Новини
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.)
900 грн.
П'ятий том містить справу №28 фонду №229 (ЦДІАУК). Публікація буде цікавою, в першу чергу, дослідникам родоводів та українського ономастикону. Адже вона містить іменний реєстр козаків та інших жителів вольностей Війська Запорозького Низового за 1756-й рік та документи, що висвітлюють проведення цього масштабного перепису українського півдня. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Комплект з книг “Лицарі другого сорту” та “Присяга охотницьких полків 1718 року”
1610 грн.
Комплект з книг, які присвячені маловідомому складнику українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська Гетьманщини.
1. “Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. О. Сокирко
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
2. “Присяга охотницьких полків 1718 року”. Упорядник Іван Синяк
Книга є своєрідним каталогом-навігатором по особистостях, які служили в охотницьких полках гетьмана Скоропадського в 1710-20-х роках. Списки, біографії. Для тих, хто досліджує родовід та хоче перейти від загальної історії підрозділів до персоналізації їх учасників.
Книга доповнена ілюстраціями з історичними реконструкціями вигляду вояків цих підрозділів.
Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум’ї війни /В. В’ятрович, С. Громенко, М. Майоров, І. Патриляк, Я. Примаченко, А. Руккас/ (Наукове видання 2017 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Книга створена великим авторським колективом, кожний член якого має свою історичну спеціалізацію. У книзі роглянуто історію України як частини СРСР та місце Закарпатської України у планах гітлерівської Німеччини та антигітлерівської коаліції. Автори дослідили евакуаційну тактику «випаленої землі» та окупаційний режим Німеччини, а також розглянули діяльність радянського підпілля та партизанського руху.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних ілюстрацій та мап.
Назва: Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум'ї війни.
Автор: Володимир Михайлович В'ятрович (нар. 1977) - український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч.
Сергій Вікторович Громенко (нар. 1985) — український історик, публіцист та громадський діяч, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, оглядач проекту Крим.
Максим Майоров (нар. 1985) - історик, політолог, експерт Центру статегічних комунікацій та інформаційної безпеки, співробітник Українського інституту національної пам'яті.
Іван Казимирович Патриляк (нар. 1976) — український науковець, фахівець з історії українського націоналізму, доктор історичних наук, декан історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка.
Яна Леонідівна Примаченко (нар. 1979) - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник.
Андрій Олегович Руккас - український сучасний історик, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка.
Рік: 2017
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
600 грн.
Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р.
Полтавська битва 1709 р. — одна з центральних подій Великої Північної війни 1700–1721 рр., котра вирішальним чином позначилася на її результатах, а відтак і долях усіх країн-учасниць. Чому події під Полтавою, здавалося б, загальновідомі й зрозумілі, стали своєрідним вододілом в історії Козацької України, розповідає дослідження історика Олексія Сокирка.
Перша частина книги включає передісторію Великої Північної війни, участь у ній українського війська, передумови Полтавської битви й характеристику сил шведської армії.
Друга частина книги включає характеристику військ українських гетьманів, російської армії, детальний огляд основних етапів Полтавської битви 27 червня 1709 р. та її наслідків.
Час жити і час помирати /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
1944-й. Війна добігає кінця. Рядовий Ернст Гребер повертається зі Східного фронту додому у відпустку. Але рідне місто зруйноване бомбардуванням. Розшукуючи батьків, Ернст зустрічає Елізабет... У них обмаль часу. Але ці кілька днів, що вони провели разом, здатні вмістити в себе все життя. Все їхнє коротке життя і велике кохання, у якого немає майбутнього... Коли весь світ руйнується, коли хтось за тебе вирішує, що тепер — час помирати, так хочеться жити...
Час жити і час помирати
Сторінок: 400
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
160 грн.
Добровольці, що бережуть кордон і підтримують порядок. Стрільці, які ніколи не тікають від перестрілки і покладаються лише на власний револьвер та плече побратима. Шаленці, об’єднані спільним прагненням оберігати співгромадян та нести закон у найвіддаленіші закутки свого штату. Усе це про техаських рейнджерів – легендарний підрозділ, що завдяки власній хоробрості та відчайдушності увійшов у легенди.
Ця книга є споминами одного із таких хлопців, що в пошуках кращої долі втік з батьківського дому до техаського прикордоння і знайшов себе у рейнджерському загоні.
Про автора
Автор брав участь у захисті кордону між Мексикою і США у 1870–1880-х роках. Розповідає про боротьбу зі злочинними угрупованнями.
Техаський рейнджер.
Автор: Наполеон Огастус Дженнінгс
Рік: 2021
Сторінок: 192
Книги схожої тематики:
1. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
2. Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
3. Щоденник легіонера (Джордж Менінгтон)
4. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
5. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить унікальний архівний перепис козацьких полків Гетьманщини, що були відправлені в 1718 році на Царицинську лінію.
