Новини
Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
2600 грн.
Цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування.
Книга є збіркою чогось на зразок нотаріальних актів і містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII — першій половині XVIII ст. У передмові подається загальний огляд історії Полтавщини цього часу та аналіз актової книги. Видання містить додаток про склади полтавських урядів записаних у книзі та науково-довідковий апарат: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів, список використаних архівних фондів і публікацій та перелік документів. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
Полтавська міська книга (1668-1740)
Упорядн. Вячеслав Ринсевич
Рік: 2015
Сторінок: 664
Тіні забутих предків. Новели. Михайло Коцюбинський
900 грн.
Тіні забутих предків. Новели. Михайло Коцюбинський
«Тіні забутих предків» — це історія кохання двох нащадків ворожих родин, таких собі українських Ромео і Джульєтти — Івана й Марічки, що розгортається посеред карпатських гір. Власне самі Карпати у цьому тексті виступають неначе окремим персонажем, переповненим легендами та духами.
Коцюбинський надзвичайно відповідально поставився до відтворення світу гуцульських вірувань і традицій. Він досліджував побут і говірки гуцульських сіл, укладав словнички, шукав місцеві квіти й трави, ходив на весілля та інші традиційні ритуали. Усе це, аби максимально достовірно передати атмосферу того куточка світу.
Чугайстер, щезник, мавка і мольфари, які закликають негоду. А поряд з цим кохання, важкий вибір між любовʼю небесною та любовʼю земною. Вигадане і справжнє, язичницьке та християнське, усе сплітається в одну історію, де духи правлять людиною, людина — духами, а сама реальність стає частиною міфу.
Рік: 2023
Князь русинів. У павутинні інтриг /Ярослава Дегтяренко/
550 грн.
1349 рік. Великий князь Любарт Ґедимінович, володар Галичини та Волині, повдовів, тому їде до Новогрудка брати шлюб з ростовською князівною Ольгою Костянтинівною. Князеві потрібен спадкоємець і вигідні звʼязки, тоді як для юної Ольги цей шлюб — сповнений трепету життєвий крок. Чи зможе вона здобути кохання чи бодай прихильність старшого і такого владного чоловіка?
Гуляючи весілля, князь і гадки не мав, що тим часом давній суперник польський король Казимир оплів його державу павутинням інтриг і зради. За відсутності Любарта бояри здають Казимирові більшу частину князівства. Польський король упевнений, що забере у Любарта Русь. Але всупереч лихій долі князь готовий боротися за свою державу.
/продовження див: Князь русинів. У горнилі війни/
Назва товару Князь русинів. У павутинні інтриг. Книга 1
Авторка Я. Дегтяренко
Сторінок 336
Формат 135х205 мм
Вага: 0,300 кг
Рік видання 2022
Біле Ікло / Джек Лондон / (Видання 2024 року)
500 грн.
Зворушлива історія про напіввовка, який через любов та довіру людини знаходить своє місце у світі.
Повість розповідає про дорослішання та становлення характеру Білого Ікла - дикого звіра, народженого від вовка та собаки в суворих умовах Півночі. Крізь жорстокість золотошукачів, собачі бої та виживання в дикій природі, головний герой проходить складний шлях від дикого вовченяти до відданого друга людини. Автор майстерно змальовує не лише захопливі пригоди, але й глибоку психологічну трансформацію тварини, що відкриває для себе силу доброти та довіри.
Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
620 грн.
Державні нагороди — це знаки визнання заслуг особи перед його Батьківщиною. Нагороди з’явилися за доісторичних часів та шанобливо передавались із покоління в покоління. Нагородна спадщина стала невід’ємним атрибутом цивілізованого суспільства. Спочатку — аристократії, потім — гуманістів, учених, представників інтелігенції. Наша книжка оповідає про нагороди Української Народної Республіки, традиції яких сповідували три покоління української еміграції по всіх куточках світу. Це дослідження — не тільки про відзнаки, але й про людей, які їх розробляли, виготовляли, нагороджували та носили. Про ті три покоління українців «Вільного Світу», про які у сучасній Україні мало хто знає та пам’ятає.
Автор: Ярослав Тинченко
Рік: 2016
Кількість сторінок: 212
Чому не Еванс? /Агата Крісті/ Why They Didn’t Ask Evans
350 грн.
