Новини
Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
600 грн.
Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя
Книжка присвячена аварам на землях європейського континенту, їхній появі, утвердженню та активній участі у процесі формування нової Європи. Питання походження аварів — дискусійне. Відомо тільки, що, втікаючи від тюрків, вони прийшли на територію Центрально-Східної і Південної Європи, підкорили місцеве населення, переважно слов’ян, та створили своє велике державне утворення — Аварський каганат. Про взаємини кочовиків із народами Східної й Західної Європи та з Візантійською імперією йтиметься в цій книжці.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Батуринський архів (документи)
1500 грн.
Батуринський архів (документи)
кількість сторінок: 344
обкладинка тверда
До книжки увійшли документи, що стосуються історії Гетьманщини 1690–1709 рр., зокрема корпус так званого Батуринського архіву, вивезеного О. Д. Меншиковим з гетьманської резиденції під час її знищення в 1708 р. Документи являють собою вхідну канцелярію гетьмана Івана Мазепи — єдиний гетьманський архів кінця XVII — початку XVIII ст., що дійшов до наших днів. Крім того представлені оригінали й копії універсалів І. Мазепи, які не відомі широкому загалу.
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);
Життя наше – це подорож / Григорій Сковорода / (Видання 2023 року)
1500 грн.
Повне зібрання художніх творів та афоризмів видатного українського філософа.
Унікальне видання, що вперше представляє повний корпус художніх творів Григорія Сковороди в сучасному українському перекладі Валерія Шевчука. Книга містить не лише поетичні та прозові твори, але й ретельно відібрані афоризми з різних текстів філософа, літературознавчий аналіз творчої спадщини та біографію, написану учнем Сковороди М. Ковалинським. Особливістю видання є збереження оригінальної структури силабічного вірша з цезурами та ілюстративний матеріал, що відображає мистецьке світобачення XVIII ст.
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Слова Променистого ордену. Хроніки Буресвітла. Книга 2 /Б. Сандерсон/ Words of Radiance/
1050 грн.
Важить життя, а не смерть. Важить сила, а не слабкість. Важить шлях, а не прибуття.
Кінець світу більше не примарний. Це реальність, яка невблаганно насувається. І кожному доведеться пройти доленосне випробування. Колишній раб Каладін кине виклик своїм упередженням, які стоять на заваді обов’язку. Спудейка Шаллан погляне в очі власним страхам, щоб розкрити свій потенціал. Убивця Сет зазирне під пелену брехні, що спонукала його до насильства. Та найтяжче завдання вготоване старому полководцеві Далінару. Чи зважиться він відродити Променистих лицарів, які вже раз відступилися від обітниць? Від цього рішення залежить майбутнє всього Рошару…
Про автора:
Брендон Сандерсон — знакова фігура сучасної американської фантастики. Він - номінант і володар кількох визначних премій, зокрема John W. Campbell Award за найкращий дебют, Hugo Award та David Gemmell Legend Award.
Слова Променистого ордену
Хроніки Буресвітла. Книга 2
Автор: Б. Сандерсон
Оригінальна назва: Words of Radiance
Сторінок: 1248
Формат 145x220 мм
Переклад: А. В. Зорницький
Серія Хроніки Буресвітла
Вага: 1,100 кг
Київ: Провідник
940 грн.
Київ: Провідник
(за редакцією Федора Ернста)
Кількість сторінок: 842 + карта
Репринтне перевидання унікальної книги — путівника по м. Києву 1930 року. Видання налічує 340 статей.
Книга проводить читача старим Києвом, який ще не втратив своє архітектурне обличчя внаслідок діяльності радянської влади.
До видання іде в комплекті карта Києва 1930 року.
Книги схожої тематики:
1. КИЇВ. Провідник. За редакцією Ф. Ернста (Оригінальна книга 1930 року)
2. Стародавній Київ. Археологічні дослідження 1984-1989 років.
3. Древний Киев. Каргер М. К. (Букіністика)
4. Археологические исследования древнего Киева. Отчёты и материалы (1938-1947 гг.) Каргер М.К.