Включає присяжні списки козаків та старшини таких полків Гетьманщини:
- Ніжинського (сучасна Чернігівська та Сумська області)
- Переяславського (сучасна Київська та Черкаська області)
- Лубенського (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Гадяцького (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Миргородського (сучасна Полтавська область)
- Полтавського (сучасна Полтавська та Дніпропетровська області).
Цей перепис суттєво доповнює присяжні списки окремих полків, що були видані раніше.
Книга підготовлена українськими істориками-архівознавцями та стане в нагоді для всіх, хто цікавиться власним родоводом та історією України Доби Козаччини.
Видання доповнене сучасними художньо-історичними реконструкціями, які унаочнюють вигляд козаків і старшини того часу та споруд Царицинської лінії.
Оригінал документу досі знаходиться в московському архіві.
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року
Упорядники: О.А. Алфьоров, О.С. Різніченко
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Сторінок: 200 (192 + 8 ілюстрацій)
Рік: попередньо - початок 2024
Обкладинка тверда, лясе.
Назва: «Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Різніченко О.С., Алфьоров О.А.
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 200 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, лясе
Розмір: 175×245 мм
Вага: 450 г
ISBN: 978-617-95356-4-2
Забуте вбивство /Агата Крісті/ Sleeping Murder
350 грн.
Ґвенда була дуже щаслива, коли вони з чоловіком придбали чудовий будиночок у курортному містечку. Такий тихий, затишний і вже рідний. Однак дивні спогади спливають у пам’яті, коли вона ходить своєю оселею, чує скрип сходів. Її охоплює пекельний жах, бо ось там, на підлозі, вона бачила тіло жінки і руки, що її душили! Невже Ґвенда божеволіє? Міс Марпл впевнена, що дівчина не безумна і колись у цьому будинку справді сталося вбивство. Вона радить молодятам не копирсатись у минулому й не накликати на себе небезпеку. Але ж хіба її послухали?..
Аґату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Забуте вбивство
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 336
Формат 125x170 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,225 кг
Леся Кривицька. Біографія / Роман Горак / (Видання 2025 року)
500 грн.
Документальна розповідь про життя видатної української акторки та драматичну історію українського театру першої половини XX ст.
Роман Горак створює масштабне полотно театральної історії, центральною постаттю якого є Леся Кривицька - актриса з Чигирина, чий творчий шлях пролягав через еміграцію з театром Миколи Садовського до Західної України. Через її долю автор розкриває ширшу картину життя українських акторів міжвоєнного періоду, зокрема плеяди видатних митців - Івана Рубчака, Йосипа Стадника, Володимира Блавацького. Книга висвітлює складні умови існування українського театру під різними окупаційними режимами та незламну відданість акторів своєму покликанню.
Іван Сірко
610 грн.
Іван Сірко
Автор: Юрій Мицик
Кількість сторінок: 160
Обкладинка тверда
Дослідження постаті легендарного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка (1605(?)–1680), видатного боротьбиста проти іноземних загарбників, слава про якого ширилася далеко за межі України, замовчували, фальсифікували, забороняли і за царських, і за вождівських часів. У цьому виданні автор, спираючись на широке коло джерел, знайдених протягом понад 30 років в архівах України, Росії, Польщі, Німеччини, наукові праці та статті інших істориків, намагається заповнити лакуну в українській історіографії, змальовуючи якомога повніше життя й діяльність Івана Сірка.
Подібні книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
2. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
3. Архів Коша Нової Запорозької Січі
4. Исторія Новой Сѣчи или Послѣдняго Коша Запорожскаго. А. Скальковскій (антикварна книга 1841 року, перше видання)
5. Исторія Новой Сѣчи. Скальковскій (антикварна книга 1846 року)
6. Від Січі до Чорноморії. Запорозьке та чорноморське козацтво в російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття (Олексій Паталах)
7. Історія Запорізьких козаків. Дмитро Яворницький (Перекладне видання 1990)
Львів сакральний / Николишин Юрій / (Видання 2017 року)
450 грн.
Фотоальбом, присвячений сакральній архітектурі та мистецтву історичного Львова.
Видання представляє найвизначніші храми та сакральні пам'ятки Львова через професійні фотографії та багатомовні описи (українською, російською, польською та англійською мовами). У книзі висвітлено не лише відомі церкви та костели міста, але й менш знані сакральні об'єкти - каплиці, придорожні хрести, скульптурні композиції релігійної тематики на фасадах історичних будівель. Альбом допомагає читачеві відкрити для себе багату духовну спадщину міста.
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/