Новини
Полководець Петро Сагайдачний. Петро Сас
810 грн.
Полководець Петро Сагайдачний
Автор: Петро Сас
Кількість сторінок: 280
В науково-популярній формі змальовано обставини походження, дитинства і змужніння знаменитого запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Значну увагу приділено воєнному мистецтву, завдяки якому він зажив слави блискучого полководця свого часу. Відтворено несподівані повороти реальних подій, що ними вирізнялися, зокрема, морський похід козаків на Кафу 1616 р., посольська мандрівка запорожців 1618 р. до перського шаха Аббаса І, польсько-московська війна 1617–1618 рр., мужня оборона козаків — героїв Прутсько-Радавецьких Фермопіл, нічні вилазки запорожців проти ворога під Хотином, а також інші події Хотинської війни 1621 р.
Книги схожого змісту:
1. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
2. Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
3. Коліївщина: великі ілюзії. Тетяна Таїрова-Яковлєва
4. Корсунь козацький. Юрій Мицик
5. Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини. Тетяна Таїрова-Яковлєва
6. Чигирин — гетьманська столиця (Юрій Мицик)
7. Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
8. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
9. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Тетяна Таїрова-Яковлєва
10. Літопис Самійла Величка (подарункове видання)
Брешуть не тільки вбивці / Марія Ланґ / (Видання 2022 року)
240 грн.
Класичний шведський детектив, що поєднує загадкове вбивство на острові з тонким психологічним аналізом.
Дебютний роман Марії Ланґ, що приніс їй скандальну славу у Швеції, розповідає історію розслідування загадкового злочину на мальовничому острові. Головна героїня Пак опиняється втягнутою у слідство, яке розкриває неочікувані таємниці. Письменниця майстерно створює атмосферу напруги, доповнюючи детективну інтригу витонченим гумором та яскравими спостереженнями за людською природою.
Гримуар аристократії / Говард Філіпс Лавкрафт / (Видання 2024 року)
445 грн.
Перша українська збірка публіцистичних творів та есеїв культового автора літератури жахів, що розкриває його світогляд та політичні погляди.
У "Гримуарі аристократії" читачі зможуть відкрити для себе незнаного Г.Ф. Лавкрафта - не як майстра містичних жахів, а як мислителя та публіциста. Збірка містить есеї та статті, в яких письменник розмірковує про природу аристократії, консервативні цінності та занепад цивілізації під впливом ідей Освальда Шпенглера. Ці тексти дозволяють краще зрозуміти світоглядне підґрунтя його знаменитих художніх творів та побачити, як особисті переконання автора вплинули на створення його моторошних світів та міфів.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
Збірка статей
Рік: 2007
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 286
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Казка про двох братів та сестру / Дара Корній / (Видання 2021 року)
260 грн.
Казка-притча сучасної української письменниці про родинні цінності та взаємодопомогу.
Особлива книга від Дари Корній, створена у співпраці з художницею Вікторією Ковальчук та натхненна ідеєю мецената Гері Боумена. Це лірична казка-притча про стосунки між братами та сестрою, яка розкриває важливі теми родинної любові, підтримки та взаєморозуміння. Книга є своєрідним пам'ятником творчій співпраці авторки та художниці Вікторії Ковальчук, чиї ілюстрації стали невід'ємною частиною твору.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція (Федір Вовк)
930 грн.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція
автор Федір Вовк
Класичні праці відомого українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918).
Праці науковця супроводжені примітками сучасних фахівців. Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.
Основні розділи
- Антропологічні особливості українського народу;
- Етнографічні особливості українського народу;
- Шлюбний ритуал та обряди в Україні;
- Сани в похоронному ритуалі в Україні;
Динозаври. Новий погляд /Майкл Бентон
469 грн.
За останні двадцять років вивчення динозаврів як наукова дисципліна піднялось на якісно новий рівень. Нові технології розкрили секрети, приховані в доісторичних кістках, які раніше годі було передбачити. Тепер ми можемо визначати колір динозаврів, силу їхнього укусу, максимальну швидкість і навіть те, чи піклувалися вони про дитинчат.
У книзі «Динозаври. Новий погляд» провідний світовий палеонтолог, професор Брістольського університету, Майкл Джеймс Бентон розповідає, як найновіші винаходи змінюють наше уявлення про динозаврів, перетворюючи палеобіологію зі сфери туманних припущень на одну з найточніших біологічних наук. Серед іншого в книзі розповідається про те, як знаходять і розкопують останки динозаврів, і як за скам’янілими рештками реконструюють їхні кольори, зріст, раціон та поведінку. Розповідь Бентона доводить, що динозаври, хоч і давно вимерли, все ще залишаються частиною нашого світу.
