Новини
Кегельний король / Александр Дюма / (Видання 2022 року)
220 грн.
Перше українське видання казок від автора "Трьох мушкетерів" - витончені французькі історії з магією та гумором.
Книга представляє маловідому грань творчості Александра Дюма - його казки для дітей, більшість з яких увійшли до збірки "Татусь Жіґонь" (1860). Автор майстерно поєднує елементи чарівної казки з французьким шармом та дотепністю. У казках діють королі та звичайні люди, чарівні тварини, що розмовляють людською мовою, а магічні події допомагають розкрити такі важливі теми як честь, гідність та віра у власні сили. Витончений стиль оповіді та глибина змісту роблять ці казки цікавими для читачів різного віку.
Дужим помахом крил / Антін Крушельницький / (Видання 2023 року)
460 грн.
Історичний роман про події Листопадового чину та українсько-польської війни 1918-1919 рр., написаний безпосереднім свідком подій становлення ЗУНР.
Роман є важливим художнім документом епохи становлення української державності в Галичині. Автор, як безпосередній свідок подій, майстерно відтворює атмосферу часу, показуючи контраст між ентузіазмом молоді та військових у боротьбі за незалежність та консервативністю старої австро-угорської бюрократії. Особливу увагу приділено опису боїв за Львів та формуванню Галицької армії, що робить твір цінним джерелом для розуміння цього історичного періоду.
Сон літньої ночі / Вільям Шекспір / (Видання 2024 року)
220 грн.
Адаптована версія однієї з найвідоміших комедій Шекспіра для юних читачів.
Дзвінка Федорців майстерно переказує магічну історію "Сну літньої ночі", де переплітаються долі двох закоханих пар, античні боги та англійські ельфи. У цій адаптації класичного твору органічно поєднуються проза та вірші, зберігаючи чарівну атмосферу оригіналу. Авторка вдало адаптує складний драматургічний текст для сучасного молодого читача, роблячи його доступним та захопливим, але не втрачаючи шекспірівського духу фантазії та романтики.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. (Стефан Таранушенко)
950 грн.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Стефан Таранушенко
В книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка 1920-30-х років, які присвячено п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури:
Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині,
Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині,
Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині,
Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині,
Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Книга щедро проілюстрована оригінальними тогочасними фотографіями, на яких можна побачити згадані архітектурні пам’ятки за кілька років до того як їх знищить радянська влада.
Усна історія степової України. Том 4 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Четвертий том "Усної історії степової України" містить у собі матеріали роботи археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського НАН України у 2002 році в село Біленьке Запорізького району Запорізької області. Під час експедиції усні розповіді жителів цього села було зібрано студентами, аспірантами та викладачами Запорізького державного університету. Село Біленьке - яскравий представник традиційної культури запорозьких плавнів. Винятковість цієї місцини полягала у тому, що старі роди в селі користувалися беззаперечним авторитетом і жодні події XIX-XX століття не могли докорінним чином змінити козацькі традиції, які продовжували зберігатися навіть за 50 років після затоплення плавнів Великого Лугу.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 4.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 473
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,800 кг
Твори у восьми томах/Михайло Старицький/(Видання 1963 року)
16000 грн.
До зібрання входять поетичні та драматичні твори українського класика, історичні романи й повісті, оповідання, поетичні переклади, листи та статті. У тому числі найбільш відомі його твори – лібрето до опери “Тарас Бульба” та п’єса “За двома зайцями”.
Вступна стаття к. ф. н. Максима Комишанченка. Видання ілюстроване фотокопіями рукописів, портретами, фотографіями постановок драм Старицького на сценах театрів. Чудово збережений комплект у суперобкладинках, з кольоровим портретом автора стане прикрасою будь-якої приватної бібліотеки.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі.
3200 грн.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі.
упорядники: Геннадій Боряк, Олексій Ясь
кількість сторінок: 800+752
обкладинка тверда
Науково-популярне видання у форматі уявного діалогу фахівців-істориків із читачами висвітлює широкий діапазон проблем з історії України від середньовічних часів до сучасності. Актуальні питання української минувшини репрезентуються у різноманітних контекстах критичного періоду новітньої історії, пов’язаного з російсько-українською війною 2014–2022 рр.
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Зазвичай книги про історію - це або нудно, або красиво й легко, але примітивно.
Але не в цьому випадку.
Унікальна книга, що поєднує в собі наукову роботу найкращої в Україні спеціалістки з артилерії 14-18 ст. та фотоальбом з професійно зроблених світлин.
І все це про книгу "Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею", яка починає нашу нову серію "Музейний ключ".
Назва: «Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею»
Серія: Музейний ключ
Автор: Мар’яна Верхотурова
Фотограф: Юрій Бащук
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 224 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 210×297 мм
Вага: 1340 г
ISBN: 978-617-95356-1-1
Іловайськ (Книга про АТО)
2000 грн.
Книга про мужність, героїзм і людяність українських солдат і офіцерів
Іловайськ - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі, що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
2-е видання, виправлене.
«Іловайськ. Розповіді про справжніх людей».
Автор: Положій Євген Вікторович (м. Суми), 47 років - відомий журналіст і письменник.
Видання 2015 року
Мова: українська
Сторінок: 377
Сходження Аврори / Емі Кауфман, Джей Крістофф / (Видання 2024 року)
750 грн.
Науково-фантастичний роман про команду курсантів військової академії майбутнього та їхню місію врятувати галактику.
У 2380 р. випускник елітної військової академії "Аврора" Тайлер Джонс мріє про ідеальну команду для своєї першої місії. Натомість через необдуманий героїчний вчинок отримує загін з найпроблемніших курсантів: саркастичну дипломатку, відлюдькувату науковицю зі схильністю до насильства, зухвалого інженера-генія, іншопланетного воїна з проблемами контролю гніву та норовливу пілотесу.
Ситуація драматично ускладнюється, коли Тайлер рятує з міжпросторового виміру Аврору Дзе-Лінь Омеллі, дівчину з минулого, яка провела два століття у кріосні. Її поява може спровокувати міжгалактичний конфлікт, який готувався мільйони років. Тепер лише команда бунтівних невдах стоїть між галактикою та повномасштабною війною.
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років