Новини
Книги про загадковий і незнаний Всесвіт
2150 грн.
Комплект науково-популярних видань відомих любителів космосу та науки Макса Кідрука, Джона Вілліса та Майка Маллейна. Автори книг майстерно поєднали наукову інформацію з захоплюючими наративами. Усі, хто цікавиться загадковими глибинами Всесвіту, технічними аспектами космічних місій, а також цікавинками із життя на Землі, цей комплект книг - для вас.
- Теорія неймовірності /Макс Кідрук/
Чому люди старіють? Чи правда, що більшість бактерій не є шкідливими? Яка користь із мертвого восьминога у нічному клубі? Макс Кідрук відповідає на ці та інші питання у своїй книзі "Теорія неймовірності".
"Теорія неймовірності" створена на основі сценаріїв однойменного науково-популярного радіоблогу, випуски якого виходили в ефірі «Українського Радіо» у другій половині 2021-го. У книзі є сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не доцільно будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Усі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Кожна відкриває щось нове — дивовижне та захопливе. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.
- Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя /Джон Вілліс/
Чи існують іншопланетяни? Майже напевно, так. Більше того — населених світів цілком може бути багато, адже Всесвіт безкінечний, а в безкінечному Всесвіті абсолютно все, зокрема й життя, не лише можливе, але й неминуче. Джон Вілліс розмірковує про те, де може ховатися позаземне життя і як його шукати. Спираючись на класичні роботи з астробіології, аналізуючи новітні відкриття, зроблені телескопом «Кеплер», марсоходом «К’юріосіті» та зондом «Нові горизонти», Вілліс досліджує перспективи виявлення життя у нашій галактиці.
- Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника /Майк Маллейн/
У 1978 році першу групу астронавтів космічного шатла — двадцять дев’ять чоловіків і шість жінок, які проведуть в НАСА найбурхливіші роки програми космічних шатлів — представили публіці. Серед них був полковник ВПС США Майк Маллейн, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо корпусу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.
Вага: 1,300 кг
Наставники / Чарльз Персі Сноу / (Видання 2024 року)
480 грн.
Перший український переклад знаменитого британського роману про зіткнення традицій та прогресу в академічному середовищі 1930-х рр.
Витончений роман від видатного науковця та письменника Чарльза Персі Сноу розгортається в стінах вигаданого британського коледжу 1937 р. На тлі виборів нового директора автор майстерно змальовує конфлікт між двома світоглядами: прагматичним науковим підходом, який уособлює Кроуфорд, та традиційним гуманітарним баченням, представленим Полом Джаго. Твір, що став класикою британської літератури та надихнув численні театральні й телевізійні адаптації, глибоко досліджує природу академічного життя та вічне протистояння між консерватизмом і модернізацією.
Відомості полку Полтавського 1734-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 6
Компути та ревізії Полтавського полку
Відомості полку Полтавського 1734-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків та посполитих селян Полтавського полку за 1734-й рік з часів останніх років гетьмана Данила Апостола.
Даний перепис — це своєрідні податкові списки жителів, з яких збирають гроші “на заплату полковим та сотенним чиновникам та канцелярським служителям”. Тобто це не тільки цінне родовідне джерело, а й цікаве джерело до історії місцевого полтавського самоврядування.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Під вітрилами (збірка книг).
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями англійці спрямовували піратську агресію на своїх головних морських конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Перша книга присвячена серу Френсісу Дрейку та його епосі – другій половині XVI ст. – “Вельможне панство не любить його за висоти, яких він досяг, народившись в простій сім’ї; решта кажуть, що він — головна причина війн.” – так писали про нього сучасники.
Друга книга розповідає про сера Генрі Моргана, одного з найвідоміших моряків 1670-80-их років. Це історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
Третя книга, на відміну від попередніх - художня література. Це класична збірка оповідань Рафаеля Сабатіні "Хроніки капітана Блада".
Кожна книга щедро проілюстрована як класичними картинами XVI-XVII ст., так і спеціально замовленими ілюстраціями від найкращих українських художників-баталістів.
Безкоштовна доставка Новою поштою
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
810 грн.
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.)
Епоха вікінгів у Європі була періодом майже безперервних воєн. Саме в цю добу відбулося становлення рицарського війська, яке є своєрідною «візитівкою» середньовічної Європи. Береги Дніпра в епоху вікінгів стали місцем жвавої діяльності руських торговців і воїнів, що мала результатом створення Руської держави. Яким було військо перших руських правителів, чим воювали й захищалися руські воїни, на кого вони нападали та від кого оборонялися, дає уявлення ця книжка. Із неї ви дізнаєтеся, чому мечі епохи вікінгів знаходять у водоймах, де виготовляли зброю й шоломи руських воїнів та в чому була причина їхніх перемог. Книжка розповідає про те, коли руські кораблі вперше з’явилися на берегах Дніпра, скільки разів руське військо ходило на Візантію, як київські князі підкорили слов’ян і чи ходив Святослав на Хозарію.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Городища 9 – 13 ст. на території літописних древлян (Звіздецький Б. А.)
2. Міста Давньої Русі
3. Кияни княжої доби. Біоархеологічні студії. (О. Козак)
4. Светские фрески Софийского собора в Киеве. Высоцкий С. А. (Букіністика)
5. Земли Южной Руси в IX‒XIV вв. (1985)
6. Південноруське місто у системі міжцивілізаційних контактів (Археологія і давня історія України №4/21)
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Левеншельди. Перстень Левеншельдів. Шарлотга Левеншельд. Анна Сверд / Сельма Лагерлеф / (Видання 2024 року)
550 грн.
Розкішна історична сага про таємничий перстень та долі шведської шляхетної родини протягом двох століть.
Трилогія нобелівської лауреатки Сельми Лагерлеф поєднує в собі родинну хроніку, готичний роман та історичне полотно Швеції XVIII-XIX ст. У центрі оповіді - містична історія персня генерала Левеншельда, що впливає на долі як представників шляхетного роду, так і простих людей, які ним заволоділи. Через історію коштовності авторка досліджує теми моральної відповідальності, невідворотності покарання за гріхи та всепереможної сили кохання. Майстерно вибудуваний сюжет з несподіваними поворотами доповнюється детальними описами шведського життя того часу.
Перехресні стежки /Іван Франко/
336 грн.
Молодий юрист Євген Рафалович приїздить до провінційного галицького містечка. Він має великі плани та реформи, прагне змінювати старий лад і відстоювати права галицьких селян. Але все це втрачає будь-який сенс, коли він зустрічає її — дівчину з минулого життя. Реґіна — перше кохання Євгена, вони зустрілися в часи студентства. Однак тітка силоміць видала дівчину заміж за нелюда Стальського. Життя з ним понівечило Реґінину долю. Рафалович чимало знав про цього звіра, про те, як той обожнював знущання. У серці Євгена з новою силою розгоряються приспані часом почуття, він упевнений, що перехресні стежки невипадково звели їх знову…
Перехресні стежки
Про автора: Іван Франко — Прометей вітчизняної літератури, титан української прози, «мікроскопіст людської долі». Його творчий доробок за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. На сьогодні він є єдиним українським поетом, якого номінували на здобуття Нобелівської премії з літератури. Франко випередив свій час на кілька поколінь, тому його романістика не втратила злободенності через століття.
Сторінок: 368
Смерть у хмарах /Аґата Крісті/ Death in the Clouds
350 грн.
Легендарний детектив, заплутані справи, небезпечні злочинці.
Під час перельоту з Парижа до Кройдона на борту літака «Прометей» стається прикра пригода. Одну з пасажирок, мадам Жизель, знаходять мертвою. І це за кілька хвилин до посадки… У смерті жінки начебто винна оса, що випадково потрапила у салон. Але детектив Пуаро, який летів тим самим рейсом, вважає інакше.
Смерть у хмарах
Автор А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат125х175 мм
Переклад А. К. Ящук
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2020
Вага: 0,230 кг
Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев/
Оцінено в 5.00 з 5
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів — Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII ст. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, стародавніми гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Назва: Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря
Автор: Віктор Губарев
Рік: осінь 2024
Сторінок: 416
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Артур Орльонов