Назва: Динозаври. Новий погляд
Серія: «Самотній Джордж»
Автор: Майкл Бентон
Видавництво: Бородатий Тамарин
Сторінок: 386
Формат: 135х210
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95267-3-2
+ ілюстрації та 2 кольорові вклейки
Миргородська міська книга (1656–1742 рр.) /упорядник Ринсевич В.П./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Увазі читачів пропонується миргородська міська актова книга, цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування, документи якої, за винятком одного відомого за публікацією з лохвицької актової книги, раніше не публікувалися. Книга містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII – першій половині XVIII ст. Миргородська міська книга супроводжується історичним нарисом, науково-довідковим апаратом: коментарями, іменним і географічним покажчиками, словником застарілих і маловживаних слів, списком використаних архівних фондів і публікацій та переліком документів.
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Бота-фікс. Невидима нитка життя / Юрій Николишин / (Видання 2017 року)
250 грн.
Філософський роман-есей про духовні пошуки та невидимі зв'язки між поколіннями українських мислителів.
Автор створює унікальне переплетіння філософських роздумів та художньої оповіді, досліджуючи поняття "Бота-фікс" - духовної частки, що єднає людину з Творцем. Через історію головного героя Олеся Заковича розкривається духовний зв'язок між визначними постатями української історії - від Григорія Сковороди до Митрополита Андрея Шептицького. Книга розмірковує про шляхи досягнення внутрішньої гармонії, перетворення духовних скарбів на життєвий успіх та подолання життєвих викликів.
Хроніки вбивці короля кн. 1 та 2 /Патрік Ротфусс/
1800 грн.
1. Ім’я вітру. Книга 1 /Патрік Ротфусс/ The Name of the Wind
У тихому шинку провінційного містечка немає нічого цікавого. Але саме сюди прямує Хроніст, не раз наражаючись на небезпеки. Винагородою за наполегливість стане зустріч із легендою. Чоловіком, про якого знає весь світ. Королевбивця розкаже йому свою справжню історію.
...Квоуту було лише одинадцять, коли у синьому полум’ї тих, кого називають чандріянами, згоріла його сім’я. Він вижив, але не забув. Що вбило його батьків - демони з дитячих лякалок чи істоти з плоті й крові? Відповідь він шукатиме в переплетінні міських вулиць, секретних архівах, необережно сказаних словах і відблисках сталі. Куди приведе його пошук - знає тільки мінливий вітер…
2. Страх мудреця. Книга 2 /Патрік Ротфусс/ The Wise Man’s Fear
У тихому шинку вже другий день господар розказує Хроністу історію легендарного Королевбивці. Свою історію. Поки слова ллються з його вуст, за дверима шинку розгортається початок нового сказання.
Квоут змушений вирушити в мандри. Інтриги сильних світу цього, сутички з розбійниками, суперництво з чаклунами - його шлях не буде легким. Але найбільшою небезпекою стане зустріч із жінкою...
Із цієї подорожі він повернеться живою легендою. Та чи наблизиться до таємниці тих, хто вбив його сім’ю?
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить документи та статті з історії Чернігівщини 17-18 ст.
Перепис посполитих Чернігівського полку 1713 року, матеріали якого дають можливість ознайомитися з кількісним та якісним складом посполитого населення (селян і міщан), їхніми іменами, прізвищами, промислами та ремеслами, а також тогочасною адміністративно-територіальною структурою Чернігівського полку і його сотень.
Подимний реєстр Чернігівського воєводства 1638 року є нині єдиним документом, чий масштаб дозволяє уявити як адміністративний поділ та структуру землеволодіння Чернігівщини того часу, так і виступає орієнтиром з економічної спроможності кожного згаданого в документі поселення.
Для багатьох сіл регіону, це також перша письмова згадка про їх існування. Для другого видання подимний перепис перекладено та зроблена географічна прив'язка до сучасних сіл і міст.
Стаття про планувальну основу сіл Чернігівщини XVII-XVIII ст. робить вступ до теми формування різних топографічних типів поселень.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: І. Ситий, С. Горобець, А. Потьомкін, П. Кулаковський
Ілюстратори: С. Шаменков, О. Бондар
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-5-9