Новини
Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб /Губарев В.К./ серія
Теплі моря західноафриканського побережжя першої чверті XVIII століття.
Епоха прекрасних вітрильників, епоха жорстоких і підступних піратів та відважних капітанів, епоха прекрасних дам та великих скарбів, заради яких варто ризикнути життям.
Роман українського письменника Віктора Губарева запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
На край світу / Лана Перлулайнен / (Видання 2025 року)
180 грн.
Пригодницька повість про подорож близнюків у дохристиянські часи, сповнена слов'янської міфології.
Оригінальний твір для дітей, що занурює у світ давньослов'янських вірувань та звичаїв. У центрі сюжету - історія близнюків, онуків головного жерця Пліснеська, які вирушають у небезпечну подорож, щоб врятувати світ від вічної зими. Під пильним наглядом давніх богів герої зустрічають міфічних істот, долають випробування та дізнаються про майбутнє свого міста. Книга знайомить юних читачів із багатим світом слов'янської міфології та вчить сміливості й винахідливості.
Не озирайся і мовчи /Макс Кідрук/
620 грн.
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.
Про автора:
Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016». Твори перекладені польською, німецькою та чеською мовами.
Назва товару Не озирайся і мовчи
Автор М. Кідрук
Сторінок 512
Формат 135х205 мм
Рік видання 2017
Вага: 0,440 кг
Лялечка і Мацько / Галина Пагутяк / (Видання 2023 року)
180 грн.
Зворушлива історія про незвичайну дружбу між хлопчиком та лисом від відомої української письменниці Галини Пагутяк.
Книга розповідає історію дивовижної дружби, яка зародилася за незвичайних обставин між хлопчиком на прізвисько Лялечка та лисом Мацьком. Авторка майстерно переплітає реальність із казковими елементами, створюючи теплу розповідь про вірність, взаємодопомогу та справжню дружбу, яка долає всі перешкоди. Друге видання книги отримало нове художнє оформлення від ілюстраторки Оксани Мазур, що додає історії особливої чарівності та привабливості для юних читачів.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
«Хірург»
420 грн.
Довгоочікуване продовження світового бестселера «Хірург»!
Асистент /Тесс Ґеррітсен/ The apprentice
Літературно-художнє видання.
Убивця вдирається в домівки самотніх жінок. Він не просто їх вбиває. Він виробляє з ними таке, через що здобув прізвисько Хірург... Душогуб ретельно відтворює стиль серійного маніяка, вбитого два роки тому. А головною його ціллю стає остання жертва попередника, якій дивом удалося вціліти. Життя Кетрін Корделл знову під загрозою...
«Хірург».
Автор: Тесс Ґеррітсен
Видавництво: 2016
Мова: українська
Сторінок: 350
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13,5
товщина 2
Вага: 0,312 кг
Літописні міста Південної Сіверщини. (Осадчий Є. М.)
900 грн.
Автор: Осадчий Євген Миколайович
Рік: 2023
Кількість сторінок: 260
Обкладинка тверда
Ґрунтовна робота з історії міських поселень середньовічної Сумщини.
Книга присвячена локалізації літописних міст Південної Сіверщини (переважно, сучасна Сумська область України) . Переважна більшість з них відомі за документами литовського походження, складених в ті часи, коли поселення вже припинили своє існування. Довгий час вони вважались втраченими через брак інформації щодо їх розташування.
Завдяки порівняльному аналізу даних археології, писемних джерел та методів реконструкції волостей Путивльського повіту 16 — 17 століть є можливість запропонувати варіант розташування тринадцяти поселень давньоруського часу — невеликих літописних міст.
В книзі також вміщено топографічні плани городищ, карти з межами волостей та археологічними артефактами давньоруського та золотоординського часу.
Про стійкість мудреця. Діалоги / Сенека Луцій Анней / (Видання 2023 року)
280 грн.
Перший український переклад філософських діалогів видатного римського стоїка.
Книга містить філософські діалоги Сенеки, що розкривають основні принципи стоїчної філософії та їх практичне застосування в повсякденному житті. Автор, використовуючи яскраву афористичну мову, пропонує шляхи досягнення душевного спокою та протистояння моральній кризі суспільства споживання. Особлива цінність видання полягає у майстерному перекладі Андрія Содомори, який зберігає виразність та глибину оригінального тексту.
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Леся Кривицька. Біографія / Роман Горак / (Видання 2025 року)
500 грн.
Документальна розповідь про життя видатної української акторки та драматичну історію українського театру першої половини XX ст.
Роман Горак створює масштабне полотно театральної історії, центральною постаттю якого є Леся Кривицька - актриса з Чигирина, чий творчий шлях пролягав через еміграцію з театром Миколи Садовського до Західної України. Через її долю автор розкриває ширшу картину життя українських акторів міжвоєнного періоду, зокрема плеяди видатних митців - Івана Рубчака, Йосипа Стадника, Володимира Блавацького. Книга висвітлює складні умови існування українського театру під різними окупаційними режимами та незламну відданість акторів своєму покликанню.
Комплект з книг “Лицарі другого сорту” та “Присяга охотницьких полків 1718 року”
1610 грн.
Комплект з книг, які присвячені маловідомому складнику українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська Гетьманщини.
1. “Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. О. Сокирко
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
2. “Присяга охотницьких полків 1718 року”. Упорядник Іван Синяк
Книга є своєрідним каталогом-навігатором по особистостях, які служили в охотницьких полках гетьмана Скоропадського в 1710-20-х роках. Списки, біографії. Для тих, хто досліджує родовід та хоче перейти від загальної історії підрозділів до персоналізації їх учасників.
Книга доповнена ілюстраціями з історичними реконструкціями вигляду вояків цих підрозділів.
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.