Новини
Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII століття /Наукове видання 2024 року/
2000 грн.
1737 року імперський уряд зобов'язав усе православне населення щорічно сповідатися і причащатися, тож священники на місцях отримали наказ складати поіменні реєстри всіх парафіян. Ці книги укладали зазвичай в двох примірниках: один зберігався у церкві, а інший надсилали до консисторії.
У виданні вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім'янівка, Гути та Старе.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України. Містить численні кольорові фоторепродукції старовинних документів.
Рекомендовано до друку рішенням Вченої ради Історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця".
Назва: Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.
Автор: Олександр Тригуб (упорядник)
Видавець: Київ, 2024
Мова: українська
Сторінок: 390
довжина 24
ширина 17
товщина 3,5
Вага: 0,790 кг
Поліанна / Елеонор Портер / (Видання 2024 року)
500 грн.
Життєствердна історія про дівчинку, яка своєю грою в радість змінює життя цілого містечка.
Класичний роман американської письменниці Елеонор Портер розповідає про одинадцятирічну сироту Поліанну, яка приїжджає жити до своєї суворої тітки міс Полі. Дівчинка привозить із собою успадковану від батька-пастора "гру в радість" - вміння знаходити щось добре в будь-якій ситуації. Своїм невгасимим оптимізмом та щирістю Поліанна поступово розтоплює серця містян, навчаючи їх бачити світлу сторону життя. Книга не лише розважає читача, але й допомагає переосмислити власне ставлення до життєвих труднощів, показуючи силу позитивного мислення та доброти.
Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е. (Геннадій Казакевич)
600 грн.
Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е.
Книга присвячена малодослідженій темі перебування давніх кельтів на землях сучасної України. На основі писемних, археологічних та лінгвістичних джерел висвітлюються особливості їхнього військового мистецтва. На тлі історії Східної Європи IV—I ст. до н.е. розкриваються шляхи проникнення кельтів на землі України, військово-політичні події, що відбувалися тут за їхньої участі, а також вплив кельтів на розвиток місцевих культур.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними ілюстраціями та художньо-історичними реконструкціями.
Записки Кирпатого Мефістофеля / Володимир Винниченко / (Видання 2024 року)
450 грн.
Психологічний роман класика української літератури про моральні дилеми успішного адвоката на тлі життя київської інтелігенції початку XX ст.
У центрі роману - історія адвоката Якова Михайлюка, відомого в товаристві як "Кирпатий Мефістофель". Автор майстерно розкриває внутрішній світ героя через його стосунки з жінками, ставлення до батьківства та моральний вибір між особистим щастям і суспільними умовностями. Винниченко порушує гострі соціальні теми, які залишаються актуальними й сьогодні: право на особисте щастя, відповідальність за власні вчинки, межі батьківської любові. Роман вражає глибиною психологічного аналізу та сміливістю у висвітленні табуйованих на той час тем, як-от аборти та позашлюбні стосунки.
Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена (переклад Полоза О.Є., наук.ред. Сокирка О.Г.)
Оцінено в 5.00 з 5
Основа цієї книги – «Замітки» остзейського німця барона фон Кампенгаузена, які він зробив під час подорожей 1780-90-х років.
Його нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Кампенгаузен подорожував регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічався з місцевими жителями, досліджував їхній побут, звичаї, традиції.
Варто зазначити, що твір Кампенгаузена – це погляд передусім європейця, який хоч і перебував на російській службі, але мав цілком західну освіту й світогляд, незакаламучений комплексом російського месіанізму чи то «вірнопідданства».
Назва: Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена
Автор: Лейон Пірс Бальтазар фон Кампенгаузен
Переклад з німецької, коментарі, передмова: Полоз Олег Євгенович
Наукове редагування і передмова: Сокирко Олексій Григорович
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Обкладинка: тверда
Сторінок: 224
Український раритет. Періодичні, продовжувані видання і неперіодичні збірники XIX-XX ст. (1846-1986).
810 грн.
Український раритет. Періодичні, продовжувані видання і неперіодичні збірники XIX-XX ст. (1846-1986).
Унікальна книга для бібліофілів.
У виданні висвітлюються профіль, особливості змісту й мистецького оформлення багатьох рідкісних українських і присвячених Україні іномовних періодичних, продовжуваних видань і неперіодичних збірників (суспільно-політичних, літературних, педагогічних і фольклорних, переважно «спецфондівських» у радянські часи), які побачили світ на «материковій» Україні та у діаспорі за сто сорок років. Характеризується внесок видавців і авторів часописів та збірників у розвиток національної свідомості української громади, збагачення вітчизняного письменства та зміцнення ідеалів гуманізму і демократії; розкривається цензурна історія ряду видань.
Автори: Погребенник Ф. П., Погребенник В. Ф.
