Новини
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Назови мене своєю / Оксана Кузів / (Видання 2019 року)
220 грн.
Збірка оригінальних оповідань, об'єднаних метафорою вина як символу життєвих історій.
Книга письменниці Оксани Кузів - це витончена колекція оповідань, де кожна історія, наче ягода винограду, несе свій унікальний смак і аромат життєвого досвіду. Авторка майстерно переплітає долі різних людей, створюючи літературне вино - багатошарове, витримане часом та наповнене глибоким змістом. Поетична мова та метафоричність оповіді створюють особливу атмосферу, занурюючи читача у світ людських переживань та почуттів.
Собор / Олесь Гончар / (Видання 2023 року)
350 грн.
Знаковий філософський роман про духовність та національну пам'ять українського народу.
Роман-застереження, в центрі якого – величний козацький собор як символ духовної спадщини та національної ідентичності українців. Через долі різних персонажів автор досліджує проблеми збереження історичної пам'яті, конфлікту поколінь, національного нігілізму та відступництва. Твір, що був заборонений радянською владою, розкриває важливі соціальні та моральні питання, які залишаються актуальними й сьогодні: відповідальність перед минулим і майбутнім, протистояння духовності та бездуховності, збереження культурної спадщини народу.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
900 грн.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДАФ НХМУ, ф. 33).
This edition is the first Ukrainian translation of the English study by the famous Ukrainian scientist and museum worker Mykola Biliashivskyi (1867–1926), which was originally published by The Studio art journal in London in 1912. The book is supplemented by exclusive ethnographic photographs of the late 19th and early 20th century from the collection of the National Art Museum of Ukraine (fund no. 33).
Автор: Микола Біляшівський
Рік: 2022
Кількість сторінок: 168
Обкладинка тверда
Битва під Берестечком 1651 року. (Віктор Брехуненко)
600 грн.
Програна битва виграної війни. Битва під Берестечком
Книга присвячена одній із найбільших битв Богдана Хмельницького, яка відбулася неподалік Берестечка на Волині в 1651 році. У науково-популярному форматі розглядаються передумови битви, підготовка сторін, склад і чисельність військ Богдана Хмельницького та Яна Казимира, перебіг битви та її наслідки. Проаналізувавши діяльність українського гетьмана та старшини відразу після Берестечка 1651 р., автор заперечує панівну на сьогодні оцінку битви як катастрофи для українського війська й Гетьманщини загалом.
Видання містить численні художньо-історичні реконструкції вигляду армій обох сторін від Сергія Шаменкова.
Заручені/Алессандро Мандзоні/(Видання 1985 року)
1000 грн.
«Заручені» є одним із кращих історичних романів не тільки італійської, але і
світової літератури. Шедевр італійського романтизму, перший в Італії історичний роман, він є водночас і першим в Італії соціальним та реалістичним романом, що вплинув на формування реалізму в італійській літературі.
Переклад з італійської Петра Соколовського.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 52), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб /Губарев В.К./ серія
Теплі моря західноафриканського побережжя першої чверті XVIII століття.
Епоха прекрасних вітрильників, епоха жорстоких і підступних піратів та відважних капітанів, епоха прекрасних дам та великих скарбів, заради яких варто ризикнути життям.
Роман українського письменника Віктора Губарева запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Малоросійські справи (опис архівного фонду)
1500 грн.
Малоросійські справи (опис архівного фонду)
обкладинка тверда
З історичних причин на сьогодні переважна більшість документів з історії України 16–19 ст. зберігається в архівах Москви, до яких українські дослідники не мають доступу.
У книжці опубліковано описи фонду 124 «Малоросійські справи», що зберігаються в Російському державному архіві давніх актів. До нього увійшли матеріали Посольського приказу, Малоросійського приказу, Посольської канцелярії та Колегії закордонних справ. Описи дають змогу ознайомитися зі складом фонду, окреслюють хронологічні рамки, розкривають специфіку та зміст збережених документів.
Видання стане у пригоді дослідникам української історії, зокрема дослідникам родоводу.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
880 грн.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.
автор: Іван Джиджора
кількість сторінок: 320
обкладинка тверда
Ця книжка написана на початку ХХ століття і присвячена подіям 300-літньої давнини — буремному та трагічному періоду історії козацької держави перед остаточним поглиненням її імперією.
На жаль, описувані автором події ґрунтуються на проблемі, яка для нашої країни є позачасовою — Російська імперія у будь-якій зі своїх іпостасей не може змиритись з незалежною Українською державою та не бачить свого існування без українських земель. Роздуми Івана Джиджори та зроблені ним висновки набувають надзвичайно актуального звучання саме сьогодні, коли Україна стоїть перед найбільшими за часи Незалежності викликами.
Леся Кривицька. Біографія / Роман Горак / (Видання 2025 року)
500 грн.
Документальна розповідь про життя видатної української акторки та драматичну історію українського театру першої половини XX ст.
Роман Горак створює масштабне полотно театральної історії, центральною постаттю якого є Леся Кривицька - актриса з Чигирина, чий творчий шлях пролягав через еміграцію з театром Миколи Садовського до Західної України. Через її долю автор розкриває ширшу картину життя українських акторів міжвоєнного періоду, зокрема плеяди видатних митців - Івана Рубчака, Йосипа Стадника, Володимира Блавацького. Книга висвітлює складні умови існування українського театру під різними окупаційними режимами та незламну відданість акторів своєму покликанню.
Іскра життя /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Березень 1945-го. Концтабір Меллерн вважається дуже гуманним: тут немає газових камер. Але щоденно смерть від голоду, знущань, хвороб забирає сотні тих, у кого замість імен — лише номер. Відчайдушне передчуття скорого звільнення об’єднує змучених мешканців Малого табору. Вижити повинен хоч хтось. Аби не забути. Аби розповісти правду. Аби знайти сили розпочати все наново, пам’ятаючи про ті іскри життя, які згасли назавжди...
Іскра життя
Сторінок: 384
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Поліанна / Елеонор Портер / (Видання 2024 року)
500 грн.
Життєствердна історія про дівчинку, яка своєю грою в радість змінює життя цілого містечка.
Класичний роман американської письменниці Елеонор Портер розповідає про одинадцятирічну сироту Поліанну, яка приїжджає жити до своєї суворої тітки міс Полі. Дівчинка привозить із собою успадковану від батька-пастора "гру в радість" - вміння знаходити щось добре в будь-якій ситуації. Своїм невгасимим оптимізмом та щирістю Поліанна поступово розтоплює серця містян, навчаючи їх бачити світлу сторону життя. Книга не лише розважає читача, але й допомагає переосмислити власне ставлення до життєвих труднощів, показуючи силу позитивного мислення та доброти.