Новини
Історія впертого чоловіка / Олександр Терен / (Видання 2024 року)
400 грн.
Автобіографічна повість українського воїна про шлях від цивільного до військового в умовах повномасштабної війни з Росією.
"Історія впертого чоловіка" — це правдива розповідь Олександра Будька з позивним "Терен", командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатської Січі". Автор описує свій досвід трансформації з цивільної людини, яка ніколи не тримала в руках зброї, у військового, який став на захист України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. Книга відверто розкриває внутрішні переживання, страхи, біль, але водночас демонструє силу духу, мужність і непохитну віру в перемогу. Олександр Будько, який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу, ділиться власним розумінням війни, мотивацією до боротьби та цінностями, які допомагали йому та його побратимам протистояти ворогу. Це історія про відвагу, самопожертву та патріотизм звичайної людини в надзвичайних обставинах.
Трансформовані травмою / Річард Дж. Тедескі, Брет Д. Мур, Кен Фальке, Джош Ґолдберґ / (Видання 2025 року)
300 грн.
Книга про феномен посттравматичного зростання та подолання життєвих викликів через історії ветеранів та військових.
"Трансформовані травмою" розкриває, як люди, що пережили травматичні події, можуть не лише відновитися, але й вирости духовно та особистісно. Автори порівнюють процес відновлення після травми з японським мистецтвом кінцуґі — метод реставрації розбитої кераміки, при якому тріщини підкреслюються золотом чи сріблом, перетворюючи пошкоджений предмет на витвір мистецтва. Через історії "щоденних героїв" — ветеранів, військових та їхніх родин, книга демонструє, як травма може стати поштовхом до глибинних позитивних змін, коли люди перетворюють втрату на здобуток, а біль — на мету. Видання містить вступ спеціально для українського читача та детально розглядає концепцію посттравматичного зростання, її історичні корені та універсальність.
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
Оцінено в 5.00 з 5
Знаменита книга «Україна — наш рідний край» українського географа Степана Рудницького з оглядом українських земель повертає нас в 1910-і роки.
Книга вперше видана в 1917-му році, в бурхливу добу Світової війни та супутніх тектонічних зрушень в житті Європи.
Формально праця являє собою історико-географічний опис території тогочасного розселення українського народу, до якого додані фотографічні зображення українських краєвидів та карта. Але за суттю книга претендує на більшу роль — це своєрідний заклик до єднання всіх українців, розділених кордонами імперій, заклик поглянути далі свого регіону і полюбити свою Батьківщину.
«Бо любити свою рідну землю значить не лиш любити свою рідну хату, своє рідне село чи місто, свою рідну околицю, а любити всю землю, весь простір, де люди говорять рідною мовою, ховають рідний звичай, живуть рідними споминами минувщини, леліють рідні надії на будучину!
Наш рідний край великий! Не легко одному чоловікови змірити його власними ногами та заглянути власними очима в кожен закуток, яка там сторона, як там люди живуть. А знати се доконче треба, бо любов рідного краю конче повинна основуватись на його пізнанню! Нам Українцям не треба слїпої любови для України, ось так як матїр любить свою дитину та видить в нїй все добре й гарне хоч нераз воно не так! Нам Українцям нема добра з такої слїпої любови рідного краю й народу, що любить все без розбору чи добре й гарне, чи лихе й погане, коби лиш українське. Нам Українцям треба розумно любити Україну, кріпко любити все що в нїй добре й гарне, цурати ся всего, що лихе й погане й працювати з усїх сил, щоб поганого на Українї не було.»
Назва: Україна — наш рідний край
Автор: Степан Рудницький
Рік: 2025
Мова: українська ("желехівка")
ISBN: 978-617-8174-10-1
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях /Микола Крикун/ (2025)
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Збірник включає дослідження, опубліковані в різних виданнях, деякі — в доопрацьованому вигляді, інші — з виправленнями й уточненнями. Вони засновані головним чином на джерелах, виявлених у рукописних збірках Львова, Києва, Кракова, Варшави, Москви і дають уявлення про різні аспекти історії Подільського воєводства, яке існувало від 30-х рp. XV ст. до 1793 р., — його кордони, адміністративно-територіальний устрій, склад і структуру поселень, міграції населення та колонізаційні процеси, житловий фонд Кам’янця-Подільського.
Подільське воєводство займало частини територій сучасних Тернопільської, Хмельницької, Вінницької областей України.
Назва: Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Автор: Микола Крикун
Сторінок: 720
Рік: 2025
ISBN: 978-617-8174-35-4
Пригоди в морі під вітрилами (збірка книг)
Комлект книг, які занурюють читача в світ морських пригод доби, коли основною рушійною силою кораблів були вітрила та відвага капітанів.
Перша книга - "Чорний лебідь" - роман англійського письменника Рафаеля Сабатіні (1875-1950), автора не менш відомої серії про капітана Блада та роману "Скарамуш"
Захоплива історія, описана автором в “Чорному лебеді”, відбувається у другій половині XVII століття в Карибському морі. Головний герой роману – колишній буканір, який виконує таємну місію, а водночас намагається врятувати з піратського полону чарівну міс Прісциллу Гаррадайн.
Книгу супроводять півтори сотні фахових коментарів перекладача з поясненнями різноманітних морських термінів.
