Новини
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 5
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізія Полтавського полку 1733 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1733-й рік.
Оригінальна назва першої частини документу - "Вѣденіе Полку Полтавского о козакахъ коннихъ и пѣшихъ".
В 1733-му році почалась війна між претендентами на польский трон, пізніше відома як Війна за польську спадщину. Вона швидко перетворилась на війну коаліцій європейських держав, які збройно підтримували своїх кандидатів. Зрозуміло, що облік мобілізаційного ресурсу в такий час став важливою справою, що й спричинило появу даного перепису.
Другий перепис, що ввійшов в книгу - списки посполитих селян та міщан в форматі відомість про збору грошового податку.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Забуте вбивство /Агата Крісті/ Sleeping Murder
350 грн.
Ґвенда була дуже щаслива, коли вони з чоловіком придбали чудовий будиночок у курортному містечку. Такий тихий, затишний і вже рідний. Однак дивні спогади спливають у пам’яті, коли вона ходить своєю оселею, чує скрип сходів. Її охоплює пекельний жах, бо ось там, на підлозі, вона бачила тіло жінки і руки, що її душили! Невже Ґвенда божеволіє? Міс Марпл впевнена, що дівчина не безумна і колись у цьому будинку справді сталося вбивство. Вона радить молодятам не копирсатись у минулому й не накликати на себе небезпеку. Але ж хіба її послухали?..
Аґату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Забуте вбивство
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 336
Формат 125x170 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,225 кг
Учень убивці. Assassin 1 /Робін Гобб/
490 грн.
У могутньому краї Шість герцогств живе Фітц — позашлюбний син принца-наступника. Хтось гаряче жадає його смерті, аби хлопчик у жодному разі не отримав право правління та володіння троном. Від смерті його рятує дідусь-монарх. Тепер Фітц у безпеці, він мешкає в королівському палаці. Та несподівано в кімнаті хлопця з’являється таємничий старий, на ймення Чейд. Ця зустріч назавжди змінює життя Фітца. Він стає на шлях асасина — холоднокровного шпигуна-вбивці, для якого смерть — справжнісіньке ремесло. І хлопець майстерно опановує цю науку. Тим часом Шість герцогств страждають від набігів піратів-острів’ян. Ті, хто опиняються в їхньому полоні, назавжди втрачають людяність та інтерес до життя... Щоб захистити свій край, Фітц і Чейд вирушають у небезпечну фантастичну подорож.
Список книг серії:
1. Учень убивці
2. Королівський убивця
3. Мандри убивці
Про авторку:
Робін Гобб — популярна американська письменниця, авторка понад дванадцяти романів у жанрі фентезі. Її твори неодноразово висувалися на здобуття таких престижних премій, як Г’юґо та Неб’юла, вона є володаркою Британської премії фентезі та має мільярди прихильників у всьому світі. Її фентезійними сагами зачитується майстер жанру фентезі, культовий автор циклу «Пісня льоду й полум’я» Джордж Мартін.
Учень убивці. Assassin 1
Авторка Р. Гобб
Сторінок: 416
Формат 135х205 мм
Переклад: Ю. В. Єфремов
Серія Assassin
Рік: 2023
Вага: 0,350 кг
Кола Брюньйон/Ромен Роллан/(Видання 1971 року)
1000 грн.
Роман, дія якого відбувається в бургундському містечку Кламсі XVI-XVII віків, сам автор називав "книгою на старофранцузький лад". Оптимістичний роман, якої так потребувала повоєнна Європа, став найбільш відомим твором Нобелівського лауреата Ролана.
Вступна стаття д. ф. н., професора Кіри Шахової. Ілюстрації Заслуженого художника СРСР Володимира Савадова. Переклад з англійської виконав український перекладач-поліглот (досконало знав тринадцять мов) Сидір Садикон.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 10).
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Документи українського козацтва XVI – перш. пол. XVII ст.: універсали, листування, угоди, присяги (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Об'ємний збірник документів з історії козацтва.
У збірнику здійснена археографічна публікація документів XVI – першої половини XVII ст., які вийшли з-під пера українських козаків (старшини та рядового козацтва) або були адресовані Війську Запорозькому загалом чи різним його представникам. Джерельна база збірника охоплює листи, універсали, ґлейти, інструкції, угоди, присяги. Польсько мовні, латиномовні та німецькомовні документи супроводжуються перекладом на українську мову.
Видання містить передмову, археографічну передмову, коментарі, іменний та географічний покажчики.
Для науковців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією українського козацтва та України загалом.
Мужність долає все. Domat omnia virtus / Юрій Николишин / (Видання 2024 року)
220 грн.
Збірка мотиваційних висловів та роздумів про мужність, патріотизм і незламність духу для захисників України.
Унікальна антологія, що зібрала під однією обкладинкою мудрість віків про відвагу, любов до Батьківщини та силу духу. Книга містить думки видатних постатей різних народів та епох, включаючи бойових командирів, про важливість захисту своєї землі та цінність свободи. Особлива увага приділяється духовним аспектам воїнської служби та високим людським чеснотам. Видання створене як джерело натхнення та моральної підтримки для воїнів ЗСУ, які боронять Україну.
Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2018 року)
500 грн.
