Новини
«Стрип-покер» та інші п’єси / Жан-П’єр Мартінес / (Видання 2023 року)
280 грн.
Перший сучасний переклад українською мовою п'єс відомого французького драматурга Жан-П'єра Мартінеса.
Збірка містить п'ять найвідоміших п'єс автора, який славиться своїм умінням розкривати найпотаємніші куточки людської душі через призму тонкого гумору та доброзичливої іронії. Мартінес майстерно поєднує комедійні та драматичні елементи, створюючи захопливі історії, що змушують глядача і сміятися, і замислюватися. Його твори з успіхом ставляться на театральних сценах Європи, США та Латинської Америки. Це перше видання п'єс драматурга українською мовою, що відкриває можливості для постановок на українській сцені.
Чорний обеліск /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Німеччина 1920-х років. Шалена інфляція, хиткість і страх перед майбутнім... Людвіг, ветеран Першої світової, продає надгробки та підробляє органістом у психіатричній лікарні. Там він знайомиться з дівчиною, яка страждає на роздвоєння особистості. Між ними спалахує кохання... У цьому божевільному світі Ізабелла здається єдиною нормальною людиною...
Роман, який в художньому сенсі є логічним продовженням романів «На Західному фронті без змін» та «Повернення»
Один з найсильніших романів Ремарка. В книзі автор торкається теми становлення фашизму.
Перевидання роману окремою книгою в новому авторському оформленні.
Чорний обеліск
Сторінок: 448
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Проти червоних окупантів / Яків Гальчевський-Войнаровський / (Видання 2023 року)
300 грн.
Мемуари отамана Якова Гальчевського про повстанську боротьбу проти більшовицької окупації на Поділлі в 1920-1925 рр.
Спогади отамана Гальчевського детально описують організацію та тактику партизанської боротьби проти радянської влади в умовах окупації. Видання має особливу цінність як свідчення безпосереднього учасника подій та демонструє приклад незламності духу в боротьбі за незалежність України.
Присяга Чернігівського полку 1718 року (Третє видання 2025 року)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
ДОСТУПНА ВЕРСІЯ КНИГИ В ПОДАРУНКОВІЙ ОПРАВІ (link)
В книзі публікуються присяжні списки населення 1718-го року (козаки, старшина, селяни, міщани, духовенство) Чернігівського козацького полку - військово-адміністративної одиниці Гетьманщини, яка займала північну частину сучасної Чернігівської області.
Це один з найраніших списків населення по Чернігівщині.
Також один з найраніших списків духовенства Чернігівської єпархії, що в більшості випадків означає першу письмову згадку існування церкви в селі.
Для дослідників родоводів, істориків, краєзнавців.
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 5
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізія Полтавського полку 1733 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1733-й рік.
Оригінальна назва першої частини документу - "Вѣденіе Полку Полтавского о козакахъ коннихъ и пѣшихъ".
В 1733-му році почалась війна між претендентами на польский трон, пізніше відома як Війна за польську спадщину. Вона швидко перетворилась на війну коаліцій європейських держав, які збройно підтримували своїх кандидатів. Зрозуміло, що облік мобілізаційного ресурсу в такий час став важливою справою, що й спричинило появу даного перепису.
Другий перепис, що ввійшов в книгу - списки посполитих селян та міщан в форматі відомість про збору грошового податку.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Спадкоємець та донька повітрулі / Надія Марчук / (Видання 2017 року)
90 грн.
Українське фентезі про дітей з надзвичайними здібностями, які рятують свою країну від темних сил.
Друга книга захопливої серії розповідає про нові пригоди Дзвінки та Данилка. Юні герої, які вже врятували своє село, тепер мусять протистояти значно серйознішій загрозі - темному чаклуну пану Війму. У боротьбі зі злом їм допомагають не лише батьки та друзі, але й чарівні створіння з українського фольклору - домовички Тін і Ніта, мавка Ілона та інші незвичайні персонажі. Історія вчить юних читачів важливості дружби, відваги та подолання власних страхів.
Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена (переклад Полоза О.Є., наук.ред. Сокирка О.Г.)
Оцінено в 5.00 з 5
Основа цієї книги – «Замітки» остзейського німця барона фон Кампенгаузена, які він зробив під час подорожей 1780-90-х років.
Його нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Кампенгаузен подорожував регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічався з місцевими жителями, досліджував їхній побут, звичаї, традиції.
Варто зазначити, що твір Кампенгаузена – це погляд передусім європейця, який хоч і перебував на російській службі, але мав цілком західну освіту й світогляд, незакаламучений комплексом російського месіанізму чи то «вірнопідданства».
Назва: Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена
Автор: Лейон Пірс Бальтазар фон Кампенгаузен
Переклад з німецької, коментарі, передмова: Полоз Олег Євгенович
Наукове редагування і передмова: Сокирко Олексій Григорович
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Обкладинка: тверда
Сторінок: 224
Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев/
Оцінено в 5.00 з 5
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів — Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII ст. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, стародавніми гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Назва: Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря
Автор: Віктор Губарев
Рік: осінь 2024
Сторінок: 416
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Артур Орльонов
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Маруся. Вибрані твори /Марко Вовчок/
336 грн.
…Те, що я розповім вам, діялося давним-давно на Україні, у глухій глуші, і ще й досі по світові не рознеслося. Бабуся, що мені оповідала, упевняла, ніби у глуші є чимало чесних великих подій, все одно як пишних квіток. І оповідала бабуся, — а вона була давня сильно, прожила чимало на білому світі. «Чимало дечого побачила та чимало дечого зазнала, — оповідала вона, що нічого в світі не можна поставити врівень із цими порослими в глуші квітками. Ні з цими, що в глуші укриті, подіями. Віки йдуть, минають, — а все однаково пишні, свіжі квітки ваблять зір своєю розкішшю, а тихі, величні події любо заспокоюють і м’якшать серце людське».
Про автора:
Марко Вовчок — псевдонім української письменниці Марії Вілінської. Тарас Шевченко називав її своєю дочкою, Пантелеймон Куліш - мовчазним божеством, а Віктор Домонтович охрестив моцартом любовних історій. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена багатьма мовами. Майже 40 років Марко Вовчок була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.
сторінок: 336
вага 0,3 кг
Владика імператорів / Ґай Ґевріел Кей / (Видання 2022 року)
680 грн.
Епічне фентезі, натхненне історією Візантійської імперії, про інтриги, зради та мистецтво.
Друга частина дилогії "Сарантійська мозаїка" занурює читача у світ, де переплітаються державні змови, релігійні конфлікти та доля геніального митця. Імператор Валерій II намагається втримати владу в столиці, але його ретельно продумані плани опиняються під загрозою через помсту представниці роду Далейнів. На тлі політичних інтриг розгортається історія майстра-мозаїста Кая Криспа, чиє мистецьке бачення та талант можуть або прославити, або знищити його в часи релігійних та суспільних змін.
Королівські занці / Вільгельм та Якоб Грімми / (Видання 2020 року)
150 грн.
Збірка класичних європейських казок від знаних авторів XIX ст., що стали основою світової дитячої літератури.
Видання пропонує читачам добірку найкращих казок європейської літератури, включаючи улюблені історії братів Грімм, норвезько-данський фольклор та інші перлини казкарства. До збірки увійшли як відомі твори - історія про братів-лебедів та казка про чоловіка, який не міг злякатися, так і менш знайомі українському читачеві оповіді, зокрема "Королівські зайці" та історія про дивака Зербіно. Книга дозволяє по-новому відкрити для себе багатство європейського фольклору та простежити його вплив на подальший розвиток літератури.