Новини
Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
3600 грн.
Книга включає опис сіл (власницьких, монастирських, рангових, вільних) і сотенних міст Полтавського полку, здійснений сотенною і полковою старшиною і схвалений генеральною старшиною та полковниками, а також документів (універсалів, грамот та інш.), що підтверджують права на володіння маетностями. У сумі вони висвітлюють питання народонаселення, соціально- економічні, суспільні стосунки в регіоні у 2-й половині XVII - 30 роки XVIII ст. До кінця XVIII ст. слідство було діючим юридичним документом.
Видання супроводжується передмовою, примітками, словником маловживаних слів, предметним, іменним та географічним покажчиками.
Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730.
Рік: 2007
Сторінок: 176
Упорядник Іван Бутич
Книги схожої тематики:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
7. Ревізія Полтавського полку 1733 року
8. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
9. Відомості полку Полтавського 1734-го року
10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Колонія /Макс Кідрук/ Нові Темні Віки.
660 грн.
2141 рік. Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.
Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
«Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.
Колонія. Нові Темні Віки. Книга 1
Автор: Макс Кідрук
сторінок: 904
вага 1,140 кг
Книги схожого змісту:
1. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
2. Верхи на шатлі / Майк Маллейн/ Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut
3. Збірка “Світи Стівена Кінга”
4. Збірка “Містичні трилери” /Стівен Кінг
5. “Сяйво” і “Доктор Сон” /Стівен Кінг/
6. Збірка “Містика і Фантазія” /Стівен Кінг
7. Збірка “Паранормальні здібності” /Стівен Кінг/
8. Збірка “Політика і суспільство” /Стівен Кінг/
9. Збірка “Білл Годжес та Голі Ґібні” /Стівен Кінг/
10. Серія «Фундація». Комлект з трьох книг /Айзек Азімов/
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.
Львів. Місто, що надихає / Николишин Юрій / (Видання 2016 року)
550 грн.
Фотоальбом, що через художні світлини розкриває неповторну красу та атмосферу Львова.
Видання представляє Львів як місто, що надихає своєю архітектурою, історією та особливою атмосферою. Через майстерні фотографії автор показує як відомі туристичні локації, так і затишні куточки старого міста, розкриваючи його багатогранну красу у різні пори року та дня. Альбом супроводжується поетичними описами, які допомагають відчути неповторний дух міста - його архітектурну велич, культурну спадщину та особливу львівську атмосферу, що приваблює і надихає як місцевих мешканців, так і гостей міста.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Дракон-лежебока / Кеннет Грем / (Видання 2020 року)
150 грн.
Дотепна казка про незвичайного дракона, який віддає перевагу книгам та спокою замість традиційних драконячих обов'язків.
Чарівна історія від автора класичної дитячої книги "Вітер у вербах" розповідає про дракона-інтелектуала, який зовсім не схожий на своїх родичів. Замість того, щоб викрадати принцес та битися з лицарями, він надає перевагу спокійному життю та самоосвіті. Але коли сам Святий Юрій кидає йому виклик, дракону доводиться знайти особливий спосіб вирішення конфлікту. Історія з гумором розкриває теми індивідуальності та вміння залишатися собою навіть під тиском традицій.
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Протоміста Подесення в процесі одержавлення регіону (Шестовиця)
860 грн.
Протоміста Подесення в процесі одержавлення регіону
Випуск І Шестовицький археологічний комплекс
Олександр МОЦЯ
В’ячеслав СКОРОХОД
В монографії на основі комплексного аналізу археологічних джерел висвітлено результати польових досліджень, котрі були отримані протягом майже 100-літнього періоду різночасових розкопок. Всі вони відносяться до житлової частини Шестовицького археологічного комплексу на Десні ІХ–ХІ ст., про котрий відомо в основному із інформації про його «місто мертвих». В «місті живих» роботи проводилися на дитинці, посаді, а також на подолі, включаючи його портову зону. Тут були виявлені чисельні залишки житлових та господарчих споруд, а колекція артефактів налічує багато тисяч знахідок. В топографічному відношенні ця відома науковому загалу пам’ятка багатьма рисами нагадує «віки» скандинавського регіону. Для археологів, істориків, краєзнавців і усіх тих, хто цікавиться часом функціонування структур «дружинної держави» в Східній Європі і «епохи вікінгів» у балтійському регіоні.
село Шестовиця Чернігівська область
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Мужність долає все. Domat omnia virtus / Юрій Николишин / (Видання 2024 року)
220 грн.
Збірка мотиваційних висловів та роздумів про мужність, патріотизм і незламність духу для захисників України.
Унікальна антологія, що зібрала під однією обкладинкою мудрість віків про відвагу, любов до Батьківщини та силу духу. Книга містить думки видатних постатей різних народів та епох, включаючи бойових командирів, про важливість захисту своєї землі та цінність свободи. Особлива увага приділяється духовним аспектам воїнської служби та високим людським чеснотам. Видання створене як джерело натхнення та моральної підтримки для воїнів ЗСУ, які боронять Україну.
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.