Історія Національного заповідника «Хортиця». Праця відомого українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, краєзнавця та педагога Якова Павловича Новицького - воістину унікальне видання. Понад тридцять років свого життя Я. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської і Кам'янської. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська він розкопав більше 100 курганів і створив детальну карту острова, яка увійшла до цього видання.
Зміст
- "Собі так не вірю, як тобі!": Яків Новицький - неперевершений знавець Запорожжя - с. 3
- Остров Хортица на Днепре, его природа, история, древности - с. 13
- Дневник раскопок - с. 42
- Урочища острова Хортицы - с. 60
- Клады острова Хортицы - с. 83
- Рыбы. Время метания икры - с. 92
- Птицы - с. 93
- Коментар - с. 99
Видання зацікить істориків, археологів, археографів, джерелознавців, мистецтвознавців, фольклористів та етнологів.
Назва: Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності.
Автор: Яків Павлович Новицький (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Понад тридцять років Я. П. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської та Кам'янської, здійснював тривалі походи по Катеринославщині і ретельно опрацьовував місцеві архіви; зробив статистико-економічний та історико-етнографічний опис сіл Олександрівського повіту. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська розкопав більше 100 курганів. Створив детальну карту о. Хортиці, яку використав Д. І. Яворницький у своїх працях.
Новицький Яків Павлович зібрав унікальну колекцію артефактів козацької доби: запорозьких ікон, люльок, картин, інших цінностей, яку згодом передав до музею О. Поля (сьогодні - Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького); зафотографував майже всі церкви Олександрівського повіту, хрести та інші пам'ятки, історичні краєвиди, могили, урочища, Дніпрові скелі, пороги, вікові дуби тощо. 1913 року в приміщенні Олександрівського земства був відкритий історичний музей, засновником якого і першим директором до 1925 року був Я. П. Новицький.
В останні роки життя (1919—1925) Яків Павлович працював також завідувачем створеного ним архіву. Також Новицький зібрав багатий ботанічний та зоологічний матеріал, вів метеорологічні та фенологічні спостереження.
Протягом 1873—1916 рр. Я. Новицький збирав фольклорні матеріали на території колишнього Запорожжя — в Олександрівському та Катеринославському повітах.
Рік: 2018
Сторінок: 111
довжина 21
ширина 14,5
товщина 0,5
Вага: 0,220 кг
Верхи на шатлі / Майк Маллейн/ Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut
469 грн.
У 1978 році першу групу астронавтів космічного шатла — двадцять дев’ять чоловіків і шість жінок, які проведуть в НАСА найбурхливіші роки програми космічних шатлів — представили публіці. Серед них був полковник ВПС США Майк Маллейн, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо корпусу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.
Історії Маллейна часом непристойні, часто комічні, але завжди цікаві. Він яскраво описує всі аспекти досвіду астронавта, та є жорстоко чесним у своїй критиці керівництва НАСА, чия помилка призвела до катастрофи «Челленджера» у 1986 році та загибелі чотирьох членів його групи. «Верхи на шатлі» — це весела, щира історія життя в усій його доленосній невизначеності.
Назва: Верхи на шатлі
Серія: «Corvus»
Автор: Майк Маллейн
Видавництво: Бородатий Тамарин
Переклад: Ярослава Панко
Сторінок: 528
Формат: 135х210
Вага: 500 г
ISBN: 978-617-95267-4-9
+ кольорова вклейка
Українська ідентичність, писана світлом. Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
3000 грн.
Українська ідентичність, писана світлом.
Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
упорядник Євген Аничин
Унікальне зібрання — комплект альбомів з 500 світлин від кінця 1850-х років до 1917-го року за авторством найкращих фотографів Полтавщини тих часів. Справжній фотозріз епохи, що минула.
Фото відзначаються високою майстерністю, достовірністю і, водночас, художньою передачею місцевості, зовнішності та характеру зображених людей.
Книги схожої тематики:
1. Достопримечательности Полтавы. Павел Бодянский (репринт)
2. Краткий биографический словарь ученых и писателей Полтавской губернии с половины XVIII века (репринт)
3. К истории Полтавской епархии. Исторические и бытовые очерки, заметки и переписка. По архивным данным. Павловский И.Ф. (репринт)
4. К истории полтавского дворянства. Павловский И.Ф. (репринт)
5. Исторический очерк Петровского Полтавского кадетского корпуса (1840-1890). Павловский И.Ф. (репринт)
6. Павловский Битва под Полтавой
7. Полтава. Исторический очерк ее, как губернского города в эпоху управления генерал-губернаторами (1802-1856). Павловский И.Ф. (репринт)
8. Полтавцы: Иерархи, государственные и общественные деятели и благотворители. Опыт краткого биографического словаря Полтавской губернии с половины XVIII в. . Павловский И.Ф. (репринт)
9. Записки о Полтаве. В. Є. Бучневич (репринт)
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Метаморфози / Публій Овідій Назон / (Видання 2023 року)
500 грн.
Класичний твір античної літератури в перекладі відомого українського філолога.
"Метаморфози" - монументальний поетичний твір, що через міфологічні сюжети про перевтілення розповідає історію світу від його створення. Видання представляє майстерний український переклад Андрія Содомори, який зберігає поетичну красу оригіналу. Поема, що століттями надихала європейських митців та літераторів, розкриває перед читачем багатство античної міфології та філософської думки, досліджуючи природу змін і людську сутність.
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
960 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Котелевського району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Котелевського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 984