Новини
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
880 грн.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.
автор: Іван Джиджора
кількість сторінок: 320
обкладинка тверда
Ця книжка написана на початку ХХ століття і присвячена подіям 300-літньої давнини — буремному та трагічному періоду історії козацької держави перед остаточним поглиненням її імперією.
На жаль, описувані автором події ґрунтуються на проблемі, яка для нашої країни є позачасовою — Російська імперія у будь-якій зі своїх іпостасей не може змиритись з незалежною Українською державою та не бачить свого існування без українських земель. Роздуми Івана Джиджори та зроблені ним висновки набувають надзвичайно актуального звучання саме сьогодні, коли Україна стоїть перед найбільшими за часи Незалежності викликами.
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Червона кімната. Оповідання/Август Стріндберг/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Юхан Август Стріндберг вважається засновником жанру критичного реалізму в Швеції.
Окрім роману "Червона кімната" до збірки увійшли оповідання "Ляльковий дім", "Осінь", "Романтик з Роне", "Митний наглядач", "Афінський гурток", "Сократ" та інші.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 44), колекціонерам ілюстрацій художника Олександра Бичко, та пошановувачам відомої української перекладачки Ольги Сенюк.
Кінець зміни /Стівен Кінг/ End of watch
588 грн.
Це мав бути кінець зміни Білла Годжеса, який, завершивши кар’єру приватного детектива в агенції «Що впало, те пропало», мріяв про пенсію. Але жертви нових страшних злочинів пов’язані з трагедією, що сталася кілька років тому і яку розслідував Годжес. Її винуватець, комп’ютерний геній і навіжений убивця Брейді Гартсфілд, відомий як Містер Мерседес, замкнений у стінах психіатричної лікарні. До того ж він — у полоні свого тіла, напівпаралізований і напівнімий. Чий же таємничий голос нашіптує страшні слова, після яких жити несила? Білл Годжес шукає відповідь на це питання, а наввипередки з ним іде невблаганна смерть...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Кінець зміни
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Ганна Яновська
сторінок: 445
вага 0,394 кг
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
Упорядник Іван Синяк
Подарунковий варіант книги “Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року” в оправі з синтетичної шкіри.
Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників козацького родоводу чи історії Українського Півдня.
Публікація писемної пам'ятки середини 18-го століття — присяги Війська Запорозького Низового, проведеної в 1762-му році. Текст документа складається з поіменних списків запорізьких козаків з розділенням по куренях, духівництва, служителів канцелярій. Фактично це своєрідний перепис тогочасних жителів українського півдня.
Книга містить оригінальні ілюстрації, іменний та географічний показчики.
Назва: «Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Синяк І.Л
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 423 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт.шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-08-9
ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
650 грн.
У часи розквіту давньогрецької цивілізації українські степи заселяли кочовики-скіфи, які, за легендою, походили від першої людини, що з’явилась у Скіфії, — Таргітая, сина Зевса. Скіфські вершники тримали під контролем величезні простори, підпорядкували собі різні народи та здійснювали набіги на сусідні землі. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, ким були скіфські воїни, як і чим вони воювали, чи справді існували скіфські амазонки та чи були скіфи найдавнішими катафрактаріями — важкою панцирною кіннотою Євразії. У виданні розповідається про скіфську зброю — знамениті акінаки та асиметричні луки, смертоносні стріли й гострі списи, про лускаті панцирі й трофейні шоломи скіфських воїнів. Читаючи цю книжку, ви довідаєтеся про основні кампанії скіфського війська: закавказькі походи, війну з персами та конфлікт з Філіппом Македонським, а також про менш відомі війни скіфської історії.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Схожі товари:
1. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
2. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
3. Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
4. Великий Тюркський каганат: кочова імперія євразійських степів. Олеся Жданович
Дужим помахом крил / Антін Крушельницький / (Видання 2023 року)
460 грн.
