перекладі Андрія Содомори твір зберігає свою поетичну силу та філософську глибину.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Документи українського козацтва XVI – перш. пол. XVII ст.: універсали, листування, угоди, присяги (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Об'ємний збірник документів з історії козацтва.
У збірнику здійснена археографічна публікація документів XVI – першої половини XVII ст., які вийшли з-під пера українських козаків (старшини та рядового козацтва) або були адресовані Війську Запорозькому загалом чи різним його представникам. Джерельна база збірника охоплює листи, універсали, ґлейти, інструкції, угоди, присяги. Польсько мовні, латиномовні та німецькомовні документи супроводжуються перекладом на українську мову.
Видання містить передмову, археографічну передмову, коментарі, іменний та географічний покажчики.
Для науковців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією українського козацтва та України загалом.
Хранителі смерті /Тесс Ґеррітсен/ Keeping the Dead
420 грн.
Від авторки «Хірурга» та «Смертниці»
Ріццолі та Айлз знову у вирі моторошних подій
У підвалі музею знайдено загадкову мумію, яка не числиться серед експонатів. Та під час експертизи Мора Айлз доходить приголомшливих висновків. Фальшива знахідка Стародавнього Єгипту виявляється тілом нещодавно вбитої жінки. Убивця муміфікував її в найкращих традиціях єгиптян. За цю моторошну справу береться поліція і особисто Джейн Ріццолі. Незабаром у підземеллі знаходять інші «законсервовані» жіночі тіла. Хто стоїть за цим: серійний убивця, схибнутий на давньому мистцеві муміфікації, чи просто псих? Та детектив Джейн не знає, що в його колекції бракує ще однієї жертви. Заради неї він ладен убивати знову і знову. Смертельна небезпека загрожує всім, хто стане на шляху маніяка. Він не відчуватиме жалю, проливаючи кров невинних. Але що він зробить тоді, коли нарешті вполює свою останню жертву, знайшовши її через стільки років?
Інші книги серії:
- «Хірург»
- «Асистент»
- «Грішна»
- «Двійник»
- «Смертниці»
- «Клуб «Мефісто»
- «Хранителі смерті»
- «Убивчий холод»
- «Дівчина, яка мовчить»
- «Останній, хто помре»
- «Померти знову»
Хранителі смерті
Авторка Т. Ґеррітсен
Мова українська
Сторінок 336
Формат 135х205 мм
Переклад О. В. Оксенич
Серія Ріццолі та Айлз
Рік видання 2021
Вага: 0,310 кг
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Русь «після Русі». Між короною і булавою /В. Горобець, М. Волощук, А. Плахонін, Б. Черкас, К. Галушко/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Чим могла бути "Русь після Русі"? У цьому дивному словосполученні міститься безліч прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, але й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 року, коли чимало українців знову замислилися про витоки своєї держави та народу, а також про стосунки із давніми сусідами. Тому, для цієї книги серії "Історія без цензури" ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна вразливими є питання закінчення Русі та початку України, а також існування Галицько-Волинської держави. Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців і чи була Річ Посполита "польським завоюванням" - на ці та інші питання читач може знайти відповіді у цьому виданні.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних мап.
Назва: Русь «після Русі». Між короною і булавою
Автор: Віктор Миколайович Горобець (нар. 1964) — український історик, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України, доктор історичних наук, професор.
Мирослав Михайлович Волощук (нар. 1979) - доктор історичних наук, професор, директор Центру медієвістичних студій ПНУ ім. В.Стефаника.
Андрій Гаврилович Плахонін (нар. 1972) – історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології.
Борис Володимирович Черкас (нар. 1976) – дослідник історії міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи та геополітичного становища України у XIV – XVII ст.
Кирило Юрійович Галушко (нар. 1973) — український історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг