Новини
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Що впало, те пропало /Стівен Кінг/ Finders Keepers
616 грн.
Легендарного письменника вбиває збожеволілий фанат Морріс Белламі. Він викрадає записники літератора, які містять його новий роман, але прочитати твір не встигає - поліція наступає йому на п’яти. Перш ніж потрапити до поліцейських рук, Морріс заховує свій скарб... Роки по тому хлопчик Піт Сауберс знаходить скриню із записниками славетного письменника. Але ця знахідка смертельно небезпечна — безжальний Белламі виходить на волю! Урятувати Піта від навіженого має детектив Ходжес...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Що впало, те пропало
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Віталій Михалюк
сторінок: 445
вага 0,394 кг
Розрада від Філософії / Северин Боецій / (Видання 2024 року)
280 грн.
Класичний філософський твір, що вплинув на розвиток європейської думки.
"Розрада від Філософії" - унікальний твір пізньоримської літератури, написаний у формі поетично-філософської містерії. Боецій, створюючи його у в'язниці, досліджує фундаментальні питання людського буття: природу щастя, співвідношення добра і зла, свободу волі та божественне провидіння. Книга, що століттями впливала на європейську філософську думку, представлена в майстерному перекладі Андрія Содомори з ґрунтовним науковим апаратом.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
2600 грн.
Цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування.
Книга є збіркою чогось на зразок нотаріальних актів і містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII — першій половині XVIII ст. У передмові подається загальний огляд історії Полтавщини цього часу та аналіз актової книги. Видання містить додаток про склади полтавських урядів записаних у книзі та науково-довідковий апарат: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів, список використаних архівних фондів і публікацій та перелік документів. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
Полтавська міська книга (1668-1740)
Упорядн. Вячеслав Ринсевич
Рік: 2015
Сторінок: 664
Про закони. Про державу. Про природу богів / Марк Туллій Ціцерон / (Видання 2023 року)
460 грн.
Фундаментальні філософсько-політичні трактати Ціцерона про основи державного устрою, право та релігію.
У виданні представлені три ключові праці Ціцерона, що заклали основи європейської політичної та правової думки. "Про державу" розкриває концепцію ідеального державного устрою та принципи управління, "Про закони" присвячений природі права та законодавства, а "Про природу богів" досліджує релігійно-філософські питання. Особливу цінність для сучасного українського читача становлять роздуми автора про взаємозв'язок мови, держави та громадянської свідомості. Переклад Володимира Литвинова забезпечує точне відтворення складної філософської термінології та зберігає стилістичні особливості оригіналу.
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
600 грн.
«Новітні Запорожці» — щедро ілюстроване видання, яке відкриває серію книжок, присвячених уніформі та регаліям українських збройних сил у Визвольній війні 1917–1921 рр. У книжці опубліковано велику кількість рідкісних фото (значну їх частину — вперше), а також оригінальні малюнки-реконструкції уніформ того часу. Спеціально для цього видання Національний історичний музей України дозволив використати унікальні експонати, зокрема прапор Українського Запорізького полку, який зберігається у фондах цієї установи.
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2010
Кількість сторінок: 112
Мандри Доктора Дуліттла / Х’ю Лофтінг / (Видання 2021 року)
250 грн.
Нові захоплюючі пригоди улюбленого дитячого персонажа - лікаря, що вміє розмовляти з тваринами.
У новій історії про доктора Дуліттла читачі вирушать разом з героєм у захоплюючу подорож до далеких країв. На нього чекають зустрічі зі старими друзями з Африки, незвичайні пригоди на дні океану, участь у кориді та коронації. Розповідь ведеться від імені нового оповідача - безпосереднього свідка всіх описаних подій, що додає історії особливої достовірності та яскравості. Книга зачаровує своєю фантазією, добрим гумором та любов'ю до всього живого.
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
600 грн.
Книга присвячена одному з перших підприємств авіаційної промисловості на землях України — одеській фірмі «Анатра». Спираючись на архівні матеріали, автори висвітлюють історію розвитку виробничих програм фірми, аналізують особливості конструкції літаків, що виготовлялись підприємством. Окрему увагу приділено історії бойового застосування літаків «Анатра» на фронтах Першої світової війни та в конфліктах, що розгортались у 1918—1920 рр. на землях колишньої Російської імперії.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України та історією військової авіації.
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
Кількість сторінок: 78
Архів Півдня і Сходу України 18 століття /документи/
1800 грн.
Потужні збірки документів з історії Півдня та Сходу України.
Входять дві книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр.
2. Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
Упорядники видань – відомі фахівці з історії України XVII–XVIII ст. В. Брехуненко, П. Бойко, А. Заяць, О. Амеліна