Новини
Метью Шардлейк. Розгін / Сенсом К. Дж. / (Видання 2024 року)
460 грн.
Історичний детектив про розслідування вбивства в англійському монастирі XVI ст. на тлі драматичних подій Реформації часів Генріха VIII.
Роман поєднує елементи історичної прози та детективного жанру, детально відтворюючи атмосферу Англії часів Реформації. Головний герой - адвокат-горбань Метью Шардлейк - розслідує вбивство в монастирі на тлі драматичних релігійних та політичних змін. Твір цікавий як захопливим детективним сюжетом, так і історичною достовірністю у зображенні епохи Тюдорів, релігійних конфліктів та соціальних змін XVI ст.
Та, що породжує вогонь /Стівен Кінг/ Firestarter
462 грн.
Це почалося, коли юні Енді та Вікі, шукаючи підзаробіток, взяли участь у тестуванні таємничого препарату. Після експерименту вони відкрили в собі екстрасенсорні надздібності. Згодом у пари народилася дівчинка Чарлі. У дворічному віці вона спопелила іграшкового ведмедика самим лише поглядом. Донька отримала від батьків новий, особливий дар — пірокінез. Тепер Чарлі загрожує небезпека. Вона — дамоклів меч, і не лише для оточення, а й для власної родини. Урядова організація, що колись провела зловісний експеримент за участі батьків Чарлі, хоче заволодіти дитиною з такими суперздібностями. І зовсім не з метою допомогти. Чарлі — ідеальна зброя. А зброя має виконати своє вбивче призначення...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За майже 50 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка щодня поповнюється.
Та, що породжує вогонь
Автор: Стівен Кінг
Переклад: А. П. Рогоза
сторінок: 512
вага 0,443 кг
Датування галицьких ікон XIV-XVI століть. Нариси до методики атрибуції українського церковного малярства (Лев Скоп)
960 грн.
Автор проаналізувавши широкий спектр збережених зразків іконопису, виділив перелік ознак, притаманний кожному окремому часовому періоду та художньому осередку. Форми постатей, моделювання ликів та рук святих, деталі одягу та стафажу допомагають уточнити датування ряду українських ікон, що мали досі невірну атрибуцію.
Книга стане чудовим подарунком для мистецтвознавців, студентів художніх вузів, дослідників, шанувальників та колекціонерів творів українського мистецтва.
Дослідження щедро проілюстроване.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
1200 грн.
Вперше опубліковано документи Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр., присвячені місту Конотоп Конотопської сотні ніжинського полку. вони містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До другої книги увійшли документи, присвячені рядовому козацтву.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Обсяг 808 стор. Обкладинка тверда.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 2. Рядове козацтво
Упорядник: Олександр Тригуб
Рік: 2023
Сторінок: 808
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 6,5
Вага: 1,310 кг
Україна: війни, битви, персони / Ярослав Трінчук / (Видання 2020 року)
320 грн.
Переосмислення ключових воєнних подій та визначних постатей української історії крізь призму сучасних історичних концепцій.
Книга пропонує новий погляд на військову історію України, очищений від імперських та радянських історіографічних міфів. Автор детально аналізує мотивації історичних діячів, стратегічні аспекти відомих та маловідомих битв, розкриває замовчувані сторінки української воєнної історії. Особливу увагу приділено подіям, які тривалий час перебували поза увагою офіційної історіографії або подавалися викривлено. Дослідження спирається на сучасні соціологічні та історіософські підходи, пропонуючи читачеві об'єктивний погляд на формування української військової традиції.
Комплект з книг “Лицарі другого сорту” та “Присяга охотницьких полків 1718 року”
1610 грн.
Комплект з книг, які присвячені маловідомому складнику українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська Гетьманщини.
1. “Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. О. Сокирко
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
2. “Присяга охотницьких полків 1718 року”. Упорядник Іван Синяк
Книга є своєрідним каталогом-навігатором по особистостях, які служили в охотницьких полках гетьмана Скоропадського в 1710-20-х роках. Списки, біографії. Для тих, хто досліджує родовід та хоче перейти від загальної історії підрозділів до персоналізації їх учасників.
Книга доповнена ілюстраціями з історичними реконструкціями вигляду вояків цих підрозділів.