Рік: 2011
Кількість сторінок: 300
Обкладинка тверда
Я (Романтика). Вибрані твори / Микола Хвильовий / (Видання 2024 року)
400 грн.
Збірка творів ключового автора українського модернізму та Розстріляного відродження.
У виданні представлено художню прозу та публіцистику Миколи Хвильового - одного з найяскравіших представників українського модернізму 1920-х рр. Автор відомий своїми гострими памфлетами, де обстоював необхідність орієнтації української літератури на європейські зразки та виступав проти провінційності й колоніальної залежності від російської культури. Його художні твори, написані в оригінальній експресіоністичній манері, розкривають драматичні колізії людської душі в період революційних змін та становлення тоталітарного режиму. Збірка дозволяє простежити еволюцію творчості письменника та краще зрозуміти складну епоху української історії першої третини XX ст.
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
У книзі здійснено публікацію документів, які стосуються приведення до присяги Охотницьких (найманих) полків Гетьманщини у 1718 році.
В військовій системі Гетьманщини наймані полки становили регулярне військо, яке підпорядковувалось безпосередньо Гетьману і були його особистою гвардією.
Публікуються реєстри (списки особового складу) трьох Компанійських полків: Карпа Часника, Василя Чуги, Андрія Ковбаси, Сердюцького полку Гаврила Бурляя, а також сотні Василя Родіоновича, яка на той час була виділена в окремий Компанійський полк, та їхніх підрозділів (Василя Йосифовича, Федора Нестеренка, Павла Неверовського), які квартирувалися окремішньо від своїх полків. У додатках вміщені відомості про службу компанійців полку Василя Чуги від 25 січня та 22 березня 1725 року.
Назва: «Присяга Охотницьких полків 1718 року»
Серія: «Джерела до вивчення козацтва»
Упорядник: Синяк І.Л.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 320 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 600 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Збірка “Білл Годжес та Голі Ґібні” /Стівен Кінг/
2436 грн.
Збірка пригод детективів Білла Ходжеса та Холі Гібні, які розслідують злочини скоєні людьми, а інколи й нелюдами в обох значеннях слова.
В комплект входять книги:
1. Містер Мерседес
2. Що впало, те пропало
3. Кінець зміни
4. Аутсайдер
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях /Микола Крикун/ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Збірник включає дослідження, опубліковані в різних виданнях, деякі — в доопрацьованому вигляді, інші — з виправленнями й уточненнями. Вони засновані головним чином на джерелах, виявлених у рукописних збірках Львова, Києва, Кракова, Варшави, Москви і дають уявлення про різні аспекти історії Подільського воєводства, яке існувало від 30-х рp. XV ст. до 1793 р., — його кордони, адміністративно-територіальний устрій, склад і структуру поселень, міграції населення та колонізаційні процеси, житловий фонд Кам’янця-Подільського.
Подільське воєводство займало частини територій сучасних Тернопільської, Хмельницької, Вінницької областей України.
Назва: Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Автор: Микола Крикун
Сторінок: 720
Рік: літо 2025
Дракон-лежебока / Кеннет Грем / (Видання 2020 року)
150 грн.
Дотепна казка про незвичайного дракона, який віддає перевагу книгам та спокою замість традиційних драконячих обов'язків.
Чарівна історія від автора класичної дитячої книги "Вітер у вербах" розповідає про дракона-інтелектуала, який зовсім не схожий на своїх родичів. Замість того, щоб викрадати принцес та битися з лицарями, він надає перевагу спокійному життю та самоосвіті. Але коли сам Святий Юрій кидає йому виклик, дракону доводиться знайти особливий спосіб вирішення конфлікту. Історія з гумором розкриває теми індивідуальності та вміння залишатися собою навіть під тиском традицій.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1769-70 рр. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
Значна частина документів книги стосується подій Коліївщини. Серед них маніфести власників, державців, уповноважених єврейських кагалів міст та містечок Брацлава, Прилуки, Вінниці і Колюмнова, Красного, Гайсина, Стрижавки і Вороновиці, Стрижавки, Липівця, Лисянки і Чигирина, Немирова, Жорнища, Янова, Тиврова, Погребища, Босівки, Спичинців, Межиріччя, які подають окремі оповіді про події під час селянсько-гайдамацького повстання, розповідають про вторгнення на південь Брацлавщини татарського війська тощо.
Документи книги містять інформацію про перебування російських військ на землях Брацлавського воєводства, які вторглися сюди для боротьби з військом конфедератів і для придушення Коліївщини. Йдеться про велику кількість гарнізонів і окремих підрозділів.
Є в книзі згадки і про вторгнення у південну частину Брацлавщини, зокрема на Побережжя, татарського війська у зв’язку з нападами гайдамаків на турецьку територію, забирання людей у ясир, розграбування
майна і худоби, спалення поселень.
Назва: «Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Петренко О.С
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 572 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 900 г
ISBN: 978-617-8174-00-2