Новини
Собор /Олесь Гончар/
336 грн.
«Бережіть собори душ своїх»
Події роману «Собор» розгортаються у середині ХХ сторіччя у селищі Зачіплянка. Серце Зачіплянки — давній собор, який був зведений ще запорізькими козаками і відтоді був мовчазним свідком зміни епох і владарів. Собор обертали на склад зброї, на сховище для комбікорму… Колись величний, а тепер — обшарпаний та вицвілий, він чекає на нову долю. Місцеві горе-керівники жадають знести собор і побудувати на його місці «кафе для трудящих». На захист собору стають студент Микола та дівчина Єлька, у серцях яких ще живуть справжні почуття та щирі мрії…
Про автора:
Олесь Гончар — український письменник, літературний критик, громадський діяч, лауреат Шевченківської премії та володар звання Героя України. Твори письменника увійшли до «золотого фонду» української класичної літератури, а роман «Собор» став знаковим у доробку автора і приніс йому світову славу. Але цьому передували гостра критика з боку провладних осіб та кампанія проти видання й розповсюдження роману.
Сторінок: 336
Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
160 грн.
Добровольці, що бережуть кордон і підтримують порядок. Стрільці, які ніколи не тікають від перестрілки і покладаються лише на власний револьвер та плече побратима. Шаленці, об’єднані спільним прагненням оберігати співгромадян та нести закон у найвіддаленіші закутки свого штату. Усе це про техаських рейнджерів – легендарний підрозділ, що завдяки власній хоробрості та відчайдушності увійшов у легенди.
Ця книга є споминами одного із таких хлопців, що в пошуках кращої долі втік з батьківського дому до техаського прикордоння і знайшов себе у рейнджерському загоні.
Про автора
Автор брав участь у захисті кордону між Мексикою і США у 1870–1880-х роках. Розповідає про боротьбу зі злочинними угрупованнями.
Техаський рейнджер.
Автор: Наполеон Огастус Дженнінгс
Рік: 2021
Сторінок: 192
Книги схожої тематики:
1. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
2. Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
3. Щоденник легіонера (Джордж Менінгтон)
4. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
5. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
Дванадцята ніч, або Що собі хочете / Вільям Шекспір / (Видання 2022 року)
150 грн.
Комедія Шекспіра про любовні пригоди, переплутані особистості та святкові веселощі у переказі для юних читачів.
Ця відома п'єса Вільяма Шекспіра, адаптована Василем Горбатюком, розповідає веселу історію, що розгортається під час різдвяних святкувань. У творі переплітаються теми кохання, дружби та шляхетності, а комічні непорозуміння та переплутані особистості створюють захопливий сюжет, який завершується щасливою розв'язкою. Переказ зберігає дух оригінального твору, роблячи його доступним для молодшої аудиторії.
Кишеня, повна жита /Агата Крісті/ A POCKET FULL OF RYE
350 грн.
Мотиви таємничих убивств у домі з загадковою назвою "Тисова хатина", виявляється, треба шукати… в дитячій пісеньці про дроздів! І якби не міс Марпл, інспектор Скотленд-Ярду Ніл та вся лондонська поліція ніколи б не збагнули, навіщо злочинець підкладав у кімнату та в їжу відомого бізнесмена мертвих птахів, а отруївши, набив його кишені зернятками жита, навіщо потім "прибрав" його молоду дружину та навіть служницю…
Кишеня, повна жита
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,225 кг
Українська гравюра бароко. Дмитро Степовик
1600 грн.
У книзі професора Дмитра Степовика на прикладі творчості чотирьох визначних майстрів української барокової графіки XVII й початку XVIII століть – Олександра Тарасевича, майстра Іллі, Леонтія Тарасевича та Івана Щирського – висвітлюються характерні риси одного зі світових мистецьких стилів епохи Просвітництва – стилю бароко. Україна у XVII–XVIII століттях набула унікального досвіду серед країн Центральної та Східної Європи щодо органічного єднання західноєвропейських варіантів стилю бароко з українськими мистецькими традиціями, а в ширшому розумінні – зближення православної та католицької естетики у творах на релігійну та світську тематику. Автор детально досліджує феномен українського бароко, визначає його суттєві й формальні риси у порівнянні з автохтонним стилем бароко у мистецтві країн Заходу.