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Публікація пам'ятки 17-го століття — Чернігівської переписної книги 1666-го року. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Перепис охопив значну частину сучасної Чернігівської області та прилеглу частину Білорусі. Включає в себе як поіменні згадки людей, так і опис їх тяглового господарства, зазначено розмір оподаткування та інші статистичні дані. Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики. Перше видання зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі "Найкраща книга року" в категорії "Наукова література"
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року» Серія: Джерела до вивчення козацтва Упорядники: Ситиий І.М., Горобець С.М Рік: 2022 (друге видання) Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя) Сторінок: 236 з ілюстраціями Обкладинка: тверда Розмір: 175×245 мм Вага: 460 г ISBN: 978-617-8221-06-5Тісту-чудотворець / Моріс Дрюон / (Видання 2020 року)
150 грн.
Чарівна казка-притча про хлопчика, який змінював світ за допомогою квітів.
Моріс Дрюон створив зворушливу історію про Тісту - сина власника збройового заводу, який має незвичайний дар: усе, до чого він торкається, розквітає. Після невдалого досвіду навчання у школі, де хлопчик постійно засинав, батько вирішує дати синові "життєві уроки". Проте ці уроки приводять до несподіваних результатів - Тісту починає використовувати свій дар, щоб змінювати світ на краще, перетворюючи похмурі місця на квітучі сади. Через цю казкову історію автор досліджує важливі теми про цінність миру, духовного багатства та здатність однієї людини змінювати світ навколо себе.
Дюна /Френк Герберт/
756 грн.
• Подарункове видання, збільшений формат, закладка-лясе
• Неймовірні кольорові ілюстрації
• Передмова Брайана Герберта
• Карта світу Дюни
«Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди: премію Г’юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху.
В оформленні видання використано обкладинку, ілюстрації, а також карту на форзаці з ексклюзивного видання до 50-річчя «Дюни» від Folio Society.
Меланж, або прянощі, — найцінніша і найрідкісніша речовина у всесвіті, яка може все: від подовження життя до сприяння міжзоряним подорожам. І знайти її можна лише на одній планеті — непривітному пустельному Арракісі. Той, хто володарює на Арракісі, контролює прянощі. А хто контролює прянощі — керує всесвітом. Коли Імператор позбавляє клан Харконненів звання правлячого і віддає цей титул Атрідам, Харконнени вбивають герцога Лето Атріда. Його син Пол і наложниця Джессіка тікають у пустелю. Щоб помститися за батька і відвоювати планету в Харконненів, Пол має здобути довіру фрименів — корінних мешканців Арракіса — і повести крихітну армію проти незліченних сил супротивника.
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Дюна
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: К. Грицайчук, А. Пітик
Рік: 2020
Сторінок: 653
150x220 мм
Вага: 0,720 кг
Енциклопедія художнього металу. Том І. Світовий та український художній метал. Класифікація. Термінологія. Стилістика. Експертиза / Шмагало Ростислав / (Видання 2015 року)
700 грн.
Фундаментальне енциклопедичне видання, присвячене історії та теорії художнього металу в Україні та світі.
Перший том енциклопедії представляє комплексне дослідження художнього металу від найдавніших часів до сучасності. Видання містить 411 статей, що охоплюють термінологію, технології, класифікацію та експертизу виробів з металу. Особлива увага приділяється українській спадщині, системам клеймування дорогоцінних металів та методам оцінки коштовного каміння. Енциклопедія багато ілюстрована (1780 зображень) та супроводжується ґрунтовною бібліографією, включаючи інформацію про втрачені та повернені в Україну пам'ятки.
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
За пів кроку до перемоги. Військове будівництво та операції Галицької Армії в 1918-1919 роках / Михайло Галущак / (Видання 2023 року)
320 грн.
Унікальне дослідження військового будівництва ЗУНР, що поєднує історичний аналіз із сучасним бойовим досвідом автора.
Книга пропонує новаторський погляд на історію Галицької Армії, проводячи паралелі між польсько-українською війною 1918-1919 рр. та сучасним російсько-українським конфліктом. На основі дисертаційного дослідження автор детально аналізує процес створення збройних сил ЗУНР, особливості військового управління, ключові бойові операції та альтернативні сценарії розвитку подій. Особливу увагу приділено впливу внутрішніх і зовнішніх факторів на стратегію військової боротьби. Важливим внеском є обґрунтування використання терміну "Українське Військо" щодо збройних сил ЗУНР.