Історичний роман про події Листопадового чину та українсько-польської війни 1918-1919 рр., написаний безпосереднім свідком подій становлення ЗУНР.
Роман є важливим художнім документом епохи становлення української державності в Галичині. Автор, як безпосередній свідок подій, майстерно відтворює атмосферу часу, показуючи контраст між ентузіазмом молоді та військових у боротьбі за незалежність та консервативністю старої австро-угорської бюрократії. Особливу увагу приділено опису боїв за Львів та формуванню Галицької армії, що робить твір цінним джерелом для розуміння цього історичного періоду.
Динозаври. Новий погляд /Майкл Бентон
469 грн.
За останні двадцять років вивчення динозаврів як наукова дисципліна піднялось на якісно новий рівень. Нові технології розкрили секрети, приховані в доісторичних кістках, які раніше годі було передбачити. Тепер ми можемо визначати колір динозаврів, силу їхнього укусу, максимальну швидкість і навіть те, чи піклувалися вони про дитинчат.
У книзі «Динозаври. Новий погляд» провідний світовий палеонтолог, професор Брістольського університету, Майкл Джеймс Бентон розповідає, як найновіші винаходи змінюють наше уявлення про динозаврів, перетворюючи палеобіологію зі сфери туманних припущень на одну з найточніших біологічних наук. Серед іншого в книзі розповідається про те, як знаходять і розкопують останки динозаврів, і як за скам’янілими рештками реконструюють їхні кольори, зріст, раціон та поведінку. Розповідь Бентона доводить, що динозаври, хоч і давно вимерли, все ще залишаються частиною нашого світу.
Назва: Динозаври. Новий погляд
Серія: «Самотній Джордж»
Автор: Майкл Бентон
Видавництво: Бородатий Тамарин
Сторінок: 386
Формат: 135х210
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95267-3-2
+ ілюстрації та 2 кольорові вклейки
Князі Олельковичі-Слуцькі (Київські князі 15 століття та ін.)
2500 грн.
Князі Олельковичі-Слуцькі
Науково-популярне видання подарункового формату з серії «Еліта», присвячене князівському роду Олельковичів-Слуцьких, носіям київської князівської традиції.
В Києві розпочалася історія цієї княжої родини, тут, у Литовському замку, княжили основоположники роду, в Києві вони померли і були поховані. На надгробках у Києво-Печерській лаврі їх зазначено «спадковими панами землі Київської». Історія роду, починаючи з середини XIV ст., тривала майже 300 років і охоплює 9 поколінь князів, що були творцями історії Великого князівства Литовського і найвизначнішими Гедиміновичами на теренах України
У виданні представлені історичні документи й архівні матеріали з музеїв України, Литви, Польщі й Білорусі
Історичні дослідження проілюстровано майже 400 фотографіями.
Кількість сторінок: 296
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
4. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
5. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
6. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
7. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
8. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 340 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт. шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
900 грн.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДАФ НХМУ, ф. 33).
This edition is the first Ukrainian translation of the English study by the famous Ukrainian scientist and museum worker Mykola Biliashivskyi (1867–1926), which was originally published by The Studio art journal in London in 1912. The book is supplemented by exclusive ethnographic photographs of the late 19th and early 20th century from the collection of the National Art Museum of Ukraine (fund no. 33).
Автор: Микола Біляшівський
Рік: 2022
Кількість сторінок: 168
Обкладинка тверда
Відомості полку Полтавського 1734-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 6
Компути та ревізії Полтавського полку
Відомості полку Полтавського 1734-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків та посполитих селян Полтавського полку за 1734-й рік з часів останніх років гетьмана Данила Апостола.
Даний перепис — це своєрідні податкові списки жителів, з яких збирають гроші “на заплату полковим та сотенним чиновникам та канцелярським служителям”. Тобто це не тільки цінне родовідне джерело, а й цікаве джерело до історії місцевого полтавського самоврядування.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року