Понад 200 ілюстрацій різних видів та жанрів гравюри дають уявлення про українську гравюру бароко, в ділянці якої, крім простудійованих чотирьох найвизначніших майстрів, працювали за цієї доби ще десятки інших граверів.
Українська гравюра бароко: Майстер Ілля, Олександр Тарасевич, Леонтій Тарасевич, Іван Щирський
Автор: Дмитро Степовик
Сторінок: 496
Обкладинка тверда
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Книги мають іменні та географічні покажчики.
Комплект складається з таких книг:
1. Відомості полку Полтавського 1734-го року
2. Компут Полтавського полку 1721 року
3. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
4. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
5. Ревізія Полтавського полку 1733 року
6. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Подібні книги:
1. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді / Василь Шкляр / (Видання 2016 року)
320 грн.
Яскрава білінгвальна книжка казкових оповідань від відомого українського письменника.
Збірка чарівних історій про пригоди песика Гава та його друзів, написана майстром історичної прози Василем Шклярем у незвичному для нього жанрі дитячої літератури. Особливістю видання є паралельний текст англійською мовою, що допоможе маленьким читачам у вивченні іноземної мови. Книга багато ілюстрована відомим українським художником Костем Лавром, чиї роботи додають особливого чару казковим оповіданням.
Від козаків до гусарів. Як було зламано козацькі звичаї у XVIII столітті (Ярослав Тинченко)
600 грн.
Від козаків до гусарів. Як було зламано козацькі звичаї у XVIII столітті
На основі раніше невідомих документів докладно описано процес ліквідації військово-полкового устрою Слобожанщини та Гетьманщини у другій пол. ХVIII ст. Ретельно досліджено історію перетворення козацьких формувань на гусарські, пікінерні та карабінерні полки російської регулярної кавалерії. У додатку вперше публікуються табелі полкового майна окремих козацьких полків наприкінці їх існування, наказ про переформування козацьких полків та сотень у карабінерні частини, списки артилерії тощо.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України Козацької доби, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Літописні міста Південної Сіверщини. (Осадчий Є. М.)
900 грн.
Автор: Осадчий Євген Миколайович
Рік: 2023
Кількість сторінок: 260
Обкладинка тверда
Ґрунтовна робота з історії міських поселень середньовічної Сумщини.
Книга присвячена локалізації літописних міст Південної Сіверщини (переважно, сучасна Сумська область України) . Переважна більшість з них відомі за документами литовського походження, складених в ті часи, коли поселення вже припинили своє існування. Довгий час вони вважались втраченими через брак інформації щодо їх розташування.
Завдяки порівняльному аналізу даних археології, писемних джерел та методів реконструкції волостей Путивльського повіту 16 — 17 століть є можливість запропонувати варіант розташування тринадцяти поселень давньоруського часу — невеликих літописних міст.
В книзі також вміщено топографічні плани городищ, карти з межами волостей та археологічними артефактами давньоруського та золотоординського часу.
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
Упорядник Іван Синяк
Подарунковий варіант книги “Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року” в оправі з синтетичної шкіри.
Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників козацького родоводу чи історії Українського Півдня.
Публікація писемної пам'ятки середини 18-го століття — присяги Війська Запорозького Низового, проведеної в 1762-му році. Текст документа складається з поіменних списків запорізьких козаків з розділенням по куренях, духівництва, служителів канцелярій. Фактично це своєрідний перепис тогочасних жителів українського півдня.
Книга містить оригінальні ілюстрації, іменний та географічний показчики.
Назва: «Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Синяк І.Л
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 423 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт.шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-08-9