5. Архитектура древнего Киева. Ю.С. Асеев (Букіністика)
Доба на океані. Як переплисти Атлантику каяком? / Лот-Іґнацюк Аґата, Іґнацюк Бартоломей / (Видання 2021 року)
320 грн.
Захоплива документальна розповідь про унікальну подорож людини, яка першою перетнула Атлантичний океан на каяку.
Книга розповідає про неймовірні експедиції польського каякаря Александра Доби, який став першою людиною в історії, що перетнула Атлантичний океан на каяку від континенту до континенту. Читачі дізнаються про всі аспекти підготовки до трансатлантичної подорожі: від конструкції спеціального каяка до навігації в океані. Автори яскраво описують зустрічі з природними стихіями, розкривають секрети виживання в екстремальних умовах та діляться практичними деталями побуту під час такої незвичайної подорожі. Видання чудово ілюстроване та буде цікавим як юним читачам, так і дорослим шанувальникам пригод та подорожей.
Сходження Аврори / Емі Кауфман, Джей Крістофф / (Видання 2024 року)
750 грн.
Науково-фантастичний роман про команду курсантів військової академії майбутнього та їхню місію врятувати галактику.
У 2380 р. випускник елітної військової академії "Аврора" Тайлер Джонс мріє про ідеальну команду для своєї першої місії. Натомість через необдуманий героїчний вчинок отримує загін з найпроблемніших курсантів: саркастичну дипломатку, відлюдькувату науковицю зі схильністю до насильства, зухвалого інженера-генія, іншопланетного воїна з проблемами контролю гніву та норовливу пілотесу.
Ситуація драматично ускладнюється, коли Тайлер рятує з міжпросторового виміру Аврору Дзе-Лінь Омеллі, дівчину з минулого, яка провела два століття у кріосні. Її поява може спровокувати міжгалактичний конфлікт, який готувався мільйони років. Тепер лише команда бунтівних невдах стоїть між галактикою та повномасштабною війною.
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Лісова пісня. Вибране /Леся Українка/
336 грн.
Цей ліс був сповнений чарів. Дрімають польові русалки, танцює спокусник-перелесник. Там, у серці лісу, у сухій вербі прокинулася навесні прекрасна Мавка і почула спів сопілки. То вигравав людський хлопець Лукаш… Прекрасна мелодія торкнулася того, що колись було Мавчиною душею. У народі кажуть, що лісові духи не здатні кохати. Але Мавка покохала. Так, як не здатна кохати жодна людська душа… («Лісова пісня»)
Також до збірки увійшли відомі поезії Лесі Українки та драматичні поеми «Одержима», «Кассандра», «Бояриня», «Оргія».
Про автора:
Леся Українка — видатна українська письменниця, перекладачка та культурна діячка, яка є найвизначнішою постаттю в історії літератури поруч із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Сам Франко, захоплюючись неймовірним талантом Лесі Українки, назвав її «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Творчість поетки стала вагомим надбанням не лише для вітчизняної, а й для світової культури.
Сторінок: 352
Подорожі Україною XVIII-XIX століть (Записки мандрівників)
Основа цих книг — записки мандрівників Україною XVIII-XIX століть, що відкривають нам наш край, який він був 200-250 років тому. Це не мова сухих документів, а живі враження сучасників.
Перша книга — подорожі остзейського німця барона фон Кампенгаузена в 1780-90-х роках. Його подорожі охопили Лівобережжя в межах колишньої Гетьманщини, далі продовжились на південь (Єлисаветград, Кривий Ріг, Катеринослав, Херсон) і закінчились в Бессарабії.
Друга книга — подорожі в кінці 1830-х років Волинню, Поліссям та Литвою польського письменника Крашевського. Він певний час проживав на історичній Волині, був закоханий в цей край і хотів показати сучасникам, що минуле замків Волині та ліси Полісся нічим не гірші за те, що можна знайти в Шотландії В. Скотта чи Америці Ф. Купера.
Їх нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Автори подорожували регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічались з місцевими жителями, досліджували їхній побут, звичаї, традиції.