Небезпека може вигулькнути майже будь-де. Навіть на полі для гольфу. Боббі Джонс саме грав у цю гру зі своїм знайомим, доктором Томасом. І, як це іноді буває, м’ячик стрімко вилетів за межі поля. Шукаючи його, Боббі натрапляє на тяжко пораненого чоловіка. Але врятувати бідолаху не вдається. За мить до смерті незнайомець промовляє дивну фразу: «Чому не Еванс?» У кишені загиблого Боббі знаходить світлину жінки. Хто вона, ким був померлий і де шукати таємничу людину, на ім’я Еванс, що, можливо, знає відповіді на всі інші запитання?
Чому не Еванс?
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Переклад Ю. В. Максимейко
Вага: 0,225 кг
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 – 18 ст. (Мирон Капраль)
1400 грн.
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 - 18 ст.
Автор: Капраль Мирон Миколайович
Рік: 2012
Кількість сторінок: 552
Обкладинка тверда
У монографії представлено комплексний історичний аналіз правового, соціального, релігійного, економічного життя львівських ремісників ранньомодерного часу. Дослідження складається з двох частин (Корпорація та Люди), у яких почергово вивчається організація львівських шевців із структурно-організаційного погляду (цехове право, релігійні та національні відносини, економічні взаємини) та робиться наголос на внутрішньоцехові процеси (демографія, кар'єрне зростання, соціальні обставини співіснування). Уміщено також три додатки: Письмові джерела; Біограми майстрів шевського цеху Львова за 1665- 1732 рр.; Навчання учнів у шевському цеху Львова у 1665-1732 рр. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історичним минулим Львова.
Перлина Козельщини. Сторінки з історії Козельщинського Різдва Богородиці жіночого монастиря (Полтавщина)
810 грн.
Для всіх, хто цікавиться Полтавщиною та її історією.
У книзі розповідається про визначний осередок духовності й водночас прекрасну пам'ятку архітектури, історії та культури Різдва Богородиці жіночий монастир і однойменний собор у селищі Козельщина, що на Полтавщині.
Книга містить чорно-білі та кольорові ілюстрації.
Автори: Жук Віра Никанорівна, Сердюк Григорій Дмитрович
Рік: 2007, видання третє
Кількість сторінок: 238
Обкладинка тверда
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Час відважних / Євгеній Ролдугін / (Видання 2023 року)
190 грн.
Відверті спогади добровольця про перші роки російсько-української війни та шлях від цивільного життя до захисника України.
У своїй документальній книзі Євгеній Ролдугін розповідає особисту історію про те, як у 2014 р. він, як і багато інших українців, залишив мирне життя та став добровольцем. Автор щиро описує свою трансформацію зі спортсмена у воїна, ділиться фронтовими буднями, де під мінометними обстрілами та кулеметними чергами народжувалося нове покоління захисників України. Книга доповнена кольоровою фотовкладкою, яка візуально документує описані події.
160 днів Української Народної Республіки /Віталій Скальський/ (Наукове видання 2023 року)
680 грн.
Дослідження ключового періоду становлення української державності на початку XX ст.
У книзі "160 днів Української Народної Республіки" історик Віталій Скальський пропонує детальний аналіз короткого, але надзвичайно важливого періоду в історії України - від 20 листопада 1917 р. до 29 квітня 1918 р. Цей час позначився існуванням першої у XX ст. української державності - Української Народної Республіки.
Автор представляє альтернативний погляд на історію УНР, відмінний від традиційних підручникових версій. Скальський не обмежується лише описом політичних подій, а звертає увагу на різноманітні аспекти життя молодої держави: від переходу на григоріанський календар до політичних арештів та вбивств. Особлива увага приділяється процесам самоідентифікації в українському суспільстві того часу.
Книга розкриває маловідомі факти та процеси, які на перший погляд можуть здатися неважливими, але насправді відіграли значну роль у становленні української державності. Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться історією України та прагнуть глибше зрозуміти витоки сучасної української держави.
/
Бібліографічна інформація
Назва: 160 днів Української Народної Республіки
Автор: Віталій Скальський
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 157
Мова: українська
Миргородська міська книга (1656–1742 рр.) /упорядник Ринсевич В.П./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Увазі читачів пропонується миргородська міська актова книга, цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування, документи якої, за винятком одного відомого за публікацією з лохвицької актової книги, раніше не публікувалися. Книга містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII – першій половині XVIII ст. Миргородська міська книга супроводжується історичним нарисом, науково-довідковим апаратом: коментарями, іменним і географічним покажчиками, словником застарілих і маловживаних слів, списком використаних архівних фондів і публікацій та переліком документів.