Новини
Двері у Літо /Роберт Гайнлайн/ The Door into Summer
650 грн.
Інженер Ден Девіс перебував на порозі грандіозного успіху. Винайдений ним домашній робот-помічник мав подарувати вченому славу і гроші. Але виявилося, що на механізмах Ден знається набагато краще, ніж на людях.
Друг і наречена зрадили його й відправили туди, звідки немає вороття. Дорога в один кінець? Тільки не для нього. Ден повернеться, бо має врятувати двох - кота, упевненого, що навіть посеред зими знайдуться двері в Літо, і ту, хто завжди чекає на нього.
Автор Роберт Енсон Гайнлайн — один з найвизначніших письменників-фантастів, який суттєво вплинув на розвиток жанру наукової фантастики.
Переклад: Малая Олеся
Сторінок - 288
Формат - 135х205 мм
Вага: 0,315 кг
Тридцять перше червня / Джон Бойнтон Прістлі / (Видання 2021 року)
170 грн.
Фентезійна повість, де переплітаються два світи: середньовічний Перадор часів короля Артура та сучасний Лондон.
Іронічний твір про кохання, що долає час і простір, з елементами сатири на сучасний бізнес та технічний прогрес. Події розгортаються одночасно у двох часових вимірах протягом одного дня – 31 червня.
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Яків Новицький. Фольклорист, історик, педагог /Л. В. Іваннікова/ (Наукове видання 2010 року)
500 грн.
Наукове біографічне видання. Книга "Яків Новицький. Фольклорист, історик, педагог" - перше монографічне дослідження, яке на основі архівних і малодоступних друкованих джерел ґрунтовно висвітлює біографію та фольклористичну діяльність Я. П. Новицького (1847-1925), історика Запорозького краю, археолога та джерелознавця, педагога та краєзнавця, члена-кореспондента ВУАН, засновника Запорізького обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Запорізької області.
Видання зацікавить науковців, краєзнавців, студентів, а також любителів якісних біографій українських діячів.
Назва: Яків Новицький. Фольклорист, історик, педагог.
Автор: Людмила Володимирівна Іваннікова (нар. 1963) — фольклорист, етнограф, педагог, кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. Член Українського товариства сліпих (УТОС). Коло наукових досліджень: історія фольклористики, популяризація фольклору.
Рік: 2010
Сторінок: 380
довжина 24
ширина 16
товщина 2
Вага: 0,630 кг
Зіткати світанок / Елізабет Лім / (Видання 2024 року)
750 грн.
Фентезійний роман про дівчину, яка під виглядом чоловіка змагається за посаду імператорського кравця.
У світі, де жінкам заборонено займатися кравецтвом, Майя Тамарин приймає ризиковане рішення - видає себе за чоловіка, щоб взяти участь у змаганні за місце імператорського кравця замість хворого батька. Виклик стає ще складнішим, коли їй доручають пошити весільні сукні для нареченої імператора. У подорожі разом із загадковим придворним чародієм дівчина відкриває для себе магію, таємниці та можливості, про які навіть не мріяла.
Останній сеанс /Агата Крісті/ The Last Seance
350 грн.
На сторінках оповідань, що увійшли до збірки, перед читачами постає нова Агата Крісті — майстриня химерної і моторошної прози, де головним героєм є Надприродне. У цих історіях ви завітаєте до будинку з привидами, зазирнете у дзеркало, в якому видно майбутнє, станете свідком гніву богів, повірите в переселення душ, побуваєте на руїнах стародавніх цивілізацій і зустрінетеся віч-на-віч із пекельним Гончаком Смерті. А ще ви ніколи не забудете спіритичний сеанс від мадам Сімони. Ця відома медіум планує завершити свою практику. Але перед цим їй потрібно провести останній сеанс — із померлою донькою мадам Ікс...
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Близько мільярда примірників її творів продано англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Останній сеанс
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 448
Формат 125x170 мм
Переклад Л. С. Яким
Рік видання 2020
Чигирин — гетьманська столиця (Юрій Мицик)
810 грн.
Чигирин — гетьманська столиця
Автор: Юрій Мицик
Рік видання: 2021
Видання друге
Книга являє собою узагальнююче дослідження з історії старої гетьманської столиці — Чигирина, з яким нерозривно пов’язана українська історія Доби Козаччини 17 ст. та Гайдамаччини 18 ст. Висвітлюється також історія Чигиринського полку та ряду поселень на його землях: Суботів, Медведівка тощо.
Робота ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах.
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Пригоди Олівера Твіста/Чарльз Діккенс/(Видання 1987 року)
1000 грн.
«Олівер Твіст» - перший реалістичний роман не лише в творчості Діккенса, а й в усій англійській літературі XIX століття - і сьогодні не втратив своєї художньої цінності й пізнавального значення.
Вступна стаття та коментарі к. ф. н. Бориса Буніч-Ремізова.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 60), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Дванадцята ніч, або Що собі хочете / Вільям Шекспір / (Видання 2022 року)
150 грн.
Комедія Шекспіра про любовні пригоди, переплутані особистості та святкові веселощі у переказі для юних читачів.
Ця відома п'єса Вільяма Шекспіра, адаптована Василем Горбатюком, розповідає веселу історію, що розгортається під час різдвяних святкувань. У творі переплітаються теми кохання, дружби та шляхетності, а комічні непорозуміння та переплутані особистості створюють захопливий сюжет, який завершується щасливою розв'язкою. Переказ зберігає дух оригінального твору, роблячи його доступним для молодшої аудиторії.
Конотопська сотня у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Том ІІ, книга 3 /Олександр Тригуб (упорядник)/ Наукове видання 2024 року
2000 грн.
У виданні вперше публікуються документи Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 рр., присвячені населеним пунктам Конотопської сотні Ніжинського полку. Вони містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До третьої книги II тому увійшли документи, що стосуються сіл Старе, Озаричі, Гути, Вирівка і Сім'янівка. Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.