Друга книга - "Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб" - роман українського історика мореплавства Віктора Губарева. Дія роману відбувається в першій чверті XVIII століття в акваторії Гвінейської затоки (Африка). Твір запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Обидві книги добре проілюстровані.
Подорожі Україною XVIII-XIX століть (Записки мандрівників)
Основа цих книг — записки мандрівників Україною XVIII-XIX століть, що відкривають нам наш край, який він був 200-250 років тому. Це не мова сухих документів, а живі враження сучасників.
Перша книга — подорожі остзейського німця барона фон Кампенгаузена в 1780-90-х роках. Його подорожі охопили Лівобережжя в межах колишньої Гетьманщини, далі продовжились на південь (Єлисаветград, Кривий Ріг, Катеринослав, Херсон) і закінчились в Бессарабії.
Друга книга — подорожі в кінці 1830-х років Волинню, Поліссям та Литвою польського письменника Крашевського. Він певний час проживав на історичній Волині, був закоханий в цей край і хотів показати сучасникам, що минуле замків Волині та ліси Полісся нічим не гірші за те, що можна знайти в Шотландії В. Скотта чи Америці Ф. Купера.
Їх нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Автори подорожували регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічались з місцевими жителями, досліджували їхній побут, звичаї, традиції.
Під вітрилами (збірка книг).
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями англійці спрямовували піратську агресію на своїх головних морських конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Перша книга присвячена серу Френсісу Дрейку та його епосі – другій половині XVI ст. – “Вельможне панство не любить його за висоти, яких він досяг, народившись в простій сім’ї; решта кажуть, що він — головна причина війн.” – так писали про нього сучасники.
Друга книга розповідає про сера Генрі Моргана, одного з найвідоміших моряків 1670-80-их років. Це історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
Третя книга, на відміну від попередніх - художня література. Це класична збірка оповідань Рафаеля Сабатіні "Хроніки капітана Блада".
Кожна книга щедро проілюстрована як класичними картинами XVI-XVII ст., так і спеціально замовленими ілюстраціями від найкращих українських художників-баталістів.
Безкоштовна доставка Новою поштою
Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб /Губарев В.К./ серія
Оцінено в 5.00 з 5
Теплі моря західноафриканського побережжя першої чверті XVIII століття.
Епоха прекрасних вітрильників, епоха жорстоких і підступних піратів та відважних капітанів, епоха прекрасних дам та великих скарбів, заради яких варто ризикнути життям.
Роман українського письменника Віктора Губарева запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Документи українського козацтва XVI – перш. пол. XVII ст.: універсали, листування, угоди, присяги (2025)
Об'ємний збірник документів з історії козацтва.
У збірнику здійснена археографічна публікація документів XVI – першої половини XVII ст., які вийшли з-під пера українських козаків (старшини та рядового козацтва) або були адресовані Війську Запорозькому загалом чи різним його представникам. Джерельна база збірника охоплює листи, універсали, ґлейти, інструкції, угоди, присяги. Польсько мовні, латиномовні та німецькомовні документи супроводжуються перекладом на українську мову.
Видання містить передмову, археографічну передмову, коментарі, іменний та географічний покажчики.
Для науковців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією українського козацтва та України загалом.
Пригоди Тома Соєра / Марк Твен / (Видання 2024 року)
500 грн.
Класичний пригодницький роман про життя та пригоди хлопчика з американського містечка XIX ст.
Том Соєр - непосидючий, винахідливий хлопчик, який живе зі своєю тіткою Поллі в невеликому містечку Сент-Пітерсберг на березі Міссісіпі. Його буденне життя наповнене витівками: він хитрує, щоб уникнути роботи та школи, бешкетує з друзями та мріє про пригоди. Разом зі своїм найкращим другом, безпритульним Гекльберрі Фінном, Том переживає низку захопливих подій.
Хлопці стають свідками моторошного вбивства на кладовищі, тікають на безлюдний острів, де їх вважають потонулими, знаходять справжній скарб і викривають небезпечного злочинця. На тлі цих пригод розгортається і перше кохання Тома до чарівної Беккі Тетчер. Історія наповнена іскрометним гумором, романтикою, несподіваними поворотами сюжету та яскравими описами життя американської
Провулок Світлячків / Крістін Генна / (Видання 2025 року)
500 грн.
Роман про 30-річну дружбу двох несхожих дівчат на тлі соціальних змін у США між 1974 та 2000-ми рр.
Влітку 1974 р. в передмісті зустрічаються дві чотирнадцятирічні дівчини - сором'язлива, замкнена Кейт Маларкі, яка до восьмого класу розгубила всіх подруг, та її нова сусідка - яскрава й амбітна Таллі Гарт, "найкрутіша дівчина у світі". Попри разючі відмінності в характерах та життєвих пріоритетах, вони стають нерозлучними подругами, обіцяючи одна одній бути разом назавжди.
Їхня дружба проходить через різні випробування протягом трьох десятиліть - від старшої школи через коледж до дорослого життя. На тлі змін в американському суспільстві, культурі та політиці розгортається історія двох жінок, які шукають своє місце у світі. Зміна зачісок та музичних смаків, нові серіали та соціальні тренди, кар'єрні злети й падіння, романтичні стосунки та сімейні драми - все це формує полотно їхнього життя та випробовує на міцність їхню дружбу.